[ Scarface_ @ 07.03.2008. 18:26 ] @
Imam problem, racunar se iznenada "zamrzao" i restartovao. Nakon toga mi je ponudio startovanje last known conf.........
sada kada prodje bootscreen i dodje do log ekrana....... tu mi trazi password.....problem je u tome sto ja password uopste nisam postavio.......
Sta da radim?!?!?!?!?!?!?!
[ Flash411 @ 07.03.2008. 21:18 ] @
Jesi probao samo stisnuti enter?
[ Scarface_ @ 07.03.2008. 22:05 ] @
da, ali on mi prijavljuje neku gresku. Sta da radim???
da li reinstalacija windowsa ???
[ Flash411 @ 07.03.2008. 22:20 ] @
Kakvu ti gresku izbaci?
Ako imas vremena i dobre volje,potrudit cu se da rijesimo tvoj problem
bez da moras reinstalirati windows.
[ Scarface_ @ 07.03.2008. 22:23 ] @
e pa ovako ......... pojavi mi se cni ekran sa novim prozorom i porukom da domain (ili nesto slicno) ne postoji i da kontaktiram administratora!!!
[ Flash411 @ 07.03.2008. 22:45 ] @
Probaj tokom logina otipkati ctrl+alt+del dvaput
kao username utipkaj "Administrator" bez navodnika
i loznku ostavi prazno,osim ako si ju naveo tokom instalacije.
Ako uspijes uci,odi u control panel pa pobrisi lozinke.
Ako to ne pomogne,morat cemo poduzimati malo drasticnije mjere
[ Scarface_ @ 07.03.2008. 22:56 ] @
e ni ovo nije uspelo !!!
sta sada????????
[ Flash411 @ 07.03.2008. 23:09 ] @
Pogledaj ovu temu http://www.elitesecurity.org/t...ovanje-admin-pass-na-Win-XP-NT
obrisi lozinke,pa kad udjes u desktop moras samo podesiti da ne budes u domenu nego
u "workgroup".
Naravno,ako ti se ovo cini kao puno posla i hitno ti je,mozes i odraditi repair ili reinstall
windowsa. Odvagni sta ti je lakse/brze.
[ Scarface_ @ 07.03.2008. 23:11 ] @
Hvala na savetima.
Mislim da cu ipak reinstal!!!!!!!!!!
[ Scarface_ @ 07.03.2008. 23:37 ] @
e da i zaboravio sam da ti kazem.......
pre nego sto je doslo do ovog problema sa logovanjem pojavio mi se plavi ekran smrti........ sta bi to moglo da znaci???????????
[ Flash411 @ 07.03.2008. 23:52 ] @
Ovisi sta je pisalo na njemu.
Bitan dio je gdje pise broj slican kao ovaj "0x00000007"
ili prije toga "neki_driver.sys" u biti cca. od 4-7 retka.
Po tome se moze znati u cemu je bila greska.
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 00:01 ] @
Mislim da je 0x00000001, ali nisam siguran .
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 11:31 ] @
Sad je sredjeno, pregazio sam windows i sad je sve ok !!!
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 16:27 ] @
Opet isti problem , prosli put kad mi se ovo desilo problem je bio u HDD-u !!!
Da li je moguce da je opet isti problem ?????
[ Flash411 @ 08.03.2008. 16:51 ] @
Kakvi su simptomi? Jel dobivas plave ekrane?
Ako da prepisi onaj broj,i ono od 4. do cca. 7-8 retka.
Jel uspijes instalirati windows uopce?
Koliko je hard star,a racunalo?
Jesi mjenjao komponente u racunalu?
Sto mi bolje opises sta se,kako i zasto desi bolje mogu pomoci.
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 17:10 ] @
racunar je nov, hard je vec zamenjen (bio je pod garancijom)
A simptomi.....prodje bootscreen, a onda samo restart, pa pita ono......start norm.....
Plavi ekran se vise ne pojavljuje...
[ Flash411 @ 08.03.2008. 17:22 ] @
Instalirao si potpuno svijeze windowse na cistu particiju ili?
Sta se desilo kad su se windowsi prvi put trebali pokrenuti nakon instalacije?
Dali koristis normalnu verziju/instalaciju windowsa ili modificiranu?
Jel znas zasto su windowsi zadnji put stradali?
Dali je bilo nadogradnje komponenti,diranja po kablovima ili cackanja po biosu?
Probaj pokrenuti windows u safe mode,a ako neuspijes mozda je i hardverski kvar.
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 17:32 ] @
instaliran je na cistu particiju! Prvi put je bio instaliran SP2, a sada sam instalirao sp3 (koji imam i na drugom racunaru i sve radi ok)
Nista oko biosa nije cackano,a sada na ovom racunaru imam linux live cd, tako radi!!!
[ Flash411 @ 08.03.2008. 17:42 ] @
Za pocetak bi ti preporucio da NE koristis modificirane verzije windowsa.
Nisi mi rekao odgovore na ova pitanja:
__________________________________________________________________
Sta se desilo kad su se windowsi prvi put trebali pokrenuti nakon instalacije?
Jel znas zasto su windowsi zadnji put stradali?
Probaj pokrenuti windows u safe mode,a ako neuspijes mozda je i hardverski kvar.
__________________________________________________________________
Sto mi bolje opises problem,simptome i kvar,moci cu ti bolje pomoci....ovako tesko...
[ Scarface_ @ 08.03.2008. 17:53 ] @
Nakon instalacije i pokretanja sistema doslo je do "zamrzavanja" koji sam resio restartom.
Ne znam razlog stradanja proslog windowsa.
Ne moze da se pokrene ni u jedno modu.... ni safe ni last known conf., posle toga jednostavno restartuje racunar....
E sad posto trenutno koristim livecd linux-a interesuje me da li on koristi HDD ???
Ja mislim da on sve snima u RAM.....ako gresim, onda ne bi trebalo da je HDD !!!
[ Flash411 @ 09.03.2008. 10:27 ] @
Ovo mi bas nije sasvim jasno....da je potpuno novo racunalo i da nemozes windows instalirati.
Ako pretpostavimo da je cd od windowsa originalan i ne prepravljan,racunalo novo,ne rastavljano,
nije se nista radilo u kucistu,nije se diralo po podesavanjima u biosu i nije neki ociti mehanicki kvar
(posto radi livecd) onda bi moralo raditi. Postoji mogucnost da imas problem s nekom losom komponentom
pa bi te zamolio da mi izlistas sve komponente koje imas u racunalu. Isto tako mozes pokusati instalirati
windows sa minimalnim setom hardvera u kucistu. Dakle,ostavis samo maticnu s procesorom,graficku,
jedan hard disk,jedan cd ili dvd pogon,jednu plocicu ram-a(min. 128mb),monitor,tipkovnicu i misa,
kablova samo ono sto je nuzno, i iskljuci sve vanjske uredjaje kao printere,usb hard diskove,skenere i sl.
Da te jos samo pitam,dali je kod vas ovih dana bilo nevremena,grmljavine? Jel mozda racunalo
bilo prevozeno automobilom,udarano,poljevano,blizu vibracija,velike razlike temperatura?
Kvar mi je jako cudan tako da stvarno nemam pojma sta je,morat cemo malo po malo otkrivati.
[ kvaju @ 09.03.2008. 12:42 ] @
Pozdrav svima

