[ njik @ 07.03.2008. 13:01 ] @
Ne razumem se previše u mobilnu telefoniju pa je najbolje da ovako pokušam da objasnim..

Ja zapravo hoću da pokušam da pokrenem neku vrstu domaćeg mobilnog kolaborativnog web log-a. Ideja je da ljudi mogu da uslikaju nešto (to "šta" je tajna) "zanimljivo" na ulici svojim mobilnim telefonom.. napišu kratak opis i što jednostavnije to pošalju na neki broj (poželjno jedan od onih četvorocifrenih brojeva što su isti za sve mreže).

Sa druge strane bi to trebalo da stiže do nekog web servera u nekom formatu tako da se zna sa kog broja je poruka poslata.. a za ostalo će da se pobrine neki blogging software uz eventualno neki custom plug-in ukoliko nešto slično već ne postoji.

Da li neko zna nešto više o tome kako realizovati onaj prvi deo?

PozZ
[ Jbyn4e @ 07.03.2008. 14:48 ] @
Koliko je meni poznato na onaj cetvorocifreni broj se salje SMS ,a ti bi da saljes MMS poruku na takav broj -to ne znam da li moze....
[ momsab @ 07.03.2008. 16:39 ] @
sto to ne bi slali na neki mail? MMS na e-mail i onda dalje na sajtu automatski blog ovo-ono sto si vec zamislio
[ njik @ 08.03.2008. 14:48 ] @
Citat:
Jbyn4e: Koliko je meni poznato na onaj cetvorocifreni broj se salje SMS ,a ti bi da saljes MMS poruku na takav broj -to ne znam da li moze....


Pa to je i meni poznato.. ali bih nekako da saznam da li je to moguće uraditi i za MMS?


Citat:
momsab: sto to ne bi slali na neki mail? MMS na e-mail i onda dalje na sajtu automatski blog ovo-ono sto si vec zamislio


Joj.. nisam baš siguran da može većina ljudi da šalje MMS na e-mail?! Zna li neko nešto više o tome?
[ gojnik @ 09.03.2008. 13:34 ] @
MMS mogu svi da šalju na e-mail.
[ njik @ 10.03.2008. 10:45 ] @
Citat:
gojnik: MMS mogu svi da šalju na e-mail.


ako je tako.. onda problem rešen.. tj. problem nikada nije ni postojao :)

ali ću morati još malo da se raspitam oko toga..