[ owim @ 25.02.2008. 17:19 ] @
Zvanički dopis:

"Poštovani,

Zahvaljujemo se na dopisu i želimo da Vas obavestimo da

se prvi minut zaokr užuje na ceo jer želimo da slobodno razgovarate i da ne morate da skraćujete svoje razgovore."
[ Slobodan Milivojevic @ 25.02.2008. 17:27 ] @
A bez zaokruzivanja bi morali da ih skratimo?

Nesto ne vidim da me Telenor tera da pricam krace od minuta.
[ agasoft @ 25.02.2008. 17:46 ] @
ha ha ha ha!!! Slatko sam se nasmejao!
[ Davor Vlajkovic @ 25.02.2008. 18:23 ] @
Hahaha! Tom logikom, mogli su da zaokružuju i na sat
[ Emil Ranc @ 25.02.2008. 19:22 ] @
Obožavam VIP-ov smisao za humor :)

Offtopic, ali ipak vezano za VIP:
Najbolje je kad automat na telefonu KS 0601234 kaže: "Da biste završili ovaj razgovor, prekinite vezu" :)
[ mischo @ 25.02.2008. 23:30 ] @
Zaista sam očaran. Nisam znao da loše objašnjenje može ovako dobro da zvuči. Od srca sam se nasmejao!
[ pisac @ 26.02.2008. 10:37 ] @
Citat:
Emil Ranc: Najbolje je kad automat na telefonu KS 0601234 kaže: "Da biste završili ovaj razgovor, prekinite vezu" :)


Jeste smešno, ali je nažalost ta informacija nekima potrebna, i zato je i stavljena. To je "američki" princip: sistem pravljen da može i najveći idiot da ga koristi.
[ pisac @ 26.02.2008. 10:46 ] @
Citat:
owim: "Poštovani,

Zahvaljujemo se na dopisu i želimo da Vas obavestimo da

se prvi minut zaokr užuje na ceo jer želimo da slobodno razgovarate i da ne morate da skraćujete svoje razgovore."


Reci ti njima:


Zahvaljujem vam se na odgovoru, i želim da vas obavestim da je meni većina razgovora prirodno kraća od minuta, jer sve što je potrebno kažem za 40 sekundi i ne moram da skraćujem razgovor. S toga, pošto vidim da obraćate izuzetnu pažnju na to da vaši korisnici opušteno pričaju, molio bih vas da meni ne zaokružujete prvi minut, jer ću onda i ja moći slobodno da razgovaram i neću morati da produžavam svoje razgovore.

Srdačan pozdrav.
[ boccio @ 26.02.2008. 15:58 ] @
Sjajno :) Zamislite da Miskovic cuje ovu foru, pa kad udjes u Maxi odmah ti zaokruze racun na 1000 din, da bi mogao slobodno da kupujes bez ustezanja :)
[ genijalcina @ 27.02.2008. 10:27 ] @
Odgovor im je vrhunski
[ Ell Diablo @ 05.03.2008. 22:51 ] @
Znaci, ja ne razumem, kao da su amateri a ne provajder koji posluje u vise zemalja...
[ Davor Vlajkovic @ 06.03.2008. 21:29 ] @
^ Zašto to misliš?
[ zemun88 @ 06.05.2008. 00:59 ] @
Moze i skolarina na fakultetima da se zaokruzuje na 1000, 2000eura pa da ne moramo sitan novac da im dajemo. Ali to za Miskovica je najbolje
[ bttp @ 16.05.2008. 10:41 ] @
Da, ono, dođe ti Mišković na gajbu i kaže "e otkupio sam tvoju gajbu, da možeš slobodno da se krećeš po svetu, ne moraš stalno da se vraćaš na isto mesto".

To isto kao kad sam pitao prilikom kupovine laptopa zašto je garancija samo godinu dana, a prodavac mi odgovara "zato što je proivođač toliko siguran u kvalitet". Koja logika, pa ako je tako siguran nek da garanciju 5 godina :)
[ ghost2k3 @ 16.05.2008. 13:33 ] @
Pa siguran je u godinu dana, ne u pet
[ dr.NPN @ 16.05.2008. 19:51 ] @
Citat:
pisac: Jeste smešno, ali je nažalost ta informacija nekima potrebna, i zato je i stavljena. To je "američki" princip: sistem pravljen da može i najveći idiot da ga koristi.
Build a system that even a fool can use, and only a fool will use it.
[ Lazy_boy @ 16.05.2008. 20:54 ] @
pa razlika izmedju 15 din po minuti i 12.5 din po min i nije neka razlika mislim nisu se nesto pretrgli da spuste svoje cene i podignu nivo usluga sem sto naravno daju slj telefone za dinar a racun je boli glava
[ enthusy @ 17.05.2008. 13:09 ] @
Mene samo interesuje kada i kakvo ispitivanje trzista tj. anketiranje su oni izvšili pa su kao rezultat shvatili da se narod plaši da priča na mobilni i da narod želi da ga neko "ohrabri" tako što će mu naplaćivati više i kada priča manje??? Ovo je jedno od najvećih vredjanja inteligencije stanovnika Srbije od strane mobilnih operatera. Pa ovo ni medju mutavim amerikancima ne bi upalilo!
[ Catch 22 @ 17.05.2008. 15:17 ] @
^ Ako uspeš da smisliš inteligentniji propagandni slogan, kojim ćeš da ubediš korisnike da je za njih bolje da troše više para na telefoniranje, verovatno bi imao velike šanse da se zaposliš u marketing timu nekog operatera.

