[ Catch 22 @ 26.02.2008. 18:50 ] @
[att_img]


Naziv modela: Nokia N5310 Xpress Music
Standard:
2G:
Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: Ne
Status: U prodaji od 2007. oktobar
Dimenzije: 103.8 x 44.7 x 9.9 mm, 44.8 cc / težina 71 g
Displej: TFT, 16M colors, 240 x 320 pixels, 31.5 x 41.5 mm
Ringtonovi: Polyphonic (64 channels), MP3, MP4, WMA, AAC, video tones
Adresar: 2000 unosa, Photocall
MMC: Card slot microSD, hot swap, 2 GB card included
Interna memorija: 30 MB internal memory
GPRS: Class 32, 107 kbps
HSCSD: Yes
EDGE: Class 32, 296 kbps; DTM Class 11, 177 kbps
3G: Ne
WLAN: Ne
Bluetooth: Da, v2.0 with A2DP
Infrared port: Ne
USB: Da, v2.0 microUSB
OS: Fabrički, Series 40 5.0
Messaging: SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser: WAP 2.0/xHTML, HTML
Igre: Da
Boje: Crno-crvena, Crno-plava
Kamera: 2 MP, 1600x1200 pixels, video(QCIF)
Pomoćna kamera: Ne
GPS: Ne
Ostalo:
- Java MIDP 2.1
- Stereo FM radio with RDS
- MP3/MP4/AAC/eAAc/WMA player
- 3.5 mm AV jack
- Nokia sensor
- Nokia mobile search
- World Clock II
- Converter II
- T9
- Stopwatch
- Built-in handsfree
- Voice memo/commands
Batterija: Li-Ion 860 mAh (BL-4CT)
Stand-by: do 300 h
Razgovor: do 5 h 20 min
[ coadjoni @ 05.03.2008. 10:13 ] @
Ima li neko ovaj telefon? Kakav je? Losa i dobra iskustva?
[ kule @ 28.03.2008. 14:06 ] @
Citat:
coadjoni: Ima li neko ovaj telefon? Kakav je? Losa i dobra iskustva?

Telefon je jako lak i tanak, lepo lezi u ruci, tasteri su odlicni i ceo prednji deo je otporan na ogrebotine. Kamera nije losa, ali je malo spora (sto vas najverovatnije nece puno zanimati, jer se ovaj model uzima zbog muzke, a ne kamere). Baterija traje oko 3 dana bez problema, sto je odlicno. Ja sam uz njega dobio karticu od 2GB, tako da moze da se stavi dosta pesama.
Player je dobar, automatski ucitava sve audio/video datoteke sa kartice (i jos nekih foldera sa memorije telefona) i stavlja ih u svoj library.
Jedini problem koji imam, a i nije tako mali, jeste to sto prilikom slusanja muzike cujem odredjena pucketanja (tj. pesma kao da zastane 1/10 sekunde) 3-5 puta na svakoj numeri, sto nekad moze jako da iritira, narocito zato sto telefon u imenu ima Xpress Music

Tako da i ja imam jedno pitanje: da li jos neko imam ovakvih problema (pucketanje/zastajanje prilikom slusanja muzike), ili je to samo problem kod mog telefona?
[ Catch 22 @ 28.03.2008. 15:22 ] @
A da probaš da muziku pre prebacivanja na telefon konvertuješ u mnogo kvalitetniji format aac (mp4) pomoću Nokia PC Suite?

[att_img]
[ kule @ 29.03.2008. 10:57 ] @
Citat:
Catch 22: A da probaš da muziku pre prebacivanja na telefon konvertuješ u mnogo kvalitetniji format aac (mp4) pomoću Nokia PC Suite?

