[ medi @ 28.02.2008. 22:20 ] @
Namjeravam nesto da kupim na Ebay-u preko PayPal-a, ali prije toga me interesuju provizije. Prethodno sam pretrazio forum, ali naravno nigdje nisam nasao konkretne informacije vezane za provizije. Na Ebay i PayPal sajtovima su dosta zbunjujuce informacije vezane za provizije, pa zato pitam ovdje. Interesuje me ko sve u tom lancu (Ebay, PayPal, banka) uzima proviziju i koliku?! Koliko dodatno moram da platim osim onih pocetnih iznosa (cijena artikla i postarina) koji su mi prikazani na Ebay-u prilikom pregleda artikla. Isto tako, ko u tom lancu vrsi konverziju valute i kolika je tu provizija?! Kao referenca, cijene stvari koje namjeravam da kupim ne prelaze 40$. Usput, registrovao sam personalni nalog na PayPal-u i trebalo bi da izvrsim verifikaciju kartice, da li mi je potrebno ista vise od personalnog naloga za obicnu kupovinu?!

Pozdrav.
[ zemsara @ 28.02.2008. 23:08 ] @
paypal i ebay ti je ista firma tako da ne verujem da tu ima neka dodatna provizija. Takodje kod paypala prviziju uvek placa onaj koji prima novac. Kada dizes pare sa paypala na bankovni racun provizija ti je $1 za $99.99 i manje a bez provizije za $100 i vise. Ta transakcija ti traje od 5-7 dana.
[ medi @ 29.02.2008. 23:02 ] @
Nije valjda da nema niko sa konkretnim odgovorom?!
[ sifacca @ 06.03.2008. 19:34 ] @
pa reko ti covek
[ drgajic12 @ 29.06.2008. 21:05 ] @
Neki drug iz Crne Gore cesto narucuje stvari preko ebay-a,valjda napomene prodavca da mu ne salje na adresu sa paypall-a nego na njegovu adresu nije to sad bitno,hteo sam da mi naruci neki telefon koji kosta 270,280 $ pa me interesuje koliki bi mi bili dodatni troskovi osim tih 270,280$,mislim na troskove prevoza,banka dal uzima proviziju,carina i tako to?

[Ovu poruku je menjao drgajic12 dana 30.06.2008. u 02:58 GMT+1]
[ zoran13 @ 09.10.2008. 22:04 ] @
Zavisi odakle salje....zavisi kojom postom salje....zavisi da li salje avionom....mnogo toga utice na visinu postarine, zato moras da vidis kad narucujes, jer na kraju narudzbine ce ti izaci koliki iznos moras platiti....
[ Beltrammi @ 14.10.2008. 12:11 ] @
Kada kupujes na ebay-u placas:

-ugovorenu cenu
-troskove postarine

Kada prodajes:

-postavljanje oglasa na ebayu
-dodatne opcije
-taksu na procenat prodate robe oko 7,75
-kad ti lova legne na paypal placas transfer na racun oko 1evro.

Grubo: ako prodas nesto za 100 evra videces oko 87 evra tj ukupno oko 13%.

... i to ako ti paypal ne blokira racun hehehe.

[Ovu poruku je menjao Beltrammi dana 15.10.2008. u 22:48 GMT+1]