[ zALFex @ 10.03.2008. 15:21 ] @
Telenor od 12. marta prelazi na jedinstven sistem tarifiranja u postpejd tarifnim paketima „Prenesi“, „Više priče“, „Jedna cena“ i „Moje vreme“. U navedenim paketima razgovori će se tarifirati po sekundi nakon utrošenog prvog minuta.


Eto nacina da se svi proteraju na nove pakete!!!
Krajnje bezobrazno!!!


http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=5497
[ agasoft @ 10.03.2008. 15:36 ] @
Toliko o tome, kako neko nheće da menja tarifnu politiku postojećim
korisnicima...
Zamislite nekoga ko je potpisao ugovor pre deset dana... sramota, bruka
bezobrazluk... "OSluškujemo potrebe korisnika..."
[ MP3MP3 @ 10.03.2008. 15:41 ] @
Mislim da su sva silna poskupljenja od strane operatera u zadnje vreme posledica nepovoljne politicke situacije u zemlji,mozemo dalje da ocekujemo novija poskupljenja...Zapakovana u finu neprovidnu foliju.
Do skoro su pricali da ce postpaid uvek ostati s tarifiranjem 1+1 ali eto.
[ agasoft @ 10.03.2008. 16:03 ] @
ma sve je to posledica najvećeg zla ikada, Vip-a!
[ night-shift @ 10.03.2008. 16:22 ] @
Zna li neko da li ću automatski biti prebačen sa Prenesi 125 na Prenesi 150?
[ Gayo @ 10.03.2008. 16:27 ] @
Sad sam malo zbunjen za prenesi pakete. Znaci sada postoje dve vrste prenesi paketa i u obe ce biti tarifiranje 60+1 samo ova novija vrsta ima vise minuta?

Joj koji su oni.... Joooooooooj... Ne znam sta da napravim. Najradje bi bacio telefon.... Ajd makar da imaju proveru preostalog besplatnog saobracaja ali ni to nemaju. Ovako kontrolu mogu imati jedino da zapisujem koliko je svaki razgovor trajao.
[ zzviktor @ 10.03.2008. 16:43 ] @
sRAMOTA VIP JE SADA U PRE PJD VARIJANTI DALEKO NAJ JEFTINIJI OD SVIH POST I
PRE PAJD PAKETICA...

oVO ME PODSETILLO NA VREME sESELJA I UVODJENJA POREZA NA LUKSUZ, ZASTO SE
TRUDE DA MOBILNI TELEFON U 21 VEKU BUDE LIUKSUZ A NE NORMALNA STVAR.

[mod] Obrisan nečitki deo teksta (encoding?)

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 11.03.2008. u 02:18 GMT+1]
[ zALFex @ 10.03.2008. 16:55 ] @
Mislim da bi sada bilo fer omoguciti koriscenje svih tarifnih dodataka i na starim prenesi(tj. sada zaokruzi i prenesi) paketima!
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 17:02 ] @
Upravo sam se ispricao sa operaterom na 9863, i 15 minuta mi je trebalo da ubedim operatera da na sajtu pise da mogu da se vratim na junior.
Razmisljam o tome da se vratim na junior a da uzmem mix250 pa da kombinujem 3 telefona ?! Pa oni nisu normalni!
A samo pre par dana su me uveravali da nece menjati uslove postojecim korisnicima.
Kad budem kuci, sredicu temu. Sad imam samo gprs.
[ night-shift @ 10.03.2008. 17:17 ] @
Sad mi rekoše u Call centru:
Od 12. marta, na Prenesi 125 će se dodavati 25 minuta i 25 poruka, tako da će se od Prenesi 150 razlikovati samo u nazivu i ni u čemu više. Isto važi i za ostale Prenesi pakete.

Go*nari
[ zzviktor @ 10.03.2008. 17:22 ] @
/ Novo tarifiranje za postpejd korisnike

Novo tarifiranje za postpejd korisnike
Beograd, 10. mart 2008. – Telenor od 12. marta prelazi na jedinstven sistem
tarifiranja u postpejd tarifnim paketima „Prenesi“, „Više priče“, „Jedna
cena“
i „Moje vreme“. U navedenim paketima razgovori će se tarifirati po sekundi
nakon utrošenog prvog minuta.


mA BUDI SRECAN AKO OVAKO NASTAVE OSTACEMO MI I BEZ GPRS.
[ Gayo @ 10.03.2008. 17:36 ] @
Samo cekam da se neko od operatera doseti za zaokruzuje sms-ove. Recimo ako posaljes sms onda moras poslati jos 4 komada unutar sat vremena jer se sms naplacuje po 5 komada odjednom i imas fore 60 minuta da potrosis 4 preostala. Bas bi to bilo lepo. Eto vam nove ideje lopovi.
[ agasoft @ 10.03.2008. 17:51 ] @
A može da naplaćuju i gprs, npr, obračunska jedinica da bude 200 kb, i čim
se ukonektuješ odma ti toliko skine. Pa onda MMS na zaokruživanje, pošaljite
3 mms poruke, ili jednu, isto vam je.
A da, i još jedna fora. Dolazni poziv, čim nas neko pozove, nama se
automatski odbija dvadeset dinara kredita, a ako nemaš kredit ne može niko
da te zove. SMS ne možeš da pošalješ AKO nemaš petnaest dinara kredita, kao
ni da ideš na gprs.
Kredit treba da važi mesec dana, a ako se ne dopuni da se blokira broj.
Postpaid račun ako se ne plati do desetog u mesecu, da se onda račun
utrostručuje, a ako se ne plati do dvadeset petog, da se upetostručuje.
Pored zaokruživanja na minut, uspostava veze bi trebala da bude deset
dinara, da se još bolje zaradi. Svaki put kada upalimo telefon, pri
registrovanju u mrežu skinite nam deset dinara, a ako nemamo, onda ne
dozvolite registrovanje kartice u mrežu.
Kada dobijemo SMS skinite nam pet dinara za uslugu isporuke sms-a.
[ Darko Selakovic @ 10.03.2008. 18:27 ] @
Ha ha ha... ma svuda su isti, vidite ovo (broj besplatnih SMS-ova na novom "unlimited" paketu at&t):

http://www.apple.com/iphone/easysetup/rateplans.html#individual

a upravo SMS-ovi na iPhone-u imaju "novu dimenziju" korišćenja a oni rešili da uzmu pare na njima.



[ Gayo @ 10.03.2008. 18:43 ] @
Ne vidim bas kakve ovo veze ima sa Telenorovim zaokruzivanjem. Mozda je problem u meni...

Agasoft, malo ga pretera sa zaokruzivanjem i naplacivanjem svega i svacega. :-)
[ calexx @ 10.03.2008. 19:09 ] @
Uh, znači sada će i MTS da promeni pa će da zaokružuju minut. :( Jedino što će da bude više pljuvačine po njima. Ništa zato, od sada štoperica pa kad nekog zovem, nema šanse da prekinem pre šezdesete sekunde. ;)
[ agasoft @ 10.03.2008. 19:14 ] @
gayo, preteraše ga i oni, pa ja reko da im pomognem, možda mi plate nešto.
hahahaha
[ Gayo @ 10.03.2008. 19:31 ] @
Ma platice ti i to znas kako. Dace ti popust od 10% na svaki minut nakon 10 000 minuta u tekucem mesecu. Kud ces vece pogodnosti?
[ finderetf @ 10.03.2008. 21:49 ] @
Ja raskidam ugovor,to je sigurno,ima li da ce jos neko,mislim da ce dosta
ljudi da to isto uradi.Jer se stvarno ne isplati.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 21:58 ] @
Ja cu da raskinem ugovor ali nakon sto potrosim minute i poruke koje imam prenesene. Ali ako do tad mt:s uvede na mix-u 60+1 onda necu imati kud, i ostacu.
[ Backy @ 10.03.2008. 22:13 ] @
univerzalno rešenje je uvek baciti bombu... bilo bi im bolje da je neka greška i da bar prenesi ne diraju (tu ima onih novih)
[ Jbyn4e @ 10.03.2008. 22:17 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja cu da raskinem ugovor ali nakon sto potrosim minute i poruke koje imam prenesene. Ali ako do tad mt:s uvede na mix-u 60+1 onda necu imati kud, i ostacu.

Slobo, pa mix i ima nakon pretplate 60+1...
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117
[ Gayo @ 10.03.2008. 22:26 ] @
Ako je na telenoru nakon potrosenih besplatnih minuta 60+1 onda to jos mogu da tolerisem. Ali ako vazi i za besplatni saobracaj onda ne valja.

Telenor opet dopusta da se deca igraju kao sa omiljenim brojem. Onda je bilo prvo ogranicenje na 1000 minuta pa ubrzo nakon toga totalno ukidanje besplatnog pozivanja i uveravanja korisnika kako se tek sada moze povoljno razgovarati. Lud zbunjenog...

Sada su uveli nove prenesi pakete koji su imali nesto vise besplatnog saobracaja kao prednost a s druge strane manu obracun 60+1. Ok, kome se svidja neka samo izvoli. A onda, nekoliko dana nakon toga oni ustvari ukidaju one manje prenesi pakete sa tarifiranjem 1+1. Sad jos samo da krenu reklame i da nas uveravaju kako vise ne moramo da se opterecujemo kratkim razgovorima jer je to stresno i nije dobro za nase zdravlje.


U oba slucaja velika greska. Umesto da su odmah napravili ovo konacno unakazavanje zasto je bilo potrebno da rade neku medjuakciju i cine budale od sebe? Dovoljno su omrazeni i ovako...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 22:44 ] @
Citat:
Jbyn4e: Slobo, pa mix i ima nakon pretplate 60+1...
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117


Da, ali tek nakon potrosenog saobracaja ukljucenog u pretplatu.
[ duck@ @ 10.03.2008. 22:45 ] @
Citat:
Upravo sam se ispricao sa operaterom na 9863, i 15 minuta mi je trebalo da ubedim operatera da na sajtu pise da mogu da se vratim na junior.


