[ Krajisnik @ 06.10.2003. 02:17 ] @
Za one koji se razumeju u kreditne kartice... Znate da kada se magnetna traka procita sa nekim uredjajem, na njoj se nalaze oni osnovni podaci koji se vide izvana ali i PAN kod, iliti Primary Account Number... Postoje vec gotovi programi koji generisu ovaj algoritam, ali jednostavno ne mogu da se nadju... Pa mene zanima, cisto iz znatizelje, da li neko zna kako se ovaj kod racuna.. Koji je algoritam i slicno..?
[ StratOS @ 07.10.2003. 08:04 ] @
Hm, koliko ja znam iz kartice moze se dobiti pamo podatci o rachunu (broj aktivnog rachuna, tip kartice, broj kartice i validacija, "Ime, Prezime" itd ...) ako si na aktivnom POS terminalu, mislim, da se mogu dobiti i ostale info o rachunu, koji su javno dostupni, nista drugo.
[ Krajisnik @ 07.10.2003. 17:31 ] @
Ne znam nase izraze za to, ali znam da se u US kaze PAN... I ako procitas karticu pan ce biti broj koji se nalazi iza kartice. npr.
4235235636342352=000034632600346
Ovaj drugi broj je PAN... I za njegovo generisanje treba samo broj kartice, ali ne znam kako bih provalio algoritam... Mislio sam mozda pomocu programa Shagg, ali ne verujem da moze pomocu njega... Kada bih nabavio velik broj kartica ovog formata, mislis da bi se mogao nekako naci algoritam???