[ Skomi1 @ 20.02.2008. 22:44 ] @
u Skype programu, kada ostvarimo conference vezu i pricom sa vise kontakata, da li je moguce isto tako samo ukljuciti kameru isto u conference, sa svima ili bar sa jednim u toku conference veze?
[ Kazo1 @ 24.02.2008. 09:48 ] @
Sad sam citao na nekom forumu da jeste.... navodno u troje...
Pogledaj u Helpu, moralo bi pisati.
Pozdrav
[ Marcony @ 24.02.2008. 16:08 ] @
Pa daj link foruma!
[ Kazo1 @ 24.02.2008. 19:55 ] @
Evo link....http://forum.hr/showthread.php?t=303701 no kako sam cuo, da bi u konferenciji bila vise od dva korisnika, morali bi imati uplacen kredit.
Ne znam. Nisam probao.
[ whitie2004 @ 26.02.2008. 08:20 ] @
Ne moze to skype. Ako su nekad i nameravali nesto tako, sada, posle prodaje sigurno nema nista od toga.

Ali zato ima puno dodataka i alata sto nude ponesto. Potrazi na netu pod spontania ili festoon....

To ide ovako. Jedan, i samo jedan ucesnik pokrece taj dodatak i stvara jednokanalne veze skypetom ka svim ucesnicima. To uglavnom znaci ta je on bas opterecen i prometom i obradom. To dalje znaci da je maksimum 4 ucesnika i start na zdravih 256 kbps uploada.

Ako ti je potrebno vise od ovoga, ostavi skype i potegni neko od korporativnih resenja za video konferencije. Bolje je optimizovano i manje trazi.
[ vlada1986 @ 02.04.2008. 11:57 ] @
@whitie2004 ja trazim za firmu, znaci jedan dobar, pouzdan i da se zasticen od spolja software za video conferenc( do 4 osobe bi bilo pozeljno i kvalitet razgovora kao i slike mora biti zadovoljavajuceg kvaliteta ), ti si pomeno neka korporativana resenja
pa bih te molio da ih navedes ili bar malo pomognes...
Znaci program sam spremam platiti, naravno sto jeftinije to bolje...
firma se nalazi u nemackoj, znaci kavalitet interneta nije problem.

eto pomozite sa malo predlozima...
napisao sam ovde da ne bih otvarao novu temu.
hvala svima
[ whitie2004 @ 03.04.2008. 07:36 ] @
To sto sam video par puta ne znaci ta sam upoznat sam tim trzistem ....

Pricao sam o programima za podrsku dislociranih korporacija koji uz sve ostalo imaju i video konferencije. To je bolje od kojekakvih zakrpa za licnu upotrebu, ali tebi ocito treba nesto stvarno profi. Tu se radi sa namenskim hardverom i obicno se nudi kao "komunikaciona soba". Toliko je skupo da se isplati samo kao izdvojena celina koja se seruje sa vecim brojem firmi u okviru nekog centra ili vece zgrade. Cak i tu trebas se najaviti da ti rezervisu linkove ka sagovornicima.

Recimo da preporucujem ...
www.videoconferencenet.com/