[ pisac_1 @ 18.02.2008. 01:12 ] @
Pozdrav!


Htio bih da kupim kameru, sa kojom bih mogao da radim dokumentarce. Čitao sam po netu i koliko sam shvatio, SONY DCR-VX2100E bi mogao kvalitetno da odrađuje posao? Kod nas u evropi, cijene te kamere iznosi oko 2000 eura, a mene interesuje koja je aktuelna cijana u Americi? Odnosno, da li se isplati da ti neko tvoj (ukliko ga imas tamo) kupi tu kameru i donese je ovamo?

hvala...
[ lancia88 @ 18.02.2008. 11:16 ] @
POzdrav,

obrati paznju da ne donese NTSC sistem kameru.
[ pisac_1 @ 18.02.2008. 18:06 ] @
Znaci da zahtjevam iskljucivo PAL sistem? A sta je sa ostalim dijelom moga pitanja, cijena... :)
[ lancia88 @ 18.02.2008. 19:05 ] @
Pozdrav,

ko zna, ima raznih cena ponudjenih na internetu a neke od njih su prevara. To je najbolje da vidi neko ko je vec tamo kupovao. Ipak, ne mislim da ces se nesto usreciti sa cenama u odnosu na ove ovde, posebno kad uzmes u obzir garanciju.
[ pisac_1 @ 19.02.2008. 03:41 ] @
Za koliko se love u Srbiji moze kupiti ova kamera? (Ja sam u Bosni)
[ HappyIndividuals @ 19.02.2008. 14:10 ] @
Oko 1900 EUR

Eureka, moja prva poruka
[ pisac_1 @ 20.02.2008. 12:37 ] @
Jos nesto, ja trenutno posjedujem Panasonica GS500, ali sam se zagrijao za Sony-a vx2100. Vasa iskustva, da li cu nabavkom sony-a dobiti nesto vise, ili, imajuci u obziru razliku u cijeni, necu dobiti nista extra.


Moze li mi neko proslijediti kontakt broj nekog od prodavača?


Unaprijed zahvalan!


[Ovu poruku je menjao pisac_1 dana 20.02.2008. u 15:03 GMT+1]
[ Nebojsa Milanovic @ 20.02.2008. 16:42 ] @
Te dve kamere su veoma različite.

Praktično jedina sličnost im je dobra slika sa dosta svetla. Ali u svim težim uslovima, sa manje svetla, GS 500 drastično zaostaje za VX 2100E.

Osim toga, kvalitet izrade, dimenzije, pa i osnovna svrha korišćenja i ciljna grupa kupaca, totalno su različite.

Što se tiče prodavaca, pogledaj banere, svega tu ima.
[ pisac_1 @ 20.02.2008. 20:33 ] @
Da li ima neko uputstvo na našem za sony vx2100?

[ Misa_exclusive @ 20.02.2008. 21:08 ] @
Nema uputstvo, ali nije komplikovana za korišćenje. Ja je imam, a ima još forumaša koji poseduju ovaj model. Ako ti nešto ne bude jasno, obrati se.
[ pisac_1 @ 20.02.2008. 22:37 ] @
Hajde reci Miso posteno, da li je kamera u potpunosti ispunila tvoja ocekivanja. Jer, svi mi, koji se vec potrudimo i skupimo toliko love da bismo mogli kupiti takvu jednu kameru, prizat cemo, ocekujemo puno, pa se samim tim nekad i razocaramo. Dakle, tvoje misljenje, dojam... :-)
[ lancia88 @ 21.02.2008. 09:55 ] @
Pozdrav,

pre kupovine, najbolja investicija koju sebi mozes uciniti je da sto preciznije definises svoje realne i potencijalne potrebe.

Primera radi, meni su neke fizicki velike kamere otplatile sebe iako su samo bile upaljene na stativima, desava se zavisno od zahteva....;)
Stoga je bolje da prvo izneses svoje zahteve ovde pa da onda pokusas da izvuces neka iskustva kao sebi upotrebljiva. Kada prvi put pazaris takvu kameru, onda stvari zvuce OK, ako si pre toga imao iskustva sa 150/170 modelima, i kad duze radis sa 2100 imas stalnu neku predrasudu pa ne mozes dati objektivan komentar recimo. Stoga, najbolje da definises svoj zahtev ovde, sta bi radio, pod kojim uslovima i sta su Ti fokusne tacke u radu a da dodas jos i sta bi eventualno radio ukoliko se ukaze prilika kasnije, dakle, ono sto nije presudno za kupovinu.
[ pisac_1 @ 21.02.2008. 10:37 ] @
Pozdrav,