Da li to jos uvek stoji na site-u? Ako stoji, postuj link ako ti nije tesko ja nesto ne uspevam da ga nadjem, a i meni su 8 puta potvrdili da cu moci da se vratim na stari paket sa prenesi prilikom slapanja (produzavanja) ugovora!
[ SasaDee @ 10.03.2008. 22:45 ] @
Ne cine oni budale od sebe :).

Ako imas omrazeni kafic u koji ne svracas, zasto kroistiti telenor. Ja cu da im se javim ovih dana da im kazem kako mi se svidja ova nova ponuda.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2008. 22:48 ] @
Citat:
duck@: Da li to jos uvek stoji na site-u? Ako stoji, postuj link ako ti nije tesko ja nesto ne uspevam da ga nadjem, a i meni su 8 puta potvrdili da cu moci da se vratim na stari paket sa prenesi prilikom slapanja (produzavanja) ugovora!


http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286

Citat:
Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.
[ Jbyn4e @ 10.03.2008. 23:04 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da, ali tek nakon potrosenog saobracaja ukljucenog u pretplatu.

Hm, ja izgleda nisam shvatio da ce to tako biti i u pretplati. ako je tako, zesci shit.

Kod mts-a ima jos tarifnih paketa sa sekundnim obracunom - profesionalna, poslovna tarifa i mislim hello, ali sve su uz neku pretplatu i bez besplatnih minuta... ili su i to samo zaboravili da isprave na sajtu :(
[ BioSQUAD @ 11.03.2008. 00:36 ] @
Setim se kad je bio na Mobtel zaokruzivanje na minut! Kad su skinuli to posle, super je bilo.
Samo se pitam, dokle ce? Zasto toliko promena odjednom? Sta li imaju na umu jos?
Hej ti Telenoru, ako citas ovo, j3b..se zajedno sa onim 60+1!
[ alazovic @ 11.03.2008. 08:46 ] @
Ja probah da im napišem jedno fino pisamce na portalu, i gle čuda - neće da ode!
Verovatno se ekipi u KS-u smučilo da čitaju negativna pisma pa stopirali form mail...
[ Catch 22 @ 11.03.2008. 11:55 ] @
Telenor: UPRAVA
Citat:


Izvršni direktor marketinga i prodaje (Chief Marketing Officer) Dejvid Menegelo (David Meneghello) završio je postdiplomske studije iz oblasti strategija i marketinga na Univerzitetu Britanska Kolumbija u Vankuveru. Pre no što se pridružio Telenoru, obavljao je funkciju direktora marketinga u Vodafonu, bivšoj kompaniji OSKAR, u Češkoj Republici, gde je započeo karijeru 2000. godine kao direktor marketinga i prodaje. G. Menegelo je svoje iskustvo gradio u na rukovodećim mestima u oblasti marketinga i prodaje u kompanijama Bell Mobility, Molson Breweries, Pepsico i A&W Food Services u Kanadi.


Citat:
Ciljevi i vizije
Težimo da budemo pokretačka snaga u oblasti mobilne telefonije u Srbiji i da uvek nudimo kreativna, inovativna i jednostavna rešenja za svoje korisnike.

Naši ciljevi su jednostavni.
Za naše korisnike, Telenor je provajder koji život čini lagodnijim.
Za naše zaposlene, Telenor je odlično mesto za rad, gde zaposleni žele da doprinose, napreduju i razvijaju se.
Za zajednicu, Telenor daje doprinos rastu i razvoju srpskog društva.
Da bi ostvario ove ciljeve, Telenor zasniva svoju strategiju na svojim osnovnim vrednostima, koje glase: Be respectful, Make it easy, Keep promises i Be inspiring.

Citat:
Telenor vesti: U Srbiji mobilni telefon koristi gotovo 4,8 miliona građana
Mobilni sektor učestvuje u BDP Srbije sa više od 4,1 odsto
13. februar 2008. - Za potrebe Telenor ASA, kompanija Deloitte sprovela je istraživanje o uticaju mobilnih operatera na tržišni i društveni razvoj nekih od zemalja u kojima Telenor posluje: Srbije, Malezije, Ukrajine, Tajlanda, Bangladeša i Pakistana. Istraživanje je obuhvatilo podatke do decembra 2007. godine.

„Do avgusta 2007. godine, u svetu je postojalo tri milijarde mobilnih veza. Fiksnoj telefoniji je bilo potrebno više od 125 godina da dostigne broj od jedne milijarde linija, a mobilne veze su se popele sa broj od jedne milijarde na tri za manje od šest godina,“ rekao je Jon Fredrik Baksos, predsednik i generalni direktor Telenor grupe.

Tržište mobilne telefonije poraslo je tokom protekle četiri godine sa 2 miliona 2002. godine na više od 6,5 miliona konekcija u 2007. ili 90 odsto populacije, što se procenjuje da, kada se uračuna broj korisnika sa nekoliko SIM kartica, 72 odsto ili blizu 4,8 miliona građana koristi mobilni telefon.

Na svetskom nivou, korisnici mobilnih telefona će svakog dana 2008. godine poslati u proseku 6 milijardi SMS poruka i obaviti 16 milijardi minuta razgovora. Proizvešće se oko šest miliona mobilnih telefonskih aparata, a broj pretplatnika GSM servisa dnevno će se uvećavati za 1,2 miliona. Mobilna tehnologija u 2008. godini ostvarivaće 3 milijarde dolara, odnosno 1,36 odsto dnevnog globalnog bruto društvenog proizvoda, ističe se u studiji “Predviđanja u telekomunikacijama za 2008. godinu” koju je objavila revizorsko-konsultantska kompanija Deloitte.



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 11.03.2008. u 13:10 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 12:04 ] @
Catch 22, Misli lepse, vidi dalje (ali dalje od Telenora)
[ Catch 22 @ 11.03.2008. 12:14 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Catch 22, Misli lepse, vidi dalje (ali dalje od Telenora)

Svi su oni isti... a i očigledno je da imaju nekakav međusobni dogovor
Počinjem da razmišljam o tihom protestu: Pogasiti sve svoje mobilne telefone (4 +2 ćerkina) na par sati dnevno (ili na par dana!!!!)
[ Iksi @ 11.03.2008. 12:29 ] @
ne prave oni budale od sebe nego od nas
[ KOLE89 @ 11.03.2008. 12:41 ] @
Ajde nek se neko informiše o tome da li se to zaokruživanje odnosi i na besplatne minute u prenesi paketima...
[ agasoft @ 11.03.2008. 12:56 ] @
ma neee... mi treba da organizujemo antikampanju svih postpaid tarifa, kao i
prepaid zaokruživanja na minut, da ako treba pravimo i internet sajt, evo ja
se prvi prijavljujem. Ovde je pričao jedan korisnik, možda nema veze sa
temom, da je pre desetak godina u Mađarskoj postojalo samo dva operatera,
koji su bukvalno naplaćivali sve što se moglo naplatiti, pa je onda došao
treći, i onda su i ova dva postala bolja. E sad, kod nas je nastala nažalost
kontra, ali za sve ima rešenja. Ovo nije uopšte šala, zapamtite da smo mi
korisnici njima svetinja, i jedini izvor prihoda. Mobtel-ov management je
uvek imao ankete korisnika, a ima i na telenorovom sajtu anketa, ali piše da
trenutno nema aktuelnih anketa. Zašto? zato što se boje sami sebe, zato što
znaju šta mislimo mi, korisnici, ne samo mi ovde, koji i nismo neki uzorak,
nego velika većina korisnika. Meni ovo zaokruživanje na minut u
pre-post-paid tarifama izgleda kao najveći napad na jadnu malu dečicu, koja
za jedno obično javljanje roditeljima moraju da potroše preko deset dinara
kredita, ni kriva ni dužna, i to samo da bi rekli da su došli bezbedno na
neku lokaciju. Kako im samo nije žao takih primera. Što se mene tiče, ja
nikog, ali nikog ne zovem, jer je to za mene mnogo. zovem sa fiksnog onda
kad moram, ili sa MTS, kul tarife, sa broja na kome se skupljaju krediti.
Ono što je najgora stvar, u mnogim zemljama gde je tri, pet a i deset puta
veći standard, nema minutnog zaokruživanja!
Ostaje nam samo da se nadamo, da ćemo jednog dana, mi, kao korisnici biti
bar za nešto pitani, a ne večito tretirani kao ovce. Pa ovo što rade svi
operateri, ne da je samo vređanje inteligencije, nego vređanje svega
ljudskog što postoji u nama. Ja znam da što ovo ja ovde trabunjam niko od
glavonja neće pročitati, ali baš zato što je sve otišlo u ćoravu stranu,
onako kako su neki to ovde i predviđali, trebamo biti složni i jedinstveni,
i dosađivati kompanijama svaki božiji dan, i pismima, i telefonskim
pozivima, širiti protest na šire mase, forume, web sajtove, ako treba i
bilborde, i novine, i tv, i ne znam šta još. Možda ovo deluje preambiciozno,
ali uvek ću se sećati jedne tribine od pre par godina, gde je jedan moj
kolega, želeći da kaže kako se protestom i dosađivanjem sve postiže rekao i
ovo:
"Daću vam jedan brutalan primer. Ćutanjem i kukanjem u sebi, nećemo ništa
postići. Ni jedna majka neće uzeti dete u naručje, i dati mu mleka dok se
ono ne rasplače."
Toliko od mene za sada, vraćam se svom prevodilačkom poslu, i želim nam puno
sreće u daljem radu i neradu.
Signing off...
[ finderetf @ 11.03.2008. 14:12 ] @
Ocigledno postoji oligopol u mobilonoj telefoniji,trebalo bi to malo da
protutnji kroz medije,pa ce neko i poceti da se time bavi.Ja predlazem da
svi napisemo po jedan mailcic nekim novinama,tv itd.Neko ce valjda o tome
i pisati.
[ zoxy @ 11.03.2008. 14:20 ] @
Mene i dalje interesuje kada cje korisnici biti obaveshteni? znachi ovo je totalno na kvarno...i dalje nikakav info...zato mi je i sumnjivo....
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 14:39 ] @
Jos tacno 8 sati i 20 minuta do promene, a ja nikakav info nisam dobio na svom broju (paket prenesi 125).
[ boban779 @ 11.03.2008. 14:49 ] @
Obaveštenje je na sajtu i ono je javno. Nema potrebe slati smsove korisnicima.
[ zoxy @ 11.03.2008. 14:49 ] @
A jeli? pa bash lepo...za omiljeni broj su makar korisnici dobili SMS da se menja...chak je i MTS poslao sms i to 5-7 dana ranije
[ KOLE89 @ 11.03.2008. 14:50 ] @
A šta ako neko nema pristup internetu ili ne proverava Telenor sajt svaki dan? Bezobrazluk...
[ agasoft @ 11.03.2008. 14:51 ] @
pa hajdee mi kao nekakva zajednica, da usaglasimo jedno pismo svim velikim
medijskim kućama, bar će jedna biti zainteresovana, a i novine dolaze u
obzir, pogotovo one kojima sve smeta.
[ abyss @ 11.03.2008. 15:01 ] @
A jel pise negde u onom post-paid ugovoru da oni smeju da menjaju tarifiranje kako hoce?
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 15:09 ] @
Nazalost ugovor nije trenutno tu pored mene, u Pirotu mi je kuci... Ako neko ima pri ruci ugovor neka pronadje deo o tome...

