[ anakin14 @ 18.02.2008. 14:14 ] @
Ovako> imam bazu podataka koja prati kretanja robe iz objekta 1 u objekte 2 i 3 i njihovo vracanje u 1. Ja sam do sad upisivao sve izlaze iz 1 u 2 i sve ulaze u 2 iz 1 cime dupliram iste podatke, ali moram tako jer mi pivot posle sluzi za pokazivanje stanja u razlicitim objektima preko page-a za 1,2,3. E sad problem su znaci + i - posto je svaki ulaz u 2 iz 1 + a svaki izlaz iz 1 u 2 - i zbog toga moram da dupliram podatke. Kada bi u pivotu mogli da se menjaju znaci - to jest da se u nekim kolonama odredi sum of value * -1 ... ali ne moze, pa me interesuje da li neko ima mozda neki predlog kako bi se izbeglo dupliranje podataka?
Puno hvala!
[ mirko1949 @ 19.02.2008. 08:06 ] @
Ja bih drugacije organizovao baznu tabelu, pa bi i izvedena tabela bila drugacija. Saljem primer pa pogledaj. Naravno, moze se drugacije organizovati, a takodje preko forme za unos moze se pojednostviti unos (sto se tice dupliranja podataka).
[ anakin14 @ 19.02.2008. 08:52 ] @
Ja i koristim formu koja duplo unosi podatke, a hocu da sprecim dupli zapis podataka da bih smanjio velicinu baze.
Tvoj primer je los jer uopste ne govori odakle je iz ! otisla roba i odakle je u 2 dosla roba, znaci morju se znati putanje
1>2 ,1>3 , 2>1, 2>3 ...
i tu dolazi do problema dupliranja jer je 1>2 za objekat 1 isto sto 1>2 za objekat 2 samo sa znakom minus.