[ nur @ 17.02.2008. 09:51 ] @
Pozdrav
Imam pomenuti racunar i posljednje vrijeme prilikom paljenja prvo se pojavi screan na kojem pise pritisnite F1 tipku da nastavite ili F2 tipku za BIOS.Pritisnem F1 i krene podizat windosw,nakon toga ga restartuje i tako uvjek,nekad prodje i onada je sve uredu.Formatirao sam disk,ali nista.Gledao sam malo maticnu plocu i uocio da tri elektrolita pored procesora su napuhana,mene interesuje imali ovo kakave veze sa ovim kvarom.
Unapred hvala.
[ Dralac @ 17.02.2008. 10:36 ] @
Pri izboru pritisni F2, udji u BIOS i sve postavke varti na Default, pa pokusaj onda ukljuciti.
Testiraj memoriju, jer ona zna da zeza...
A taj hardware-ski kvar (ako postoji) naravno da moze biti uzrok. Dobro je da se ikako dize sistem
[ dragon @ 22.02.2008. 21:34 ] @
Ma prvo zamijeni elektrolite, najvjerovatnije su oni uzrok nestabilnosti.

pozdrav
[ pcbbata @ 09.05.2008. 16:24 ] @
malo je off topic: može li se u Dell Optiplex 270 kućište ugraditi druga matična ploča , gr. kartica, itd. ?

pozdrav,

Batke
[ Binary Mind @ 09.05.2008. 19:18 ] @
Pitanje je koliko je to prakticno s' obzirom da bi morale da se rade i odredjene modifikacije na samom kucistu. Na koju varijantu kucista mislis? Ako je ono desktop kuciste to bi vec islo malo teze.
[ pcbbata @ 09.05.2008. 21:29 ] @
kućište je desktop, matična ploča je Foxconn L S-36, ima agp slot.

Radi se o tome da sam dobio "očerupan" komp iz jedne firme.

Kondenzatori na ploči su "naduvani" (što je generalno problem na ovom modelu, bar tako piše na netu).

Moja ideja je da iskoristim kućište i u njega ugradim neke svoje komponente.

Napajanje je ispravno.

Procesor još nisam proverio (intel 2.4 GHz).
[ Binary Mind @ 09.05.2008. 21:43 ] @
Koje komponente?
[ pcbbata @ 10.05.2008. 21:46 ] @
pa to i želim da saznam. Ako neke mogu da se ugrade, ja bih takve i nabavio (polovnu ploču, gr. karticu i ostalo).

Znači krećem od kućišta koje imam, a nabaviću komponente koje mogu da "upadnu" u njega.
[ Binary Mind @ 11.05.2008. 12:05 ] @
Bilo koja AGP/PCI kartica koju bi eventualno stavio na neku plocu koju bi uglavio u to kuciste bi morala biti niskoprofilna predvidjena za tanka desktop kucista. Sama ploca i lim na kome stoji nisu standardni tj. trebale bi da se izvrse modifikacije na samom limu da bi uglavio neku drugu mATX, flex ATX, mini ITX plocu. Proizvodjac ploce koja ide uz taj optiplex je Foxconn. Uglavnom ja se nebih mucio oko toga.
[ pcbbata @ 11.05.2008. 22:03 ] @
to sam i želeo da saznam.

Odustajem od "budženja".

Hvala.
[ pcbbata @ 15.05.2008. 10:36 ] @
opet ja :).

gore sam pogrešno napisao da je kućište desktop, u stvari je mini (ili midi) tower. Zakačio sam sliku da pojasnim stvari.

Može li se u ovom kućištu zameniti m.ploča, a samim tim i ostatak komponenata ?
[ Nenad Vranjanac @ 15.05.2008. 12:08 ] @
ja sam se nedavno igrao malo tim dellom, mislim da bi moglo da se iskoristi za druge komponente. 99% sam siguran da mATX ploca moze da se upase bez problema. treba samo proveriti raspored rupica na metalnom ramu, trebalo bi da odgovaraju.

p.s. desktop oznacava namenu a midi velicinu, tako da je to i midi i desktop.