[ UnderGround @ 13.03.2001. 21:55 ] @
ako iko zna neka napise i da li je to uopste moguce
naravno ako hoce da to podeli sa nama
[ uLtracode @ 13.03.2001. 22:05 ] @
ma na alkatelovoj centrali valjda *72* se kuca da se sakrije a #72# da se omoguci ali trosi se se par impulsa pri toj opciji


ili ako ti je stara centrala onda se ne vidi
[ acebzan @ 13.03.2001. 22:06 ] @
....ime joj ne znam,
ne mogu bez nje
bez neznanke te......

[ UroS @ 14.03.2001. 00:00 ] @
daj bre ultrakoudu ne lupaj.... ne trose se nikakvi impulsi to su price
[ Destructi0n @ 14.03.2001. 05:49 ] @
Dali neko zna za Simensovu centralu...
Oduzme ti nekoliko Extra impulsa
[ Boris @ 14.03.2001. 09:19 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 wrote:
ma na alkatelovoj centrali valjda *72* se kuca da se sakrije a #72# da se omoguci ali trosi se se par impulsa pri toj opciji


ili ako ti je stara centrala onda se ne vidi




A gde to *72* da se upise ne shvatam???
[ frenne @ 14.03.2001. 11:55 ] @
naravno da ima ...
[ @ 14.03.2001. 12:02 ] @
Hahhaha samo ti treba zave u PTT
[ UnderGround @ 14.03.2001. 12:53 ] @
ej ajde frenne ako neces da kazes ne treba da za***.....
gde se ukuca ono 72 ako moze malo detaljnije
radi se o ptt-u i na novoj sam centrali
[ frenne @ 14.03.2001. 13:20 ] @
ne zezam ...
[ UroS @ 14.03.2001. 13:47 ] @
e bre ko veruje u to da mu se oduzmu impulsi je debil

tako nesto bi samo debili da veruju


mislim ono.... oni su tolko glupi... ccccc


i one fore kao pricam sa amerikom pola sata i uzmem na kraju razgovora i pritisnem nulu i ono ni dinar nisam potrosio


svasta
[ hostbg @ 14.03.2001. 13:58 ] @
Underground najnormalnije to ukucas kao da hoces nekoga da zoves, cuces zvuk perkini vezu i posle toga bice ti ukljuceno da se ne salje broj. Sto se tice provajdera to neradi jer ce i tako moci da vide broj. E da moras da imas tonsko biranje.

Ako si na novoj centrali a jos nemas tonsko ima jedna fora da ti ga odmah ukljuce bez cekanja na odobrenje zahteva. Samo nazoves sluzbu i reci da si pre par meseci podneo zahtev a da jos nije odobren, oni kazu da sacekas da provere i posto ga nenadju izvinu ti se sto su ga izgubili i ukljuce te u roku od 5 minuta (inace moze da potraje).
[ UnderGround @ 14.03.2001. 15:48 ] @
hm mislim da ipak postoji nacin
cuo sam to od nekog
u svakom slucaju hvala hostbg
ej frenne ako ti imas neki drugi metod javi
[ Marko Stankovic @ 14.03.2001. 16:31 ] @
Na alkatelovoj centrali fora je *72#. Ovaj kod ukucas pre broja koji zoves npr ako zoves broj 400433(ovo je dialup kod mene u Vranju) onda u polju phone number KPPP-a ili dial up networkinga ukucas *72#400433 i kliknes dial. Sa ovom forom PTT ti sigurno ne vidi broj za ostale ne znam. I ovo vazi samo ako si na digitalnoj centrali.
[ hostbg @ 14.03.2001. 18:05 ] @
Pa da to je to stim sto je ovo samo za jedan poziv.Nisam znao da se na nekima i dalje ne vidi broj.
[ Boris @ 14.03.2001. 20:51 ] @
A ja nemam pojma koja mi je centrala valjda je alkatelova.
[ Marko Stankovic @ 14.03.2001. 21:12 ] @
Pa pazi te alkatelove centrale su relativno nove, i one obicno imaju vise cifara od brojeva koje su na staroj centrali, evo kod mene brojevi na staroj centrali su sa pet cifara, a na digitalnoj sa sest i svi brojevi pocinju sa 4, znaci ako u tvom gradu nema broj sa vise cifara mozes da se nadas da si na digitalnoj. A najlakse je da probas foru sa skrivanjem broja pa ako radi onda jesi na novoj ako ne onda nisi
[ UnderGround @ 14.03.2001. 21:49 ] @
izgleda da ja nisam na alcatelovoj centrali
jel ima neki kod za ostale
na primer siemens ili vec koje postoje kod nas
[ Gojko Vujovic @ 15.03.2001. 10:17 ] @
Ja sam cuo da postoji nacin, isto onako zvezdice samo sto je broj neki dvocifreni pocinje na 3.

Al sam ti puno rekao )
Al sta da se radi nisam mogao da probam nigde.
[ PsYhO @ 15.03.2001. 13:27 ] @
Morash da imas telefon na 3 ,i tonsko biranje,i onda dignesh slusalicu i pritisnes *72*,i onda ces da cujes tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
i onda ugashis telefon,i upalis ga i telefoniras.To ce sve da ti traje,dok na isti nacin ne otkucas #72#.

jer dovoljno?
A da ako imas nekoga na ETF-u trazi mu da ti da Scrambler,to se pravu u prvoj godini na chasu programiranja.
[ ventura @ 15.03.2001. 14:12 ] @
e bre sabani... uzmite pa procitajte PTT-ovo upoitstvo/cenovnik.. u njemu ima mnogo vise nego *72* fora.. ima konferenciski pozivi, voicemail, callwaiting.. itd...

AKTIVIRANJE *72* se naplacuje, mislim da je cena bila 50 ili 100 impulsa (nesto oko 3 din...).. dalje koriscenje nema nikakve veze..

