[ Alex82 @ 27.02.2008. 12:19 ] @
Pozdrav svima.

Imam dva pitanja:

1. koja je razlika i u cemu je razlika izmedju css i css 2 tehnologije? I da li postoji negde neki tutorijal koji bih mogao da preuzmem kako bih se edukovao za tu css2 tehnologiju.

2. Koliko se naplacuje posao tipa da od gotovog Photoshop fajla se naprave dva template-a uradjena u CSS 2.0 tehnologiji. Glavnu stranicu i jednu unutrasnju (level 2) stranicu.
Template mora biti iseckan u HTML i stilovi moraju lepo biti
slozeni. HTML mora izgledati identicno kao slika koju bi dobio u
Photohop-u. Koliko naplatiti i po kom kritijumu? Po satu?

Bio bih vam svima mnogo zahvalan na vasim komentarima.
Pzdrav
[ bantes9 @ 27.02.2008. 12:51 ] @
Malo si nejasno obrazlozio pitanje, ili si mislio na web 2.0 tehnologiju ili si mislio na css1 i css2 standard.
Ukoliko si mislio na web 2.0 tehnologiju cini mi se da je bilo tema na forumu o tome, pa malo pretrazi.
Ukoliko si mislio da umesto css1 koristis css2 evo ti link ka specifikaciji http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/
Treba da znas da nisu sve stvari iz css2 podrzane u svim browser-ima.
[ lukeguy @ 27.02.2008. 13:48 ] @
pogledaj i www.w3schools.com, tamo ćeš naći sve što ti treba.
[ Mister_rap @ 27.02.2008. 14:22 ] @
Ako sve ovo pitas zbog drugog pitanja onda se pod tim css 2.0 podrazumjeva Tableless design.
Sto se tice cijene sve zavisi od toga koliko imas radova u portfoliu, koliko brzo i koliko dobro radis.
To se ne naplacuje po sat-u vec po PSD fajlu a cjena zavisi od kompleksnosti istog kao i stavki koje sam prethodno naveo...

U principu coderi startuju sa neki 45-50$ mada ima i onih koji ovu uslugu prodaju i za 150$.