Da ne otvaram drugu temu da odmah ovdje pitam.
Sinoć mi je comp radio ok, jutros ga palim i taman ono pale se msn i oni startup programi, odjednom se izgasi (ne resetira).
Upalim ga i ponovo isti problem, pokušavam u safe mod, neće (resetira se)
Pokušavam ono last know good conf. neće (resetirta se), sistem restore (opet restart).
Pokušavao sam onu opciju nešto kao da se uđše u win bez prijavljivanja te neke greške tako nešto je opcija glasila.
i onda mi se pojavio onaj plavi ekran i piše fatal eror ovo ono i izbacio mi je ovaj kod f0x00000402.
Poslje toga sam ga također resetirao i još pokušavao.
Zadnji format sam radio prije nekih 4 mjeseca da mu nije možda opet potreban?
I tako sam pokušavao i pokušavao, i bila mi je opcija ona debuging mode i kad sam odabrao tu opciju win se "pokrenuo".
Sad me strah ugasit comp da mi se opet to ne desi :D
Računalo je kupljeno prije 2 godine (još 1 mjesec garancije)
PIV 3.0, 80HDD, 1GB RAM.. ne znam šta je još potrebno navest.
Također išao sam u Event viewer nakon što sam pokrenuo WIN i izbaciva mi ove erore
Ako može bilo kakva pomoć ili prijedlog šta je najpametnije da uradim.

Hvala
[ Flash411 @ 09.03.2008. 12:55 ] @
Dvoklikni na svaki error od userinit i od svchost i kopiraj ovdje u
poruku,nemoras svaki kopirati ako su isti
Jesi radio na racunalu nesto sto zadire dublje u sistem?
Instalacija hardvera,drivera,programa sumnjivih?
Vanjski uticaji kao prenapon,podnapon,sutanje,pivo i sl.?
[ kvaju @ 09.03.2008. 13:14 ] @
User INT eror :
Code:

Could not execute the following script C:\Documents and Settings\master\Desktop\ntosboot.bat. The system cannot find the file specified.
.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

svchost.exe eror:
Code:

The description for Event ID ( 0 ) in Source ( svchost.exe ) cannot be found. The local computer may not have the necessary registry information or message DLL files to display messages from a remote computer. You may be able to use the /AUXSOURCE= flag to retrieve this description; see Help and Support for details. The following information is part of the event: Access violation at address 00452606 in module 'svchost.exe'. Read of address 000002F4.