Sav marketing potrošačkih društava se u osnovi uvek svodi na ubeđivanje potencijalnih kupaca kako treba da troše više, jer je to onda bolje i "povoljnije" za njih. Ovakav logički nonsens je vrlo teško upakovati u primamljiv i efektan propagandni slogan.
Marketinški timovi se uglavnom koriste tehnikom, poznatom u ovoj zemlji pod nazivom "prodaja magle u gajbicama", tako da se može raspravljati samo o tome koliko je neka markentinška ideja (kampanja) dobro osmišljena.
Poslovna politika, s druge strane je veoma prosta i jasna, a svodi se na ostvarivanje što je moguće većeg profita uz upotrebu svih raspoloživih sredstava.
[ Srđan Pavlović @ 17.05.2008. 15:27 ] @
da ne postavljam novu temu - zna li neko koja je ono melodija iz
reklame za VIP 9 (na B92), neko zvizdukanje - kao neki Drum'n'Bass fazon?
Treba mi taj mp3 negde da nadjem.
[ Walker @ 17.05.2008. 16:33 ] @
Nadam se da mislimo na istu reklamu

Peter, Bjorn and John - Young folks.mp3
[ Srđan Pavlović @ 17.05.2008. 16:56 ] @
Hvala - to je to :)
[ djordje1979 @ 17.05.2008. 19:56 ] @
Ne znam dal ste vi sto kritikujete VIP primetili sa u Srbiji postoje jos 2 operatera mobilne telefonije i da nije zakonom zabranjeno promeniti operatera. Mislim to je njihova politika poslovanja, kome se ne svidja dovidjenja, zar ne?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.05.2008. 20:57 ] @
Za sada samo jedan od druga dva operatera ne zaokruzuje minute (i to samo one ukljucene u paket), to je mt:s, a Telenor je nazalost iskopirao Vip, pa i on zaokruzuje minute kao i Vip
[ PPZ @ 17.05.2008. 23:30 ] @
U Grckoj se naplacuje prvih 30 sekundi razgovora, pa makar poziv trajao i 1 sekundu.To je valjda fazon da ti izvlace pare...

Isto vazi za staticnu i mobilnu telefoniju...
[ Catch 22 @ 17.05.2008. 23:58 ] @
Većina komentara u ovoj temi baš i nije u direktnoj vezi sa naslovom teme, koji je tako formulisan da baš i ne podstiče smislenu diskusiju...
Predlažem da se tema zaključa


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.05.2008. u 12:52 GMT+1]
[ drx @ 18.05.2008. 13:32 ] @
Citat:
Ne znam dal ste vi sto kritikujete VIP primetili sa u Srbiji postoje jos 2 operatera mobilne telefonije i da nije zakonom zabranjeno promeniti operatera. Mislim to je njihova politika poslovanja, kome se ne svidja dovidjenja, zar ne?



Druze, na čijoj si ti strani?
koji je tvojinteres?
[ retsat @ 18.05.2008. 14:00 ] @
Ma svi su isti, dnevno mi treba 300 din . Ovo je nepodnosljivo, a tek kad orenes preko granice imam osjecaj da hot line zovem.
[ osmania @ 18.05.2008. 14:15 ] @
ja koliko znam da imaju Takt 60 / 60 ili 60 / 30
to znaci cim pocnes da razgovaras ili da ti se javi mailbox odmah ti naplati kao da si minut udarao. i onda imas kasnije ide isto uzima ti po minutu. Pricas minut i pol on kaze pricao si 2 minuta. To je takt 60 /60 kooliko ja znam a
60 / 30
je prva minuta je zaokruzena a onda ide 30 sec.
inace je 60/30 kad imas prijavu
a 60 / 60 je kad si na kreditu :)
[ Slobodan Milivojevic @ 18.05.2008. 17:04 ] @
Posto vidim da ovde ima ljudi koji bas i nisu naj upuceniji u problematiku evo uporedicu Vip postpaid, mt:s mix i Telenor prenesi, jer su to po svemu sudeci slicni paketi i sva 3 operatera daju isti broj minuta i SMS poruka za istu cenu odrzavanja.