[ Destructi0n @ 15.03.2001. 15:47 ] @
Pa dali ima nesto za Simensovu Centralu????
[ Vojislav Milunovic @ 15.03.2001. 16:02 ] @
Citat:
ventura wrote:
e bre sabani... uzmite pa procitajte PTT-ovo upoitstvo/cenovnik.. u njemu ima mnogo vise nego *72* fora.. ima konferenciski pozivi, voicemail, callwaiting.. itd...

AKTIVIRANJE *72* se naplacuje, mislim da je cena bila 50 ili 100 impulsa (nesto oko 3 din...).. dalje koriscenje nema nikakve veze..



Heh neko se odlucio da kaze pravu stvar...Ako ste stvarno zaloseni za Phrack,uzmite lepo LAPTOP pa lepo pravac na HALO govornice...Nebojte se stuje imate dve nozice u jednoj je struja a u drugoj je telefonska zica...pa eto vam anonimnost + nema racuna...
ccccc paranoicni ste keve mi...
[ UroS @ 15.03.2001. 17:07 ] @
e ventura baronu....

imam na fonu brojac impulsa... imam 3 linije... okrenem drugu na kojoj imam caller id i stavim *72# i otkuca mi jedan impuls kad ovaj drugi digne slusalicu...

a call waiting, conferenciski pozivi, preusmeravanje... to je nesto drugo
[ UnderGround @ 15.03.2001. 22:46 ] @
cuj lika
'uzmi laptop pa na govornicu'
haahah pa jeftinije me izadje da osnujem firmu i bavim se provajdingom
onda mi ni ne treba skrivanje broja
[ PsYhO @ 15.03.2001. 22:52 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
cuj lika
'uzmi laptop pa na govornicu'
haahah pa jeftinije me izadje da osnujem firmu i bavim se provajdingom
onda mi ni ne treba skrivanje broja

Upravu je,
ako te provale da si se kacio nezakonito na telefonsku mrezu mora da plati kaznu od 19 hiljada DIN!!!!
[ UnderGround @ 16.03.2001. 13:22 ] @
izgleda da je stvarno u pravu
nisam znao za to
19 000
ccccccc puno
[ m r v a @ 16.03.2001. 13:59 ] @
ay i ya da se umesam ...

ovo za laptop .....pa da te uvate...... -- SMEH !!
a ovo za konferecijski nacin telefoniranja... i call waiting... to treba da se enable-uje u centrali......znaci treba da ides u lokalnu postu ...
btw ... ima uputstvo na www.telekomunikacije.co.yu

toliko od mene.......
[ Vojislav Milunovic @ 16.03.2001. 18:56 ] @
Sta fali Laptop-u...samo ako imas kintu ideja nije losa...a neverujem da je neko neki haker do jaja odavde da mu to treba...prema tome paranoicne bu****...Ako ste stvarno toliko paranoicni zapitajte se gde se cuva vasa posta i setite se da i to mesto ima svog Admina aka root koji moze lepo da cita te poruke...
[ UnderGround @ 16.03.2001. 19:34 ] @
http://discussion.beograd.com/cgi-bin/show.cgi?296/296.html

izgleda da na ovoj diskusiji ima dobrih informacija
ipak se naplacuje aktiviranje skrivanja poziva
[ UroS @ 16.03.2001. 22:03 ] @
bice da to naplacivanje zavisi od koje centrale je
[ m r v a @ 16.03.2001. 22:12 ] @
predo ... a ko je reko da neko cita postu tipa " top secret" ... ili tako nes'o.....poverljivog tipa....
a ako bas moras da citas nesto preko email-a ..... PGPGPGPGPGP
[ UnderGround @ 17.03.2001. 01:52 ] @
a ko kaze da smo paranoicni
uopste se ne radi o tome
cisto da ti dam primer ako koristis tudju sifru i ne zelis da ti se vidi broj ili tako nesto
[ ventura @ 17.03.2001. 06:23 ] @
UroSe.. bre... pa taj tvoj brojac impulsa ne komunicira sa centralom... vec taj tvoj brojac impulsa racuna koliko si vremena proveo razgovarajuci na telefon i shodno tome kuca impulse...

Uostalom, uzmi onu knjizicu od PTT-a, imas to da uzmes u onoj glavnoj posti... pa pogledaj tamo kolika je cena AKTIVACIJE.
[ Vojislav Milunovic @ 17.03.2001. 09:08 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
cisto da ti dam primer ako koristis tudju sifru i ne zelis da ti se vidi broj ili tako nesto


Pazi sad sta cu da ti kazem...SELJAK SI...krades tudje vreme...sad si neka jaka faca krades od sirotninje...nemoralni stvore...ja nikad nisam krao vreme...Sad si neki haker do jaja sto si maznuo nekom jadnom coveku 10 sati...mnogoo si pametan...Ispricacu ti jednu anegdotu kad sam ja iso da uplatim vreme : ->

Dolazi covek sa 160 din da uplati 10 sati na netu i ovaj mu kaze da je poskupelo na 180 din...Decko ne vadi jos 20 din...nego odlazi potistene glave i kaze vraticu se sutra...meni je doslo da mu dam tih 20din da uplati vreme...

I sad se ti zapitaj gde je tu moral da ti nekom takvom ukrades vreme...Nemoj da mi samo solis pamet sa onim ja uzimam samo bogatima...ta vremena su prosla i vise se ja ne palim na takve glupe price...
[ UroS @ 17.03.2001. 10:20 ] @
ne ne ne
po tebi onda bi mi uvek kucao isto i kad zovem mobilni i bilo sta drugo
naravno da komunicira sa centralom
[ ventura @ 17.03.2001. 18:18 ] @
Nemoze da komunicira sa centralom... jer ti brojaci rade na svakim centralama.. mozda moze da komunicira sa Siemens i Alcatelima.. ali na starijim nekmzoe.. taj brojac radi tako sto glweda koji si broj okrenuo.. odnosno koji pozivni i ostale stavrui... i u principu mnog je lakse napraviti brojac koji ce da gleda koji si broj uneo (takav bi kostao cca 20dem) nego napraviti brojac koji mora da ima modem u sebi i jos gomilu elektronike (cca 120dem)...


inace, slazem se sa predatorom u vezi toga.. ja nikada nisam krao vreme, i koliko se pricalo o tom kuangu ja nikaad nisam ni znao kako se to koristi niti sam ikada pokusavao da ga korristim.. a imam source od kuanga, i znao sam jos kada ga je weeird pravio, i jos dok nije postao toliko 'populran'...

