[ Nemke_BG @ 15.02.2008. 10:44 ] @
Potrazio sam ovo po forumu ali nigde nisam uspeo da nadjem, zato bih vas zamolio ako neko zna da mi kaze da li je ovo moguce i ako jeste
na koji nacin bi to moglo da se uradi....Ja sam probao sa ovim kodom ali mi ne ide:



<a href='neki html link' target='_blank'>
<object width='468' height='60'>
<param name='movie' value='link ka filmu'>
<embed src='link ka filmu' quality='high' width='468' height='60' border='0' />
</object>
</a>


P.S. Flash object u sebi nema nikakav link, znaci obican animirani baner...
[ webex @ 15.02.2008. 11:56 ] @
Ne možeš tako... nisam siguran ali mislim da link MORA da bude unutar flash-a...
[ maric1 @ 15.02.2008. 13:37 ] @
da moras unutar flesha da stavis link to ti je u AS

[Ovu poruku je menjao maric1 dana 15.02.2008. u 21:33 GMT+1]
[ NeonDragon @ 15.02.2008. 19:22 ] @
mogao bi jedino preko javascripta. ne znam da li bas na object ili na embed tag, ali probaj ovako:

Code:

onclick="javascript:window.location.href='link';"


probaj da dodas ovo na object/embed tag. btw, image mape na flash ne mogu da se postave
[ Nemke_BG @ 16.02.2008. 19:39 ] @
Prvo bih hteo svima da se zahvalim na odgovorima, a kao drugo da kazem da sam probao i preko JavaScript-a koji sam stavljao u oba taga <object> i <embed> ali nisam uspeo. Ako jos neko zna da li je moguce i na koj nacin nek se javi....Unapred zahvalan....
[ sinhrotron @ 25.02.2008. 12:16 ] @
nesmeš da stavljaš <object> ni <embed> u <a>, link je inline element a ova dva blockovi...

najbolje i najlakše bi bilo da promeniš flash, da staviš link u njega.
pogledaj http://tutorialbalcony.com/flash-tips.shtml
i u svom flashu napravi providno dugme preko celog banera.

ako je to nemoguće, opet postoji rešenje :) ali je dugo i zamorno i ne znam napamet sve korake :( napiši da ti treba i pronaći ću ga i postovati...
[ Nemke_BG @ 25.02.2008. 22:57 ] @
Hvala na odgovoru ali to i jeste problem, nemogu da editujem taj baner. Inace bih se vec snasao (izguglao bih vec nesto o tome), ako ti nije problem i imas vremena postuj to ovde. Hvala unapred.
[ NeonDragon @ 26.02.2008. 11:21 ] @
a jesi li probao da taj banner stavis u neki div tag i onda na div tag da dodaj javascript?
[ Nemke_BG @ 06.03.2008. 00:28 ] @
Probao sam brate ali ni to nije proradilo, ipak hvala na postu. Posto to izgleda nije moguce resio sam da krenem onim tezim putem tj. da trazim source te animacije...to ce biti putesestvije....
[ Aleksandar Ružičić @ 06.03.2008. 02:58 ] @
mozes ovako (tj valjda, nisam probao):
Code:

<div style="position:relative;width:300px;height:100px">  <!-- ovde su ti width: i height: velicina flasha) -->
  <div style="position:absolute;left:0;top:0;width:100%;height:100%;z-index:1"
     <!-- ovde ubacis flash, mozda ces morati wmode parametar da podesis -->
  </div>
  <a href="/link/do/neke/strane.htm" title="Click me!" style="display:block;position:absolute;left:0;top:0;width:100%;height:100%;z-index:2"></a>
</div>

poenta je u tome da <a> element stavis preko celog flash objekta...
[ sinhrotron @ 06.03.2008. 17:18 ] @
izvini zbog duge pauze...

aleksandrova ideja je ok. treba da uradis dve stvari: 1. da napravis link koji ce da se pozicionira preko celog bannera, i 2. da kazes flashu da treba da bude providan.

1. preporucujem ti da ne koristis apsolutno pozicioniranje ako ne moras, moze da dodje do problema u ie... napravi nesto ovako, (svude gde pise 300px stavi sirinu, 100px - visinu svog flash bannera):

html:
Code:

<div id="flashcontainer">
    <flash kod>
    <a href="#" id="flash_link"></a>
</div>

css:
Code:

div#flashcontainer {
    width: 300px;
}
a#flash_link {
    display: block;
    width: 300px;
    height: 100px;
    margin-top: -100px;
}


negativna margina ce podici link preko flesha.

2. pod normalnim okolnostima flash ce biti prikazan iznad svih ostalih elemenata, baz obzira na bilo sta... na srecu, postoji nacin da se to prevazidje:

http://kb.adobe.com/selfservic...Content.do?externalId=tn_14201

zanima te ovaj deo:

Editing HTML code manually

To edit an existing HTML page, add the WMODE parameters to the HTML code.

1. Add the following parameter to the OBJECT tag:

<param name="wmode" value="transparent">

2. Add the following parameter to the EMBED tag:

wmode="transparent"


prvi deo sam napisao napamet - trebalo bi da bude ok... dok testiras stavi u <a> neku slicicu da bi video da li je sve ok - ili jos bolje, izmeni stilove za link:
smanji visinu i sirinu za po 2 px, i dodaj crveni border oko njega - tako ces lepo da vidis da li sve funkcionise kako treba...

Code:

a#flash_link {
    display: block;
    margin-top: -100px;
    border: 1px solid red;
    width: 298px;
    height: 98px;
}



srecno! ;)
[ Aleksandar Ružičić @ 07.03.2008. 01:02 ] @
ne verujem da ce se ie buniti, ja inace ovu "tehniku" tj apsolutno pozicioniranje dva elementa u jednom ("holderu") koristim da bih postigao transparent background (transparentni png) u svim browserima (za pre ie7 ide filter property) i radi potpuno isto u svim browserima (pod svim podrazumevam one na kojima testiram i za koje razvijam: ie6,ie7,ff,opera,safari)

mada je i ideja sa negativnom marginom sasvim ok...
[ sinhrotron @ 10.03.2008. 09:51 ] @
@Aleksandar Ružičić
nisam video da si pomenuo wmode u komentaru - mislio sam da tvoje resenje nije potpuno, izvini.

pa onda rekoh - kad vec kucam onda bolje sa marginom nego apsolutno pozicioniranje - u ovom slucaju verovatno bez problema, ali sam nekoliko puta ludeo dok nisam sredio pozicionirane divove... najgore je kad stavis position: relative; na floatovani div da u odnosu na njega pozicioniras apsolutni, ali ie6 ima i neobican nacin da odredi sta ide iznad cega kad imas nekoliko apsolutno i relativno pozicioniranih divova, kad ne moram - ne koristim ih...