[ torbica @ 14.10.2001. 04:19 ] @
http://www.msaotel.sr.gov.yu/pdf/PZOT.pdf
predlog republickog zakona o telekomunikacijama
OVAJ JE JOS GORI, SAVET CE DA UREDJUJE I INTERNET DOMENE....
[ twiddle @ 14.10.2001. 14:14 ] @
Obrati paznju na datum... To je neka verzija izdata pre "javne rasprave" odrzane na ETF-u. No, ipak je sramota sto ta verzija stoji na sajtu Ministarstva iza linka "konacna verzija zakona koja je prosla javnu raspravu"...

Pozdrav,
Sloba
[ Gojko Vujovic @ 14.10.2001. 15:31 ] @
Zar je cela ta javna rasprava bila samo farsa i zar je moguće da će sav trud tih ljudi tek tako pasti u vodu?
Da, ovde je sve moguće izgleda..
[ impaque @ 14.10.2001. 18:07 ] @
a da li ste vi ljudi raspoloženi za neke demonstracije??
to je izgleda jedino rešenje... to je jedini način da šira javnost sazna za ovakve manipulacije.
[ torbica @ 15.10.2001. 10:17 ] @
Citat:
twiddle je napisao:
Obrati paznju na datum... To je neka verzija izdata pre "javne rasprave" odrzane na ETF-u. No, ipak je sramota sto ta verzija stoji na sajtu Ministarstva iza linka "konacna verzija zakona koja je prosla javnu raspravu"...

Pozdrav,
Sloba


mozda je slobo ipak TO zvanicna verzija!!!
[ torbica @ 20.11.2001. 23:48 ] @
Na Međunarodnom naučnom skupu o telekomunikacijama Marija Rašeta -Vukosavljević najavila
Uskoro zakon o telekomunikacijama
BEOGRAD - Ministar za saobraćaj i telekomunikacije Srbije Marija Rašeta-Vukosavljević najavila je juče, na otvaranju međunarodnog naučnog skupa o telekomunikacijama "Telfor 2001", da će zakon o telekomunikacijama najverovatnije do kraja ove godine biti dostavljen federalnom i srpskom parlamentu na usvajanje.

Prema njenim rečima, novi zakonski dokument, koji se od juna ove godine nalazi na javnom raspravi, sprečiće monopol na domaćem tržištu telekomunikacija i biće usaglašen sa evropskim propisima i standardima. Efekti globalizacije se već mogu uočiti u sve razgranatijim poslovima velikih multinacionalnih kompanija koje dominiraju na svetskom tržištu, posebno u oblasti telekomunikacija", rekla je Rašeta Vukosavljević na skupu u Centru "Sava" i istakla da je reč o oblasti koja je najprofitabilnija.

"U našoj zemlji postoji veliki potencijal naučne misli, posebno u oblasti telekomunikacija i elektronike, pa će se ubuduće akcenat staviti na razvoj te oblasti", kazala je ona i ocenila da ovogodišnji "Telfor" u programu ima čitav spektar tema koje bi trebale da se kasnije u praksi primene. Predviđen je i celodnevni seminar studenata postdiplomskih studija sa radnom temom "Računarska infrastruktura za elektronski biznis na Internetu.

Prema najavama organizatora, u trodnevnom radu skupa biće organizovane izložbe i predstavljena najnovija dostignuća iz oblasti telekomunikacija naših i svetskih proizvođača, među kojima su i korporacije "Simens" i "Erikson".

I. K. -Tanjugiti kao odlican alat za obrad
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2001. 01:11 ] @
Ja sam juce ceo dan bio na TELFOR-u, sto na nekim prezentacijama kao i na izlaganjima profesora - elem, bilo je tu i tamo dosta zanimljive opreme da se pogleda, mada me to nije nesto zanimalo (sve je vec vidjeno, manje vise) - u svakom slucaju Siemens je predstavljao neki plasma TV na kome su, gle sramote, pustali MPEG-1 bitstream (koji ce im plasma ekran za jadnu rezoluciju ;)), mobilne telefone (SL45&stuff), itd...

Bilo je dosta onih video telefoncica (picturetel & co) - opet nista za sta bi se neko onesvestio :) Ericsson nisam stigao da poslusam (bio sam u drugoj sali) - Bilo je i neke STM opreme, digitalnih centrala, itd... - kao i svake godine, uostalom.

MDS je predstavio Cisco program, itd.. Beotel je pokusavao da se wireless-om poveze na njihov NOC, ali dok sam ja bio u tom delu SC-a to nije uspevalo (verovatno zbog tramvaja i neke siemensove emisione budzevine koju su postavili ispred sava centra)...