Ja & Kompanija smo imali sve naloge sa verata, i kad nam je trebalo vremena jednostavno bi smo kreirali novi nalog (macrohard) preko veratovog control panela i stavili 500 sati na njega... i to ej radilo mislim vise od godinu dana... ma radilo je, mislim da i sada radi.. Jer znam da ja od '99 nisam placao vreme na netu (osim SCNet-u za mail)...
[ Gojko Vujovic @ 17.03.2001. 18:53 ] @
Cekajte bre o kakvim vi brojacima pricate ? ? ? (uros, ventura)

Ja za takav brojac nisam cuo nikada (koji gleda pozivni i vreme zvanja). Od poste mozes da nabavis samo onaj brojac koji broji signale impulsa (to je nesto necujno sto salje svaka nasa centrala zato sto smo valjda jedini u svetu jos na prastarom impulsnom sistemu..). Sto je skuplji razgovor, ici ce ti brze ti signali i brojac ce izbrojati vise impulsa i pisace veca cena.

Tako sam ja cuo jos pre godinu dve. Sad dal se nesto promenilo ne znam (mada sumljam). A to da komunicira sa centralom nema sanse.. moze samo ovako da salje podatke i to je to.

Pa na svakoj benzinskoj pumpi imas takav prost brojac impulsa, i svi broje te signale. Znao sma cak i koja je frekvencija ali se to zaboravi kad se ne koristi cesto, znate kako je
[ Borko Savic @ 18.03.2001. 10:20 ] @
MA ne naplacuje se *72*... lepo uzmesh na kraju meseca detaljni rachun i vidish da nema toga ni od korova
[ UnderGround @ 18.03.2001. 17:19 ] @
kao prvo predatore pripazi na recnik i nemoj da glumis rokija i ramba a ni predatora
kao drugo ja uopste nisam haker niti sam ikad bio,a vreme je od mog druga koji mi je dao sifru,cisto sam naveo kao primer
sto se tice tvoje anegdote ti idi pa glumi robina hooda,zabole me q.....
vidi se da si iskompleksiran ,verovattno je tebi neko nekad ukrao vreme pa ti sad glumis nekog zastitnika sirotinje
nisam hteo da se svadjam ,ali ti prilaz nije biio dobar,uopste se nije radilo o kradji vremena i hakerisanju
[ Vojislav Milunovic @ 18.03.2001. 17:49 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
kao prvo predatore pripazi na recnik i nemoj da glumis rokija i ramba a ni predatora


no comment
Citat:

kao drugo ja uopste nisam haker niti sam ikad bio,a vreme je od mog druga koji mi je dao sifru,cisto sam naveo kao primer
sto se tice tvoje anegdote ti idi pa glumi robina hooda,zabole me q.....
vidi se da si iskompleksiran ,verovattno je tebi neko nekad ukrao vreme pa ti sad glumis nekog zastitnika sirotinje


Ma da dao mi drug vreme a ja ocu da sakrijem telefon.Vec sam ti rekao na te price niko vise ne naseda...
Meni vreme niko nikad nije ukrao a i da jeste sta me briga imam full rezim tako da ne bi ja nista izgubio...A sto se tice toga da stitim sirotinju to nije nikakv robin lud vec moral koji ti nemas...

Ako sam ja iskompleksiran tip ti si debil,moron,kreten i sve sto uz to ide...i da ne zaboravim lamer

Citat:

nisam hteo da se svadjam ,ali ti prilaz nije biio dobar,uopste se nije radilo o kradji vremena i hakerisanju


da da kako da ne,joj moram da sakrijem ja svoj broj da ISP ne bi video odakle zovem...jel moze da prijavi policiji da gledam XXX lokacije,a ovi ce mojim roditeljima to da kazu pa ce da mi ukinu kompjuter...

seljak...
[ UroS @ 18.03.2001. 18:06 ] @
ventura...

ovo nije klasichni brojach tipa neka sprava i tako to... ovo je neki k**** koji je ugradjen u ISDN telefon za koji sam morao posebno u centrali da trazim da mi enabluju to... pa ja zakljucujem da mozda komunicira sa centralom
[ UnderGround @ 18.03.2001. 18:21 ] @
izgleda da je na ovom forumu najveca uvreda lamer
hahahahah smesan je ovaj predator(mora da ima 30 kla sa krevetom i da zeli da bude rambo)
kako nisi iskompleksiran kad te svaka moja rec pogodi hahahahah
sta god da kazem predator s nervira
udarice te srcka
robine
[ Vojislav Milunovic @ 18.03.2001. 20:25 ] @
Zanimljiv si mi ti neki tip...Gojko reci ovom "hakeru" da li imam 30 kila sa krevetom :o))))
[ UnderGround @ 18.03.2001. 21:07 ] @
ej predatore pa reci mi sam
sta gojko te brani uvek?
ccccccccc
robine
[ Vojislav Milunovic @ 18.03.2001. 21:19 ] @
Pa neces mi verovati ako ti kazem...
Gojko je stariji od mene i mene niko u skoli ne sme da dira jer me Gojko brani.
[ uLtracode @ 18.03.2001. 21:21 ] @
HAHAHAHHAHAHAHAHHA predatore "upravu je" cim si ukro nick
[ Vojislav Milunovic @ 18.03.2001. 21:26 ] @
Pa ja sam u sustini plasljiv ko zec...samo nemojte da me UnderGround cuje...pssssss
[ UnderGround @ 18.03.2001. 22:10 ] @
cuo sma te
ne boj se
ne bijem slabije od sebe
kapiras
[ ventura @ 18.03.2001. 22:59 ] @
Underground...

A zasto ti lepo ne uzmes tatin pistolj i ne upucas se u glavu?

