[ losmi200 @ 06.10.2003. 18:52 ] @
Kako da pokrenem u Windows XP-u MySQL bazu (posle instaliranja)....znam da treba nesto u dosu ali ne znam sta tacno pa ako neko zna neka odgovori bicu mu zahvalan...
U NAPRED HVALA
MILOS
[ ddz @ 06.10.2003. 19:36 ] @
Sam servis startuješ sa

net start mysql

Možeš da namestiš da ti se MySQL startuje automatski sa windowsom, tako što odeš u mysql\bin folder i kucas mysqld-nt --install

Ako želiš da otvoriš mysql konzolu, samo startuješ mysql.exe koji se nalazi u mysql\bin.
[ losmi200 @ 07.10.2003. 13:18 ] @
Probao sam ono prvo ali napise mi
" 'mysqld-nt' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file. "
A kad otkucam ono net start mysql izbaci mi " System error 2 has occurred. The system cannot find the file specified"
NE kontam...
Sta da radim...gledao sam dal uopste postoji onaj fajl (mysqld) u direktorijumu BIN i nisam ga nasao...
Jel postoji jos neki nacin mozda..??
[ Mihailo @ 07.10.2003. 13:26 ] @
Ako je instalacija prošla ok, dobićeš u Services (Administrative tools> Services) MySQL, desni klik "start" i to je to.
[ zmilan @ 21.10.2003. 23:00 ] @
Trebalo bi samo da pronadjes u mysql\bin fajl winmysqladmin.exe i da ga startujes, ako ga prvi put startujes pitace te za korisnicko ime i sifru, a ako si to vec obavio a problemi su nastali kasnije - tipa ne mozes da startujes bazu, onda pronadji u sistemskom folderu WINXP fajl My.ini i jednostavno ga izbrisi, sto ce prouzrokovati da se mysql ponasa kao da ga prvi put startujes. Ovo brisanje nece uticati na baze koje imas.
[ Robert_Kramb @ 18.12.2003. 14:51 ] @
I mene nuci isti problem.Ja sam to uradio to sa my.ini i ponovo uneo user i
password.Tada mozes da startujes mysql.exe u \bin.
Mislim da problem tek nastaje kada ,recimo zelimo da
kreiramo bazu.Tada se pojavljuje poruka sa nedozvoljenim pristupom
za @localhost.

E to je problem koji ce te tek muciti ,a i ja trazim pomoc.