[ lumyy010 @ 08.03.2008. 17:15 ] @
Od skoro sam vlasnik ove kamere i imam problem sa povezivanjem pomenute na pc.
Naime, prvo sam pokusao preko USB da je povezem na racunar ali je on nikako ne vidi.
Ok mislio sam da je to u redu jer mi mozda treba neki programcic da je prepozna i preko kojeg mogu da je koristim.
Danas sam kupio CONNEX Firewire i onako srecan, jedva sam cekao da stignem kuci i povezem je na racunar.
Medjutim, prva stvar koja se desila nakon stavljanja kartice jeste da mi se komp ugasio na par sekundi i onda se sam
upalio. Nakon toga uopste nije prepoznao karticu.....
probao sam mnogo kombinacija, menjajuci slotove ... inace imam i Skystar 2 pa sam cak i nju izbacio misleci da
mozda ona pravi probleme....
Zanimljivo je to da sad kad ubacim Firewire karticu, racunar se samo upali ali nece da podigne sistem vec mi je
monitor samo crn i nista se ne desava.
Procesljao sam malo forume i skontao sam da bi PC trebao da prepozna kameru i kod povezivanja sa USB sto kod mene nije
slucaj. Kameru sam kupio u TECHNOMARKET-u i na licu mesta su je povezali preko necega ( nisam siguran da li je bio USB ili
Firewire ) i tad je radila bez problema.
PLEASE HELP

Jer vise nemam pojma sta moze da predstavlja problem
Mozda treba na kameri nesto da se ukljuci da bi sve ovo radilo ali ja nemam pojma,
STA RADITI??????



[Ovu poruku je menjao lumyy010 dana 08.03.2008. u 19:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lumyy010 dana 08.03.2008. u 19:02 GMT+1]
[ lumyy010 @ 08.03.2008. 19:03 ] @
Inace naso sam negde na internetu da je neko imao isti problem sa istim firewire-om (connex 3+1) i da je stvar bila u tome sto je vec imao integrisan firewire na plocu.
Moja ploca je Gigabyte 965P-S3 i koliko sam ja mogao da vidim ona nema integrisan firewire.Tako da dolazim do nekog zakljucka da ili kartica nije dobra ili je nekompatibilna sa plocom.
[ deks007 @ 08.03.2008. 20:12 ] @
Bilo je dosta odgovora na problem kartica i kako neko rece ranije se izbegavao Via chip i preporucivale se kartice sa Nec chipom ( imam Intexovu) ali valjda je tehnika napredovala (izgleda da nije ) . Najbolje je da odes sa kamerom kod nekog drugara i i vidis dali sve radi ako treba . Preko USB komp nece odma prepoznati kameru , vec ti moras u meniju kamere kada je u Edit modu da izaberes USB i onda ce ti se videti kamera , ali za prebacivanje Dv materijala koristi Firewire karticu i naravno kabel . . Pozdrav !
[ lumyy010 @ 12.03.2008. 00:48 ] @
Problem resen....
Kartica je bila falicna, tj nije radila . Sad sam uzeo neku Digitus jer mi je izbor bio ogranicen ali sta je tu je i
ono sto je najbitnije, kad sam je povezao radilo je.
Medjutim ono sto sam dobio kad sam prebacio snimak na komp me je bas razocaralo.
Naime, snimak nije uopste onakav kakav sam ja ocekivao. Slika je sva u tackicama kao da sam snimao
mobilnim a ne kamerom. Jer kod svih slika na digitalnim kamerama takva ili....
Snimak sam prebacio preko Ulead Video Studio 8 stim sto ga nisam narezao na dvd vec samo onako probno da bih video
kako se vidi.
Iso sam na Capture Video i on je prebacio nekih 10-ak minuta i ono sto sam dobio nije ni priblizno onome cemu sam se
nadao.
Zanima me jer radim nesto pogresno u svemu tome?
[ deks007 @ 12.03.2008. 19:37 ] @
Licno mislim da nisi nesto dobro podesio . Malo pretrazi Video Forum (imas i tutorijale za Vegas i Premier ) i vidi kakva ttreba da ti budu podesenja . Uzimaj Sony kasete i nemoj da uzimas kasete snimane drugim kamerama i nedaji tvoje kasete . To su misljenja nekih ljudi ovde na Forumu kojih se ja pridrzavam , jer par njih je uzimalo od drugih kasete da gledaju pa posle problem . Pozdrav !
[ rcosovic @ 12.03.2008. 20:51 ] @
Koliko te ja razumijem ti si mogao pogrijesiti prilikom prebacivanja sa kam. na komp. Vjerovatno si postavio da ti grebuje pravu u neki format mpg1 ili sta vec ima. Postavi da ti to radi u DV format, a sto se povezivanja tice nemas sta pogrijesiti pod uslovom da je hardver ok.
[ lumyy010 @ 12.03.2008. 21:20 ] @
Citat:
Vjerovatno si postavio da ti grebuje pravu u neki format mpg1 ili sta vec ima. Postavi da ti to radi u DV format, a sto se povezivanja tice nemas sta pogrijesiti pod uslovom da je hardver ok.

Prebacivao sam u dvd format a pored njega je postojao kao izbor jos VCD i neko manuelno podesavanje formata.
Ono sto me zanima je :
Kakva je slika kad se prebaci sa kamere na PC i nareze na komp, konkretno za Sony HC 37 a eventualno i ostale kamere.
Jel kristalno cista ili ...?
[ rcosovic @ 12.03.2008. 22:48 ] @
Kompleksno pitanje. Kakva slika? Pa mozes dobiti super kvalitet,ako ispostujes neka pravila.
Sa kamere prebaci sliku u DV formatu, znaci nekompresovanu ili prosto receno onako kako je kamera snimila, a poslije obrade u montazi, ako zeliz, kompresujes u recimo mpg2 ili dvd.
Da bi ti kvalitet bio sto bolji idi na sto manju komresiju u prevodu da ti na jedan dvd ne ide vise od 1,5 h materijala.
Mozes ti da snimas i sirov materijal koji je, kad ga prebacis u komp u DV formatu da narezes na disk kao data fajl i onda ce na dvd medij da stane neki 15 do 20 min materijala koji je isti kao na kaseti po pitanju kvaliteta.
Ako si pocetnik malo ce te ovo mozda buniti pa ti malo eksperimentisi doci ces do dobra rezultata.
nemoj cekati da ti sve objasnimo.Srecno.
[ lumyy010 @ 12.03.2008. 23:43 ] @
Jesam pocetnik i hvala puno
Potrudicu se da sve ostalo ukapiram sam.
[ deks007 @ 13.03.2008. 19:58 ] @
Evo nekih smernica , ali obavezno malo procesljaj Video Forum . Pozdrav !
[ ciften @ 20.03.2008. 09:44 ] @
Takodje imam Sony HC37. Snimak capturujem u windows movie makeru i po mom misljenju ne treba ti nista bolje. Cim ukljucis kameru u firewire pojavice ti se opcija da to radis u movie makeru, izaberes to i onda pratis ponudjene opcije (ne znam ih tacno napamet ali ako ti bude trebalo pogledacu). Sat vremena tog avi snimka treba da ti zauzima oko 13 gigabajta. Kompresiju u dvd radim u uleadu osmici i on to odlicno radi ali sto se tice samog captura ni meni nesto nije valjao u uleadu. Posle svega ovoga slika bi trebala da ti bude kristalno jasna ili postoji mogucnost da nesto nisi dobro uradio.