Samo dzabe trosis kiseonik...
[ ventura @ 18.03.2001. 23:00 ] @
BTW.. urose... ja sam u cenovniku citao da se placa aktivacija... uzmi novij cenovnik pa pogledaj dali i koliko se placa...

inace... realno gledajuci tesko je poverovatno da oni u PTT-u ne bi to naplacivali... sa obzirom da kradu i naplacuju sta god mogu...
[ Destructi0n @ 19.03.2001. 05:40 ] @
Ako ovako nastavite ima da se pretvori u Flame temu..............//////..........)))))))
[ Vojislav Milunovic @ 19.03.2001. 08:54 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
cuo sma te


Pa nisi trebao da me cujes...

Citat:

ne boj se


bojim se
Citat:

ne bijem slabije od sebe
kapiras


Ne kapiram,zato ja bijem jace od sebe !
[ Gojko Vujovic @ 19.03.2001. 09:44 ] @
Ako nastavite ovako da se svadjate, svaka korisnija diskusija ce zavrsiti u flame-zone i pored prvih konstruktivnih poruka.

Od sada nek moderator slobodno brise pojedinacne poruke koje mnogo skrecu sa teme. Znaci od ove moje pa na dole, nema svadje. Txe end
[ uLtracode @ 19.03.2001. 10:12 ] @
Gojko sve smo te razumeli
[ Darko Pipic @ 19.03.2001. 10:46 ] @
Slusaj ul7***
ako imas alcatel centralu i zoves provajdera takodje na alcatel centralu ( broj pocinje na 3 ), ispred broja provajdera kucas *72# i broj ce ti biti sakriven
[ UnderGround @ 19.03.2001. 12:28 ] @
ma nije to bila svadja
nego sam dao predatoru konstruktivne predloge
a ventura se malo zagubio
njega niko nista nije pitao
[ uLtracode @ 19.03.2001. 13:13 ] @
Citat:
TheGhost wrote:
Slusaj ul7***
ako imas alcatel centralu i zoves provajdera takodje na alcatel centralu ( broj pocinje na 3 ), ispred broja provajdera kucas *72# i broj ce ti biti sakriven



ma mene to nije interesovalo nego ovog UNDERA
[ Vojislav Milunovic @ 19.03.2001. 14:33 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
ma nije to bila svadja
nego sam dao predatoru konstruktivne predloge


Da da konstruktivan (ctors) predlog :
sakrij tel ako krades sifre...posto sam ja mali i nema me 30 kila sa krevetom onda moram da poslusam ovog bildera


Citat:

a ventura se malo zagubio
njega niko nista nije pitao


Ma ti si izgubljen slucaj,to je barem ocigledno.
[ UnderGround @ 19.03.2001. 22:07 ] @
predatoru da crtas mesec dana ne bi mu objasnio neke stvari
iq nizak
al ajde
nikakav haker ja nisam i ne kradem tudje sifre
a ako nisi imao pametan predlog u vezi mog pitanja onda si trebao da cutis
[ Mikky @ 19.03.2001. 23:00 ] @
Citat:
ventura wrote:
inace, slazem se sa predatorom u vezi toga.. ja nikada nisam krao vreme, i koliko se pricalo o tom kuangu ja nikaad nisam ni znao kako se to koristi niti sam ikada pokusavao da ga korristim.. a imam source od kuanga, i znao sam jos kada ga je weeird pravio, i jos dok nije postao toliko 'populran'...

Ja & Kompanija smo imali sve naloge sa verata, i kad nam je trebalo vremena jednostavno bi smo kreirali novi nalog (macrohard) preko veratovog control panela i stavili 500 sati na njega... i to ej radilo mislim vise od godinu dana... ma radilo je, mislim da i sada radi.. Jer znam da ja od '99 nisam placao vreme na netu (osim SCNet-u za mail)...


pazi ti otvoreno pricas o tome kako si upao na jedan od provajdera i pravio na njemu naloge kad su ti trebali sto znaci da si maltene mogao da radis sta ti se cefne sa celim veratom!!!??
zar nemislis mozda da ovo cita neki od admina sa verata ili tako nesto...
[ @ 19.03.2001. 23:59 ] @
pa sta on nije ukrao od nekog jadnog korisnika
vec od velikog providera a to nije ni iz bliza isto
[ ventura @ 20.03.2001. 02:58 ] @



Pa ja sam sam posle mesec dana od kako sam skinuo shadow poslao mail adminu da promeni sve sifre.. al njega bas boli k****... Znao je da imam pristup conrol panelu i tu je promenio sifru.. sifra je inace bila "tajna"

A inace, sto se tice korisnickog vremena .. to ga bas zabole.. i ako mu se neko pozali uvek moze da kaze da su oni zaradili neki virus i da nije veratova krivica.. mada mislim da su i oni delili nesto sate, nesto besplatno. .nemam pojma


a pre 2 meseca... otisao sam na balkan net da nesto popricam sa acimom.. i vidim stekija na kanalu... i reko da se malo zajebavam sa njim, pocnem ja pricu o tom upadu... a on meni ni pet ni sest... puf sifre1.txt-sifre17.txt (fajlovi na mom disku gde su se nalazile crackovane sifre).. i ja ono... do jaja ... lik kulira.. ne uzbudjuje se


Samo ne znam preko kojih je on to kanala dosao do sifri sa mog diska .. kad sam samo delio mislim do sifre10.txt .. posle toga nisam.. a i delio sam samo ortacima, koji verovatno nisu delili...
[ Vojislav Milunovic @ 20.03.2001. 18:03 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
predatoru da crtas mesec dana ne bi mu objasnio neke stvari
iq nizak


Da moj iq je jednak mom broju patika (48) i pa pazi posto mi je mali iq ne vredi ni da crtas...jebiga jednostavno se ne treba truditi oko nekog tako pametnog kao sto sam ja...