Ponavljaju se :)

išao sam također event viewer / system i tamo mi izbacuje ovaj eror dok je ovo gore bilo pod event viewer/application
Server (source)
Code:

The server's Registry key LanmanServer\AutotunedParameters was not present and could not be created.  The server could not start.


Jesi radio na racunalu nesto sto zadire dublje u sistem?
Ne, gledao sinoć film i malo po netu to je to. Doduše prije 4-5 dana sam prčkao malo ono na forumu http://www.elitesecurity.org/t...Windowsu-obavezno-za-pocetnike pa ono pod "učini XP kao bržim i te šeme, al čisto sumnjam da je do toga, pošto mi je poslje toga radilo isto kao i prije.
Instalacija hardvera,drivera,programa sumnjivih?
Ništa osim novih drivera za grafičku Geforce SE 7200 - 7300 GS verzija drivera 169.21
Vanjski uticaji kao prenapon,podnapon,sutanje,pivo i sl.?
ništa slično.

Sad dali ga gasit ikako ili ne :)
[ Flash411 @ 09.03.2008. 13:21 ] @
Zasada ga preventivno nemoj gasiti zlu ne trebalo.
Imam osjecaj da si pogasio neke servise koje nisi trebao,
dali bi se mogao sjetiti tocno koje si servise iskljucivao?
[ kvaju @ 09.03.2008. 13:31 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...Windowsu-obavezno-za-pocetnike

Ovo je odlican nacin da se drasticno ubrza boot-ovanje XP-a. Mozda cu da kazem nesto sto neko vec zna, ali verujem da ima dosta njih kojima ce ovo da koristi (ne moze da skodi).
1. Otvorite 'Notepad' i upisite "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (naravno, bez znaka navoda). i sacuvajte to kao "ntosboot.bat" u root-u C diska.
2. U 'Start' meniju kliknite na 'Run' i ukucajte "gpedit.msc". Pod 'Computer Configuration' kliknite na 'WIndows Settings'i onda u desnom panelu dupli klik na 'Scripts'(Startup/Shutdown) i onda 'Shutdown'.
3. U novootvorenom prozoru kliknite na dugme 'Add', pa na 'Browse' i nadjite fajl koji ste malopre kreirali (ntosboot.bat). Jos nekiloko klika na 'OK' i to je to.
4. Otvorite 'Device Manager' (u 'Run' kucajte "devmgmt.msc") i onda dupli klik na 'IDE ATA/ATAPI controllers'. Desni taster na 'Primary IDE Channel' i onda na 'Properties'. Selektujte 'Advanced Settings' i onda za 'device 0' i 'device 1' izaberite 'none' umesto 'Auto detection' za 'device type' (ukoliko postoji mogucnost) i klik na 'OK'.
5. Ponovite 4. korak i za 'Secondary IDE channel'.
6. Resetujte racunar.
Nadam se da sam bio od pomoci. Javite kako vam se svidelo. Pozdrav.


ovaj

[ Flash411 @ 09.03.2008. 13:38 ] @
Jooooj to sam i ja napravio pa mi sve oslo ,da oprostis,u vraziju mater!
Ako jos mozes,vrati to nazad kako je bilo jer ocito sada ne radi ok.
[ kvaju @ 09.03.2008. 13:44 ] @
Ovo je odlican nacin da se drasticno ubrza boot-ovanje XP-a. Mozda cu da kazem nesto sto neko vec zna, ali verujem da ima dosta njih kojima ce ovo da koristi (ne moze da skodi).
1. Otvorite 'Notepad' i upisite "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (naravno, bez znaka navoda). i sacuvajte to kao "ntosboot.bat" u root-u C diska......

