[ the_president @ 08.03.2008. 20:05 ] @
Zelim da napravim neki programcic,koji ce sa koriscenjem inet-a da uploaduje fajl,ali ne da bude kao da uploada samo jedan fajl naprimer c:/igre/readme.txt,nego zelim ovako,da uploaduje sve fajlove redom koji se zovu readme.txt,svi fajlovi koji sadrzavaju rec readme.txt da ih uploaduje na odredeni ftp
[ Shadowed @ 08.03.2008. 21:24 ] @
Moras jedan po jedan, ftp protokol ne podrzava mogucnost da se zada upload vise fajlova od jednom. Svaki program za ftp salje jedan po jedan fajl samo sto se to kod nekih mozda ne vidi. Ono, mozes napraviti vise paralelnih konekcija, ali ne vidim poentu toga.
[ the_president @ 08.03.2008. 21:40 ] @
neka moze i jedan fajl da prenosi,ali da ja nemoram zadavat lokaciju kao c://readme.txt
nego kao primer: /readme.txt da sam nade i uploada na ftp.
[ Shadowed @ 08.03.2008. 22:32 ] @
Znaci, on osto ti je bitno je pronalazene fajlova.
To postizes upotrebom File system object-a i rekurzivnom funkcijom koja prolazi kroz foldere i provera svaki fajl da li odgovara kriterijumu.
[ Eurora3D Team @ 09.03.2008. 10:43 ] @
Ovako mozes da proveris dali neki fajl postoji na HD-u ... ali mislim da ti to ne zavrsava posao zato sto tebi treba da izlistas sve fajlove iz nekog foldera a ne znas unapred kako se zovu ...
Code:

' Funkcija vraca boolead true ako postoji ili false ako ne postoji
Public Function FileExist(File As String) As Boolean
Dim fso
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
FileExist = fso.FileExists(File)
End Function

Private Sub Form_Activate()
If FileExist("c:\tekst.txt") Then MsgBox "Postoji" Else MsgBox "Ne postoji"
End Sub

Win API ima dve funkcije za listanje (trazenje) FindFirstFile & FindNextFile pa probaj sa njima.
[ the_president @ 09.03.2008. 14:14 ] @
Hvala
vidi sta bi ja hteo,da on sam pronade fajl,i cim ga nadje da ga automatski na ftp baci
[ Aleksandar Vasic @ 09.03.2008. 15:04 ] @
pa samo u if umesto da izbaci msgbox stavi kod za upload na ftp
[ mally @ 20.03.2008. 12:41 ] @
moram da se nadovezem na temu...da li je moguce kod upisivanja fajla na ftp "appendovati" neki text u fajl a ne izmeniti ceo fajl..
[ Aleksandar Ružičić @ 20.03.2008. 18:34 ] @
koliko ja znam, ne moze. jedino resenje ti je da skines fajl sa ftp-a, da dopises na njegov kraj sta ti teba i da taj novi fajl uploadujes na ftp.
[ mally @ 20.03.2008. 20:52 ] @
uf...kako se toga nisam setio..ta opcija mi odgovara..tnx
[ Shadowed @ 20.03.2008. 21:46 ] @
Moze da se dopise, al' ne znam tacno kako. Ne moze da se menja, ali da se doda na kraj moze (inace ne bio moguc resume upload-a).
[ Aleksandar Ružičić @ 20.03.2008. 22:13 ] @
U pravu si Shadowed, postoji komanda (samo sto se retko koristi, pa je zato nisam znao) APPE, a evo kompletne liste ftp komandi: http://www.nsftools.com/tips/RawFTP.htm
[ dava @ 25.03.2008. 14:51 ] @
Glupo mi da otvaram novu temu pa da se nadovezem na ovu jer se radi o FTP konekciji.
Problem je sto ne mogu zatvoriti ftp konekciju koju sam prethodno otvorio. Koristio sam komandu "QUIT", a negdje sam nasao i "CLOSE" tj.
Code:

ITC.Execute "www2.inecco.net:ftp", "QUIT"

ali nece da se zatvori. U command promptu mi sa netstat komandom prikaze nekoliko otvorenih konekcija. Prije svakog novog otvaranja pokusao sam zatvoriti. Gdje grijesim?