Citat:

nikakav haker ja nisam


Pa vidise da si nikakv...
Citat:

i ne kradem tudje sifre
a ako nisi imao pametan predlog u vezi mog pitanja onda si trebao da cutis


Cccc pa ti si sam rekao da ti treba da sakrijes kad maznes sifru...ccccc
[ UnderGround @ 20.03.2001. 18:50 ] @
predatore smaras
ponavljas se
i dosadan si
nisam maznuo sifru,ali nema vezee neces to shvatiti
kako ti ne dosadi da me citiras hahhaha
[ Vojislav Milunovic @ 21.03.2001. 09:38 ] @
Citat:
UnderGround wrote:
predatore smaras
ponavljas se
i dosadan si


Ne ponavljam se samo odgovaram na tvoja glupa i slicna pitanja

Citat:

nisam maznuo sifru,ali nema vezee neces to shvatiti
kako ti ne dosadi da me citiras hahhaha


Ne dosadi mi da citiram jel sam imao iskustva sa jednim koji je toliko lupao da je posle sve poobrisao...Necu shvatiti da si maznuo sifru...ta ti je dobra...
[ m r v a @ 21.03.2001. 16:21 ] @
heh, ventura... bas se i ja pitam odakle ?? ....

ako uzmemo u obzir tvoju administraciju na doniphanr1.org ..... i onaj smeh sa VK i tvojim forama pravdanja i trohanima ....
+
ko zna sta ti imas na svom localhost-u ...

ne bi me zacudilo ni ....da se taj ortaki "nekom magijom telnetovao na magicni broj " .... i dobio koznolu ( $ ) na tvom localhost-u .....

L;))

sorry but yebi ga ...
[ UnderGround @ 21.03.2001. 20:52 ] @
bez komentara
predator je sve rekao
[ Vojislav Milunovic @ 21.03.2001. 21:42 ] @
Ja nista nisam rekao...
[ ventura @ 22.03.2001. 03:32 ] @
pa pazi mrva.. ja sam mislio da je administracija posao u fazonu instaliras linux i posle te boli k****...

e pa nije... kad mi je VK upao na komp ja sam ziv popizdeo i nisam ceo dan otisao na casove vec sam popravljao to s***** i rucno popravljao sve privilegije na sajtu... i zbog toga sam zaradio disciplinsku meru u skoli...

ali nije ni bitno jer sam taj shell server zatvorio... i sada samo httpd radi...

Reci mi samo kako ti predpostavljas da ja za 20min dnevno administriram taj komp?
A i da bi bio dobar administrator moras da budes 24h dnevno pored masine i da 24h dnevno pratis vesti i updejtujes software... ja nemam to vreme ni zelju da se sa time zajebavam, i lakse mi je pozatvarati sve nego da se zajebavam.. e sad sto su ljudi glupi.. i ti im das nesto, a oni te pljunu u lice to je druga prica...

Ovo je bila dobra lekcija za mene... naucio sam nesto iz ovoga.. i naucio sam da nijednom adminu nije lako kad mu kazes da si mu haknuo komp, pogotovo kad mu sajt hakne neki script kiddie sa exploitom kojeg je downloadovo sa hack.co.za... time si bacio svo adminovo vreme i znanje u vodu...

Svi oni koji sumnjaju u moje znanje, a i u znanje svih administratora, neka oni probaju da postave SVOJ komp na mrezu... koga ce oni LICNO da administriraju... pa da vide za koliko vremena taj komp ce da padne...

A inace, ja ne krijem nista i nemam razloga za to... cak sam i otvoreno govorio svima gde su rupe u mom sistemu... ja nemam nikakve koristi/stete od toga...

sada je na sistemu trenutno haos... filesystem je sjeban totalno, userhelper radi, od script-kiddie exploita radi bing, sendmail, wuftpd... gomila fajlova ima setovane raznorazne privilegije... Ali mene boli k****.. niksam placen da to sredjujem i bas me zabole dali ce neko da upadne i da pobrise sve..
[ stinger @ 22.03.2001. 09:37 ] @

Citat:

Heh neko se odlucio da kaze pravu stvar...Ako ste stvarno zaloseni za Phrack,uzmite lepo LAPTOP pa lepo pravac na HALO govornice...Nebojte se stuje imate dve nozice u jednoj je struja a u drugoj je telefonska zica...pa eto vam anonimnost + nema racuna...
ccccc paranoicni ste keve mi...


cek cek.. ovo je interesantno, aj malo pojasni ovo... pa da isprobamo..
oma posle cu vam posaljem izvestaj da li je radilo ;>>
[ TrinitI @ 22.03.2001. 10:48 ] @
Citat:
ventura wrote:



Pa ja sam sam posle mesec dana od kako sam skinuo shadow poslao mail adminu da promeni sve sifre.. al njega bas boli k****... Znao je da imam pristup conrol panelu i tu je promenio sifru.. sifra je inace bila "tajna"

A inace, sto se tice korisnickog vremena .. to ga bas zabole.. i ako mu se neko pozali uvek moze da kaze da su oni zaradili neki virus i da nije veratova krivica.. mada mislim da su i oni delili nesto sate, nesto besplatno. .nemam pojma


a pre 2 meseca... otisao sam na balkan net da nesto popricam sa acimom.. i vidim stekija na kanalu... i reko da se malo zajebavam sa njim, pocnem ja pricu o tom upadu... a on meni ni pet ni sest... puf sifre1.txt-sifre17.txt (fajlovi na mom disku gde su se nalazile crackovane sifre).. i ja ono... do jaja ... lik kulira.. ne uzbudjuje se


Samo ne znam preko kojih je on to kanala dosao do sifri sa mog diska .. kad sam samo delio mislim do sifre10.txt .. posle toga nisam.. a i delio sam samo ortacima, koji verovatno nisu delili...


Raspitala sam se oko tog shadow fajla To je bio praistoriski shadow kod koga 90% naloga nije radilo I ventura nemoj da se q**** da si ti neki security mag idt....
[ Vojislav Milunovic @ 22.03.2001. 14:17 ] @
Citat:
stinger wrote:
cek cek.. ovo je interesantno, aj malo pojasni ovo... pa da isprobamo.. ;)
oma posle cu vam posaljem izvestaj da li je radilo ;>>


Pa ideja je prosta,nikad ne isprobana ali evo kako bi to trebalo da radi->

Na HALO govornici imas dve nozice kroz jednu ide struja a kroz drugu bi trebalo telefonske zice.Ako se neko pita otkud mi ovo nek pogleda znake na nozicama.