[att_img]

Ne dolazi do pucketanja zbog kvaliteta pesme, probao sam razne bitrateove i uvek je isto; prosto mobilni ima neku gresku!!!
[ superjointritual @ 11.04.2008. 21:19 ] @
Idi ti lepo u radnju gde si kupio tel. i reklamiraj. Za koji dan i ja kupujem isti, pa cu ti javiti da li imam isti problem. Nadam se da ta greska koju spominjes nije serijska i da ce moj fon biti Ok.
[ kule @ 15.04.2008. 10:07 ] @
Juce sam updatetovao firmware na verziju 5.81 preko Nokia Software Updater-a i sve radi kako treba, nema ni restartivanja ni pucketanja prilikom slusanja muzike
[ bokki-bg @ 20.04.2008. 14:44 ] @
Kule, posle updatea na 5.81, da li
se javljaju opet isti problemi?
1.-odredjena seckanja prilikom pustanja video fajlova? (mnogi po forumima se zale na to)
2.-sporost kamere, tj. 10-15 sekundi da "sejvuje" sliku u najvecoj rezoluciji posle fotografisanja?
[ kule @ 21.04.2008. 09:20 ] @
Citat:
bokki-bg: Kule, posle updatea na 5.81, da li
se javljaju opet isti problemi?
1.-odredjena seckanja prilikom pustanja video fajlova? (mnogi po forumima se zale na to)
2.-sporost kamere, tj. 10-15 sekundi da "sejvuje" sliku u najvecoj rezoluciji posle fotografisanja?

Sa novim firmware-om stvari ovako stoje:

1. seckanja postoje, ali su mnogo kraca i retka (pre je bilo 2-5 seckanja po pesmi, sad ih ima toliko za ceo dan slusanja);

2. kamera je i dalje spora (oko 10s da sacuva sliku u najvecoj rezoluciji, ali ovo mi nije problem jer nisam kupio mobilni za slikanje);

3. restarti prilikom slusanja muzike su potpuno nestali (imao sam ih povremeno, tj. barem 2 puta nedeljno);

4. eksterni zvucnik je dosta glasniji kao i slusalice.
[ dobrota @ 20.05.2008. 23:55 ] @
Telefon je stvarno odlican. Kod mene se ne desava to sa puckanjem prilikom pustanja muzike, mozda 2-3 puta u nedelji, mozda. Video snimci takodje rade dobro, ali pri snimanju mi secka i posle i taj snimak koji sam ja snimio secka. Verzija softvera je 3.63 , na Nokia.com ima 5.81 , ali koliko sam ja video nema na srpskom. Sad nije to neki veliki problem znam ja dobro engleski ali sam se nekako navikao na srpski. Kako da instaliram ovu novu verziju sa srpskim prevodom?
[ boki01 @ 06.06.2008. 16:22 ] @
Prijatelj ima 5310 od Nove GGodine. Jedini problem na koji je naisao je restartovanje kod slusanja muzike preko slusalica. Kad slusa preko zvucnika, nikad se ne resetuje, ali ode baterija...
Nekad se desi da mu se resetuje 2 puta na dan, a nekad se za 2 dana ne resetuje ni jednom.

Moze li malo objasnjenja kako da update-ujemo 5.81
[ kule @ 06.06.2008. 19:37 ] @
Citat:
boki01: Prijatelj ima 5310 od Nove GGodine. Jedini problem na koji je naisao je restartovanje kod slusanja muzike preko slusalica. Kad slusa preko zvucnika, nikad se ne resetuje, ali ode baterija...
Nekad se desi da mu se resetuje 2 puta na dan, a nekad se za 2 dana ne resetuje ni jednom.

Moze li malo objasnjenja kako da update-ujemo 5.81
Trebas da imas USB kabel, da skines i instaliras Nokia Softvare Updater i aktivnu internet vezu da bi Updater mogao da preuzme najnoviji softver.
Instaliras Nokia Softvare Updater, napunis bateriju telefona, ukljucis General profil i povezes telefon preko USB-a, pokrenes Updater i posle je lako.
Najnovija verzija je 5.81 i kod nje nema restarta :)
[ boki01 @ 12.06.2008. 11:54 ] @
Hvala Kule, probacu

[ Catch 22 @ 03.09.2008. 22:51 ] @
Nova verzija telefona Nokia 5310 Comes With Music (isključivo u Velikoj Britaniji)

Više detalja ovde

[ agaston @ 28.09.2008. 17:51 ] @
jedina stvar koja je meni blago iritantna kod ovog modela je što ne može da pušta snimke veće od 177x144. Da li i vi imate isti problem i da li update daje malo veće video mogućnosti?

