[ Coboco @ 27.02.2008. 06:32 ] @
firmi u kojoj radim resili su da podignu FTP server, zakupili su fixnu IP adresu... i mene "obavezali" da se raspitam kako i sta dalje
dakle, da skratim pricu, interesuje me da li na XP Profesional OS moze da se napravi FTP, i ono sto me vise interesuje da li je moguce da se sredi e-mail adresa da ide preko tog racunara...

(ako ovo poslednje nije jasno: npr -> [email protected] = [email protected])

Unapred zahvalan za smernice... i uputstva

P.S. izvinjavam se Peri Pericu
[ madamov @ 27.02.2008. 10:23 ] @
Kao Macovac za FTP ne znam, ali za mail server sa mogućnošću skidanja i, pre svega, lakog podešavanja Domain Wide POP3 naloga ili već kako ko to zove (CommuniGate mail server to zove RPOP) ti je za Windows, koliko ja znam, najbolji Mdaemon. Jeste da košta, tj. komercijalan je, ali je odličan po ovom pitanju.

Što se FTP-a tiče, ako postoji port ProFTPd servera za Windows, probaj prvo njega.
[ nikola0007 @ 12.01.2011. 19:39 ] @
Imam jedan problem napravio sam na svom komjuteru mail server i pokrenuo DNS server napravio zonu nikola.com za da mogu pracati mail sve to lepo radi unutar mreze.

email koje koristim su [email protected]
[email protected]
[email protected]

ali nemogu da pracam email na hotmail.com na yahoo.com posto dns server je u lokal pokusao sam da otvorim domain ali kada sam otvorio nisam mogo da unesem ip adresu vec moram nesto kako www.nikola.com.mk/myweb

kako da resim problem za da mogu da pracam email ka hotmail i ostalim serverima...

hvala unapred

nije mi bitan domain ako bude nikola.co.cc ili nesto vece samo zelim da znam kako sve to funkcionise :)