[ luka013 @ 18.02.2008. 00:47 ] @
Da li neko ima neku e-knjigu, sajt... o kompresiji audio i video signala na srpskom jeziku gde je objasnjeno kodovanje, dekodovanje, H.261, H.263, H.264, MPEG...

Hvala unapred.
[ MixMaster @ 26.02.2008. 19:54 ] @
Hm...tesko da ces naci nesto tako, usko strucno, na srpskom jeziku. Mislim da se i na post. dipl. studijama koriste knjige na eng. Izdavacima se prosto ne isplati da rade na takvim stvarima. Gledao sam, doduse poodavno, sajtove koji su imali sve to, fino sortirano, sa sve izvornim kodovima u C/C++u ako se dobro sjecam, tako da je bolje da potrazis to...

Pozdrav.
[ luka013 @ 01.03.2008. 16:34 ] @
Vidim i ja da nema, na eng. sam nasao sve, ali reko bilo bi bolje na srpskom...
evo link pa ako nekom koristi... http://www.cs.cf.ac.uk/Dave/Multimedia/node141.html ima tu svasta
[ Trilian @ 05.03.2008. 09:25 ] @
Nemas nista na srpskom o tome,provereno.
Ja sad slusam multimediju na faksu i literatura je sva na engleskom.Ali to ne treba da te plasi posto je vrlo laka za citanje.

Mogao bi mozda da potrazis neke slajdove na tu temu na FER-ovom site-u.Nasa profesorka nije kacila slajdove na net.
Inace,probaj da skines sa Torrenata knjigu A.Practical.Guide.To.Video.And.Audio.Compression. trebalo bi da je u njoj sve fino objasnjeno, mozda i detaljnije nego sto ti treba.
[ Ve$eli @ 05.03.2008. 20:49 ] @
Postoji knjiga u elektronskom obliku, "Digitalna obrada slike" - Miodrag Popovic. Nije skroz vezana za kompresiju, vec iskljucivo za obradu pokretne i nepokretne slike, mada je prilicno zahtevna za razumevanje, treba dobro poznavati matematicke sisteme. Najveci deo knjige je vezan za kompresiju.
[ luka013 @ 07.03.2008. 13:02 ] @
E ljudi hvala, to je to sto se tice mene i kompresija, uspeo sam da se spremim za ispit, guglao po netu, nasao malo tamo, malo vamo i to je to.
Hvala na odgovorima i trudu...