btw. ovo je stvarno bezobrazluk da na wap.telenor.co.yu nista ne pise o ovome, bar ja nisam pronasao.

http://wap.telenor.co.yu/view.php?page=59720
[att_img]
[ Sumnjiv @ 11.03.2008. 15:20 ] @
Pozdrav svima.

Bio bih zahvalan kada bi mi neko objasnio sta ova vest zapravo znaci, odnosno, sta je tu novo u odnosu na stari nacin obracuna i kako ce se to odraziti na racune.

Ja sam dugo koristio stari paket Mobi Pro 90, da bi me pre 2 nedelje nazvali iz Telenora i pitali me da li zelim da predjem na Prenesi 250 gde su mi objasnili kako je to bolje za mene itd... tako da sam na kraju prihvatio i potpiusao ugovor

Sta sada ovo znaci. Izvinjavam se na potpunoj neupucenosti, ali se jednostavno nisam ovim bavio ranije

Hvala na odgovoru

:)
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 15:30 ] @
Ovo znaci da imate umesto 250 besplatnih minuta 325 istih, ali da ako Vam razgovor traje manje od jednog minuta, bice vam potrosen/naplacen ceo minut.

Ovo prakticno znaci da ako imate veci broj kratkih poziva, to moze da doprinese tome da vam racun bude veci, a ako nemate puno kratkih poziva onda Vam nece mnogo smetati.

Mene licno ovo pogadja poprilicno, jer dobijam preko 75% vise potrosenih minuta zbog ovog zaokruzivanja prvog minuta.
[ enthusy @ 11.03.2008. 15:34 ] @
Citat:
agasoft: pa hajdee mi kao nekakva zajednica, da usaglasimo jedno pismo svim velikim
medijskim kućama, bar će jedna biti zainteresovana


Sve te medijske kuće uzimaju debele pare od reklamiranja operatera... tako da se neće niko kačiti sa njima.
[ videofon @ 11.03.2008. 15:35 ] @
Citat:
boban779: Obaveštenje je na sajtu i ono je javno. Nema potrebe slati smsove korisnicima.



Evo postar mi je doneo pismo od Telenora:

"Postovani,
U skladu sa kretanjima na trzistu i zelji da svojim korisnicima ponudi sto bolje uslove, Telenor je unapredio ponudu i dodatno je prilagodio Vasim potrebama.

Tarifni paket PRENESI sada Vam omogucava jos vise minuta i poruka u okviru iste mesecne pretplate.

Kao korisniku PRENESI 50 paketa, sada Vam na raspologanju stoji 60 minuta razgovora i 60 SMS poruka, sto je 10 vise nego do sada. Cena minuta i SMS poruka u Vasem paketu ostaje ista, kao i Vase mesecno odrzavanje.

Od 12. marta, pozivi u tarifnim paketima: Jedna cena, Moje vreme, Vise price i Prenesi se tarifiraju po broju utrosenih sekundi, nakon prvog minuta razgovora.

Vas Telenor"


[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 15:38 ] @
Eh dok meni stigne to pismo procice 2-3 dana sigurno :(
[ zoxy @ 11.03.2008. 15:53 ] @
Ali pazi u pismu kao ni na sajtu nidge ne pishe da se prvi minut zaokruzhuje...znachi obratite pazhnju kako su to "zamaskirali"
[ SasaDee @ 11.03.2008. 16:15 ] @
Sto se tice kikanja medijima, covek lepo rece da nema nista od toga i zasto.

Jedino sto svi mogu da urade je da svi koje ovo "poboljsanje usluge korisnicima" pogadja okrenu korisnicki servis i raspitaju se za uslove raskida ugovora. To ce im za pocetak staviti do znanja da ima ljudi koji ne vole takva poboljsanja. Posle toga, idealno za vikend, a prema kakvom takvom dogovoru i organizaciji, svi bi trebali da se uzdrze od zvanja i slanja SMS-a, bar 2 dana vikenda. Treci korak bi bio da svako, tokom iduce nedelje, posalje mail na istu adresu sa dogovorenim tekstom. Dodatno svi, ukljucujuci i ljude koji ne koriste mail, da istovremeno posalju SMS na broj od nekog glavonje iz Telenora. Time bi se bar na kratko opteretila mreza a i glavonju bi bar malo zabolela glava.

Problemi za ovakav scenario su da isti zagteva jaku organizaciju, volju i svest ljudi da je kukanje po forumuma i u drustvu beskorisno i da se samo svodi na gubljenje zivaca dok organizovana akcija ima suprotan efekat pa makar ne proizvela nikakve rezultate. Najveci problem je sto je broj ljudi koji su na Telenor postpejdu, koji osecaju da im je ova promena zavlacenje ruke u dzep i smatraju je prevarom, koji su svesni da je ovo jedan u nizu probnih balona u cilju jos vece pljacke (masa ljudi je u poslenje vreme presal sa pripejda na prenesi zbog zaokruzivanja 60+1)... itd, itd... ipak, najverovatnije, nedovoljan da im se naudi ali cemo se mi svakih nekoliko meseci skupljati ovde i kukati be veze.

Ja odavno imam lep broj 2XX-XXX i prelaziosam sa postpejda na pripejd i obratno vise puta ali mi je pukao film. Zvao sam danas da pitam da li mogu da se vratim na pripejd i ljubazna teta mi je rekla da ne mogu posto nisam od njih dobio takvu ponudu od njih (!?! sta god to znacilo). Pitao sam je za uslove pod kojima mogu da raskinem ugovor i ona mi je rekla da ce me zvati u roku od 24 sata da sredimo to. Kad me budu zvali videcu da li moze da se zakaze prekid ugovora za 7-10 dana koliko da imam vremena da izaberem nesto kod drugih provajdera i da par stotina besplatnih poruka iskoristim da javim ljudima novi broj. Ako slucajno povuku ovu odluku o promenama, i ja cu povuci odluku o prekidu ugovora ali iz jednog jedinog razloga - dugogodisnjeg broja.

Toliko od mene, ako krene neka akcija bojkota, tu sam.

[ agasoft @ 11.03.2008. 16:44 ] @
obaveštenje je javno, a šta sa 98% korisnika koji nemaju ni internet niti
posećuju ikada sajt? hmm?
Njih ko j... oni neka troše novac ne znajući na šta troše...
[ zoxy @ 11.03.2008. 16:46 ] @
Ti cje da dobiju rachune :) i sve cje da im bude jasno :) hehe
ja samo mislim da svi treba da se pokupimo kada dobijemo sledecje rachune i da se deremo u poslovnicama :)
I da to kachimo na youtube.
[ agasoft @ 11.03.2008. 16:51 ] @
Unapredio... Poboljšao...
:(
[ agasoft @ 11.03.2008. 16:51 ] @
zašto da ne? reklama je jedno, a vest kritika, komentar, nešto sasvim treće.
Nemaju tu oni sukob interesa.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 17:09 ] @
Sad sam se setio jednog letka koji mi je stigao uz racun za januar:

Ukoliko dovedete prijatelja u Telenor i on potpise ugovor sa nama na 24 meseca, dobijate 6 meseci aktivnu uslugu omiljeni broj...

Jeste vazi! Pa sad bi me taj/ta prijatel/prijareljica ubio/la da sam to uradio... Sto bi rekao Nelson: HA HA!
[ Mr One @ 11.03.2008. 17:14 ] @
Sad sam ih zvao pokvarena go**a, jos mi rece operater da necu biti automatski prebačen na novi prenesi 150 već da to moram sam da učinim. A šta će oni koji ne znaju da moraju (tj. da su isti uslovi osim broja minuta i poruka) da se prebace sa 125 na 150?

NE SAMO TO!!!! SVAKO KO SE PREBACI SA PRENESI 125 NA PRENESI 150 GUBI DO SADA PRENESENE BESPLATNE MINUTE I PORUKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tako mi reče ovaj operater!


Odmah sam podneo zahtev za raskid oba postpaid ugovora!!!! I ovog broja - mog ličnog jednog i jedinog (glavnog) kog imam već 6 godina :(

Hmmm samo ne znam šta dalje? Od MT:S-a mi se povraća, a Vip ne zaslužuje nikakav komentar.

TUGA!!!
Ali, po meni za sada jedina valjana ponuda je, na žalost, MIX 500, pošto trošim otprilike 125 min mesečno.... a sa zaokruživanjem bih trošio mnogo mnogo više..... rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
[ SasaDee @ 11.03.2008. 17:16 ] @
Citat:
agasoft: Unapredio... Poboljšao...
:(


prateci kretanja a na zahtev korisnika
[ enthusy @ 11.03.2008. 17:20 ] @
Ja ne znam šta je vama, vi kao da ne gledate REKLAME na televiziji i u novinama... da gledate shvatili bi da:
-minut razgovora košta samo 1 dinar
-mozete da razgovarate za 0 din/min
-extra telefoni koštaju samo 1 dinar
-možete da razgovarate sa 99% popusta
-što više pričate manje platite
-itd......
Pa zar ovo nije raj za korisnike mobilne telfonije?!
A vi se tu opterećujete sitnicama kao što su:
-PDV
-skupa uspostava veze
-zaokruživanje ragovora na minut
-razna ograničenja o trajanju popusta
-dvogodišnje vezivanje ugovorom pri čemu vam 18 puta promene tarifu
-ne obaveštavanje korisnika o promenama koje su nepovoljne za njih
-itd....