Inače, što se ostalog tiče, phone je EXTRA!!!
[ superjointritual @ 29.09.2008. 17:03 ] @
[ student_brlj @ 01.10.2008. 00:27 ] @
instalirao sam novi firmware 8.23(tako nesto) i zatim prebacio kontakte na telefon. desava se da u inboxu nemam ime osobe vec samo broj osobe koja je poslala poruka. isto se desava i sa pozivima. takodje, ovaj efekat ide po nekom random osnovu: pola dana nema imena, a onda se nakratko pojave (?!!?!?!). znaci, uzasno iritantno, ne znam sta da radim. inace tel. je nov
[ kule @ 01.10.2008. 00:49 ] @
Citat:
student_brlj: instalirao sam novi firmware 8.23(tako nesto) i zatim prebacio kontakte na telefon. desava se da u inboxu nemam ime osobe vec samo broj osobe koja je poslala poruka. isto se desava i sa pozivima. takodje, ovaj efekat ide po nekom random osnovu: pola dana nema imena, a onda se nakratko pojave (?!!?!?!). znaci, uzasno iritantno, ne znam sta da radim. inace tel. je nov


Najnoviji firmware (barem na Nokia update-u) je 7.1 i ta verzija firmware-a je odlica Obavezno instalirajte Nokia Software Updater azurirajte firmware na verziju 7.1, ispravlja jako puno gresaka, a glavna stvar je sto je dosta glasniji i zvuk je kristalno cist, nema nikakvog pucketanja i sl.
[ agaston @ 15.10.2008. 22:57 ] @
Znači, niko nema problema kao i ja?

Zar vas ne zanima da gledate i video snimke pa čak i kompresovane filmove na phone?
[ superjointritual @ 16.10.2008. 15:22 ] @
Pa bas I ne. ovo je fon za ziku i ima suvise mali ekran za gledanje nekih
kompresovanih snimaka ,tipa "filmovi,spotovi...". Za takvu vrstu zabave
sam sebe castio jednim PlayStation Portable (slim&lite)!!!
[ milero @ 28.10.2008. 23:53 ] @
Za one koje bas i ne interesuje kamera i koji mnogo vremena provode pricajuci a i pisuci poruke,
(po meni vrlo brzi dugmici) odlican telefon i moja topla preporuka!!!
[ kumanovac20 @ 15.01.2009. 20:48 ] @
phone je odlicni imam ga okolo 10 meseca prvi put kad sam ga kupio imao sam mnogo problema sa restartiranje ali posle prvi update nemalo je nikakvih problema. bas bi voleo da ima video snimanje sa visoku rezoluciju jer tad mogu da gledam spotove sa pokvalitetnu sliku i sad e ok posto konveriram spotove u mp4 formatu ali 176x144 je dovojlno i ima dobru sliku iskreno ja sam zadovoljan mnogo
[ Karlo Gavric @ 16.01.2009. 16:33 ] @
@Catch22 (specijalista za NSU :))

Ovako, uzeo sam ovo cudo jer sam "potrosio" tipke tipkajuci poruke na bivsem mobu :D no i nije bitno bitan mi je samo SMS/calls na njemu, tako da jel pozeljno nabaciti novi firmware (trenutni na njemu v.7.01) 9.42 koji je trenutno aktuelan kada je baterija i sl. u pitanju ili nema znacajnih promjena na tom podrucju?


P.S.
Radio sam par puta bez problema promjena region code i update firmware (N95 8GB, N73 ME,....) no sada imam novog ISP pa me zadnjih dana nesto modem/router zeza pa da mi ne pukne veze :) u pola toga.

