[ Mina7 @ 14.02.2008. 11:45 ] @
Molim pomoc

na netu sam nasla ovaj tutorial za preklapanje slika u PS, http://www.tutorijali.net/photoshop/pretapanje-slika


ali meni to nikako ne uspijeva jednostavno mi umjesto da spoji slike prekoslike prevuce onu kockastu podlogu ... vec sizim od toga
[ Skandy @ 14.02.2008. 13:23 ] @
Probacu da dodam par stvari ovom tutorijalu, koji nisu pomenuti, a koji bi mogli biti uzrok tvog problema.

1. Slike se moraju preklapati, znaci slike se ne dodiruju krajnjim ivicama, one se preklapaju. Sto vise to bolje, ili ne manje od 1/3.

2. Gradient mask primenjujes na gornju sliku.

3. Pocetak gradienta neka obavezno pocinje unutar gornje slike, ali sto blize samom kraju.

4. Ako i dalje ne dobijas rezultate, pokusaj da gradient vuces u kontra smeru, ili promeni odnos Foreground-Beckground.

Mislim da bi ovo trebalo da radi 100%, ako jos uvek postoji problem, ili je potrebno dodatno objasnjenje, javi se.
[ celinac 88 @ 14.02.2010. 05:45 ] @
Ljudi,na koji nacin ja da spojim dvije slike,imam ps 7,ali ja ne znam kako to funkcionise,jel moze neko da mi to objasni korak po korak????Hvala unaprijed...
[ NenadSM @ 14.02.2010. 06:03 ] @
Ako mislis da od dve slike napravis jednu novu, u PS kreiraj novi fajl cije ce dimenzije biti zbir dimenzija osnovnih slika( zavisi kako zelis da ih spojih tj. koje strane slika), otvoris slike i alatom ( Move tool) prevuces obe osnovne slike na tu novu i podesis polozaj slika na toj novoj slici. Svaka od tih osnovnih slika ce postati novi sloj - layer.