[ Crisco Bron @ 04.03.2008. 09:29 ] @
Imam ga 4 dana i vise sam nego odusevljen, ali neke sitnice me bune:

1. Alarm zvoni samo 20ak sekundi nakon cega prestane...? (malo kome ce ovo biti dovoljno da se digne iz kreveta)
2. Sta je s profilima, jel to postoji na w950i?
3. Ovo verovatno ja nisam dobro razumeo ali, zar ne bi trebalo PC da ga prepoznaje u "fast file transfer" modu kao USB memoriju i bez PC Suita, drivera, i ostalih drangulija...

4. Evo sta kaze za software:

Phone:
CXC162037 R9C001

Bluetooth:
CXC162058 R3A01

Organizer:
CXC162088 R1B01

CDA:
CDA162014/1 R1B01

Nasao sam ovde tabelu, ali mi nije bas najjasnije sta je sta. Da li bi neko mogao da mi razjasni? Hvala.
[ gojnik @ 04.03.2008. 19:40 ] @
2. Profile nema nijedan UIQ3 tel od Sony Ericsson-a. Nemam ih ni ja na M600i, a zasad nije izašao program koji bi omogućio tu funkciju.
3. Da trebalo bi. Možda ti je faličan usb kabl, jedan moj drug je imao takav problem sa svojim W950i i kad je probao sa mojim kablom proradilo je normalno.
4. A iz ove tabele se vidi da ti je telefon skinut sa Orange mreže i da mu je firmware mator ko biblija, ako se ne varam. Potraži na SE sajtu program za ažuriranje firmware-a, zove se Sony Ericsson Update Service.

[Ovu poruku je menjao gojnik dana 04.03.2008. u 23:27 GMT+1]
[ Crisco Bron @ 05.03.2008. 07:47 ] @
Citat:
A iz ove tabele se vidi da ti je telefon skinut sa Orange mreže...

Pa to me i buni. Po CDA je World Generic 1, a po Phone Version je Netherlands-Orange? Sta se ustvari gleda? Nisam nasao nijedan trag na telefonu koji bi mogao da pokaze da je telefon skinut sa Orange, a i softver mi izgleda kao izvorni Sony Ericssonov...

A ovaj alarm ne moze nekako da se natera da zvoni duze?
[ gojnik @ 05.03.2008. 09:07 ] @
Ipak mislim da se gleda samo CDA, a ono organizer verzija pakazuje najaktuelniju verziju koja postoji za taj CDA.
Evo kako je kod mene.
http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/M600i

PDA
CXC162071 R6A16
Phone
CXC162037 R9F011
BT
CXC162058 R3A01
CDA
CDA162011/1 R6A13


Probao sam sad alarm da odzvoni i stvarno, i kod mene je tako, zvoni tačno 30 sekundi, ali posle opet krene da zvoni, probaj. Nisam to još uočio jer sam stavio neku glasnu sirenu pa me odmah probudi.
[ Crisco Bron @ 05.03.2008. 09:18 ] @
OK jeste CDA. Sad sam uradio update i prepoznao ga je kao World Generic 1. A za alarm provericu to sto kazes... Hvala
[ Crisco Bron @ 12.03.2008. 07:59 ] @
Imam jos par pitanja:

1. Da li moze da cita fajlove sa .txt ekstenzijom?
2. U silent mode walkman pusta zvuk na slusalice, a na zvucnik ne?
3. Kako da podesim email account? Kod Vipa sam.
4. Da li mogu da namestim da mi ne menja zvona na svaku promenu teme?
5. Javlja mi se crni trougao kod desne ivice ekrana na sredini, kao da su mrtvi pikseli,ali nisu. Sta bi to moglo da bude?

