[ ADRENALIN @ 01.03.2008. 13:19 ] @
Imam jedan film koji je u pokvaren. Reč je o avi fajlu

File : 696 MB (696 MB), duration: 1:25:52, type: AVI, 1 audio stream(s), quality: 50 %, ,
Video : 637 MB, 1037 Kbps, 29.970 fps, 512*384 (4:3), DIV3 = DivX v3 ;-) MPEG-4 (Low-Motion), Supported
Audio : 58 MB, 95 Kbps, 48000 Hz, 2 channels, 0x55 = Lame MP3, CBR, , Supported

Kada pustim film u bilo kom plejeru, normalno se reprodukuje, ali kada pokušam da se šetam po tajmlajnu, jednostavno se slika zakuca na 10-ak sekundi, a ponekad i duze. Probao sam da uradim odvajanje zvuka od slike i da ponovo spojim ali cim sam izvukao video video sam da je isto.
Ja mislim da su u pitanju oni indeksi ili kako se to već zove u vido fajlu, probao sam da ga rekompresujem i taj novi fajl nema pomenuti problem. Novi fajl mi je 300MB veći jer nisam lepo podesio kompresiju, ali bez obzira na to, mislim da je suludo da svaki takav faj u budućnosti rekompresujem ako postoji neki programčić koji će bez rekomporesovanja da sredi problem.

Da li postoji takav program?
[ drdrksa @ 01.03.2008. 15:41 ] @
Da li si probao neki od repair programa?

http://www.google.com/search?q...8&rlz=1B3GGGL_enSR245SR245
[ yeljko @ 01.03.2008. 17:27 ] @
Pokusaj sa AVI ReComp.
[ ADRENALIN @ 02.03.2008. 22:05 ] @
Naravno da sam prvo pokušao da nadjem na googlu ali sve to što gugl pronadje radi rekompresiju i ne može da mu se ograniči veličina izlaznog fajla.
[ yeljko @ 02.03.2008. 23:22 ] @
Citat:
ADRENALIN: Naravno da sam prvo pokušao da nadjem na googlu ali sve to što gugl pronadje radi rekompresiju i ne može da mu se ograniči veličina izlaznog fajla.


Ovo moze sve to,da ti popravi .avi,ogranici velicinu pa cak i da nalepi titl.

AVI ReComp

download
Code:
http://download1.videohelp.com/download/AVI_ReComp_1.4.0_Setup.exe
[ Stranger2 @ 22.03.2008. 22:38 ] @
Citat:
ako postoji neki programčić koji će bez rekomporesovanja da sredi problem.

Da li postoji takav program?


prema opisu problema siguran sam da ce programcic
DivFix http://www.divx-digest.com/software/divfix.html
resiti tvoj problem.
[ Stranger2 @ 22.03.2008. 22:44 ] @
zaboravio sam da pomenem, plejer KMPlayer ima ugradjeno resenje za ostecene fajlove. Kada KMPlayer naleti na ostecen fajl, on ga prepozna i obavi sto je potrebno za normalnu reprodukciju. Ne pomaze bas na svim delovima filma, zavisi od ostecenja, ali u 90% slucajeva mozes gledati osteceni film kao da je u redu.
[ djyova @ 24.03.2008. 03:42 ] @
Tema o KM-u:

http://www.elitesecurity.org/p1520654
[ RMAN @ 25.03.2008. 08:22 ] @
Definitivno probaj DivFix.
[ Shon3i @ 25.03.2008. 16:04 ] @
Citat:
ADRENALIN: Imam jedan film koji je u pokvaren. Reč je o avi fajlu

File : 696 MB (696 MB), duration: 1:25:52, type: AVI, 1 audio stream(s), quality: 50 %, ,
Video : 637 MB, 1037 Kbps, 29.970 fps, 512*384 (4:3), DIV3 = DivX v3 ;-) MPEG-4 (Low-Motion), Supported
Audio : 58 MB, 95 Kbps, 48000 Hz, 2 channels, 0x55 = Lame MP3, CBR, , Supported

Kada pustim film u bilo kom plejeru, normalno se reprodukuje, ali kada pokušam da se šetam po tajmlajnu, jednostavno se slika zakuca na 10-ak sekundi, a ponekad i duze. Probao sam da uradim odvajanje zvuka od slike i da ponovo spojim ali cim sam izvukao video video sam da je isto.
Ja mislim da su u pitanju oni indeksi ili kako se to već zove u vido fajlu, probao sam da ga rekompresujem i taj novi fajl nema pomenuti problem. Novi fajl mi je 300MB veći jer nisam lepo podesio kompresiju, ali bez obzira na to, mislim da je suludo da svaki takav faj u budućnosti rekompresujem ako postoji neki programčić koji će bez rekomporesovanja da sredi problem.

Da li postoji takav program?


