[ dexigner @ 14.02.2008. 18:08 ] @
Pozdrav svima,
Ovo je verovatno jedno od najglupljih pitanja skoro ali sta da radim,nisam do sada imao takav a glava mi je vec usijana ,nervozan sam a tada od resavanja problema nema nista.
Dakle problem je sledeci: Prilikom pokusaja izvoza iz Max-a high-poly objekta (model automobila konkretno),u 3ds formatu,posle par sekundi "Maxa" kaze---the object (body) has to many faces ,over 64K,blabla,--- i izveze uredno sve objekte osim skoljke automobila koja ima negde oko 180000 poligona.Mislim da to nije previse nego je problem negde drugde.Da li postoji negde u podesavanjima da se ovo premosti ili slicno? Kazem,nisam bas pocetnik ali nisam imao dosad ovaj problem.
Zahvalan na bilo kakvoj pomoci,POZDRAV!
[ MOHOK7 @ 14.02.2008. 18:37 ] @
Imas nekoliko mogucnosti:
1) uradis optimiranje mreze u MAX u to ti moze smanjiti broj poligona za
polovicu exportiras model i gotovo.
2) sacuvas datoteku kao celu zatim
a) markiras pola objekata njih obrises sacuvas datoteku kao (kao kopiju)
nazoves ju prva_polovica.max to onda eksportiras.
b) uradis undo da vratis obrisane objekte onda selekt invert (obrnes
selekciju) obrises drugu polovicu sacuvas datoteku kao kopiju nazoves ju
druga_polovica.max na primer i onda exportiras drugu polovicu.
Metoda je pomalo primitivna ali trebalo bi da funkcionira u svakom slucaju
imas daleko manje poligona za export.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ dexigner @ 15.02.2008. 00:38 ] @
Pozdrav i hvala MOHOK ali ubedjen sam da postoji lakse i racionalnije resenje za ovaj problem,nesto oko podesavanja u samom programu,jer sta ako mi se opet desi slicno pa sa jos nekim slozenijim modelom,ko ce da nu sastavlja polovine ,jos kada je sve "collapsovano" u mesh,ubio bih se .Program moze da podrzi poligona koliko hoces samo ako moze da ih podrzi memorija i procesor,i bas me zanima sta se to desava.
Ajde,mozda naleti neko ko je imao slican problem ako ne morace peske ili odustajem od modela,a mozda ce jedno fino reinstaliranje da resi problem,jbm li ga...
[ ifek @ 15.02.2008. 01:17 ] @
3DS je vrlo star format i ima ogranicenje na 65000 poligona po objektu. Najjednostavije resenje ti je da smanjis broj poligona ili da raskomadas model kao sto ti je Mohok predlozio
[ dexigner @ 15.02.2008. 14:13 ] @
Pa dobro ljudi,znaci to je to ,samo sam hteo da znam je li do podesavanja odnosno do neceg na sta mogu da utichem.
Ipak cu verovatno da zaobidjem ovaj format i izvezem u ostale koji mogu da ga podrze,previse je posla a nije moranje...
U svakom slucaju hvala ljudi,POZDRAV!
[ ifek @ 15.02.2008. 14:48 ] @
Ako model pripremas za prodaju preko TurboSquid-a ili slicnih, slobodno smanji broj poligona i izvezi ga tako. Onaj ko trazi taj format svakako ne ocekuje neki preterano detaljan model. Ja tako radim i jos se niko nije zalio
[ dexigner @ 15.02.2008. 16:18 ] @
Citash mi misli druze,upravo ga (izmedju ostalog),pripremam za tako nesto i ako stvarno imas takva iskustva,poslusacu te...
'Fala lepo
POZDRAV