Pa nemojte molim vas!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 17:21 ] @
Znate sta je meni cudno? Oni osluskujuci potrebe korisnika i u zelji da mi ne moramo da skracujemo svoje razgovore nama zaokruzuju prvi minut, a ja ne videh nikoga ko ih je pohvalio ovde?
[ SasaDee @ 11.03.2008. 17:22 ] @
Sve razmazeno i bezobrazno :)
[ enthusy @ 11.03.2008. 17:28 ] @
Hm... mora da postoji logično objašnjenje... možda su oni hteli da napišu "mi prisluškujemo svoje korisnike", pa greškom napisali "osluškujemo"
[ avala100 @ 11.03.2008. 17:37 ] @
UZAS.
Kakva prevara i hohstapleraj. Ja bas nagovorio drugara koji 5 godina koristi FUN da predje na prenesi.
Ne znam sta da mu kazem sad.... I kakva je ono bila "medjufaza" sa tarifama?
Ja za sebe sigurno znam da cu na VIP, odlican signal (gde god se ja krecem), nova oprema, mnogo dobro se cuje zvuk, ne krci i ne pucketa, pa sta mi Bog da, ali sa ovima vise necu tikve da sadim...
[ Iksi @ 11.03.2008. 17:58 ] @
oce kurir d :))
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 18:04 ] @
Da, to je taj rad, malo je offtopic, ali upravo sam zvao korisnicki servis mt:s-a, i dobio informaciju da je 60 minuta u paketu MIX 250 ustvari promocija, i da ona vazi samo u martu i samo za postojece korisnike.

Sad sam u ogromnoj dilemi da li da zasnivam ugovor sa mt:s-om, ili ne, jer ko zna sta ce oni uraditi kad se zavrsi ova njihova promocija, sacekacu jos neko vreme, pa cu videti.
[ abyss @ 11.03.2008. 18:35 ] @
A jel to zaokruživanje na 60sec važi i za besplatne minute?
[ enthusy @ 11.03.2008. 18:44 ] @
@abyss molim te pročitaj prethodne postove da se ne vrtimo oko onoga što smo davno apsolvirali

Ja mislim da kad već kažu da osluškuju potrebe korinika treba to da proverimo. Hajde ovako, evo email adresa od korisničkih servisa sva tri operatera:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

Hajde neka neki književni talenat ovde napise rečenicu, dve ili tri o tome kao nam ne odgovara to zaokruživanje na minut pa da počemo sa masovnim slanjem mail-ova. Čisto da i mi njima malo vadimo dušu Ja ću obavestiti sve moje prijatelje o tome, što bi trebali svi da uradimo kako bi ovo poprimilo što veći obim.
[ Catch 22 @ 11.03.2008. 18:46 ] @
Kao jedan od moderatora ovog foruma, mogu samo da kažem: "Ufff bre, nije lako sve ovo čitati!"



Citat:
enthusy: Hajde neka neki književni talenat ovde napise rečenicu, dve ili tri o tome kao nam ne odgovara to zaokruživanje na minut pa da počemo sa masovnim slanjem mail-ova. Čisto da i mi njima malo vadimo dušu Ja ću obavestiti sve moje prijatelje o tome, što bi trebali svi da uradimo kako bi ovo poprimilo što veći obim.

Mislim da bi veći efekat izazvalo masovno isključivanje sa mreže u trajanju od 60 minuta, taćno određenog dana u određeno vreme... ali to se, verujem, neće nikad desiti ovde...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 18:55 ] @
Pa sta znam, ja mogu da uticem na 15-ak korisnika ako i toliko da iskljuce telefon na 60 minuta, ali da li ce to vredeti, ipak smo mi sacica jada.

Kolega, ne brini, citam i ja sve ovo
[ enthusy @ 11.03.2008. 18:56 ] @
U pravu si za efekat, ali kao što si na kraju i rekao, nema šanse da se organizuje tako nešto. Hajde onda da probamo ono što možemo da organizujemo.
[ avala100 @ 11.03.2008. 19:09 ] @
Zasto nema sanse?
Evo zakazite dan i sat, ja cu sigurno iskljuciti fon, prezivecu tih sat vremena...
(a usput cu obavestiti sve koje poznajem a imaju 063)
[ enthusy @ 11.03.2008. 19:28 ] @
U pravu si, preživećeš ti tih sat vremena, a preživeće ih i oni... neće ništa ni da ih zasvrbi.

Ali sada kad se ljudi naviknu da štede na svakom razgovoru i svakoj poruci jer je mobilni opet čist luksuz, videćemo da li će operateri da zarade više ili manje. Ja sa MIX 1000 prelazim na MIX 500 i ukidam tarifni dodatak za GPRS. U potpunosti ću da redukujem moj mesečni saobraćaj na neophodni nivo.
[ zzviktor @ 11.03.2008. 19:39 ] @
Bio u poslovnici da raskinem ugovor:

Pitam ja mogu li da predjem na pre pajd i oni mi ljubazno odgovorili da mogu
ali da dodjem kada je sef glavonja tu da bi mi odobrio pre pajd prelazak...

Samo da kazem da imam lepe plave oci???
[ zALFex @ 11.03.2008. 20:10 ] @
A da koristimo vip prepaid dok traje prmocija 1 din/min. ?
I da obavezno svi posaljemo mail korisnickom servisu!?
Da vidimo da li Telenorov CRM spavaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!
[ Catch 22 @ 11.03.2008. 20:18 ] @
Citat:
avala100: Zasto nema sanse?
Evo zakazite dan i sat, ja cu sigurno iskljuciti fon, prezivecu tih sat vremena...
(a usput cu obavestiti sve koje poznajem a imaju 063)

A što misliš da druga dva operatera ne zaslužuju "bojkot upozorenja"?
[ acebzan @ 11.03.2008. 20:34 ] @
Pa VIP ima glavnu zaslugu za sve ovo...
[ brzibg @ 11.03.2008. 20:40 ] @
Citat:
zzviktor

Samo da kazem da imam lepe plave oci???


Ha ha ha... Bar sam se malo nasmejao... Od muke.

Elem dugih 9 godina bio sam na pre paidu 063 mreze. I onda jednog dana primetim da mi vec par nedelja nenormalno odlazi kredit. I odem ja na internet i vidim poceli da zaokruzuju na minut a nisu me ni obavestili. Ko je ucestvovao na temama u vezi toga, mogao je da procita i moj gnev. I tako ja ljut pogledam sta mi je ciniti, od post paid-a mi se uvek povracalo, jer kao sto mogu da promene uslove tarifiranja, mogu i da odluce jednog dana da 1 minut kosta 1000e a ja potpisao da cu da platim....

Ali dobro nakon vise dana gledanja svih mogucih tarifa, odlucih ja da dam jos jednu sansu Telenoru i uzmem na probu PRENESI paket. Dok sam ja potpisivao ugovor (bez obaveze), cudom sam se cudio ljudima koji to isto rade ali uz obavezu od 2 godine.

Od tada svakih nedelju dana proveravam na internetu da nema nekih novih neprijatnih iznenadjenja. Bas sam u petak procitao kako su uveli i pakete sa vise minuta, ali sa 60+1 tarifiranjem i procitao sam ovde kako nece dirati stare pakete. Naravno, pomalo skeptican proverio sam to i na 9863 u sta su me UVERILI! A da zaboravio sam da kazem, kada sam potpisivao ugovor bas sam kroz salu rekao "Dok i ovde ne budete poceli da zaokruzujete na minut bicu vas korisnik", na sta je Telenorka maltene uvredjeno zbog takve insinuacije odgovorila "Telenor nikada nece svojim postpaid korisnicima promeniti tarifu vec ce uvesti nove i bolje pa kome odgovaraju moze da predje".

I dodjem ja danas i vidim pisamce u sanducetu od Telenora. Vidim ja reklama za prenesi pakete, pa sam odmah pomislio poslali mi ponudu za NOVE prenesi. I taman da zguzvam papir i bacim zapade mi za oko da tamo nije pisalo PRENESI 60 vec PRENESI 50 i ponovo procitam.

E pa bas vam hvala na obavestenju da cete od sutra da promenite tarifu!!! Napredujete sada ste me bar obavestili 5 sati unapred!?!

Ja ne mogu da verujem da su me za 3 meseca dva puta tako fino za*ebali, dok na prethodnih 9 godina nisam imao ni jednu zamerku (osim sto mi je bilo skupo ali to je vec problem naseg standarda).

A najlepsi mi je deo gde mi oba puta govore kako to cine U MOJU KORIST!!!

Kad samo pomislim koliko smo pricali i pisali o dolasku treceg operatera i nadali se boljim danima.

Misli lepse, gazicemo te i dalje.

[ maxxxic @ 11.03.2008. 20:41 ] @
http://forum.telenor.co.yu/viewtopic.php?t=4214
citiram Markonio člana foruma :
"Telenore,
Toliko ste jadni da sam morao da se registrujem samo da bih napisao da ste jadni.
Razumem da Vi koristite to sto u ovoj drzavi vlada bezakonje i sto bez sankcija mozete da se dogovarate sa "konkurencijom" oko stelovanja cena usluga i tako krsite bar nekoliko zakona, izmedju ostalog o zakona o sprecavanju kartelizacije, ali iskreno sam se nadao da cete ovo odraditi suptilnije i manje ociglednije.
Makar ste mogli to lepo svima da najavite nekim SMS-om kao i da to uradite na kraju obracunskog perioda. Ovako ostaje gorak ukus u ustima.
Znam da vam ne mozemo nista. Mozda ce nekolicina ljutih i uvredjenih da predje kod drugog provajdera, ali isto tako ce slican broj uvredjenih i ponizenih preci od drugog provajdera kod Vas, tako da se magicni krug kartelizacije zatvara.
Jos da je ovaj narod malo obrazovaniji pa da shvati da je tihi bojkot i potrosacka neposlusnost jaca od bilo kakve revolucije... ali tek smo novi u vodama "kapitalizma", kao sto ste i Vi zadovoljni vodama ovog divljeg kapitalizma i, normalno, gledate da sto vise zaradite dok Vas neko u tome ne bude sprecio.
Do tada, ostaje nam samo da se "smeskamo" dok nas "derete".
Pozdrav od veoma razocaranog desetogodisnjeg korisnika."