P.P.S.
Koliko je za njega otprilike file za povuci - da znam dal da rizikujem ili ne :)

Thx
[ superjointritual @ 17.01.2009. 10:48 ] @
Ja nista nisam radio po tom pitanju, i nisam mnogo cackao oko fona, posto
mi uglavnom sluzi za ziku,ali znam nekoga ko jeste. Evo ti njegov email,
on ce sigurno znati nesto vise da ti kaze, sta vise,mislim da je cak i
nabacio 9.42. pozz
[ sinabl @ 29.01.2009. 22:49 ] @
Da li iko zna šta se nalazi desno od zvučnika!

Napomena:
Označemo crvenim krugom na fotografiji!

[att_img]
[ agaston @ 29.01.2009. 22:54 ] @
Koliko ja znam, senzor svetlosti!!!
[ sinabl @ 29.01.2009. 23:00 ] @
I meni se čini... Prvo sam mislio da je kamere! ALi sam poslije primjetio da mi se gasi svjetlo na tastaturi i kad zaklonim "senzor" upali se! Ima li još kakvu funkciju?
[ superjointritual @ 30.01.2009. 22:11 ] @
Desno ti je senzor za osvetljenje. Prekri ga i svetlo na tastaturi ce se
upaliti, a na svetlu se gasi radi ustede energije. pozz..
[ mm74 @ 09.02.2009. 14:51 ] @
Ukoliko umacim novu verziju softvera 5.81 da li ostaju podaci i sve prethodno u telefonu?
[ kule @ 09.02.2009. 23:34 ] @
Citat:
mm74: Ukoliko umacim novu verziju softvera 5.81 da li ostaju podaci i sve prethodno u telefonu?

Prvo napravi Backup, pa onda updatuj, jer cesto se pogube imena u imeniku i sl.
Najnovija verzija softvera je 9.42, a ne 5.81.
[ lukic1975 @ 11.04.2009. 23:14 ] @
ja sam se dvoumio između 5310 i 5610 i uzeo sam slajder zbog jače kamere a i lepši mi je (bar meni)
[ mstevic @ 25.08.2009. 11:21 ] @
Jel zna neko gde kod nas mogu da kupim kvalitetno kućište i neku zaštitu za tel? Po mogućstvu ovakvu:
http://shop.brando.com/nokia-5...hard-case_p03688c0304d004.html

[ satelit74 @ 10.10.2009. 15:35 ] @
Da li nokia 5310 može da snimi(kopira)neki tekst sa interneta i sačuva ga u memoriji telefona to jest u porukama,to me već dugo zanima ali mi niko ne zna odgovoriti
[ Karlo Gavric @ 10.10.2009. 15:52 ] @
Ajd i ja da priupitam nesto... naime jednom mi se desilo i trajalo dan-dva a evo nakon mjeseci sada mi se ponovo desi u goroj fazi....


Naime mob totalno going crazy, ne znam da li je do software neka greska ili sl. ili je ipak hardwareski, uglavnom vise se ne zakljucava, i tipa "sledi" se, i nemogu glavne tipke oko NAV da pritiscem (zelena/crvena slusalica, i iznad, kao strelice i centar) tj mrtve su totalno nekad rade brojevi ali beskorisno (kad je zakljucan i sl.), tako da moram da bateriju skidam i cimam se po par minuta ili sati da udem nekako i da radi malo.

Da li bi pomogao Software Update ili je ipak nesto otislo drugo?


P.S.
S.v. 9.42 - to je i zadnja jedino ako bi mjenjao na neki drugi reg.code da ga update-am.

Hvala unaprijed.

P.P.S.
Nisam radio SUpdate pa da kazem da je zbog toga se pocelo desavati
[ lazar00 @ 22.03.2010. 18:41 ] @
ljudi ja sam kupio ovaj telefon i imam problem sa memorijskom karticom.
kada je ubacim u telefon(2 gb kapacitet,kartica je no name),telefon registruje da je ubacena,ali kada probam da je formatiram,kaze mi UNABLE FORMAT.
da li neko zna u cemu je problem i kako mogu da ga resim ???

hvala lazar !