[ Radovanl @ 13.02.2008. 02:11 ] @
Kupio sam pre neki dan Logitech Quickcam Communcate STX web kameru. Posto je quickcam software ogranicen na 15 fps, prinudjen sam da koristim neki drugi program da bih mogao da snimam video u 320x240 u 30 fps. To mogu da uradim u virtualdubu, ali zato zvuk preko njega uopste nije sinhronizovan sa slikom. Zaniljivo je kako je bilo sve dobro na mom starom budjavom Quickcam Messengeru. Da li mozete da mi preporucite neki odlican program za video capture koji vrsi odlicnu sinhronizaciju zvuka i slike?

Edit: Probao sam sa Sony Vegas. Sve je ok, samo sto mi prijavljuje da ima dropped frames, tj. nije skroz glatko, nego video ponegde kao da secne. Probao sam savete da snimam na drugu particiju koja je defragmentovana, pogasio sam sve programe, pa cak i net i opet isto.

[Ovu poruku je menjao Radovanl dana 14.02.2008. u 03:58 GMT+1]
[ Stranger2 @ 14.02.2008. 11:02 ] @
Citat:
Posto je quickcam software ogranicen na 15 fps, prinudjen sam da koristim neki drugi program da bih mogao da snimam video u 320x240 u 30 fps

Treba da pogledas u podacima o tvojoj kameri koliko ona snima slika u sekundi. Ako kamera smima 15 fps onda nikakvim softverom to ne mozes poboljsati. Ti mozes softverski konvertovati u veci fps ali to ni malo nece poboljsati kvalitet snimka.

Inace ljudsko oko najvise moze da primeti nedostatke na manje od 24 slike u sekundi tako da se obicno koristi 24 ili 25fps
Citat:
prijavljuje da ima dropped frames, tj. nije skroz glatko, nego video ponegde kao da secne

to je siroka tema. probaj da koristis sto manje zahtevno enkodiranje. znaci najbrzi codec, najbrz metod i visok bitrate da se ne zamara sa kompresovanjem.
Pri capturovanju mozda je najbolje video hvatati u MPEG-2 format. Probaj pronaci program WinDVR (odlican je samo ga nije lako skinuti).

Pripazi na to kolka je rezolucija kamere. Verovatno je najbolje da koristis rezoluciju koja je prirodna za tvoju kameru da se kompjuter ne zamara sa resajzovanjem.

Bitna je i brzina tvog kompjutera. Kakav je tvoj komp?

[ Radovanl @ 16.02.2008. 22:30 ] @
Moja kamera moze da hvata u 320x240 u 30 fps, dok pri 640x480 hvata 15 fps. 30 fps mogu da izvucem sa Virtualdubom, ali mi slika i zvuk nisu sinhronizovani. Inace, masina mi je Intel Pentium D805 @2.66 GHz, 2.5 GB ddr2, Leadtek 7300GT 128 DDR3 i WD 120 GB ATA. Probacu sa WinDVR.

EDIT: Izgleda da nazalost nije podrzano snimanje sa webcamere posto dobijem sledecu poruku: "the specified capture format is not supported on hardware"

[Ovu poruku je menjao Radovanl dana 17.02.2008. u 00:09 GMT+1]
[ Stranger2 @ 18.02.2008. 15:54 ] @
Kompjuter ti je dosta jak. U toj rezoluciji bi trebao da snima bez problema.

Od softvera je verovatno najbolji pomenuti WinDVR ali ne znam da li podrzava web camere.
Takodje probaj DScaler (besplatan je) http://www.free-codecs.com/download/DScaler.htm

A da li si dobio nesto od softvera uz kameru? Logitech je odlicna marka trebalo bi da dobijes i dobar program uz kameru. Ako nemas CD pogledaj na logitech sajtu. Pogledaj u support sekciji mozda ima da downloadujes softver za nju.

Citat:
Probao sam sa Sony Vegas.

U stvari i sa vegasom bi trebalo da sve bude u redu. Mozda je podeseno na neki zahtevniji metod kompresije pa ne stize... Ako hoces okaci screenshoot na kojem se vidi kako si podesio ili napisi koji format si odabrao i koje parametre.