SAD JE NA VAS RED DA REAGUJETE !!!!
21. JE VEK , A ŠTA MI IMAMO OD TOGA ???
uspostava veze X,XX din + zaokruženje prvih 60 sec. X,XX din , pa tek onda 21. VEK u Rep.Srbiji !!!
ovako je u kod svih operatera u skoro svim tarifama ( pri / post ),
moj predlog je da reagujete po principu :
ili naplata uspostave veze bez bilokakvog zaokruživanja utrošenog vremena za razgovor nakon same uspostave ,
ili bez naplate uspostave veze (0,00din) sa zaokruženjen razgovora nakon uspostave na 30 ili max 60 sec nakon kojih nema daljih zaokruživanja !!!!!!!!!!!!!!!!
pa neka korisnici biraju , jer inače to oni i plaćaju .
takođe zabraniti ovakve promene za postojece korisnike !!!
unapred "zahvalan" građanin Rep. Srbije

* dostavljeno Ministarstvu za telekomunikacije i informatičko društvo

P.S. a da i nakon višesatnih pokušaja da se registrujem da dotični forum , kako bi i ja iskazao svoje nezadovoljstvo , nisam u toj nameri uspeo jer "nešto" nefunkcioniše , naravno bez obrazloženja ( tipično ) !!
pošto se sada i telenor pridružio mt:s-u i vip-u u "kampanji" naplate uspostave veze + zaokruživanja 60+1 , nevidim više svrhu da ostanem njihov korisnik , sada je svejedno kod koga ću biti , praktično su svi isti tj. konkurencije nigde !!!

[Ovu poruku je menjao maxxxic dana 11.03.2008. u 22:08 GMT+1]
[ finderetf @ 11.03.2008. 22:05 ] @
i ja podrzavam bojkot,hajde da zakazemo dan i sat i to da bude
svakodnevno.Za to vreme ubacite neku drugu karticu!
[ SasaDee @ 11.03.2008. 22:21 ] @
Gledajte da za vreme tog jednosatnog bojkota ipak imate telefon pri ruci posto moze da vam pozli. Zar mislite da ce da primete da nesto fali.
[ zzviktor @ 11.03.2008. 22:32 ] @
Hajde iovako vikend
12h do13h bojkot vipa
13h do 14h bojkot telenora 14h do 15 h bojkot mts

Ustvari bojkot vipa od 12 do 16 h kao kazna za sve ovo sto su doneli u
Srbiju...

Imam jedan predlog dase ministaerstvu pravde napise zahtwev za trokrevetnom
sobom u cz, stanovnici te sobe bibili
Aleksander Sperl
2 Stein Erik Villan
3 Vladimir Lucic

Moze i Branko radujko ako Lucic u medju vremenu zbrise u inostranstvo.
[ enthusy @ 11.03.2008. 22:54 ] @
Citat:
SasaDee: Zar mislite da ce da primete da nesto fali.


Realno rečeno.
[ Mr One @ 11.03.2008. 23:15 ] @
Ehhh da smo mi kao Grci, oni su svoje probleme u fiksnoj telefoniji rešavali tako što su svi, tj. većina, podigli slušalice na svojim telefonima na određen period i tako blokirali celu telekomunikacionu mrežu. To je bojkot!

[ bratislavp @ 11.03.2008. 23:42 ] @
Ovo podizanje telefona se pokusavalo i kod nas, bezuspesno :) Negde 2001. ako se dobro secam, ali nikako da se setim razloga. Mislim da je bilo nesto u vezi monopola Telekoma. Dzabe je to, verujte mi. Kao i svuda u zivotu postoji procenat ljudi koji se istice i buni za svoja prava i postoji masa (velika masa) koja ide kako je voda nosi. Hocu reci, sta mislite koliko korisnika i zna da ce ovo da im steti? Dobice poruku da im je broj minuta povecan i broj poruka povecan i WAU dobio sam vise, sto su dobre ove cike iz Telenora. Znam mnogo takvih ljudi i verujte mi samo ovde slusam vas (i sebe) kako se bunimo protiv ovakvih i slicnih gluposti, nigde vise. Ne znam kako da uticemo na sve ove stvari jer su zasticeni kao beli medvedi. Ugovorima pogotovu.

Pozdrav ljudi!
[ milance75bg @ 11.03.2008. 23:48 ] @
Pozdrav ljudi! Ova "akcija" telenora me je naterala da se uclanim ovde! Koristim prenesi 125. Dva pitanja jer mi nije jasno:

1. Da li ovo znaci da nam tarifiraju ceo prvi minut i dok smo jos u besplatnim minutima? (nesto mi se javlja da je odgovor, na moju zalost, pozitivan :)

2. Da li se i upsostava veze od sada naplacuje dok smo u besplatnim minutima?

Ako su i uspostavu poceli da naplacuju i u besplatnim minutima, ja cu sigurno da raskinem ugovor, na srecu nisam uzeo telefon preko njih pa mogu da ga raskinem kad hocu bez penala. Moja devojka je uzela i telefon uz ugovor na dve godine, zna li neko kakve su im sankcije za raskid ugovora u tom slucaju? U jadnoj zemlji mi zivimo, lepo ja kazem da je biti Srbin neka karmicka kazna...
[ enthusy @ 12.03.2008. 00:37 ] @
Citat:
milance75bg:
1. Da li ovo znaci da nam tarifiraju ceo prvi minut i dok smo jos u besplatnim minutima? (nesto mi se javlja da je odgovor, na moju zalost, pozitivan :)

Da, i u besplatnim minutima ti prvi minut obracunaju ceo.

Citat:
2. Da li se i upsostava veze od sada naplacuje dok smo u besplatnim minutima?

Ne, uspostava veze se ne naplacuje u besplatnim minutima.
[ zemun88 @ 12.03.2008. 01:46 ] @
Saljite sto vise imejlova telenoru i postavljate glupa pitanja da bi im preopteretili korisnicki centar

Ko ima net ode na portal moj telenor, pa gospodo svaki dan po jedno pitanje i videcete kako ce poludeti

I saljite stotine mejlova ratelu, i ministarstvu za telekomunikacije

Pa im se najebite keve


Znate sta vam je radite, predlazite dalje kreativne ideje
[ milance75bg @ 12.03.2008. 03:03 ] @
Ok, hvala na odgovoru, inace da su uveli i tarifiranje za uspostavu veze u besplatnim minutima, ovo bi bio poslednji mesec da sam kod njih. Nadam se da nece da nam ukradu besplatne minute koje trenutno imamo zbog navodnog prebacivanja sa "starih" tarifa 125 na ove "nove" 150, sa 50 na 60 itd, i to je neko pominjao u ovoj temi.
[ nervous83 @ 12.03.2008. 03:03 ] @
Ja poslao mail, zalio se, ne odgovara mi...
Ali, u ugovoru pise da mogu da promene cenu i uslove bez najave...

Takodje, mislim da je veeeeliki problem u zemlji Srbiji to sto imamo tri operatera koji se kopiraju medjusobno, koji nemaju ciljne grupe, i ispada da ponovo imamo monopol... A mislim da bi trebalo da se svaki operater odluci za ciljnu grupu i po tome prilagodi svoju ponudu... A ne, njima je samo zinula zadnjica za pare....

jednom recju, HAOS!!! Ili, bolje receno, KATASTROFA!!!

edit: Elem, mislim da bi jedan dobar nacin za iskazivanje nezadovoljstva bio otvaranje neke protestne grupe na Facebooku ili slicno, pa da im se uputi poziv da dodju i pogledaju koliko ljudi se ne slaze... Ajmo, dajte predloge za ime grupe?
[ Gayo @ 12.03.2008. 07:18 ] @
Ponovo su se pojavili prenesi paketi 1+1 na sajtu pod starim paketima. Mozda ce ipak biti moguce da ostanemo na starima. Mozda je to reakcija na nase komentare?
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2008. 07:56 ] @
Stari prenesi su tamo i bili, mozda jos nisu promenjeni. Ali evo sta je na WAP-u, iskopiracu svoj post sa Telenor foruma:

WTF?!

http://wap.telenor.co.yu/view.php?page=69619

Citat:
Prenesi 125
Mesecno odrzavanje: 500 din
Besplatnih minuta: 125
Besplatnih SMS-ova: 125
Obracunski interval: 60 sec
Uspostavljanje veze: 2.90 din
Minut u Telenor mrezi: 5.90 din
Minut u nacionalnom saobracaju: 5.90 din
Nacionalni SMS: 2.50 din


http://wap.telenor.co.yu/view.php?page=113626

Citat:
Mesecno odrzavanje: 500 din
Besplatnih minuta: 150
Besplatnih SMS-ova: 150
Obracunski interval: 60+1 sec
Uspostavljanje veze: 2.90 din
Minut u Telenor mrezi: 5.90 din
Minut u nacionalnom saobracaju: 5.90 din
Nacionalni SMS: 2.50 din


Sta? Em imamo manje minuta em imamo 60s a ne 60+1?! Pa Telenor vi ste stvarno najgori!
[ brzibg @ 12.03.2008. 09:06 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Sta? Em imamo manje minuta em imamo 60s a ne 60+1?! Pa Telenor vi ste stvarno najgori!


Tako ne pise u pismu koje su mi poslali.


