[ bolebg @ 29.02.2008. 19:57 ] @
Kada uradim neki ritam u FL i hocu da ga exportujem u MIDI ne mogu. Uradim recimo 4 varijacije nekog ritma (samo Bubanj) i hocu da ga exportujem u MIDI da bi mogao to da ucitam u Style Works-u i da konvertujem u .STY i da ubacim u klavijaturu. Problem je u tome sto sta god da izbacim u MIDI, za sviranje toga komp koristi klavir. I kada ga otvorim u bilo kom programu on svira samo klavir. Kako da odvojim takve stvari, kako da bubanj otkucan u frutiju izadje u MIDI file i da ostane Bubanj za sve programe...??? To mi treba da bi mogao ritmove da kucam na kompu a da ih ubacim posle u klavijaturu kao sto mogu da uzmem bilo koji MIDI fajl kao sto je neka pesma i da preradim u ritam.
[ GxRxN @ 29.02.2008. 21:33 ] @
U frutiju kliknes na zeljeni "MIDI Out" kanal (bubanj) - i promenis instrument u neki drugi (bubnjevi su obicno na midi-kanalu 10). Korisna opcija je "Tools/Macros/Prepare for MIDI export".
[ boorg @ 02.03.2008. 23:03 ] @
prije exportiranja u midi obliku obavezno spremi ono što si napravio u ''flv'' formatu jer će ti inače zaboraviti koje si VST instrumente i efekte koristio.
[ bolebg @ 03.03.2008. 14:03 ] @
OK. Hvala vam puno za ovo MIDI exportovanje. A zanima me koji je po vama najbolji VST plug in koji simulira Akusticnu gitaru?
[ Lakic Radomir @ 22.10.2008. 08:24 ] @
Citat:
GxRxN: U frutiju kliknes na zeljeni "MIDI Out" kanal (bubanj) - i promenis instrument u neki drugi (bubnjevi su obicno na midi-kanalu 10). Korisna opcija je "Tools/Macros/Prepare for MIDI export".


Ako moze malo detaljnije. Ja inace uradim bubanj u FL pomocu VST Addictive drums i ne mogu da ga eksportujem kao midi fajl koji cu da ubacim u Pro tools. Kada uradim midi export dobijem fajl od 64k na kome nema nikakvog zapisa.
Znam da mogu da kucam u pro tools odmah ali mi je komplikovano posto sa FL radim vec godinama a Pro Tools tek pocinjem da ucim
[ Lakic Radomir @ 22.10.2008. 08:34 ] @
Upravo sam uspeo da uradim to,ne znam zasto nije funkcionisalo pre ali sada radi i to je dovoljno...no... tu nije kraj :)

Da li mogu da eksportujem to kao wav fajl ali ne sve zajedno nego posebno svaku komponentu bubnja?
[ Laza80 @ 22.10.2008. 13:57 ] @
Ja sam probao Realguitar i odličan je!