[ Flare @ 16.02.2008. 10:04 ] @
Ja licno mislim da je dobar skinuo sam sa Torrent kompletan engine zauzima 4 gb sa svim alatima, tutorialima, model packovima ... i nije los engine ima script editor, world editor, show tool pro, torque constructor.
Ali bih zeleo da cujem vase misljenje o njemu, posto bih verovatno nastavio da radim u njemu.
[ markozelenovic @ 16.02.2008. 21:28 ] @
Citiram bKaradzica:
Citat:

Ako hoćeš da budeš programer, uči opšte prihvaćen programski jezik. U industriji igara to je C++ (MSVC i GCC). I za početak pravi igre koje ne zahtevaju veliku količinu grafike. Ako hoćeš da budeš dizajner, uzmi postojeće mod alate iz komercijalnih igara i koristi njihove biblioteke tekstura, modela, itd. Sve ostalo je zamajavanje.
[ franticnick @ 16.02.2008. 22:39 ] @

Ne znam odakle je iscupan ovaj citat i da li odslikava misljenje autora o ovoj temi.

Torque Engine itekako ima svoje trziste i dosta casual igara je razvijeno u njemu.

Poprilican broj igara sa ovog spiska: http://www.garagegames.com/mg/snapshot/gallery.php?page=1 je komercijalno uspesan, sto ipak nesto govori o kvalitetu i mogucnostima ovog engine-a (u svom domenu).
[ bkaradzic @ 17.02.2008. 00:39 ] @
@markozelenovic
Ne moraš da me citiraš, pratim ovaj forum pa mogu i sam da odgovaram. Takođe tvoj citat je van konteksta jer je za Torque potrebno znanje C++. Verovatno nisi shvatio zašto ti kažem da je sve osim C++ za igre samo zamajavanje.
[ Flare @ 17.02.2008. 03:13 ] @
Citat:
markozelenovic: Citiram bKaradzica:

Zar to sad znaci da Gearbox Software ne treba da kupi Unreal Engine 3 i napravi
babarogu od igrice kao sto je Brothers in Arms Hell's Highway. Dajem ti samo primer
za ovu kompaniju ,a ima ih mnogo koje su kupile Unreal od Epic Games.
I kad postavim pitanje sta mislite o Torque Engineu nemoj da pises kako treba da ucim C++
nego odgovori konkretno za Engine.
Slazem se sa tobom da treba da ucim C++ i hocu ali o tome cemo u drugoj temi.
[ vladaboy93 @ 17.02.2008. 14:14 ] @
Licno da ti kazem imam iskustva sa Torque enginom, doduse TGB torque game builder on je za 2D igre, u njemu mogu veoma mocne stvari da se urade ali ja to nevolim nevolim takve engine, iznervira me to sto ne znam kako sta radi, vise volim da pisem u golom API-u mada to sam ja. Ti odluci za sebe Torque je svakako odlican izbor!

[ markozelenovic @ 18.02.2008. 19:14 ] @
Ja NISAM rekao da je TGE los
[ tosa @ 19.02.2008. 08:48 ] @
Citat:
Flare: Zar to sad znaci da Gearbox Software ne treba da kupi Unreal Engine 3 i napravi
babarogu od igrice kao sto je Brothers in Arms Hell's Highway. Dajem ti samo primer
za ovu kompaniju ,a ima ih mnogo koje su kupile Unreal od Epic Games.
I kad postavim pitanje sta mislite o Torque Engineu nemoj da pises kako treba da ucim C++
nego odgovori konkretno za Engine.
Slazem se sa tobom da treba da ucim C++ i hocu ali o tome cemo u drugoj temi.

Kakve to veze ima jedno sa drugim? Pitanje koje si postavio jednostavno neće dobiti
odgovor koji ima smisla zato što niko ko govori Srpski nije napravio ništa (koliko
ja znam) u tom Torku. Kako niko ništa nije napravio, isto toliko mogu i da ti kažu o
tome, a posebno ljudi koji nisu ništa napravili koristeći bilo koje alate već samo
čitaju tutorijale i igraju se sa raznim mejkerima. Heh, mejkeri, to ti je kao da koristiš
lego kocke da praviš kuću umesto betona i armature.

Pominjati Girboks i Bradrs in Arms kao primer kvaliteta razvoja definitivno ne stoji.
Igra je pristojna ali je isprogramirana očajno i to korišćenjem očajnog endžina.

