[ 01011011 @ 07.03.2008. 18:35 ] @
Znaci jos uvijek se zezam sa prebacivanjem koda iz VB u C# :) TO ja mislim do ponedeljka utorka i necu vas vise oko ovoga smarati :)

IMam ovaj dio u VB

Code:
Public Sub Test()

            Dim keyVal As String

            For Each stmp As String In Me._map.AllKeys

                keyVal = Me._map(stmp)

            Next

        End Sub


e sada kad koristim bilo koji konverter dobijam ovaj code

Code:
        public void Test()
        {

            string keyVal = null;

            foreach (string stmp in this._map.AllKeys)
            {

                keyVal = this._map(stmp);

            }

        }


e sad sam ja to malo sredio estetski pa izgleda ovako

Code:
        public void Test()
        {
            string keyVal = String.Empty;
            
            foreach (string stmp in this._map.AllKeys) {
                keyVal = this._map(stmp);
            }
        }


znaci ovo je ono sto je radilo u VB. E sada ne radi u C# i daje mi ovaj error

Citat:
Error 1 Non-invocable member 'IAAI.AuctionLib.Language.LanguageMap._map' cannot be used like a method. C:\AC\AuctionWebSite\AuctionLib\Language.cs 72 31 AuctionLib


ovo je inace deklaracija NameValueCollection

Code:

private NameValueCollection _map = new NameValueCollection();


Sta je problem? Mozda ovo nikad nije ni radilo, moram da provjerim jer mi je sumnjiva ova klasa zove se Test()...
[ jablan @ 07.03.2008. 19:20 ] @
_map[stmp]
[ 01011011 @ 07.03.2008. 20:23 ] @
ah, banalnost :) Hvala
[ Shadowed @ 07.03.2008. 21:44 ] @
Ovaj... A sta bi taj kod trebao da radi u stvari?
[ 01011011 @ 07.03.2008. 22:44 ] @
pa trenutno ljudi ovdje imaju 2 sajta, jedan u VB6 jedan u ..NET1.1, ali kao da je VB6, nista nisu iskoristili iz ,NETa sem sto je pisan u .NET, koja treba spojiti u jedan i da sluzi jednu funkcionalnost. Treba da podrzava Lokalizaciju, vise jezika, kao i da bude jednostanva za dogradjivanje i tako dalje... sto je sada nemoguce posto se cesto naleti na kod koji izgelda ovako

Code:

if(someVar != 1 || someVar !=2)
{
}
else
{
    //do something
}



Takvih gluposti sam video na pretek. Nema nikakvih slojeva programerskih ili kako se to kaze na srpskom... Tiers, (bal, dal, model)

Sajt je za aukcije nekih automobila, i sad ja trenutno moram da iskoristim sve njihove libraries jelte, zbog toga sto nece nista da mjesnjaju, prebacujem u C# zbog moje preference, i onda cu da napravim layere i da im napravim moderni .NET 3.5 sajt sa ajaksom itd, i to sve u C#.

Pokazzacu vam sajt kad bude prisao kraju, mislim da mi je deadline do avgusta. Inace nisam sam na projektu, imam jos 3 programera kojima dajem ono sto treba da se odradi, i dizajn kompanijiu koja radi na frontu dizajna, i koja sprema sad upravo stranice u XHTML-u.

I tako..

[ Shadowed @ 08.03.2008. 01:16 ] @
Bilo bi lepo videti sajt na kraju, kad vec znamo da si se namucio :)
Ali sam mislio na to parce koda koje si naveo u temi jer mi ne deluje da ima ikakvog smisla. Samo izmenja promenljivu. Rezultat je isti kao da si odmah dodelio poslednji element bez ikakve petlje.
[ Shadowed @ 08.03.2008. 08:53 ] @
Hehe, pricaj mi o tome.. Ja inace radim u vb.net-u ali sada na poslu u C#-u pa kad ponovo vb, malo-malo pa udarim ; na kraj reda :)