[ raw @ 05.10.2003. 14:27 ] @
server je Xp Pro
Duron 1100
640 Mb RAM
2x 80GB Hdd

na ovim hddovima je gomila multimedijalnog sadrzaja (muzika, filmovi, itd)
sto je shareovano

stanice su XP Home , athlon 2000+ , 256

problem je da ako se previse podataka "vuce" sa servera , mreza postane
jako usporena ( sluggish , kao sto bi se reklo ) , jel ima neko nekih saveta
kako da se poboljsa , barem donekle ...
znaci da povecam "propusnu moc" servera , neko kesiranje ili tako nesto

thanks
[ erd_commander @ 06.10.2003. 13:32 ] @
Pa na prvom mjestu win xp pro nije zamisljen kao server cini mi se,nego kao workstation,na tvom mjestu bi instalirao w2k ili w2k3 server umjesto win xp pro.
na drugom mjestu napravi mjerenje na mrezi da bi vidio sta gusi mrezu,i na trecem mjestu provjeri da li su ti NICovi u redu,tj.mozda imas 10mbitne kartice na nekim masinama i da li pice full duplex...
[ Zox @ 25.10.2003. 01:36 ] @
Mozda i ovo pomogne
D-Link 10/100 PCI Ethernet Adapter DFE-550TX - netwerkkaart voor high traffic

Ja sam upravo uzeo pa cu da vidim uskoro rezultate. Inace to je problem koji i mene u startu plasi obzirom da serovane fajlove drzim na jednoj slaboj masini sa w2k pro.
[ filo @ 25.10.2003. 07:36 ] @
Citat:
erd_commander:
Pa na prvom mjestu win xp pro nije zamisljen kao server cini mi se,nego kao workstation,na tvom mjestu bi instalirao w2k ili w2k3 server umjesto win xp pro.
na drugom mjestu napravi mjerenje na mrezi da bi vidio sta gusi mrezu,i na trecem mjestu provjeri da li su ti NICovi u redu,tj.mozda imas 10mbitne kartice na nekim masinama i da li pice full duplex...

ako niko ne radi na "serveru" stavi fino na njega neki linux bez x-a a ako neces onda oteraj sve od "servera" i ne daj im da igraju igrice/gledaju divx na njemu
[ zvecko @ 26.10.2003. 06:02 ] @
Pozdrav...

nisam siguran da znam šta hoćeš da uradiš ali čisto da probam da ti pomognem sa onim što mi je palo napamet..

1. probaj da prilikom share-ovanja resursa ograničiš broj korisnika koji mogu da pristupe share-ovanom resursu

2. probaj da za servera postaviš jednog od AMD2000+ čisto kao probu da li se nešto menja

3. multimedijalni sadržaji (filmovi, muzika ...) zauzimaju previše procesorskog vremena pa razmisli čemu ti služi server

Pozdrav


PS..
Nadam se da sam bio od pomoći