Nije da verujem njihovom pismu. Vise me nista ne moze iznenaditi. Ne bi se mnogo zacudio ni da saznam da su se predomislili 5 minuta nakon sto su poslali ova pisma i da su ponovo promenili uslove...

Ja mislim da ako ovako nastave da cemo imati dnevno zaokruzivanje. Lepo ti odmah natovare na racun da si pricao ceo dan.

MNOGO BRE KRADETE LJUDI. DA KRADUCKATE PO MALO PA DA VAS I TOLERISEMO.

Stari Prenesi
Novi Prenesi

Za stare prenesi i dalje pise obracunski interval 1s.



[ zoxy @ 12.03.2008. 09:11 ] @
Juche mi je stigao rachun, ali ja ovo pismo nisam dobio.
Da li Vam je to stiglo uz rachun ili kao odvojena koverta?
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2008. 09:21 ] @
Meni je u ponedeljak stigo racun, ali nista od pisma jos...
[ brzibg @ 12.03.2008. 09:24 ] @
Odvojeno sam dobio pismo. Juce. Racun mi je stigao pocetkom prosle nedelje. Vec sam ga (nazalost) platio.
[ boban779 @ 12.03.2008. 10:25 ] @
Meni ova tarifa iz pisma odgovara. Imam veoma malo razgovora kracih od 1min. a dobio sam vise besplatnih minuta i poruka.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2008. 10:38 ] @
Meni smeta jedna stvar ja mogu najvise 150 razgovora u toku jednog meseca da obavim to je samo 5 razgovora dnevno, kao i da posaljem 5 SMS poruka, i to pod pretpostavkom da nisam imao duge razgovore.
[ Iksi @ 12.03.2008. 11:44 ] @
haha e ovo je najbolje :))
[ zoxy @ 12.03.2008. 12:39 ] @
Duplo je zlo, a niko to ne konta/ necje da prizna.

1) bilo ko ko ikad pricha manje od minut je "pokraden"
2) nema nachin da se zna koliko je minuta potrosheno, znachi vishe nem ni brojachi u telefonu nichemu ne sluzhe

[ brzibg @ 12.03.2008. 12:45 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Meni smeta jedna stvar ja mogu najvise 150 razgovora u toku jednog meseca da obavim to je samo 5 razgovora dnevno, kao i da posaljem 5 SMS poruka, i to pod pretpostavkom da nisam imao duge razgovore.


Slobo je*i ga. Prenesi 250 pa ces moci 11 razgovora dnevno manjih od minut i isto toliko i poruka.
Ustvari to je i poenta cele nase dreke. Ako ti je do sad savrseno odgovarao 125, sada ili ces da udaris restrikcije ili ces morati da uzmes veci/drugi paket.
U prevodu za one koji imaju puno kratkih razgovora poskupeli su i vise od 100%.

Ali bi voleo da cujem objasnjenje nekoga iz Telenora, cemu sada sluzi stavka, uspostavljenje veze.
Cisto malo da se nasmejem, jer logicno objasnjenje ne postoji.

Mogu onda i da se reklamiraju 0 dinara po minuti, uz:
5dinara uspostavljanje veze,
3dinara po minuti taksa za koriscenje radio frekfencije,
2dinara po minuti utrosak struje,
itd.

Cilj je da se ode sto dalje od normalnog, preglednog nacina naplate troskova, jer se korisnik sa sto komplikovanijim nacinom ne moze izboriti, niti iskalkulisati koliko na kraju njega kosta jedan sekund razgovora, sto bi mi svi voleli da znamo i uporedimo. Naravno sada sa ovim nacinom nemamo nikiakvu kontrolu poziva osim ako neko nije lud da nosi sa sobom svesku i upisuje. Do sad smo imali licni "informacioni sistem" u vidu brojaca u telefonu.
[ zoxy @ 12.03.2008. 12:49 ] @
Josh malo pa cjemo imati uspostavu veze za SMS i zaokruzhivanje na 5 minuta :) Polako...mislim drzhavu ochito bash briga, a ovi u ratelu su ili gluvi ili glupi ili korumpirani.
[ agasoft @ 12.03.2008. 12:50 ] @
Hehehe, kad pomenuste Grčku, i podizanje slušalica, ima i za mobilnu
telefoniju jedan konstruktivan predlog:

Da se dogovori dan i sat, kada će i prepaid i postpaid korisnici uraditi
sledeće:
Vip:
da svi korisnici u isto vreme otvore linije i pozovu broj 1234, i
preslušavajući govorni automat, drndajući po opcijama, opterete i onako
jadnu mrežu, kao i MTS preko koje u većini mesta isti i ide. MOgu takođe da
pozovu i govornu poštu na 7777.
Telenor prepaid: Korisnici u dogovoreno vreme mogu pozivati besplatne
brojeve 912, 914, 9636 kao i 909, i na taj način pokušati opterećenje i
ometanje telenor mreže:
Telenor postpaid:
U dogovoreno vreme pozivanje besplatnih brojeva 9636 i 909,,,ž
MTS:
U dogovereno vreme pozivanje besplatnih brojeva 777, 778, 788, 789 i 711,
kako bi se već opterećna MTS mreža već onako opterećena, raspala od jada!
Dakle, ja predlažem da se ili na ovom forumu postavi posebna top tema,
"Protest korisnika", ili napravi poseban web site, koji bi imao link sa ovog
foruma, da se kampanja ozbiljnim tempom širi na sve moguće načine, da
obaveštavamo prijatelje, rođake, saradnike, ako treba i neke sitnije i
krupnije medije, da ostavljamo oglase, proglase i tome slične stvari, kako
bi kampanja zaista dobila na značaju. Ne smemo podcenjivati značaj
opterećenja mreže, jer to je jedan od najefikasnijih načina za uzdrmavanje
glavonja!
Kombinovano sa ovim, dajte da danas, kao ljudi, pametni i pismeni, konačno
sastavimo pismo svim operaterima, koje ćemo u velikom broju, više puta na
dan, sa što više e-mail adresa slati našim velikim bezobraznim operaterima!
Gospodo, budimo jednom u životu ozbiljni, ne podcenjujmo svoje velike
mogućnosti, mi smo velika mašinerija, koja, samo ako hoće sve može, protiv
svih!
Ja, predlažem da se protest ovog tipa započne sutra u pet do dvanaest i da
traje svakog dana po dva sata!ž
Ako budemo snažni i mnogobrojni, možemo postići sve!
[ avala100 @ 12.03.2008. 12:50 ] @
Ispade da je najjevtinije koristiti paket Start, pa makar i placati tih 150 din pretplatu.
Tamo je jos uvek tarifiranje na sec (ukoliko se ne dosete i to promene).


Slazem se sa Agasoftom, kad pocinjemo sa zivkanjem?
[ owim @ 12.03.2008. 12:55 ] @
Citat:
Nadam se da nece da nam ukradu besplatne minute koje trenutno imamo zbog navodnog prebacivanja sa "starih" tarifa 125 na ove "nove" 150, sa 50 na 60 itd, i to je neko pominjao u ovoj temi.


Nisam Telenor postpaid, ali koliko sam hvalio -- HOĆE! Telenor, u're going DOWN!
[ owim @ 12.03.2008. 13:00 ] @
Citat:
predlažem da se ili na ovom forumu postavi posebna top tema,
"Protest korisnika"

Potpuno podržavam u max ću učestvovati u tome. Samo me obavestite šta i kada, i "rušim" sve tri mreže! Tako se to radi i na zapadu.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2008. 13:16 ] @
Ja sam za rusenje mreze, ali ne podrzacu i ima jos ljudi oko mene bar 15-ak koji ce isto to odraditi, samo sto je mozda pametnije da sa jednog broja pozovete drugi i da pustite da odzvoni, pa onda ponovo i tako neko vreme, da se mreza zapne...

Samo ne znam da li cemo postici bar priblizno efekat nove godine, mada bas i ne verujem...
[ owim @ 12.03.2008. 13:21 ] @
Burazer koristi Telenor postpaid, sa njegovor Moj Telenor naloga poslao sam sledeće pismo:

"Poštovani,

Koristim paket Prenesi 125. Ovaj paket više ne postoji u spisku aktuelnih ni starih paketa. Molim da me izvestite šta će se desiti sa mojim paketom?

Takođe, vidim da je Prenesi 150 potpuno ISDENTIČAN po svim uslovima. Da li automatski prelazim na njega? Šta se dešava sa prenetim minutima i porukama u okviru mog tekućeg Prenesi 125 paketa koji više ne postoji?

Kako ste ga VI UKINULI bez mojeg znanja i bez OBAVEŠTENJA, očekujem da prenesete sve minute i poruke. Potvrdite.

Nikakavih informacija nema na sajtu.

Sem toga, raskinuću ugovor sa vama jer ste uveli 60+1 tarifiranje u okviru besplatnih minuta, BEZ IKAKVE OBJAVE, i sa drskim pamfletom iz kojeg se to ne vidi.

Misliću lepše i videti dalje, ali što dalje od Telenora! Hvala što ste mi otvorili oči!

Svako dobro, još ovaj mesec!"
[ agasoft @ 12.03.2008. 13:23 ] @
eto, ja sam sebe shvatio ozbiljno, i poslao sms na par brojeva sms o
protestu, na prethodno navedene načine, od sutra od 11 55, do 14 časova. Ako
moderatori dozvole i top temu oko dogovaranja i pregovaranja daljih koraka,
ništa neće škoditi. Još jednom, ništa nije smešno, i sve će biti onoliko
ozbiljno koliko to sami pred sebe i druge postavimo, pritom ne podcenjujući
ničiji značaj:
Ja ću danas, kao inicijator, postavljati na svim sajtovima informacije o
kampanji, čak i na svom ličnom sajtu, i privatnom i poslovnom, da bilo ko
svrati to može videti. Lanac SMS porukama je jedno od rešenja, da bi se
obaveštenost među ljudima proširila.
Nije nas potrebno mnogo, ja sam ubeđen da kad bi se napravilo oko hiljadu
dve poziva, da bi to bilo sasvim dovoljno za opterećenje resursa...
[ agasoft @ 12.03.2008. 13:26 ] @
Možemo postići i efekat nove godine, a i više od toga, ako bez uzdržavanja i
ustručavanja pozovemo ljude i objasnimo o čemu se radi. naravno, kada se
govorni automati preopterete, onda zvati poznate brojeve, da zvoni do
kraja, pa prekidati vezu, mada mislim da je ipak efekat jači kada se veza
uspostavi!
[ agasoft @ 12.03.2008. 13:34 ] @
fantastično, idemo dalje, ja sam sledeći koji piše pismo, ali sa prepaid
portala.
[ Zeka_SD @ 12.03.2008. 13:57 ] @
Pridružujem se bojkotu i aktivno ću učestvovati u njemu!
[ SasaDee @ 12.03.2008. 14:26 ] @
Slab vam je to bojkot. Ajde svako posteno da kaze da li ce svaki dan da drnda telefon po dva sata.

