[ euripyd @ 12.02.2008. 18:08 ] @
Zeleo bih da mogu da na svom kompu imam pristup preko FTPa sa windows ili mac racunara.
Napravio sam jedan guest account bez privilegija za administraciju (cisto da se ne bih petljao sa drugih, nepoznatih mi racunara sa mojim administer nalogom).
Startovao sam FTP access pod "sharing" i sada mu mogu pristupiti preko guest user-passw preko FTPa.
Interesuje me, sto se tice "mekovog" ugradjenog firewalla, koliko je to sigurno, dakle, koliko je sigurno da neko nece probiti moj administer nalog i uci preko ftp-a u sve moje dokumente?

10.4.11
[ euripyd @ 12.02.2008. 19:45 ] @
+ zaboravio sam jedno pitanje...
IP adresa je dinamicna, pa prilikom novog starta racunara ne bih mogao da mu pristupim preko poznate adrese.
Da li postoji neki nacin da se sazna adresa, da li preko automatskog slanja e-maila ili tako nesto?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.02.2008. 19:57 ] @
Siguran je onoliko koliko ti je sigurna šifra :)

www.dyndns.com
www.No-IP.com
[ euripyd @ 12.02.2008. 20:14 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Siguran je onoliko koliko ti je sigurna šifra :)

Mislio sam, da li je potreban neki dodatan firewall?


Ima li neka besplatna varijanta?
[ mulaz @ 12.02.2008. 21:23 ] @
Citat:
euripyd: Ima li neka besplatna varijanta?


obe su besplatne, za to sta tebi treba
[ vukk @ 12.02.2008. 22:16 ] @
ne treba ti nista dodatno sto se firewall-a tice, sifra je bitna sto Mario rece, a to sto ima uvek drugu adresu, . . . kucaj ftp://ime_racunara , to ti je uvek isto :)



[ euripyd @ 13.02.2008. 21:02 ] @
Nesto ne radi...

Ukucam adresu sa PC/XP masine, prijavim se sa user i password i ne moze da se otvori FTP. Da li treba nesto da se posebno podesava? Da li mora da ide u Drop Box, ili gde?? Sve vreme kao "trazi"... ali nista.
Sa lokalne masine mogu da pristupim bilo kojem nalogu.

.....
Ustvari, sad sam video, mogu da pristupim jedino sa lokalne masine ali ne mogu da menjam, ne mogu niti jedan dokument da prebacim...

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 13.02.2008. u 22:28 GMT+1]
[ NastyBoy @ 13.02.2008. 23:34 ] @
Ne bih ti bash preporuchio goli FTP za autorizovani login, nije on ni napravljen da bude siguran. ssh/scp varijanta ti je mnogo bolje reshenje.

[ Miikii92 @ 16.02.2008. 10:47 ] @
Adresu nekog drugog korisnika mozez saznati preko jednog programa "Port scan" ,,,a svoju Ip adresu mozes da sakrijes sa istim programom "Hide Ip Platinum",,,a da saznas koja ti je ip adresa www.whatismyip.com
Pozzz svima
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.02.2008. 12:05 ] @
E, mani me tih programa koje klinci stave na PC pa misle da su hakeri. Ni jedna od stvari koje si pomenuo nisu bitne za ovu pricu ovde, IP se saznaje na jednostavniji nacin, a promašio si i forum, jer je HIPP samo za Windows.
[ euripyd @ 22.02.2008. 10:15 ] @
Ajde da promenim pitanje:
Kako se mogu ulogovati na svoju masinu sa nekog drugog mesta, na moj user account, sta mi treba od podesavanja.
Ovo do sada nije radilo, mozda sam nesto pogresio.
Da li vi koristite remote desktop, FTP login i sl.
To mi je iskljucivo potrebno zato sto radim na projektu gde je potrebno da se velika kolicina audio/video materijala razmenjuje, a zeleo bih da moj racunar bude tacka gde se svi podaci skladiste, ali takodje mogu menjati i brisati, bilo lokalno ili remote.
Ljudi sa kojim radim su na Win ali i OS X sistemima.

Hvala unapred...
[ madamov @ 22.02.2008. 17:19 ] @
Citat:
Kako se mogu ulogovati na svoju masinu sa nekog drugog mesta, na moj user account, sta mi treba od podesavanja.

Ako pitaš šta ti na Macu da uradiš da bi to omogućio, odgovor je da aktiviraš odgovarajući servis (FTP sahring za FTP, remote login za SSH, Remote Desktop za ARd itd.). Ako pitaš kako da tvoj Mac bude vidljiv sa bilo kojeg mesta u svetu, to je druga priča i nema veze sa forumom za Macintosh, već sa podešavanjima tvog rutera i tvoje internet veze.
[ enigma66 @ 29.03.2008. 13:41 ] @
Da ne otvaram novu temu nego ovde da se nadovezem.Meni je potrebno da mogu da pristupim drugom racunaru na mrezi koji je pod windowsom,da mogu stalno da koristim njegov hard disk.Znam da se u windowsu mapira disk ali na Leopard OS-u nemam pojma sta treba da uradim.Ako neko zna dobro bi mi dosla pomoc.
Pozdrav
PS:Pretrazio sam teme ali nigde nisam nasao konkretno sta trebam da uradim.
[ calimero @ 29.03.2008. 14:06 ] @
Leopard bi sam trebao da pronadje tvoje sherove... U Finderu u prefereance ukljuci da i prikazuje "tvoj kompjuter" u sidebar-u; kad kliknes na njega videces stavku network i u njoj bi trebali da se ispisu svi racunari u mrezi.

alternativa je da pritisnes jabuka+k u Finderu i da ukucas smb://xxx.xxx.xxx.xxx <- IP adresu Windows racunara.
[ enigma66 @ 30.03.2008. 09:27 ] @
Hvala,radi na oba nacina.
Pozdrav