[ gojnik @ 12.03.2008. 08:54 ] @
1. Ne znam tacno, kod mene na M600i otvara .txt sa Quickword-om, ali meni je ta aplikacija fabricki instalirana. Potrazi programe Quickoffice ili DocumentsToGo.
2. To je normalno, tako i treba da radi.
3. Vip zasad ne daje e-mail nalog za korisnike, ali mozes uspesno da koristis npr. Gmail na tom e-mail klijentu.
4. Ovakvu opciju nisam nasao, i mene nervira.
5. Hehe, mrtvi pikseli. Ma nije, taj trougao stoji tamo radi orijentacije. Kada pises stylus-om, iznad trougla pises brojeve, u liniji sa trouglom pises velika slova, a ispod pises mala slova.
[ Crisco Bron @ 15.03.2008. 09:12 ] @
Imam DocumentsToGo al ne prepoznaje mi txt. Potrazicu ove sto si nabrojao...
Uf, a za taj trougao svaka im cast. Bas su ga zakomplikovali. Da li je moguce koristiti Track ID sa pesmama koje su na telefonu?
Desava mi se i da ikonice setaju po menijima. Intalirao sam igrce na 4GB memoriju i premestio ikonice za pokretanje iz Tools u Entertainment i sad ponekad se vrate nazad u Tools, pa su malo opet u Entertainment...Sto to?
[ gojnik @ 15.03.2008. 11:16 ] @
Pronađi još fajl menadžer, zove se LCG X-plore. On može da otvara .txt fajlove. Track ID koliko ja znam radi samo kad se snimi nešto sa radija ili drugog izvora zvuka, da bi saznao naziv pesme i da bi posle možda kupio tu pesmu(zato je besplatno). To razmeštanje ikonica se ne događa uvek, ja sam primetio da to uradi samo kad se tel. priključi preko usb na komp sa windows-om u file transfer režimu, ali recimo kad sam priključio na linux, nije se dogodilo.
[ Crisco Bron @ 16.03.2008. 12:00 ] @
Ok. A zašto u volume prozoru na odredjenom stepenu jačine onaj + sa desne strane menja boju iz crne u crvenu?

Ako znaš gde ima da se kupi stylusa i zastitne folije za ekran (Subotica, Novi Sad, Beograd nebitno gde) pošalji mi na pp...

Hvala ti na svim odgovorima. Poz
[ gojnik @ 16.03.2008. 20:04 ] @
Pretpostavljam da to označava jačinu zvuka koja više nije bezbedna za sluh. Ne znam koji bi drugi razlog bio.
Stylus ne znam gde ima da se kupi sem preko ebay, a foliju znam. Uzeo sam T'nB zaštitnu foliju za PDA, samo nažalost treba je iskrojiti na manju meru i posle je smaranje istisnuti sve one balončiće vazduha ispod folije. Ali bude mi drago što sam uzeo, kad pogledam sve one ogrebotine na foliji posle 1.5 meseca upotrebe.

edit:
Evo našao sam način kako vratiti ikonice na mesto a da to nije restartovanje telefona. Sa swiss manager ugasiš sistemsku aplikaciju Main menu. Sledeći put pri ulasku u meni ikonice će se vratiti na prvobitno mesto kako si ih rasporedio.

[Ovu poruku je menjao gojnik dana 17.03.2008. u 15:36 GMT+1]
[ glavni baba @ 17.03.2008. 17:24 ] @
Pozdrav ,nedavno sam kupio ovaj mob i stvarno sam zadovoljan ali imam jedan mali problem a to je da nikako ne mogu da pustim video klip na telefonu a da imam sliku. Kad pustim klip preko media viewer-a imam samo zvuk a sliku nemam a kad instaliram neki player (core,smartmovie,divx za uiq3) ti playeri ne mogu da pronadju te klipove odnosno ne vide ih.Interesuje me u cemu je problem da li trebaju neki kodeci ili nesto drugo pokusavao sam razne formate raznih rezolucija video klipove koji rade na k750i i nista nije uspeo da pusti a da imam sliku i zvuk uvek samo zvuk.Inace sto se ostalog tice sasvim sam zadovoljan telefon je odlican.pozdav
[ Crisco Bron @ 17.03.2008. 20:40 ] @
Citat:
gojnik:Stylus ne znam gde ima da se kupi sem preko ebay, a foliju znam. Uzeo sam T'nB zaštitnu foliju za PDA, samo nažalost treba je iskrojiti na manju meru i posle je smaranje istisnuti sve one balončiće vazduha ispod folije. Ali bude mi drago što sam uzeo, kad pogledam sve one ogrebotine na foliji posle 1.5 meseca upotrebe.
[Ovu poruku je menjao gojnik dana 17.03.2008. u 15:36 GMT+1]