Molim?!?

Dok se nekiliko destetine hiljada ljudi ne organizuje da danima ne koristi mobilni, osluskivaci zelja se nece ni osvrnuti. Vidim da ima predloga da se Telenorov broj iskljuci na sat vremena a da se neka druga kartica ubaci za to vreme, da ne zafali signala. Ko ne moze sat vremena bez mobilnog onda ni novo tarifiranje ne bi trebalo da mu je skupo.

Gospodo, ako mislite da isterate ono sto ste naumili potreban je mnogo veci trud od ovog koji predlazete. Ide vikend, bicete ili kuci, blizu fisknog, ili cete u setnju, na sport, pecanje ili bilo sta drugo...
[ milance75bg @ 12.03.2008. 14:29 ] @
Citat:
Nadam se da nece da nam ukradu besplatne minute koje trenutno imamo zbog navodnog prebacivanja sa "starih" tarifa 125 na ove "nove" 150, sa 50 na 60 itd, i to je neko pominjao u ovoj temi.

Nisam Telenor postpaid, ali koliko sam hvalio -- HOĆE! Telenor, u're going DOWN!



Oko ovoga bi trebalo da imamo precizne informacije jer sigurno ima mnogo ljudi koji, kao i ja, na prenesi paketima vuku i po 50-60 minuta i poruka iz predhodnih meseci i ako bi nam to ponistili zbog navodnog prebacivanja na "nove" pakete, raskid ugovora je nazalost jedino resenje i to odmah!
[ zoxy @ 12.03.2008. 14:42 ] @
KAda bi svi postupili kao ti i bili drski i naveli kao napomenu raskida ugovora " ZATO SHTO STE ALAVE STOKE I ZAOKRUZHUJETE NA MINUT" verovatno bi se telenor opametio. Ali teshko da cje ishta biti od toga....najgore je shto su oni zavrshili ti...i ko zna koje im je sledecje shishanje u planu....
[ abyss @ 12.03.2008. 14:50 ] @
Nemam ugovor kod sebe ali kako raskinuti ugovor potpisan na 2 godine (onaj sa telefonom na poklon) i koliko se placa raskid?
[ enthusy @ 12.03.2008. 14:55 ] @
Zavisi koji si telefon uzeo. Nazovi korisnicki servis i saznaces sve to za dva minuta.
[ brzibg @ 12.03.2008. 14:57 ] @
Aman ljudi kako ne shvatate da se st*ka dogovorila. Neko je vec napisao na ovom forumu ali ne znam na kojoj temi kako ima info da su seli i dogovorili se da se vise ne takmice, ne obaraju cene i ne placaju dzabe reklame. I stvarno nakon toga su prestale maratonske reklame na TV-u, i pocele ove bezobrazne akcije i kod MTS-a i kod Telenora.

Dogovorila se st*ka, iako je to krsenje zakona, ali imaju oni ledja....

Podrzavam bojkot. Samo mislim da ce biti efekat ako se pocne prvog dana samo 5 minuta, pa onda postepeno da se to povecava. Jer zaista je tesko ocekivati da ce neko na poslu 2 sata da drnda telefon. Ovako 5-o minutna blokada mreze. I onaj ko radi moze da izadje na cigaru u to vreme i da da svoj doprinos. Poenta je samo pokazati da nas ima dovoljno koji nece da se pomire sa nastalom situacijom.
[ enthusy @ 12.03.2008. 15:09 ] @
Da budem iskren, ja mogu da iskljucujem telefon i po tri sata dnevno ako treba i to mesecima. Ali mi ne pada na pamet da svaki dan zovem korisnicki servis ili neki privatni broj pa puštam da zvoni, pa zovem opet i tako ko zna koliko dugo... ja imam pametnijih stvari da radim u životu! A naročito mi ne pada na pamet da to radim jer nema šanse da u tome učestvuje dovoljno disciplinovanih koji će svaki dan da se igraju sa time. Možda bi neki i hteli, ali će u to vreme imati pametnija posla nego da sede i drndaju telefon besmisleno.
[ agasoft @ 12.03.2008. 15:47 ] @
Sasa, isključivanje telefona nije nikakvo rešenje, koliko samo brojeva u
svim mrežama u ovom trenu nije aktivno?
[ enthusy @ 12.03.2008. 16:05 ] @
Broj neaktivnih kartica nije toliko bitan koliko je bitan broj aktivnih kartica.
[ zemun88 @ 12.03.2008. 16:30 ] @
Ma pozivanje brojeva i mreze nece delovati, i ako se to desi mreza ne moze da eksplodira

Lepo postavite teme na svim forumima za bojkot telenora
[ nervous83 @ 12.03.2008. 16:47 ] @
Ja ipak mislim da je pisanje maila telenoru najbolje resenje
i sto vise lepo srocenih mailova
ja sam uputio...
[ Gayo @ 12.03.2008. 17:03 ] @
Eh kako bi bilo lepo kada bi mogao da predjem na prepaid na koji bi mi uplatili sve ono sto moram da platim pod ugovornom obavezom. Istog trena bi platio i postao prepaidovac.
[ Brdja @ 12.03.2008. 17:34 ] @
@abyss: Ukoliko se ja dobro sećam šta sam pročitao u ugovoru, ako hoćeš da raskineš ugovor sa njima, a uzeo si telefon, moraš da platiš onoliko pretplate koliko ti je još ostalo do kraja ugovorne obaveze.
[ Bartman @ 12.03.2008. 17:57 ] @
Ja sam presao sa Telenora pre par nedelja na MTS. Ko da sam znao sta ce se desiti LOL
Inace ni MTS nije nista bolji, mada posto ne daju prenos minuta nadam se da ce bar zadrzati obracun na sekundu.
Ipak sam skeptican jer je izgledao pao tajni dil izmedju MTS-a, VIP-a i Telenor-a oko podele plena i skalpova.
Jel ste primetili da su drasticno smanjili broj reklama na TV-u i u novinama. Pre par meseci nije moglo da se zivi od njihovih reklama !!!
Inace meni nije jasno sto se bunite, pa to su STRANI investitori. Hocete u EU, pa to mora da se plati !!!
Inace racunajte kada prodaju EPS, da cete im pare od akcija vratiti za godinu-dve cim budu digli cenu struje 2-3 puta.
Sta cete mi smo mafijasko-kapitalisticka drzava, i nasa DEMOKRATSKA vlast kojoj je cilj ''EU or bust'' nema nama srece !!!
[ Gayo @ 12.03.2008. 18:11 ] @
Citat:
Brdja: @abyss: Ukoliko se ja dobro sećam šta sam pročitao u ugovoru, ako hoćeš da raskineš ugovor sa njima, a uzeo si telefon, moraš da platiš onoliko pretplate koliko ti je još ostalo do kraja ugovorne obaveze.


Ma znam to. I mislio sam na te pare. Kada bi mi broj prebacili na prepaid i te pare sto im dugujem stavili na taj racun. Ili makar pola.... Znam da nema sanse. Samo mastam bezveze. :-)
[ calexx @ 12.03.2008. 18:37 ] @
Kako to misliš da pare koje moraš njima da platiš prebace na tvoj račun?

Inače nemojte da gubite vreme, neće oni ni da osete ako gasite telefone ili ako zovete da bi opteretili mrežu. Na ovakvim forumima je sitan procenat njihovih korisnika, neće ni da znaju da se nešto dešava.
[ malisha @ 12.03.2008. 19:20 ] @
Ako sam dobro upućen (a nisam se preterano trudio), skrnavi telenor je i dalje (po meni) najbolji operater... samo zato što još dozvoljava prenošenje nepotrošenih minuta.

Koliko sam pratio mts je to (mrtav ladan - kamo lepe sreće ) ukinuo tu mogućnost, a vip nikad nije ni nudio....

E sad... sto su u telenoru kuč*e pa nam ga uteraše sa 60+1 .... je u stvari samo zdrava ekonomska logika. Zašto i oni ne bi cepali za prvi minut, kad to rade ostala 2 konkurenta??? Pa još kad su videli da ta priča prolazi......

Možemo mi da se ljutimo koliko god hoćemo (ja prvi ceo dan kidišem na sve oko sebe koliko me je ovo iznerviralo), ali to nam je što nam je. Jednom kad ovo gde mi živimo bude bilo DRŽAVA ... možemo se nadati malo normalnijim stvarima... Bre gledam na RTL u Hrvatskoj vip ulazi na tržište FIKSNE telefonije!!! A mi?

U ime NIS-a, EPS-a i Telekoma.... AMIN (da ne kažem mišković)
[ Gayo @ 12.03.2008. 19:21 ] @
Citat:
calexx: Kako to misliš da pare koje moraš njima da platiš prebace na tvoj račun?


Pa sada ja njima placam pretplatu od koje i ja imam neke prednosti. Konkretno, podpisao sam jednu cenu 177 pretplata za nista ali sam se prebacio na prenesi 50 gde za 118 dinara vise ipak imam uracunatih 50 minuta i poruka. Znaci, ja njima 300 dinara dajem (177 obaveznih) ali nesto imam od toga. E kada bi tih 177 x meseci koje im dugujem ja njima platio a oni meni uplatili na prepaid broj ja bi bio zadovoljan a oni bi opet dobili te pare koristio ja ili ne.