Ovde se ne radi o ostecenom fajlu i nijedan od pomenutih programa ne moze ovo resiti. Ovde se radi o nedostatku DivX 3.11 codec-a. Prve varijante DivX 3.11 alpha codeca su imale ovaj problem jer su ubacivale Keyframove samo na odredjene vremenske veoma definisane intervale, a onda je prokruzilo internetom da veci GOP-ovi imaju bolji kvalitet i ljudi su poceli da stavljaju na svaki 9999 sekund keyframe umesto na svaki sekund ili dva. Posle je izasla pachovana verzija DivX 3.11 codeca koja se zvala VKI (Scene detect patch), koja je sama ubacivala keyframove po potrebi i tako fiksirala problem seekovanja, a zatim je sve to lepo brebaceno u NanDub gde je kontrolisano SBC-om (Smart Bitrate Control)

Resenje:

1. Ako mozes da nadjes neku XviD kopiju filma, ako imas dobar internet.
2. Reencoduj taj film sa XviD-om
[ Stranger2 @ 27.03.2008. 21:11 ] @
Citat:
Ovde se ne radi o ostecenom fajlu i nijedan od pomenutih programa ne moze ovo resiti. Ovde se radi o nedostatku DivX 3.11 codec-a.

Ja sam konkretno imao takav problem sa nekim epizodama serije The Sopranos ali sam uspevao da ih gledam pomocu KMPlayera. GSpot pokazuje da je kod njih koriscen DivX 3 Low-Motion ali mislim da nije u tome problem jer sam gledao dosta drugih epizoda koje su isto DivX 3 i nije bilo problema. GSpot kod DivX 3 epizoda nece da pokaze koliki je maximum keyframe distance ali ipak premotavanje radi normalno.
Ostecene epizode kod kojih je bilo problema nisu imale zadnjih nekoliko minuta pa pretpostavljam da nisu do kraja downloadovane.
[ Shon3i @ 27.03.2008. 23:09 ] @
Citat:
koriscen DivX 3 Low-Motion ali mislim da nije u tome problem jer sam gledao dosta drugih epizoda koje su isto DivX 3 i nije bilo problema
Nisi me razumeo dobro.

Nisam rekao da svi DivX 3 (Low ili Fast) motion imaju taj problem, vec oni koji nisu encodovani preko NanDub-a ili sa VKI patchom. Svi koji su encodovani DivX3 drugacije osim na dva nacina koje sam rekao morajy imati ovaj problem, zato je i izasao ovaj pach svojevremeno i veoma davno. Medjutim problem moze i danas da se pojavi ako neko neiskusan pokusa da koristi DivX 3 pogotovu ako nema pachovanu verziju. A obicna verzija se danas lakse nalazi na netu nego pachovana.

U opste nije bitna Keyftrame distanca ako codec sam odlucuje gde ce da ubacuje keyframeove. Kao recimo kod Xvida imas Max GOP lenght recimo setujes na 250 a on zna da moze da ubaci bilo gde ali ne preko 250.

Kod Divx 3 bez patcha to radi bas kako napises, odnosno na svakih 250 frejmova ima da ide keyframe.

Neki playeri su u stanju da pre reprodukcije fajla indexiraju frejmove i na taj nacin fajlovi se bolje seekuju bez obzira sa cime i kako je fajl encodiran u slucaju kao kod tebe KMPlayer
[ Vladokv @ 28.03.2008. 06:51 ] @
Ja sam imao film koji nije ni hteo da se pusti koliko je bio oštećen, a na hdd-u te sam samo ga prekonvertovao pomoću IMToo 3gp konvertora iz avi u avi na Auto podešavanjima i onda je radilo. Interesantna stvar je i da nije prikazivalo progres napredovanja konverzije. Ja sam negde otišao i posle 2h video sam da piše completed. Tako da, nemoj se nervirati ako ne vidiš procenat konvertovanja
[ Stranger2 @ 28.03.2008. 20:48 ] @
Citat:
Nisi me razumeo dobro.

Nisam rekao da svi DivX 3 (Low ili Fast) motion imaju taj problem, vec oni koji nisu encodovani preko NanDub-a

Razumeo sam i dobro sam procitao. Hteo sam da kazem da sam poprilicno siguran da kod mene nije bilo to u pitanju. Cela jedna sezona neke serije obicno bude uradjena sa istim softverom i istim podesavanjima. Kod mene je na primer bila druga sezona serije The Sopranos u DivX 3 kodeku i svi ostali parametri isti kod svih epizoda u tom paketu, isto megabajta i isti kvalitet... Ali samo jedna ili dve epizode medju njima su imali probleme. Ne verujem da su samo te dve epizode bile (uljezi) uradjene sa "neobicnim" softverom jer prosto to nije obicaj kada neko ripuje TV seriju.
...mislim nema veze ionako sam resio problem