Dalje ideja nije mnogo teska...Uzmes kabl od obicnog telefona i ogulis mu zice...Mislim da su u pitanju zelena i crvena (stvarno se ne secam) i te dve zice bi trebalo da povezes sa zicama koje si uz pomoc klesta i srafcigera ogulio na LOHA govornici.E onda malo stavis izolir trake da to lepo drzi.I probaj da pozoves ISPa pa sta ti bog da :o)
[ madafaka @ 22.03.2001. 14:19 ] @
Sto se tice venture, Trinitl jel mozes da dokazes da je taj shadow fajl bio takav i u trenutku kad je skinut tj. da 90% sifri nije radilo,a sad sigurno da i celih 99% neradi,retko ko nemenja sifre po 1-2 godine, u slucaju da nemas dokaz sve se svodi na venturinu rec protiv tvoje or adminove zavisi ko se od vas resi da zastupa ostecenu stranu tj. Verat, a sto se tice govornica, jedva cekam da kupim laptop, heh u mom gradu ovi sto ih montiraju nemaju veze sa zivotom, prvu koju su zakacili nije bila ona sa postoljem vec ona sto se fiksira na zid, i nebi tu bilo nista interesantno, da kabl nisu "strucno" postavili da ide po zidu iznad govornice, aj sto im nije palo na pamet da ce neko da ga zagrebe i da se nakaci laptopom, nego sto im nije palo da ce neki vandal lepo da ga odfikari i gotovo...

[ m r v a @ 22.03.2001. 15:02 ] @
evo slobodno... sto se tice administriranja localhost-a .... tj. svog kucnog komp-a ...
moj je skoro svaki dan na mrezi ....

imate moj ICQ ....
a ako nemate svoj icq ...
neka skenira po jedine 2 C-klase koliko ih YUBC.net ima i neka trazi masinu: homer

pa neka izvoli da drpi new text.txt sa desktop-a ...



[ TrinitI @ 22.03.2001. 18:33 ] @
Citat:
madafaka wrote:
Sto se tice venture, Trinitl jel mozes da dokazes da je taj shadow fajl bio takav i u trenutku kad je skinut tj. da 90% sifri nije radilo,a sad sigurno da i celih 99% neradi,retko ko nemenja sifre po 1-2 godine, u slucaju da nemas dokaz sve se svodi na venturinu rec protiv tvoje or adminove zavisi ko se od vas resi da zastupa ostecenu stranu tj. Verat, a sto se tice govornica, jedva cekam da kupim laptop, heh u mom gradu ovi sto ih montiraju nemaju veze sa zivotom, prvu koju su zakacili nije bila ona sa postoljem vec ona sto se fiksira na zid, i nebi tu bilo nista interesantno, da kabl nisu "strucno" postavili da ide po zidu iznad govornice, aj sto im nije palo na pamet da ce neko da ga zagrebe i da se nakaci laptopom, nego sto im nije palo da ce neki vandal lepo da ga odfikari i gotovo...



LekaMan i steki Pitaj njih ako mi neverujes
[ stinger @ 23.03.2001. 09:35 ] @
probacu za vikend fazon sa ALOHA govorinicom...
[ TrinitI @ 23.03.2001. 19:26 ] @
stingeru da li si ti admin na dreniku ?


[Ovu poruku je menjao TrinitI dana 03-23-2001 u 07:32 PM GMT]
[ Mikky @ 23.03.2001. 21:11 ] @
jeste da ja nisam on tj on nije ja ali cu ti odgovoriti, kolko ja znam
jeste
[ stinger @ 24.03.2001. 13:21 ] @
Da, sistem administrator/webmaster DrenikNet-a uspesno vec 2 godine..
[ stinger @ 27.03.2001. 09:29 ] @
Citat:
predator wrote:
Citat:
stinger wrote:
cek cek.. ovo je interesantno, aj malo pojasni ovo... pa da isprobamo..
oma posle cu vam posaljem izvestaj da li je radilo ;>>


Pa ideja je prosta,nikad ne isprobana ali evo kako bi to trebalo da radi->

Na HALO govornici imas dve nozice kroz jednu ide struja a kroz drugu bi trebalo telefonske zice.Ako se neko pita otkud mi ovo nek pogleda znake na nozicama.

Dalje ideja nije mnogo teska...Uzmes kabl od obicnog telefona i ogulis mu zice...Mislim da su u pitanju zelena i crvena (stvarno se ne secam) i te dve zice bi trebalo da povezes sa zicama koje si uz pomoc klesta i srafcigera ogulio na LOHA govornici.E onda malo stavis izolir trake da to lepo drzi.I probaj da pozoves ISPa pa sta ti bog da



ovo nema sanse da radi, nema nigde otvorenih zica kojima moze da se pristupi .... tako da ne znam kako bih ovako nesto mogao da uradim bez recimo busilice ili mozda kompleta srafcigera sa kojim bih mogao da rastavim celu govornicu... ))
[ Vojislav Milunovic @ 27.03.2001. 12:08 ] @
Si stvarno otvarao one nozice?
Ja sam samo predpostavljao nisam nista garantovao :o)
[ @ 27.03.2001. 12:27 ] @
E na mobi kliku se ne moze sakriti broj. Zna moj drug kod da se sakrije na postpaid za 063 mrezu pa ako nekoga zanima mogu mu proveriti
[ @ 27.03.2001. 13:12 ] @
Aj reci ....
[ Borko Savic @ 27.03.2001. 13:56 ] @
Citat:
***cybercrash*** wrote:
E na mobi kliku se ne moze sakriti broj. Zna moj drug kod da se sakrije na postpaid za 063 mrezu pa ako nekoga zanima mogu mu proveriti
Znam ja.. odesh u korisnichki servis mobtela i zapochnesh prijateljsq konverzaciju