Moji prevashodni zahtjevi i ocekivanja se baziraju na kvalitetu slike, naravno, kako u normalnim, tako i u uslovima slabijeg osvjetljenja. Druga stvar, ono sto bih preferirao u radu, jesu intervjui za dokumentarce u kojima bi lice aktera trebalo biti u fokusu izostreno, a njegova pozadina zamagljena. Interesuje me da li se sa ovom kamerom to moze bez problema postici, imajuci u obziru da sa panasonicom GN500 kojeg posjedujem, tako nesto je vrlo tesko izvesti, odnosno, moram se sluziti raznim cike-cakama, npr., udaljiti se sto vise od aktera i sluziti se zoomom, a istovremeno udaljiti njegovu pozadinu sto je to vise moguce od njega, kako bih postigao taj efekat. Dakle, da li se sa ovom kamerom i njenom blendom postize ovako nesto u 'normalnim' uslovima snimanja, bez navedenih perepetija koje su prisutne prilikom snimanja sa panasonicom GN500.


[ lancia88 @ 21.02.2008. 13:24 ] @
Pozdrav,

tesko ces uspeti tu varijantu da izvedes sa zamucivanjem pozadine bez tih trikova sa udaljavenjm objekta od pozadine ali ce u kadru stajati dosta ostro lice, zavisno od uslova snimanja zasigurno. Tesko da ijedna od kamera u ovom cenovnom rangu to moze da izvede tek tako, bez snalazenja. Gledao sam kako to radi filmska kamera kao i kamera sa zamenjenim objektivima specijalno u tu namenu.

Ne znam koja je to kamera GN500, moguce da mislis na GS500 ali koliko sam ja uspevao da uocim, obe kamere su veoma slicne po pitanjima ovakvog snimanja. Ja sam generalno za Sony vec valjda vise od decenije apsolutno pristrasan po malo ali danas se neki koraci Panasonica unapred i izvesne stagnacije Sony-ja trude iz petnih zila da promenim te svoje pristrasnosti.
[ ibroinuna @ 21.02.2008. 13:36 ] @
Imaš manualna podešavanja i to što ti treba je izvodljivo ali jedna stvar nije, nema XLR priključke za profesionalne mikrofone. Ako hoćeš da radiš intervjue treba ti 150-tica ili 170-tica. Ovu zadnju ćeš naći a ova 150-tica je malo starija.Tu bi morao još malo da dodaš novca zato što je skuplja od 2100-tke. A iste su im karakteristike i senzori što je najbitnije i isti kvalitet snimka daju, jeste da 170-tica snima u standard dvkam ali ja tu nisam uočio razliku u materijalu na kompu.
Što se tiče 2100-tke izuzetna kamera toliko mi se svidela da sam kupio još jednu novu i stoji u paketu u slučaju da ih nestane.Ako ti nisu bitni XLR mikrofoni ovo ti je dobar izbor i sigurno ćeš dobiti više nego što platiš.
A ovu što pominješ panasonik mislim da je riječ o NVGS 500 nije loša kamerica ali to je ful hendicam za kućne potrebe ja nisam bio zadovoljan sa njom nešto se grejala mnogo pri samom dnu.A i kvalitet snimka ne zadovoljava,ko radi sa boljim kamerama to odma uoči.A za kućne potrebe od kamerica koje staju u ruku je vrh u SD sistemu, porazio je Canon sa HD HV20 HV30.

[Ovu poruku je menjao ibroinuna dana 21.02.2008. u 23:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ibroinuna dana 21.02.2008. u 23:33 GMT+1]
[ pisac_1 @ 21.02.2008. 18:52 ] @
Da, toslo je do greske, u pitanju je panasonic NVGS 500.

Raspitivao sam se kod par firmi ovdje, i cijena sony-ja 2100 je oko 2700 eura! Katastrofa!

Jedino mi preostaje da nadjem nekakvu snjiru i pokusaj je nekako pazariti kod vas, u Srbiji.

Ima li neko kakav prijedlog, savjet - kako to izvesti, eventualno, da li postoji neko ko vrsi dostavu ovamo u BiH?


Pozdrav...
[ lord x @ 21.02.2008. 20:07 ] @

Dodjes u Beograd, kupis, stavis u torbu i preko granice. Veoma jednostavno !!!

