[ Ubleha @ 06.03.2008. 17:21 ] @
Pozdrav svima!
Dodjoh u posjed ovog telefona ali ne znam da li ga mogu koristiti za telefoniranje. Radi se o slijedecem, koristim Voipcheap i telefoniram sa kompjutera na fiksne telefone i mobitele i izuzetno sam zadovoljan uslugom kao i kvalitetom i cijenom poziva.Problem je u tome sto ne znam da li mogu koristiti navedeni telefon za telefoniranje sa ovim programom. Kad telefon ustekam u USB konektor on se upali i na displeju pise "VOIP-PHONE" i nista ne mogu ukucati na tastaturi niti se cuje bilo kakav zvuk. Googlao sam i nisam nasao nikakvo uputstvo niti neke drivere ili program za taj telefon. Cini se da se moze, bar prema onome sto sam nasao, koristiti samo za Skype . Da li sam u pravu ili ipak postoji neka opcija za telefoniranje ?
[ whitie2004 @ 07.03.2008. 07:08 ] @
Nisam imao konkretan telefon u rukama, ali je verovatno neki genericki uradjen, elem ....

USB telefoni dodaju jos jednu zvucnu karticu racunaru i u programima treba u opcijama prebaciti , da program koristi hardver sa tog telefona. Kad pustis muziku naprimer, vise se ne cuje na zvucnicima nego na tom telefonu. To uvek radi.

Koriscenje ostalih pogodnosti ( tasteri , displej ) je vec druga prica. Trebaju ti programi i cesto izmode - voip program se menja mnogo brze nego sto tehnicka podrska telefona to prati ... Sve skupa uvek ti ostaju tasteri i prikazi sa racunara.
[ Ubleha @ 07.03.2008. 22:59 ] @
ok, hvala, ipak ga ostavljam po strani nije mi nesto ni bitan
[ Kazo1 @ 07.03.2008. 23:08 ] @
Pokusaj sa ovim driverima. http://globalfon.hr/sadrzaj.asp?contentid=273 ako taj tvoj telefon ima kakve veze sa Yamamotom USB1025 .
Sliku imas ovdije http://freevoiphr.com/html/uredjaji.html
Imace, driver se zove Buster Mate ...

Pozdrav

[ Ubleha @ 08.03.2008. 19:46 ] @
Da, Kazo1 , to je upravo taj telefon Yamamoto 1025. Evo skinuo sam drajver, instalirao , isprobao i sve radi za 5.
HVALA , zaista od srca!
Inace telefon sam kupio na buvljaku za 5 KM odnosno 2,5 EUR i vidi cuda ,RADI !
[ Kazo1 @ 08.03.2008. 19:53 ] @
Ajde, bas mi je drago da ti radi.
Inace taj telefon kosta u HR cca 20 eura.

Pozdrav