[ Indeego @ 24.02.2008. 23:49 ] @
Pozdrav.
Ja i supruga sa klincem razmisljamo o preseljenju u Kanadu. Oboje smo zubni tehnicari sa visegodisnjim iskustvomi radnim stazom na Stomatoloskom fakultetu u BG.
Bio bih zahvalan ukoliko bi neko od kolega koji je vec prosao kroz celu pricu odgovorio na ova pitanja:

1. Da li je moguc rad u struci samo sa diplomom Zubotehnicke skole ili je polaganje nekog vida drzavnog ispita neophodno (RDA)?

2. Da li je diploma Zubotehnicke skole iz Srbije dovoljna baza da bi se polagao ispit za Registered Dental Technician.

3. Da li je moguce raditi u laboratoriji kao Dental Technician Assistant (status pre polaganja ispita),da li je placen manje zbog nedostatka RDA?

4. Da li se u realnoj situaciji kod poslodavca vise vrede "papiri" ili pokazana vestina?

5. Na Kanadskim stranicama sa oglasima sam nasao informacije da je ova struka trazena i da su izgledi za nalazenje posla u 2009 god "GOOD" sa
tendencijom porasta te je posao relativno lako naci, sto sam mogao i da vidim jednostavnom pretragom poslova kojih evidentno ima.
Zanima me realno koliko je tesko naci posao zubnog tehnicara odmah po dolasku u Kanadu?


Unapred hvala svima koji utrose vreme da bi mi odgovorili :)
[ Voodoo_master @ 25.02.2008. 12:44 ] @
Polozi IELTS, prikupi papire, pokusaj naci posao preko oglasa. Mozda ti i upali, ali nesto sumnjam.
[ ogi.marjanovic @ 25.02.2008. 17:24 ] @

Naci posao u Kanadi preko oglasa je skoro pa nemoguce...
Ako nemas nekoga poznatog tamo, ko ti moze pomoci zaboravi na tu opciju.

Bez faksa je jako tesko dobiti 67 bodova... Sanse su vam zaista slabe..
[ Indeego @ 25.02.2008. 18:43 ] @
Citat:
ogi.marjanovic: Naci posao u Kanadi preko oglasa je skoro pa nemoguce...
Ako nemas nekoga poznatog tamo, ko ti moze pomoci zaboravi na tu opciju.

Bez faksa je jako tesko dobiti 67 bodova... Sanse su vam zaista slabe..


Imamo 65 poena i to bez sredjenog posla ....znaci samo mi to fali da bi prosao. Francuski nam izvlaci score.
A da posao ne moze da se nadje preko oglasa nije tacno posto sam u svojoj struci samo u Torontu nasao 5 oglasa od kojih se jedan ponavlja preko 3 nedelje....sto kapiram znaci da nije bas da se guraju da ga popune. Nazalost nisam jos uvek kontaktirao davaoce oglasa posto nisam ni blizu kompletiranja dokumentacije.
Tako da me zanima da li je neko imao prilike da odavde ugovori neku vrstu posla pre dolaska?

[ ogi.marjanovic @ 26.02.2008. 11:24 ] @
Citat:
Indeego: Imamo 65 poena i to bez sredjenog posla ....znaci samo mi to fali da bi prosao. Francuski nam izvlaci score.
A da posao ne moze da se nadje preko oglasa nije tacno posto sam u svojoj struci samo u Torontu nasao 5 oglasa od kojih se jedan ponavlja preko 3 nedelje....sto kapiram znaci da nije bas da se guraju da ga popune. Nazalost nisam jos uvek kontaktirao davaoce oglasa posto nisam ni blizu kompletiranja dokumentacije.
Tako da me zanima da li je neko imao prilike da odavde ugovori neku vrstu posla pre dolaska?


Nije mi bas jasno kako ste dosli do tih bodova, ali recimo slijedece..

Education - srednja skola - 5 bodova
Language - Pod pretpostavkom da na IELTSU dobijete sve 4 ocjene preko 7, i da TEF uradite kao second language i da dobijete maximum - 24 boda
Work Experience - Vise od 4 godine - 21 bod
Age - ako ste mladji od 48 godina - 10 bodova
Ugovoren posao - 0 bodova
Adaptibility- Ako nemate rodbinu u Kanadi i muz vam ima srednju skolu - 0 bodova

Ovo vam daje u ukupnom skoru - 60 bodova. Mada je zaista pitanje mozete li dobiti max ocjenu i na engleskom i na francuskom.


Ako ste dobri sa francuskim, pregledajte malo Quebec i njihov skilled worker program.