Dakle za tebe je suština da dobra igra može da se napravi korišćenjem (uglavnom)
loših ljudi i loših alata, kao što je to Girboks dokazao, dalja priča o tome i ulaženje
u tehnikalije nema svrhe dok ne naučiš još dosta toga.
[ Flare @ 19.02.2008. 20:14 ] @
Citat:
tosa: Kakve to veze ima jedno sa drugim? Pitanje koje si postavio jednostavno neće dobiti
odgovor koji ima smisla zato što niko ko govori Srpski nije napravio ništa (koliko
ja znam) u tom Torku. Kako niko ništa nije napravio, isto toliko mogu i da ti kažu o
tome, a posebno ljudi koji nisu ništa napravili koristeći bilo koje alate već samo
čitaju tutorijale i igraju se sa raznim mejkerima. Heh, mejkeri, to ti je kao da koristiš
lego kocke da praviš kuću umesto betona i armature.

Pominjati Girboks i Bradrs in Arms kao primer kvaliteta razvoja definitivno ne stoji.
Igra je pristojna ali je isprogramirana očajno i to korišćenjem očajnog endžina.

Dakle za tebe je suština da dobra igra može da se napravi korišćenjem (uglavnom)
loših ljudi i loših alata, kao što je to Girboks dokazao, dalja priča o tome i ulaženje
u tehnikalije nema svrhe dok ne naučiš još dosta toga.


Toso zasto ti ne napravis bolji engine kad mislis da je Unreal s.r.a.nj.e , sto ne napravis taj beton i armaturu.
Po cemu toliko mislis da je igra isprogramirana ocajno navedi neki razlog, bar jedan ?
Ja nisam rekao da je Unreal najbolji samo sam dao primer,mogao sam da spomenem i Crytec Engine.
Ako nisi imao iskustva sa Torque engineom onda nemoj da odgovaras na ovo pitanje.
Moze dobra igra da se napravi i sa tim makerima, sem toga ja znam da necu moci da napravim taj
engine sam,barem sam realan.



[ tosa @ 19.02.2008. 22:26 ] @
Citat:
Flare: Po cemu toliko mislis da je igra isprogramirana ocajno navedi neki razlog, bar jedan ?

Ne mislim, znam: http://www.mobygames.com/game/brothers-in-arms-d-day
[ Flare @ 19.02.2008. 23:15 ] @
Ja sam spominjao Brothers in Arms 3 a ne D-Day za PSP !!!
Uhh samo se nadam da nisi bio Lead Programmer u BIA 3 !!!
Salim se !!!



[Ovu poruku je menjao Flare dana 20.02.2008. u 00:29 GMT+1]
[ franticnick @ 19.02.2008. 23:41 ] @
Citat:
tosa: Kakve to veze ima jedno sa drugim? Pitanje koje si postavio jednostavno neće dobiti
odgovor koji ima smisla zato što niko ko govori Srpski nije napravio ništa (koliko
ja znam) u tom Torku. Kako niko ništa nije napravio, isto toliko mogu i da ti kažu o
tome, a posebno ljudi koji nisu ništa napravili koristeći bilo koje alate već samo
čitaju tutorijale i igraju se sa raznim mejkerima. Heh, mejkeri, to ti je kao da koristiš
lego kocke da praviš kuću umesto betona i armature.


Montazna kuca je daleko jeftija od one od betona i armature. Vreme izrade je krace, a kvalitet cesto visi. U razvijenim zemljama se sve gradi na ovaj nacin jer niko vise nije lud da mesa malter i redja ciglu po ciglu ne bi li sazidao zgradu.

[Ovu poruku je menjao franticnick dana 20.02.2008. u 00:54 GMT+1]
[ Flare @ 19.02.2008. 23:50 ] @
Citat:
franticnick: Montazna kuca je daleko jeftija od one od betona i armature. Vreme izrade je krace, a kvalitet cesto visi. U razvijenim zemljama se sve gradi na ovaj nacin, niko vise nije lud da mesa malter i redja ciglu po ciglu ne bi li sazidao zgradu


BRAVO !!!!!!!!
[ tosa @ 20.02.2008. 00:10 ] @
I tako dok su se dva praseta igrala i pravila montažne kuće, treće prase je pravilo ozbiljnu gajbu...
...kako beše ostatak priče? :)
[ Flare @ 20.02.2008. 00:17 ] @
Citat:
tosa: I tako dok su se dva praseta igrala i pravila montažne kuće, treće prase je pravilo ozbiljnu gajbu...
...kako beše ostatak priče?


Zelim ti puno srece u pravljenju te ozbiljne gajbe !!!
[ tosa @ 20.02.2008. 00:56 ] @
Hvala na lepim željama, nek i tvoja montažna bude fina pa da nazdravimo!