[ Dokblejim @ 09.03.2008. 13:14 ] @
cao svima. imam problem u sistemu i izgleda ovako: word i excel dokumenti ne mogu da se pokrenu duplim klikom iz explorera. kad su doticni softveri vec pokrenuti, onda mogu, kao i da se otvore putem njihovih 'open' komandi. dakle samo iz explorera nece. cak mi se ponekad javi poruka 'cant find file' i sl.
imam windows xp pro (kao) i office xp. pokusao sam da skinem office xp, ocistim registar i ubacim 2007, ali nista. default action za doticne fajlove mi je 'open', a aplikacija koju koriste ispravna.
molim vas, wtf?
[ Brz_na_tastaturi @ 10.03.2008. 00:40 ] @
Ukloko se problem javlja kod fajlova koji u nazivu imaju nestandardna engleska slova onda je najverovatnije u tome problem, ukoliko se javlja kod svih fajlova onda je problem u registar bazi tj u tome kako je su postavljeni parametri default akcije open.
Ako možeš postavi sliku kako izgleda podešavanje default akcije open.
[ Dokblejim @ 11.03.2008. 16:25 ] @
kako da dodjem do tog podatka?
[ Brz_na_tastaturi @ 14.03.2008. 00:53 ] @
U exploreru ideš na Tools>Folder options u kartici 'File Types' nadješ xls klin na dugme Advanced, izbareš akciju Open pa klik na dugme Edit taj prozor 'uslikaši sa i postaviš ovde.
Za xls (office xp) izgleda ovako.

[ Dokblejim @ 23.03.2008. 00:42 ] @
aha, to! ja mislio negde u registru. evo je slika:
[ Brz_na_tastaturi @ 24.03.2008. 08:18 ] @
Ne vidi se do kraja deo 'Appliocation used to perform action'
ako izgleda ovako onda je to u redu

Code:

"C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE10\EXCEL.EXE" /e

"C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE10\WINWORD.EXE" /n /dde


Je si li probao preko opcije desni_klik->Open With?
[ Dokblejim @ 24.03.2008. 11:06 ] @
druze, neces verovati sta mi se sad desava. ukucao sam kod koji si postavio i radi, ali otvara samo fajlove koji u imenu imaju jednu rec??? za one sa dve i vise reci mi pise da mi path nije dobar i da ga proverimm, a po njemu, path je d:/bla bla/prva rec iz imena??
wtf?!
inace, sto se tice open with, sve te standardne pa cak i raznorazne druge opcije sam isprobao, nista ne pali.
ali, eto nekog napretka, pa sad mozda imas jasniju viziju koji bi bio problem.

tnx

[Ovu poruku je menjao djemzbraun dana 24.03.2008. u 16:44 GMT+1]