Inace, kamera je veoma dobra, pouzdana, jednostavna za rukovanje, ima dosta manuelnih podesavanja i jedan je od rijetkih modela koji je godinama jako malo izgubio na cijeni. Sto se tice XLR-a, to jeste nedostatak ali, naravno nista strasno. Jednostavno kabal sa malom bananicom na jednoj i kenon na drugoj, za mikrofon, rjesavaju problem. Nemas doduse dva kanala ali imas potpuno OK ton. Takodje, problem mozes prevazici adapterom, koji se inace i fabricki proizvodi ali se za malo para moze napraviti u kucnoj radinosti. Ima shema toga po internetu. Mada, rekoh, prilicno je sve to nepotrebno.
Sve ostalo je potpuno OK.
A za kupovinu, probaj preko oglasa u Beogradu. Inace Sony daje jednogodisnju garanciju na svoje proizvode pa bi trebalo da to uradi i prodavac, iako ti, sasvim sigurno, nece trebati.
Inace, uputstvo imas na vise jezika, na nasem na zalost ne ali nece ti biti problem da to savladas.
Kvalitetna, pouzdana i dugovjecna kamera. Pravi izbor za SD format.
Pozdrav !!!

[ pisac_1 @ 22.02.2008. 00:34 ] @
Je li ko imao iskustva prenosenja kamere preko granice, carina itd.?
[ ibroinuna @ 22.02.2008. 09:37 ] @
Iz kog si mesta u BiH javi se preko pp nije za forum
[ dokidoki2 @ 22.02.2008. 20:08 ] @
-Dali neko zna gde se može nabaviti Sonijev eksterni hard disk, za 2100,me zanima . Izvinjavam se što upadam mimo teme.
[ rcosovic @ 23.02.2008. 09:00 ] @
A zasto ne razmislis o Panasonic AG DVX 102 koja je u istom cjenovnom rangu, a ima vise mogucnosti i vidim da je koriste filmasi.
[ pisac_1 @ 23.02.2008. 10:55 ] @
Pozdrav,

Kao sto rekoh, ja imam panasonica GS500 i moram da ti priznam da sam malo zbunjen. Naravno, kao svako ko se ne zeli zalijetati, cesljam ovih dana forume - teme o soniju 2100-tki. Naletio sam na jedan forum gdje tip odgovorno tvrdi i napravio je test obe kamere (panasonic GS400 i Sony vx2100)- da je slika u normalnim uslovima kao i boje, daleko bolja kod panasonica gs400, a da sony prednjaci jedino u slabom osvjetljenju. Isto tako, kaze da sony ima odredjenih problema kod autenticosti boja, recimo crvenoj boji kada prikazuje ljudsku kozu. E sad, razlika u cijeni ovih kamera nije mala, a ako ne dobijam puno vise, onda bi bilo apsurdno. Belaj je naravno sto ja nemam priliku da negdje ovdje pogledam sonija i sam se uvjerim o cemu se radi. Ne znam sta da kazem, kao sto rekoh, trenutno sam zbunjen, a svaki savjet bi mi zaista dobro dosao.

pozdrav...
[ lancia88 @ 23.02.2008. 16:09 ] @
Pozdrav,

e pa sad odluci za sta si oko poredjenja, GS400 ili 500.

Nemoj se zbunjivati jer 400-ka jeste bolja od 500-ke.
[ pisac_1 @ 23.02.2008. 17:26 ] @
Cekaj, ako sam dobro razumio ono sto sam citao na netu, GS500 je nasljednik GS400, i jedina prednost, kako tvrde, jeste u vecem broju manuelnih opcija koje nudi stariji model GS400, za razliku od modela GS500, ali sve ostalo sto utjece na kvalitet konkretno slike, isto je. Da li grijesim?

I na kraju krajeva, ukoliko i kazemo da postoji razlika izmedju GS400 i GS500, te da onda pricamo o razlici u kvalitetu slike izmedju GS400 i sony-a vx2100, sta onda reci. Da li postoji razlika, i koliko, i naravno, na cijoj je strani prednost?
[ lancia88 @ 23.02.2008. 18:35 ] @
Pozdrav,

GS400 je najbolja mala kamera koja je napravljena i potpisana od Panasonica ikad. To sto je GS500 njen naslednik, ne znaci da u Panasonicu nisu ukapirali sta im obara prodaju vecih trocipki a konkurenti ne izbacuju trocipne male modele. Rezultat je, kao i mnogo puta u novijoj marketinskoj praksi, definitivno "sakacenje" modela, samo u ovom slucaju veoma blago ako se izuzme izostanak napretka koji bi se po defaultu ocekivao od naslednika. Ustvari, tog napretka nije vise ni bilo realno sve dok konkurenti nisu poceli da izbacuju HD modele pa su se i ovde malko trgli i pokusali sa GS320 da poprave ono sto su spavali na lovorikama sa modelima 300, 230 a posebno 180. Tako nemoj bas linearno posmatrati hronologiju i vezivati je za ocekivani napredak. GS400 je i dalje najbolji Panasonicov model, bolji i od 500 i 320 modela ali nisam siguaran bas u toliku superiornost opsteg rezultata u poredjenju sa 2100 modelom Sony proizvodjaca. Jednostavno, pre svega 2100 ostavlja odmah utisak profesionalizma na neki nacin i apsolutno sledi tradiciju prethodnih modela ciji je direktan izrazito komercijalni potomak. Ipak, malo se tu toga izgubilo u odnosu na prethodne modele a uglavnom su to stvari koje se redje koriste ako posmatramo jedan opsti presek prosecnih korisnika.

