[ vatri @ 15.02.2008. 11:37 ] @
Imam LAN mrezu od 2 kompa izvedenu pomocu switcha. Imam Wireless internet konekciju (od opeme tu je Motorola Canopy antena koja ide direkt u switch). Do sada sam na oba kompa imao SP2 i radio sam jednostavan Windows Internet Connection Sharing i radilo je solidno.


Juce sam na "serveru" instalirao Mandrivu 2008 - Gnome (prvi put se susrecem sa Linux OS-om) i nekako sam uspio podesiti da mi net radi ali je problem sto ne mogu sharovati tu konekciju. I na ovom serveru i na klijentu sam podesio ono Obtain IP adress automaticaly medjutim na ovom klijentu izbaci "Limited or no connectivity" i jos neki tekst dok na serveru radi normalno net.

http://img205.imageshack.us/my...screenshotnetworkcenteryx4.png

Na slici gore mozete vidjeti kako izgleda podesavanje kada stavim ono automaticaly IP ali kad stavim manuel i stavim za Gateway IP od klijenta, umjesto ove opcije Connect izbaci Disconnect (to znaci da je LAN konektovana medjitim tada mi ne radi net ni na jednom).

Ajte molim vas ako neko zna da mi pomogne posto mi se ne da vracati na XP

Poz i unaprijed hvala :)

P.S. koristio sam google i search ali bezuspjesno :(
[ Schmidt @ 10.03.2008. 18:57 ] @
Malo kasno stigoh, ali skrenulo mi je pazhnju "Motorola direktno u switch". To nema nikakve logike. Tebi trebaju dvije kartice u windowsu, u jednu bodesh Motorolu, u drugu bodesh svoju mrezhu, odnosno switch i onda na tom rachunaru sherujesh konekciju, bilo da je to windows ili linux.
[ banatski.vuk @ 04.04.2008. 22:04 ] @
U pravu je covek..ako ti je Canopy uboden u switch onda nemas sta da sharujes, nego pitaj provajdera da li ima DHCP ili manuelno podesi IP na obe masine.
Druga opcija je da u jednu masinu ubodes jos jednu mrezu i u nju Canopy pa sa te masine sharujes konekciju. U Win verovatno znas kako se to radi a za Lin moras podesiti IP_FORWARD.
[ boodala2 @ 23.05.2008. 19:38 ] @
Posto je u pitanju mandriva 2008...
da li je 2008 spring gnome?

ako imate problema ,probajte sa deinstaliacijom rpm paketa zcip
i ako se rucno podesava konekcija privremeno zaustavite avahi daemon
*on uvek moze i da se opet pokrene
i isto i gnome network manager servis moze da se privremeno zaustavi radi troubleshootinga