[ filthfunk @ 19.02.2008. 19:13 ] @
Imam jedan problem sa primanjem odredjenih poruka na mojoj motoroli. Naime, kada primim neku poruku od mog operatera (Telenor) poruka mi stigne na kraju sms liste (bizarno). Znaci recimo imam 100 poruka, bilo koja poruka od telenora(izvestaj, uplate...) mi stigne kao 101. (sto prva), skroz dole.

Ajd to, ali pise mi da je posiljalac "Teleno" (bez r), a poruka je kodirana (primer: "$$JOJ jjJ (& &hnHGGGXT6^6yhbbdbhfgg^^#&u^%$%%@@"). Znaci laicki kontam da se poruke od telenora ne "dekoduju" nego se smeste u inbox "neprevedene".

Ne mogu da proverim stanje, uplate niti opomene koje mi salju iz Telenora.
Cuo sam od drugara koji je imao Mpx200 da je imao isti problem sa Windows Mobile 5. Da li vam se ovo desavalo i da li znate kako da resim ovaj problem?

Hvala.
Ivan
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.02.2008. 19:38 ] @
iPhone je do verzije softvera 1.1.2 imao problema sa pošiljaocima čije je ime bilo reč, a ne broj.

Probaj sa nekog free servisa koji nudi uslugu slanja SMS-a, a koji umesto broja upiše neko ime da pošalješ poruku. DA vidiš da li je samo do Telenora ili do tvog telefona.
[ filthfunk @ 19.02.2008. 20:34 ] @
upravo isprobao, wadja.com je sajt koji stoji kao broj telefona. znaci radi ok.

do telefona je definitivno.

thought, anyone?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.02.2008. 21:11 ] @
Hard reset obično rešava takve probleme. A ako se opet bude ponavljao, onda je greška do ROM-a, pa njega menjaj.