[ asterisk @ 20.02.2008. 00:13 ] @
Hteo bih da instaliram Linux na Toshiba laptop A200-1N2. Na njemu je fabricki instalirana Vista. Ne zelim da skidam Vistu vec da Linux bude drugi OS. Da li je neko pokusao ili uspeo da uradi upravo to na laptopu koji sam naveo.
1) Koju distribuciju je instalirao?
2) Koji uredjaji trebaju naknadno podesavanje? odnosno koji ne budu prepoznati inicijalnom instalacijom?
3) Da li su svi podrzani doticnom distribucijom?
4) Kakvi su utisci?
[ marko85 @ 20.02.2008. 20:36 ] @
Postoji samo jedan nacin da saznas.
Da ih isprobas :]

Mnogi preporuciju Suse za laptop-e.
Mada probaj Ubuntu.

Uglavnom vidi koji ti se lepse namesti.
Samom instalacijom Linux-a instaliraces Grub ili Lilo koji ce ti dati izbor da biras koji Operativni Sistem zelis da bootujes.

1. Verovatno bez problem-a ces instalirati bilo koju distribuciju ali naravno da ces morati neke stvari konfigurovati.
2. Moguce da netreba ni jedan.Skini Ubuntu sa neta-a, narezi kao ISO i ubaci CD,restartuj komp i isprobaj Ubuntu i pogledaj kako ti radi.
3. Nekapiram
4. Super.Isprobaj.Samo ubaci CD i isprobaj.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao marko85 dana 20.02.2008. u 22:00 GMT+1]
[ Danilo Cvjeticanin @ 20.02.2008. 20:53 ] @
Citat:
asterisk: Hteo bih da instaliram Linux na Toshiba laptop A200-1N2. Na njemu je fabricki instalirana Vista. Ne zelim da skidam Vistu vec da Linux bude drugi OS. Da li je neko pokusao ili uspeo da uradi upravo to na laptopu koji sam naveo.
1) Koju distribuciju je instalirao?
2) Koji uredjaji trebaju naknadno podesavanje? odnosno koji ne budu prepoznati inicijalnom instalacijom?
3) Da li su svi podrzani doticnom distribucijom?
4) Kakvi su utisci?



2.) Sve zavisi od "uredjaja".
3.) Sve zavisi od distribucije.
[ asterisk @ 20.02.2008. 22:46 ] @
Hvala na savetima, upravo sam planirao Ubuntu ili Suse. Sada sam u fazi skidanja Knopix-a ocu prvo njega da probam.
Kontao sam da je neko vec pokusao sa A200-1N2 i nekom konkretnom distribucijom, te da oce da podeli svoje iskustvo.
Imam vec neka iskustva sa IBM-om 600E i R51 i distribucijama RedHat i Fedorom. Modemi nisu mogli da se pokrenu dok je zvucna kartica nije radila besprekorno.
Napajanje sa baterije je tek kod fedore radilo kako treba. Wireles nije radio ako se dobro svega secam.
Fora je sto sam za IBM te podatke mogao unapred da saznam posto je bilo dosta specificnih postova na stranim forumima. Za Toshibu a200-1n2 nije takva situacija. Prvo stice utisak da je pravljen ja jugoistocnu evropu iz ugla googla i destributera koje on nalazi da ga prodaju. Mozda na drugim trzistima se pojavljuje pod drugom oznakom. I naravno drugo i najvaznije, uprkos dosta vremena provedenog u googlanju nisam uspeo da nadjem slicne diskusije pa sam se odlucio da ja pokrenem jednu.
[ dpop @ 04.04.2008. 10:36 ] @
Meni, na IBM R51 radi sve OK sa Ubuntu 7.10 ...