ti: ocu da sakrivam svoj broj
oni: daj pare
ti: kolko
oni: 100 kinti mesechno
ti: drzhte prokletinje lopovske
oni: hvala, kada zovete nekoga upishete #31# ispred broja koji zovete i vash id je sakriven.
[ UroS @ 27.03.2001. 14:08 ] @
jebiga savremeniji telefoni imaju tu opciju
[ Gojko Vujovic @ 27.03.2001. 20:28 ] @
To mozes na svakom fonu ne mora uopste da ga ima u meniju.
Ali mora da se plati nema to veze koliko ti je nov telefon ili star jednostavno moraju oni da ti omoguce to prvo.
[ Borko Savic @ 27.03.2001. 22:04 ] @
Citat:
UroS wrote:
jebiga savremeniji telefoni imaju tu opciju


Pa savremeni telefoni imaju opciju da automatski ubace #31# ispred svakog broja


[ doomed @ 16.08.2001. 03:18 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
ma na alkatelovoj centrali valjda *72* se kuca da se sakrije a #72# da se omoguci ali trosi se se par impulsa pri toj opciji


ili ako ti je stara centrala onda se ne vidi


Dobro, to je za alkatel. A da li neko zna za Erricsson-ovu centralu AXE koji su kodovi za sakrivanje broja? Ako ih uopste ima?
[ `*pshic*` @ 23.08.2001. 15:11 ] @
Citat:
UnderGround je napisao:
izgleda da je na ovom forumu najveca uvreda lamer
hahahahah smesan je ovaj predator(mora da ima 30 kla sa krevetom i da zeli da bude rambo)
kako nisi iskompleksiran kad te svaka moja rec pogodi hahahahah
sta god da kazem predator s nervira
udarice te srcka
robine






ahahah ti da ga vidis koliki pobegao bi ko najgora p**** ... hahahahaha
[ cest @ 02.07.2002. 19:16 ] @


Niko ne zna za SIEMENS-a
...

[ klaus @ 18.08.2002. 22:25 ] @
Upotrebom *72# ne morada se sa sigurnoscu sakrije broj telefona sa kog pozivas. Nekimobilni telefoni i pored toga "vide" broj. Centrale digitalne takodje imaju dekodere za to. Uzimao sam listing u PTT u Zmaj Jovinoj i svako pozivanje *72# je registrovano u listingu ali se ne naplacuje nista posebno. Ovo odgovorno tvrdim jer sam se licno uverio izvodom tj listingom mesecnim!

Probaj nesto drugo, verovatno neki mali hakerski program!
KAD SAZNAS, NARAVNO JAVI!

Klaus
[ Veljko @ 20.09.2002. 13:44 ] @
Ja sam bio na gajbi sa Alcatel centralom.
I lepo otisao u telekom i rekao im da mi sakriju indentifikacioni kod i oni mi to lepo odradili.
Medjutim kad zovem na fixni koji ima indentifikator poziva ne izbacuje nista, kad zovem na mobilni takodje nista (private number) ali kad se konektujem na provajder normalno prepozna broj :(
Tako da nista o skrivanju broja osim ako niste na analognoj centrali !
[ srki @ 20.09.2002. 20:59 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Ja sam bio na gajbi sa Alcatel centralom.
I lepo otisao u telekom i rekao im da mi sakriju indentifikacioni kod i oni mi to lepo odradili.
Medjutim kad zovem na fixni koji ima indentifikator poziva ne izbacuje nista, kad zovem na mobilni takodje nista (private number) ali kad se konektujem na provajder normalno prepozna broj :(
Tako da nista o skrivanju broja osim ako niste na analognoj centrali !


Zavisi od provajdera.
Infosky ti prepozna broj jer ima uredjaj koji ignorise bit koji kaze da ne treba da se prikaze broj.
Broj telefona se uvek salje ali prozivodjaci modema, telefona i sl. moraju da postuju privatnost i ako postoji taj bit koji jaze da ne treba da se prikaze broj onda ga uredjaj nece prikazati. e sada ti mozes redno na telefon ili modem da prikacis uredjaj koji ce da ti taj bit kada se salje broj prepravi iz 1 u nula i onda ce ti telefon ili modem prikazati broj telefona.
[ Ivan Dimkovic @ 20.09.2002. 21:17 ] @
Mislim da nije skroz tacno - ne ostavlja se korisnickom uredjaju da odredjuje da li ce se broj videti ili ne, vec u korisnickom zavrsetku u centrali da li ce da prosledi broj korisnickom uredjaju - u svakom slucaju, na ISDN-u i mobilnim telefonima se ta usluga vrlo lako ukljucuje ako postoji potreba.

Takodje je moguce podesiti da se apsolutno ne salje broj, isto u centrali - tako recimo dosta operatera ne salje Caller-ID kad se zove inostranstvo, sto opet zavisi od operatera do operatera, pa cak i od setupa u centrali. Recimo, moj kucni (ISDN) broj ne salje Caller-ID (tj. salje on broj, ali centrala ga uopste ne prenosi u mrezu dalje) i nema te SOCLIP usluge koja ce videti taj broj, uvek se dobija prazan string - sto je ponekad skroz bez veze.



[ Borko Savic @ 20.09.2002. 21:54 ] @
ja u roamingu i od inostranih poziva ne dobijam ID - al primeti se da nije *72# jer onda pise Privatni broj, a ovako samo Poziv

imaš objašnjenje? :)
[ Ivan Dimkovic @ 20.09.2002. 21:57 ] @
Pa kao sto rekoh, neko je podesio da korisnicima u roamingu centrala ne salje Caller-ID, ko ce ga znati zasto.