fak :(

ok, probam, hvala ti Flash411
[ kvaju @ 09.03.2008. 13:50 ] @
ha sad kako je bilo ja pojma neam :D

primary ID Channel /Advance settings/ Device 1 i Device 0

stavio sam oba na autodetection, valjda je to to.
[ Flash411 @ 09.03.2008. 14:03 ] @
Ja sam to napravio kod sebe na laptopu,i kao sto sam napisao,sve je oslo k vragu,
nije se windows uopce htio pokrenuti pa sam kopirao sve s laptopa na drugi disk i
napravio cisti reinstall. Moze biti da sam ja jedan od milijun kojem to naskodi...
Ovo za "primary ID Channel /Advance settings/ Device 1 i Device 0" je svejedno,auto select je dobar odabir.
[ kvaju @ 09.03.2008. 14:09 ] @
eto izgleda da si jedan od 999 999 :D

tako sam i planirao da uradim, hvala ti

pozz
[ Flash411 @ 09.03.2008. 14:28 ] @
Ako sam pomogao mojim losim iskustvom,neka!
poz i sretno!
[ kvaju @ 09.03.2008. 19:36 ] @
opet problemi

danas sam pokušavao poslje gore navedenog problema da ponovo snimim win.
radio sam po uobičajenoj proceduri kao i svaki drugi put, kad se pokrene onaj CD i kad završi one svoje prve korake bez problema, kad dode do djela windows is starting up il nešto sl. ono kad se bira šta dalje oš
za repair stisni R, za set up Windows press Enter, snači čim dođe do tog djela opet se sam sad samo ugasi, ne resetira.

Prijatelj mi je imao sličnih problema, i kaže da je njemu napojna otišla bila, a imao je identičan problem kao i ja.
E sad mene zanima, pošto mi je comp još pod garancijom, dali postoji ikakav način da provjerim dali je do napojne bez da otvaram kućište (jer tada gubim garanciju).

I želim da budem 100% uvjeren da je do napojne, jer tamo na servisu gdje sam comp kupio ne ulazi kvar software -a (win-a) u garanciju te to dodatno naplaćuju. Pa ne želim da se nađem u situaciji da mi izmisli neki razlog i kaže formatirali smo ti bla bla, kad to mogu i sam.

[ Scarface_ @ 09.03.2008. 21:17 ] @
Da li je moguce da je razlog mog problema lose napajanje?????
Moja konfiguracija:
CPU- Intel C2D e4400
MB- Asus P5LD2
MEM- Kingston 1gb 667 mhz
VGA- Asus 2600pro
HDD- 250gb
Napajanje je 400w

Da nije mozda napajanje slabo za CPU???
[ Flash411 @ 09.03.2008. 21:23 ] @
@kvaju-pitaj u servisu kakve su ti opcije u slucaju da ti imas windows,ali nemozes instalirati zbog
(vjerojatno) hardverskog kvara,jer bi to morala pokriti garancija.

@Scarface_ -ako je napajanje neki brand name i daje stvarnih 400W onda moze pokriti tu
konfiguraciju,ali ako je neka "kung fu" marka,moze biti da zeza.
Probaj od prijatelja,susjeda ili nekoga posuditi napajanje ako mislis da je to problem pa isprobaj kod
sebe da bi uklonio sumnju.
[ Scarface_ @ 09.03.2008. 21:31 ] @
http://www.itsvet.com/proizvod...b/comp_comp_powersupply/145/38

Evo pogledaj napajanje, to je Codegen 400w.
[ Scarface_ @ 09.03.2008. 21:36 ] @
A ujedno me zanima i tvoje misljenje o konfiguraciji ????
[ Flash411 @ 09.03.2008. 21:39 ] @
@Scarface_
Iz mog skromnog iskustva mogu reci da codegen nema losa napajanja,imao sam ga
tri godine i radio mi je sasvim ok i sa vise diskova i kojesta je pretrpio. Jel imas ti
jos garanciju na to racunalo?

P.S.:Konfa je ok,morala bi dosta dobro raditi.
[ kvaju @ 09.03.2008. 21:40 ] @
Ma sumnjam da je do win, kad se priključim radi bez problema, mislim da je samo napojna, nosim ga sutra.
[ Flash411 @ 09.03.2008. 21:44 ] @
@kvaju
Bas mi je zao sto nisam mogao pomoci,tesko je takve kvarove na ovaj nacin rijesiti.
Morao bi imati racunalo fizicki prisutno da bi bas rijesio kvar.Sretno sa servisom.
[ Scarface_ @ 09.03.2008. 21:51 ] @
Da imam garanciju 1 god. racunar je kupljen 06.11.2007. i vec je menjan HDD.
[ kvaju @ 09.03.2008. 21:58 ] @
ma normala :D
hvala tebi što si se trudio pomoći.

pozz
[ Flash411 @ 09.03.2008. 21:59 ] @
@Scarface_
Tvoj kvar mi je isto jako cudan,tako da ti nemogu nista drugo reci nego da odes na
servis ili da vidis sta ce ekipa s hw foruma reci,imaju ipak vise znanja nego ja
oko toga.

@kvaju
Nema beda,poz!
[ Scarface_ @ 09.03.2008. 22:10 ] @
Ok, hvala na pomoci!!!