[ DarioBH @ 28.02.2008. 08:57 ] @
Zna li iko dali postoji neki software emulator win mreze, koji bi se koristio u edukativne svrhe (ne previse komplikovan jer se radi o reltivnim pocetnicima).
Znaci da u grafickom okruzenju dodajes racunare, routere, servere... podesavas im IP adrese i testiras dali sve radi, nesto u tom smislu

Hvala
[ Joja82 @ 29.02.2008. 11:06 ] @
Postojo vmware workstation progra. On je za simulaciju mreaza.E sada na njega mozes da nakacis i windows i linux i freeBSD i Mikrotik router, a on sam po sebi ima virtuelni switch preko koga kacis racunare!

Odlican je program i najvise se koristi u edukativne svrhe!
[ DarioBH @ 29.02.2008. 11:13 ] @
mucho gracias
[ DarioBH @ 29.02.2008. 11:28 ] @
Sad gledam, to je virtualna mashina, tu ima jedan problemcic kako instalirati 10 virtualnih mashina i testirati (morao bi imati 8GB rama)
meni treba nesto gdje mogu nekome dati zadatak npr da doda 10-ak mashina 2 switcha 1 router i to konfigurasati i testirati dali radi.
nesto kao "AdventNet Simulation Toolkit" samo sto kod ovoga nisam nasao nista za testiranje (mozes sve izpodesavati ali neznas da li radi).
[ Joja82 @ 29.02.2008. 19:45 ] @
Pa to je tacno da ti treba dosta rama za sve to. Mislim rekao sam to kao primer.
Ja npr imam podignuta 2 servera i tri xp-a i jedan mikrotik i sve mi to radi.A imam 2gb rama.