Ja nekad dobijam, nekad ne - zavisi od broja, mreze u kojoj se nalazim.. prava lutrija :)
[ Borko Savic @ 21.09.2002. 01:59 ] @
Da, klasika.... samo sto se meni desava da sa istog broja i u istoj mrezi nekad dobijem ID a nekad ne. Možda skrivaju voip :)))
[ Ivan Dimkovic @ 21.09.2002. 08:42 ] @
Ako je poziv rutiran preko VoIP onda verovatno neces videti broj, ili ces videti neko djubre :) Kad smo vec kod VoIP-a primetio sam pre neki dan doticni i kada sam zvao 064 postpaid broj :))

[ srki @ 21.09.2002. 20:26 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da nije skroz tacno - ne ostavlja se korisnickom uredjaju da odredjuje da li ce se broj videti ili ne, vec u korisnickom zavrsetku u centrali da li ce da prosledi broj korisnickom uredjaju - u svakom slucaju, na ISDN-u i mobilnim telefonima se ta usluga vrlo lako ukljucuje ako postoji potreba.

Pa mislim da u mnogim slucajevima je ostavljeno korisnickom uredjaju da li da prikaze broj. Ja na svom mobilnom ponekad dobijem Unknown number a ponekad dobije Anonymous call (uglavnom kada je neko koristio *72* na brojevima koji pocinju sa 3).
E ja mislim da kada pise Anonymous da je onda mobilni ipak primio broj ali mu je nalozeno iz centrale da ne prikaze broj. To proizvodjaci mobilnih moraju da postuju po zakonu o zastiti privatnosti.
Ja nisam apsolutno siguran u sve sto sam rekao ali pricam sta su meni rekli a i na internetu sam nasao sajt koji ima semu uredjaja koji ce da omoguci modemu ili nekom drugom uredjaju da ipak vidi ko te zove iako je neko koristio recimo *72*. Ne znam napamet sajt ali potrudicu se da ga pronadjem.

[ kostas_bgd @ 17.02.2003. 12:32 ] @
Probaj na Siemensovoj *31# Mozda proradi!
[ Adnan Hajdarevic @ 30.04.2003. 02:08 ] @
moj brat je uzo onu ultra karticu i onda je promjenio u onu na pretplatu i imas uslugu sakrivanja broja cova je uzo i sad ima opciju ukljuci je i broj mu se nevidi bas je to prakticno , a ovom drugom pise Calling i prazan prostor
[ mordor @ 30.04.2003. 11:55 ] @
svoj broj NE mozes da sakrijes pa ne znam sta radio... mozes samo prividno (napisano u predhodnom odgovoru)

Ako nekom ISP-u dodje da te trezi nacice te za ono vremo koje im je potrebno da otvore log ctrl+F, pozovu telekom, oni otvore log i pritisnu ctrl+F... :P

dakle nemoj se zavaravati o nekoj privatnosti... ako vec hoces nesto krupnije da radis zakaci se na net preko mob-a i sljakaj do mile volje... ali posto pretpostavljam da ti treba za KRADJU vremena... znaj da se ZLOCIN NEISPLATI :P
[ afrocuban @ 15.05.2003. 12:37 ] @

Kada na sajtu svog ISP-a izvršim proveru poslednjih n konekcija, na listingu pored nekih konekcija stoje brojevi telefona sa digitalnih centrala, zatim delimično identifikovani brojevi (sa metakonti i ostalih "savremenih"), ali i potpuno blanko polja??? Da li to znači da je od ISP-a moguće sakriti caller ID?
[ Gojko Vujovic @ 15.05.2003. 12:48 ] @
Moguće je, da. Ali i pored tog sakrivanja, ukoliko je došlo do neke zloupotrebe, oni uvek mogu dobiti kompletan listing od Telekoma. Tako je PTT jurio klince koji su krali sate na netu i mislili da je dovoljno da tako sakriju broj.
[ trajceski @ 18.05.2003. 21:37 ] @
Mislim da niko nije pomenuo da sve ovo bilo tonsko ili pulsno biranje NE RADI !!!!!
Radi samo pod jednim uslovom a toje ako lepo odete na salter PTT-a i podnesete zahtev za dodatne funkcije na digitalnoj centrali ( mehanicka i da hocete ne moze ).
Za svaku funkciju ( preusmeravanje, poziv na cekanje, konferncna veza, identifikacija dolazeceg poziva ..... ) se naplacuje mesecno. Ako ovo cita neko iz Hrvatske ili .... nasmejace se jer kod njih je besplatno koliko ja znam.

Naravno postoji resenje samo ako oni od gore hoce a to je uvodjenje jos bar jednoga davaoca usluge u oblasti fiksne telefonije. Kad ima bar 2 ili vise konkurenata onda su i cene impulasa nize a sve navedene funkcije apsolutno sve besplatne ( Madjarska ).
Pozdrav
[ manca @ 10.06.2003. 17:25 ] @
ispred broja *72#
[ Wile E. Coyote @ 10.04.2004. 15:47 ] @
E pa ko vam je kriv kad ste na digitalnoj centrali... Jesam jadnik zbog konekcije ali zato mi je broj sakriven na analognoj! BTW, na 063 prepaid ne moze da sakrije broj vec samo postpaid! Na 064 moze i jedan i drugi...
[ Neflernis @ 13.05.2004. 01:44 ] @
Zasto blokirati tlf, kad se svejedno logujes sa user namom i posle ti ISP daje dinamicku IP ? Neko kaze da bi on da se loguje sa tudjim usernameom. Mnogi ISP omogucavaju logovanje sa samo jednog broja tlf. Evo sta mi se desilo jednom Jedan moj prijatelj hteo je da stavi zabranu ali mu je centrala bila stara i prosledjivala je samo prva dva broja. Pr. 65., a on je stavio dozvolu za ceo broj. Kada se ponovo logovao ISP ga vise nije pustao jer on prima samo dve cifre. Xa, strava ! Hteli smo to da izmenimo, ali nismo mogli jer da bi menjao licne opcije moras se ulogovati sa svojim usernameom. Onda smo zvali teh. sluzbu i objasnili im stvar.

Pitanja:

da li modem moze da prosledi ISP zastitni kod ?
koji deo ISP ocitava caller ID i smesta ga u neku bazu i uporedjuje ?