[ Zika Medika @ 24.02.2008. 22:20 ] @
Imam HP iPAQ 1950 sa WM5 operativnim sistemom. Koristio sam pre izvesnog vremena iPAQ 1940 sa WinCe2003. Na 1940 u podesavanjima i organizaciji memorije graficki je prikazana Data i Prog memorija sa klizacem pomocu kojeg mozete podesiti velicinu t.j. odnos izmedju Data i Prog memorije. E na 1950 (WM5) toga nema vec je samo ispisana kolicina memorije. Sad imam problem jer imam dosta slobodnog prostora na Data a malo na Prog memoriji pa me zanima da li postoji nacin da ovaj odnos nekako promenim.
Pozdrav
Zika
[ nmilosev @ 25.02.2008. 19:24 ] @
U WM5/6 je izbačen klizač, probaj program MemMaid, čini mi se da on to može.
[ Zika Medika @ 26.02.2008. 22:42 ] @
Hvala, pokusacu
Pozdrav
Zika
[ Zika Medika @ 02.03.2008. 20:02 ] @
Evo instalirao MemMaid, koristan program, ima i klizac za podesavanje odnosa memorija ali nece da radi. Naime kada pomerim klizac on se odmah vrati u prvobitni polozaj. Ima li leka mojim mukama?
Zika
[ rapidlord @ 04.03.2008. 18:34 ] @
Windoes Mobile bi trebao automatski da deli memoriju po potrebi, mada najbolje bi bilo da imas neku mem. kerticu od 2gb na kojoj bi drzao podatke i programe, a systemsku memoriju ostavis windowsu da je koristi po potrebi tako nebi trebao da imas problema za manjkom radne memorije.
[ Zika Medika @ 04.03.2008. 23:21 ] @
Ma imam ja SD od 1GB,to nije problem vec imam problem sa sistemskom memorijom koja je podeljena na dva dela Podaci i Programi. E na programima mi je slobodno oko 10MB a na Podacima 25MB. Kada pokrenem instalaciju Mio Mapa, nece da se instalira jer trazi 12MB slobodne memorije a ja je nemam. Isto tako iGo se instalira ali prilikom rekalkulacije rute prijavi Memory full i ugasi program. Ovo se na WinCe 2003 lako resi jer ima klizac kojim se podesava odnos memoraija a na Win Mobile5 (koji ja imam) je iz nekog razloga ovo onemoguceno. U programi MemMaid postoji ovaj klizac ali ne Win ne dozvoljava promenu odnosa.
Zika