[ dejan_su @ 05.10.2003. 22:49 ] @
Da li mogu nekako kao obican korisnik premo mIRC-a da sam sebi dam OP na nekom kanalu?
[ Nikola Denić @ 05.10.2003. 23:37 ] @
Mozes samo ako preuzmes kanal , registrujes ga na svoj nick , i onda mozes da radis sta oces ... A kako to da uradis ... gugluj malo ... :)
[ kUdtiHaEX @ 10.10.2003. 10:19 ] @
Da, mozes i ne, ne mozes.

Mozes ako si founder kanala ili imas odgovarajuci access level na tom kanalu koristeci komandu /msg chanserv op #kanal. Ne mozes ako nemas gore navedene uslove....mozes samo da ga takeoverujes i registrujes na svoje ime....
[ 2weird4u @ 12.10.2003. 14:02 ] @
Ma najbolje je da sam otvoris irc server, budes IRCop i radis sta ti je volja!
Samo jos pozovi ortake da se nakce
[ dejan_su @ 12.10.2003. 20:33 ] @
Hvala, sad cu ja malo da cackam, da trazim na netu kako se preuzima kanal.
Hvala, p0z svima!
[ Neky @ 18.05.2004. 01:42 ] @
Za takeover kanala najbolja [mozda i nije ] je Death`Angels Script War Edition 2.0
Skini je i ako si ikad koristio IRC skriptu snaci ces se...
Samo se postaraj da na kanalu nije owner....inace nista od toga :)
[ kUdtiHaEX @ 18.05.2004. 21:05 ] @
Inace skapirajte konacno - MIRC nije isto sto i IRC!!!!
[ Mitrović Srđan @ 19.05.2004. 00:07 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Inace skapirajte konacno - MIRC nije isto sto i IRC!!!!

i da se takover ne vrsi super-duper scriptama
[ Nikola Denić @ 19.05.2004. 15:51 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Inace skapirajte konacno - MIRC nije isto sto i IRC!!!!

Ko se to druzio sa lekom
[ Aljosha @ 25.05.2004. 01:18 ] @
A i ne kapiram takeover, hmm, takeover je po meni kad na serveru koji nema servise, znaci samo botove, koji cuvaju kanal, tipa ircneta, dosujes botove, jos ako bude koji netsplit odlicno, jos ako je "owner" kanala stavio pola botova ili vise preko jednog servera, cekas pravi trenutak kad je netsplit i eto, a takeover, kojim recimo, dobijes op, kuliras sacekas da sop ode, founder, or who else, opet nije to to, bilo koji op te moze komandom /CmarServ deop #kanal nick deopovati, iako nije na kanalu(probaj sam) a moja preporuka je da odes na neki server, pitas na pomocnim kanalima(koji se uglavnom nalaze u motd-u /motd) mada ga i pri konekciji na server mozes procitati...znaci pitas kako se registruje nick, pa kanal, smislis neko fino ime za kanal, udjes reg, zoves raju i zezas se :P ili cak haha otvoris svoj server, natrpas milion botova, i kikas jednog po jednog dok se ne zadovoljis :P lol