[ spacer @ 06.10.2003. 15:16 ] @
cao svima!
Ne znam da li imam virus, crva ili neshto drugo, ali od kako me jedan ortak stavio na njegovu mailing listu, dobio sam od Euneta nekoliko poruka da mi je u emailu nashao virus, i to je stiglo tachno sa jedne od onih adresa sa ortakove mailing liste. E sad, to se i ranije deshavalo ali u manjem obimu, ali odjedanput sam pocheo da dobijam poshtu od kao "Microsoft inet delivery system" a u poruci pishe sledece:
----------------------------
This is the qmail program
Undeliverable message to [email protected]
Message follows:
----------------------------
Adresu vidim prvi put naravno, a subject poruke je "error letter" ili "returned mail". Imam dva ovakva pisma i dve razlichite adrese od kojih je druga
------------------
Undeliverable to [email protected]
Message follows:
------------------
Naravno da poruke imaju i neke atachmente, koje normalno nisam otavarao!
Pojma nemam shta je ovo, ali mi deluje kao da neshto pokushava preko nekih random samokreirajucih adresa da se proshiri sa mog rachunara. Narasvno moja panike je u tome shto se ja zentam da je to neshto i kod mene a da ja nisam svestan toga.
Inache rachunar mi i dalje radi kako treba bez vidljivih znakova slabljenja, i da nije tih chudnih mailova, ne bih ja sad ovde piskarao. Nisam pretplacen ni na kakav microsoftov mail service.
Ima li neko ideju shta je ovo i kako da ga se reshim.
Koristim XP, blokirano mi je primanje svih coockies-a, ali nemam nikakav AV program niti firewall. Ppstoji li neki programchic koji samo skenira komp da li na njemu neshto loshe ima i koji to moze da obrishe, a da nije neki AV softwear koji mora da se instalira i koji se posle ne moze obrisati kako treba (a pritom uspori komp do ...)!
hvala unapred
igi
[ spacer @ 08.10.2003. 16:41 ] @
Ovaaaaj, ne znam da li sam to ja postavio mnogo glupo pitanje, ili ga mozda nisam dobro objasnio (lichno mislim da nije ni jedno od ta dva), ali kako to da niko nije postovao ni jedan jedini odgovor (naravno da odgovor ne treba da bude "'ebi ga brate, zao mi te"). U ova dva dana sam ja neshto dumao o tome i sve mi se chini da je to u pitanju drugi nachin shirenja I-Worm.Swen-a, jer sam i ja primio istu onakvu poruku kao i Panos (druga tema ispod moje).
Sve u svemu samo bih zeleo da potvrdimo moje sumnje da se radi o nechem loshem pa da neko drugi pripazi na to......"sve u svemu, ne moze da shkodi, a ako ne shkodi...!"
igi
[ Dragan_v @ 09.10.2003. 16:07 ] @
ha imam 10ak ovakvih ......ajde...ideje ?