[ urkozamanje @ 09.03.2008. 12:11 ] @
ovako:

imam lan sa sambom i xp stanicama. naravno, sve radi kao pesma :) ali ja imam jedan mali problem:

neke stanice imaju zapamcen user:pass za pristup samba share-ovima. meni je potrebno da promenim user i pass za tog korisnika a ne mogu da iskljucim automatsko logovanje za samoj stanici.

probao sam sa

net use /persistent:no

vrati mi da je komanda uspesno izvrsena ali ipak i posle log off/log on-a stanica i dalje automatski pristupa share-ovima bez da me pita za user i pass. kako da iskljucim tu opciju, promenim user i pass, i opet ukljucim ?


hvala.
[ Schmidt @ 10.03.2008. 18:51 ] @
Pa promjeni im shifru, kad se stanica pokusha ulogovati samba cje ga odbiti, a stanica cje izbaciti username/password dialog. Tada cjesh vidjeti i onaj check box "Remember bla bla...".
[ urkozamanje @ 11.03.2008. 06:07 ] @
Hvala na odgovoru, ali nasao sam resenje. Kao sto sam i pretpostavljao, postavio sam glupo pitanje :) Na samoj XP stanici u Control P/User accounts postoji dijalog za setovanje network passwda. Jbg, zaboravio sam na almighty win wizards?
'
[ marko85 @ 31.03.2008. 21:29 ] @
Mnogo bolja fora..
Desni click na my computer,map network drives,connect using different username!:D