[ trawarijus @ 25.02.2008. 14:30 ] @
Koliko se naplacuje priprema za sito stampu? Ako mogu da dobijem neki detaljniji odgovor! HVALA!
[ Skandy @ 25.02.2008. 15:15 ] @
Da bi dobio prihvatljiv odgovor, od bilo koga, moras opisati posao koji treba da naplatis. Sto ga detaljnije opises, precizniji odgovor ces dobiti od ljudi koji to rade u zemlji.
Pocetnici i oni koji nisu sigurni koliko zaista nesto treba naplatiti, obicno vrse izracunavanja po utrosenom vremenu i zahtevnosti posla. Koliko ko naplacuje radni sat, to je vec individualno. Neki okvir (bilo nekada u Srbiji) 5 -25€ /h.
Ako si pocetnik i nisi jos dovoljno vest i brz u poslu + radis na starijem (sporijem) racunaru, satnica bi trebala da bude minimlna. I obrnuto, ako si profi i imas profi opremu, satnica je maksimalna.
Sve se svodi, da je vrednost odradjenog posla ista, ali ako si brz mozes da u toku dana odradis vise posla, a samim tim i da vise zaradis.
Vecina klijenata ocekuje da zna cenu unapred, ako si iskusan znaces koliko ti je vremena potrebno za svaki posao, ako nisi iskusan, iskustvo ces steci vremenom i radom.

Tek sada sam video da si naveo da zivis u Oslu, ali da pises iz Srbije, znaci treba da navedes i za gde te interesuju cene.
[ devil-666 @ 26.02.2008. 21:43 ] @
Ja u principu pripremu na racunaru ne naplacujem ukoliko ja stampam u suprotnom, sve zavisi od musterije do musterije, ali kako je reko kolega, najbolje je po satu....
[ JuliaV @ 16.12.2018. 07:59 ] @
Zdravo! Potrebno mi je misljenje, vezano za pripremu logoa za stampu, tj. prebacivanje u vektor, za kompaniju koja se bavi proizvodnjom uniformi i opreme za sve druge vece kompanije. Sad, kako to ne zahteva mnogo vremena, a pocetnik sam u poslu (student), koja je realna cifra za naplatiti? 8-10e/h?