Ništa mi nemoj pričati za ogrebotine. Znači nikad ne skidam te fabričke zaštitne folije dok se same ne odlepe, al ovu eto jesam. Imam ga tek 2 nedelje i već je izgreban, al ne od upotrebe. Da nisam bio prisutan kad se to desilo ne bi verovao. Sedim u sobi i telefon mi na stolu i na moje oči luster iznad stola otpadne sam od sebe...
Šljis i maska i ekran. Dobro je i prošao kako je mogao.

Citat:
glavni baba: Pozdrav ,nedavno sam kupio ovaj mob i stvarno sam zadovoljan ali imam jedan mali problem a to je da nikako ne mogu da pustim video klip na telefonu a da imam sliku. Kad pustim klip preko media viewer-a imam samo zvuk a sliku nemam a kad instaliram neki player (core,smartmovie,divx za uiq3) ti playeri ne mogu da pronadju te klipove odnosno ne vide ih.Interesuje me u cemu je problem da li trebaju neki kodeci ili nesto drugo pokusavao sam razne formate raznih rezolucija video klipove koji rade na k750i i nista nije uspeo da pusti a da imam sliku i zvuk uvek samo zvuk.Inace sto se ostalog tice sasvim sam zadovoljan telefon je odlican.pozdav


E ovo i mene sad muči. Koje video formate podržava w950i, da li se instalacijom nekog plejera može proširiti lista podržanih i koji plejer podržava najveći broj.

@gojnik Hvala za info za foliju. Pozdrav
[ Crisco Bron @ 18.03.2008. 14:05 ] @
Primetio sam da postoje programi koji rade na w950i, a imaju svoje i UIQ3 i Java verzije (npr. onaj iPhone Lock). Koja je razlika? Jel svejedno koju verziju koristim? Logično mi je da uiq3 verzija bude bolje optimizovana, ali možda grešim, a i primetio sam da java aplikacije baš i ne registruju komande preko touchscreena...
[ gojnik @ 18.03.2008. 15:18 ] @
Naravno, ako postoji mogućnost uvek koristi UIQ3 verzije programa jer brže rade i prepoznaju unos sa touch screen-a. Ali ima takođe programa pisanih u javi koji prepoznaju unos sa touch screen-a, npr. mini opera.
Što se tiče plejera za video, ja koristim Smartmovie. Klipove i filmove konvertujem u format odgovarajući, xvid kodek.
[ osmania @ 25.04.2008. 20:46 ] @
hej ljudi gdje s emoze dekodirati ovaj tel i za koliko para?
Okolina novog sada pa do subotice sve jedno mi je...
ili da li zna neko neki software uradio bih sam...

hvala
[ osmania @ 10.05.2008. 06:04 ] @
par pitanja imam
imam mob w950i
i nakon nekog vremena kaze mi sim error?
ili uopste nemam mreze? sta bi moglo biti problem..
hvala
[ gojnik @ 10.05.2008. 11:52 ] @
Možda kartica ne ostvaruje dobar kontakt sa pinovima u svom ležištu.
[ osmania @ 10.05.2008. 21:03 ] @
kad bi reinstalirao OS (ili update uradio )od w950i da li bi mi mob opet bio zakljucan?
i ne kontam mob mi je 7 dana radio ok i sada nemam pojma iskljuci se ono i nece da se ukljuci u biti na kraju skontam da je baterija. a napunim ga uvece ujutro vec crknuto...
odjednom znaci radio super i odjedom se to pocelo sve pojavljivati...
hvala puno
[ gojnik @ 11.05.2008. 18:46 ] @
Da, ponovo će se zaključati.