Stoga ja ne mislim da bas 2100 ima neku alternativu medju rucnim modelima ukoliko upravo malena dimenzija nije jedan od osnovnih zahteva. Ukoliko nije, najpre bih joj mogao traziti alternativu u novom Sony cedu za na rame jer Sony odavno vec u amaterskoj klasi usavrsava snimanje sa jednim cipom pa pretpostavljam da bi ovo mogao biti prvi obradjen rezultat tog usavrsavanja. Nisam siguran dok je ne probam ali Sony ima kontinuitet i to je jedna od vaznih referenci za ovakve pretpostavke.
[ Reperr @ 11.03.2008. 09:38 ] @
Citat:
pisac_1: Da, toslo je do greske, u pitanju je panasonic NVGS 500.

Raspitivao sam se kod par firmi ovdje, i cijena sony-ja 2100 je oko 2700 eura! Katastrofa!

Jedino mi preostaje da nadjem nekakvu snjiru i pokusaj je nekako pazariti kod vas, u Srbiji.

Ima li neko kakav prijedlog, savjet - kako to izvesti, eventualno, da li postoji neko ko vrsi dostavu ovamo u BiH?


Pozdrav...


cijena ove kamere Sony DCR VX2100E je 1900 eura, u Srbiji!
[ MEDIA-DESIGN PPG @ 10.05.2008. 00:54 ] @
Pozdrav!

Rado bih pomogao svakome ko hoće da vidi, proba, testira a možda i kupi Sony VX2100E (PAL!) kameru.
Nadam se da nekima to nije kasno. Ja je imam i vrlo malo sam je koristio uglavnom za konkretne stvari:
Prezentacije, dokumentarce, koji koncert i sl. (ne svadbe, privatne zabave, krkanluke itd.). Znači kamera ima svoju svrhu.
Ovdje u Sarajevu, Bosna... Mislim da košta (ne nova!) između 3000 i 4000KM (1500-2000E) zavisno sa čime je.
Samo, ko je kupio od ovih sa televizija, nemam pojma ko bi je prodao, jer ljudi rade....
Meni služi svrsi, jako dobra kamera. Otplatio sam je mislim već 3 puta.


p.s. Mnogi ne znaju da ova kamera posjeduje zlata vrijedan hardver u sebi. (konvertor PAL-NTSC, NTSC-PAL).
Prikopčaš kablove recimo, NTSC-a direkt u nju a ovamo PAL snimaš, gledaš ili šta već... i obrnuto. Treba se samo sjetit. Toliko...
[ lord x @ 27.05.2008. 20:44 ] @
Citat:
MEDIA-DESIGN PPG: Pozdrav!

Rado bih pomogao svakome ko hoće da vidi, proba, testira a možda i kupi Sony VX2100E (PAL!) kameru.
Nadam se da nekima to nije kasno. Ja je imam i vrlo malo sam je koristio uglavnom za konkretne stvari:
Prezentacije, dokumentarce, koji koncert i sl. (ne svadbe, privatne zabave, krkanluke itd.). Znači kamera ima svoju svrhu.
Ovdje u Sarajevu, Bosna... Mislim da košta (ne nova!) između 3000 i 4000KM (1500-2000E) zavisno sa čime je.
Samo, ko je kupio od ovih sa televizija, nemam pojma ko bi je prodao, jer ljudi rade....
Meni služi svrsi, jako dobra kamera. Otplatio sam je mislim već 3 puta.


p.s. Mnogi ne znaju da ova kamera posjeduje zlata vrijedan hardver u sebi. (konvertor PAL-NTSC, NTSC-PAL).
Prikopčaš kablove recimo, NTSC-a direkt u nju a ovamo PAL snimaš, gledaš ili šta već... i obrnuto. Treba se samo sjetit. Toliko...


...takođe i konverziju analognog u digitalni signal, mogućnost linearne montaže sa pedesetak marki VCR uređaja i to sa infrared vezom, mogućnost motaže zvuka na već nasnimljeni materijal, mogućnost animanja iu intervalima - zadati broj frame-ova u zadatom intervalu, i još mnogo, mnogo toga...