Vip postpaid
Obracunski interval (u kvoti): 60+1*
Obracunski interval (nakon prekoracenja kvote): 60+1*
Minuti i SMS mogu da se trose samo u toku jednog meseca.
Postoji mogucnost za proveru broja preostalih besplatnih minuta i SMS poruka.

mt:s mix
Obracunski interval (u kvoti): 1+1**
Obracunski interval (nakon prekoracenja kvote): 60+1*
Minuti i SMS mogu da se trose samo u toku jednog meseca.
Postoji mogucnost za proveru broja preostalih besplatnih minuta i SMS poruka. (ne radi na pocetku meseca)

Telenor prenesi
Obracunski interval (u kvoti): 60+1*
Obracunski interval (nakon prekoracenja kvote): 60+1*
Minuti i SMS mogu da se trose u toku tri meseca.
Ne postoji mogucnost za proveru broja preostalih besplatnih minuta i SMS poruka.

* 60+1 (prvi minut razgovora se racuna kao ceo, nakon cega je obracun po svakoj sekundi)
** 1+1 (obracun je po realnom trajanju razgovora u sekundama bez zaokruzivanja)

Nadam se da sam bar malo pojasnio.
[ Gayo @ 18.05.2008. 20:10 ] @
Sve je tacno i jasno sta se brojki tice. Jos u to samo da se ubaci kvalitet komuniciranja i onda prica postaje komplikovana. Moj sujektivan dojam je da MTS ima previse suskanja i krcanja a kako VIP koristi nacionalni roaming kod njih onda se to njima i delom desava sigurno. Verujem da bi stvar bila mnogo bolja da ljudi ponekad procitaju upustvo svojih telefona ili makar pregledaju slicice pa bi primetili da je potrebno da se cevapi ne stavljaju preko antene telefona. Najbolji su mi oni kojima spmenem da maknu prste odgovaraju "pa moj telefon nema antenu". Kada naslone cevape signal od njihovog telefona teze ide prema BTS-u pa onda onaj s druge strane cuje prekide dok oni pojma nemaju da se ista desava. Ovo naravno podjednako radi probleme u svim mrezama, zemljama i kontinentima.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.05.2008. 23:03 ] @
Na zalost ili na srecu, i ja sam dosao u mt:s porodicu prijatelja.

Postpaid biz:net 300 paket koji koristim paralelno sa Telenor prenesi paketom. Jos prvog dana sam rekao sebi, mt:s kartica ide u 3G telefon, telefon ide na umts only, sem kad idem van grada, a Telenor mogu da prebacim u GSM telefon, mada cu za neki dan da uzmem telefon iz Nokia E serije, pa ce mt:s da ide u njega, a Telenor u 6680.

Moja iskustva za dve nedelje koriscenja mt:s mreze su da im je GSM u vecim gradovima krsh nevidjeni. Niti im radi packet data niti se cuje kako treba, niti moze da se razgovara normalno.

U Pirotu recimo bar packet data (gprs/edge) radi kolko tolko normalno, a u razgovorima se desavaju prekidi na nekih minut-dva. Srecom pokrivenost 3G signalom nije losa, pa je uzivanje koristiti internet i razgovorarati.

U Nisu se gprs/edge tolko raspadaju da to nije bas humano... najvise mi smeta to sto se kaci po 2-3 minuta. Razgovori takodje imaju prekide, doduse dva do tri puta cesce krci i ima "mrtve" sekunde. Ali opet stvar popravlja to sto 3G mreza mt:s-a radi odlicno i u Nisu. Odlican kvalitet razgovora, a na internet se kaci za par sekundi.

Eto toliko za sada mogu da kazem sto se kvaliteta tice. Telenor i Vip (Vip mreza, ne nacionalni roaming) i u Pirotu i u Nisu rade ok (GSM mreza). Nemam prekide, internet radi ok...
[ Jagnjeca brigada @ 19.05.2008. 21:24 ] @
Taj njihov odgovor iz leijepe njihove mreze je cisto vredjanje inteligencije korisnika. Nisu korisnici debili da ne znaju sta znaci pricas 15 sekundi a naplati ti minut.

Treba ih zamoliti primene korisnikov recept za "slobodno razgovarajte", da kada nam dodje racun od npr. 1200 din. oni taj racun vide kao 120 din., tj. skrate ga za jednu nulu. Eee to znaci slobodno razgovarajte, a ne da prave budale od korisnika.
[ Stefano @ 22.05.2008. 02:14 ] @
ufff covece, kada se setim samo optimizma po forumima, i uopste u drustvu povodom dolaska treceg operatera, optimizam je bio kao da ce od sada mobilna telefonija biti besplatna (ne samo razgovori u mobilnoj mrezi, vec i telefoni i sve ostalo)... a vidi sada... naravno slicne cake postoje i svugde oko nas... dobro dosli na javu