Citat:
calexx:Inače nemojte da gubite vreme, neće oni ni da osete ako gasite telefone ili ako zovete da bi opteretili mrežu. Na ovakvim forumima je sitan procenat njihovih korisnika, neće ni da znaju da se nešto dešava.


Ovo je istina. Ja bi radje da se mi fino okupimo ispred Telenora u Omladinskih brigada pa se okupe novinari i onda se nesto i pokrene oko ovoga. Ovako nista.
[ beljabeli @ 12.03.2008. 21:35 ] @
Citat:
nervous83: Ja ipak mislim da je pisanje maila telenoru najbolje resenje
i sto vise lepo srocenih mailova
ja sam uputio...

I ja mislim da je to najbolje resenje.
Shalji, shalji, shalji :-)
[ abyss @ 12.03.2008. 22:03 ] @
Citat:
Ako sam dobro upucen (a nisam se preterano trudio), skrnavi telenor
je i dalje (po meni) najbolji operater... samo zato što još
dozvoljava prenošenje nepotrošenih minuta.


Cini mi se da je to sledece sto ce biti ukinuto, "u skladu sa
kretanjima na trzistu"...
[ finderetf @ 12.03.2008. 23:26 ] @
A odakle ona zna da ce uvesti zaokruzivanje na minut,ZNACI DA SU SE
DOGOVORILI!
[ bujde16 @ 12.03.2008. 23:59 ] @
Kao sto se mi nikada necemo dogovoriti :)
[ zzviktor @ 13.03.2008. 00:27 ] @
Njih je samo troje a nas je mnogo....
[ Markoxxx @ 13.03.2008. 00:36 ] @
srbija do tokija!


ranije sam koristio mobtel post paid, ali sam prestao bas iz ovakvih razloga, vec 3-4 god koristim telekom post paid, i treba mi jos jedan, planirao sam sutra da odem u telenor da uzmem neki paket mozda vise price 2000, ali posle ove teme se dvoumim:)
izgleda da ce to ipak biti VIP 325, a i telekom ne prenosi vise neiskoriscene minute iz prethodnih meseci, a pre nove godine su BEL pakete obogatili sa 20%, za u decembru i januaru extra 20%, a sada koliko mi se cini nema ni onih prvih 20% :) :) :D
[ zzviktor @ 13.03.2008. 00:37 ] @
Postovani imam pouzdanu infoermaciju da ce se u aprilu pojaviti novi paketi
kod telenora, ali od ove informacije osim da je pouzdana nemamo nista dok se
isti ne pojave...
[ Gayo @ 13.03.2008. 06:53 ] @
Sa pojavom poslednjih paketa ugodno su nas iznenadili sa pojavom prenesi paketa. U poslednje vreme samo neke negativne promene unose tako da je moje ocekivanje da ce i ti novi paketi (ako se pojave) biti sr****.

Nekom logikom cini mi se da bi mogli da uvedu pakete koji ce imati besplatno ili "besplatno" pozivanje jednog broja. Mozda su zato ukinuli omiljeni broj.

[Ovu poruku je menjao Gayo dana 13.03.2008. u 08:12 GMT+1]
[ zALFex @ 13.03.2008. 07:13 ] @
Korisnicima Prenesi paketa je bar ublazen prelazak dodavanjem besplatnih minuta i poruka,a zamislite kako je tek korisnicima paketa Moje vreme, Vise price i Jedna cena (ako ih ima:D ), njima se uvek i naplacivala uspostave veze,a sada i 1. minut...
[ Slobodan Milivojevic @ 13.03.2008. 07:15 ] @
Pa ako kazu da je minut 2.36din (sa sve PDV-om) tj nesto slicno kao prenesi samo sa duplo vise minuta, mozda i predjem a ako se to ne desi... Cao zdravo
[ Silencer @ 13.03.2008. 07:47 ] @
1. Zalbe saljite na adresu [email protected] ili broj 2026-875 ( broj za pravna pitanja u vezi telenora - ugovor, poslovnje telenora... )


Ministarstvo telekomunikacija upit za zalbe http://www.mtid.sr.gov.yu/code/navigate.php?Id=5
ili [email protected]
Telenor pitajte zasto nema uvid koliko je potroseno minuta, jer u ugovoru stoji da mora da se obezbedi koriscenje mobilnih usluga
a sistem 60+1 ne moze bez toga ( imaju ga vip i mts )

ODREDBE UGOVORA
CLAN 12.
Telenor je duzan da za vreme trajanja pretplatnickog odnosa obezbedi Pretplatniku, u okviru tehnickih mogucnosti na podrucju koje pokriva GSM mreza, koriscenje usluga iz GSM mreze.

Mora postojati uvid u utrosene minute, da bi korisnik znao koliko je potrosio. Inace se korisnik dovodi u zabludu
A operateri su mi rekli da svakog meseca resetujem telefon da vidim koliko sam pricao

2. Zvao sam organizaciju za satitu potrosaca NOPS

i rekli su mi da se posalje ministarstvu trgovine i usluga zalba na opsti ugovor ( tako naglasiti ), da potrosac objasni svoje nezadovoljstvo, da su ugrozeni njegovi interesi i prava, i da se 3 mobilna operatera ponasaju monopolski uvodjenjem ovakve usluge.

Svako od vas neka napise po jedan meil i neka posalje

mail adresa ministarstva [email protected] telefon za proveru o primljenom imejlu 3618 - 852

Ubacujte dalje email adrese i naravno saljite medijima



Preuzeto sa telenor foruma :)
[ zoxy @ 13.03.2008. 11:37 ] @
Evo odgovor iz ratela :

Postovani gospodine *****,



Trziste mobilne telefonije je slobodno. RATEL ne regulise cene, nego ih operatori slobodno formiraju.



Ukoliko smatrate da je prekrsena neka odredba Vaseg ugovora sa operatorom mobilne telefonije, molili bismo Vas da nam dostavite kopiju ugovora, da bismo eventualno mogli da trazimo da se operator izjasni i da Vam damo pravni savet.



Srdacan pozdrav,



Aleksandra Stefanovic

Savetnnik za odnose s javnoscu

RATEL
[ Catch 22 @ 13.03.2008. 12:23 ] @
Samo da vas sve podsetim da nam je trenutno "Vlada u ostavci" (tj. nemamo Vladu)...
Da li se baš slučajno sav ovaj cirkus na GSM tržištu (i ne samo tu) dešava u sadašnjem trenutku?!?
[ zzviktor @ 13.03.2008. 12:50 ] @
Bruka odj nas ratel samo zato sto su ih ovi konji i lopovi podkupili...

Vidi se koliko su ne pismeni...

Odnosi sa javnoscu hahahahahahah
[ nervous83 @ 13.03.2008. 13:17 ] @
Citat:
zzviktor:
Vidi se koliko su ne pismeni...

Odnosi sa javnoscu hahahahahahah


ne bih da offtopicujem, ali ako ces da prozivas druge da su nepismeni, onda prvo ti postuj gramatiku


[Ovu poruku je menjao nervous83 dana 13.03.2008. u 14:30 GMT+1]
[ zoxy @ 13.03.2008. 13:25 ] @
offtopic : savetnnik se pishe sa jednim N
[ Gayo @ 13.03.2008. 16:11 ] @
Hahahha. Meni je stigao identican odgovor zajedno sa tim "savetnnik". Znaci oni to samo masovno salju isti mail menjajuci nasa prezimena. ZAmislite kako je to dosadan posao. Sedis i saljes jedan te isti mail non stop.

Ljudi, nema nama spasa...
[ SasaDee @ 13.03.2008. 18:09 ] @
Citat:
zoxy: Evo odgovor iz ratela :

Postovani gospodine *****,


bal bla bla


Srdacan pozdrav,



Aleksandra Stefanovic

Savetnnik za odnose s javnoscu

RATEL


Ovo je najveca nesreca ovog drustva. Principom negativne selekcije razni tupani su se docepali poslova za zvucnim nazivima (poput ovog svetnnika) a da istovremno nemaju mogucnost da razumeju osnovne stvari koje im se kazu. Kao sto kola ne voze samo automehanicari, tako ne mora svako ko nekad u zivotu mora da potpise neki ugovor ne mora da bude dipl. pravnik. Tako, ako im se neko obrati povodom ove prevare, to ne znaci da se on zali na cene nego se zali na nepostovanje opsteg ugovora i dobrih obicaja. Taj RATEL ne shvata da je on najodgovorniji u ovom slucaju posto je on Telenoru dao dozvolu za rad a da pri tom nije ni prstom mrdnuo da zastiti gradjane koji, kao sto sam rekao, ne mogu svi da budu strucni da tumace ugovore pre potpisivanja. Nazalost, po ko zna koji put se desava da ovakve glavonje ne rade u korist ove drzava i njenih gradjana. Izgleda da "strani investitori" bolje placaju pa rade za njih.
[ Miroslav Mitrovic @ 13.03.2008. 20:02 ] @
Juce sam poslao email telenoru bas da vidim da li uopste imaju nameru da uvedu za postpeid brojeve proveru stanja.Mislim na to koliko je ostalo "besplatnih' minuta u mrezi i van mreze itd.Odgovor je sledeci:


trenutno ne postoji mogucnost provere preostalih besplatnih minuta i SMS poruka. Telenor planira uvodjenje ove usluge od avgusta meseca 2008. godine. Predlažem Vam da pomoću counter-a(brojača) koji se nalazi u listi poziva pratite svoju potrošnju.
[ synn @ 13.03.2008. 20:39 ] @
Mislim da je za ovo nadlezno pre svega Ministarstvo trgovine i usluga, kao i Komisija za zaštitu konkurencije (antimonopolska komisija).

Treba malo njih izbombardovati mailovima, pa mozda nesto i urade za nas.

http://www.vibilia.co.yu/srpski/biznis/3.7ser.htm

Ako imamo ovde nekog pravnika, neka nam sroci jedan dopis, pa da ga saljemo. Monopol kao monopol nije sporan, pa se treba obavezno pozivati na ZLOUPOTREBU MONOPOLSKOG POLOZAJA, I DOGOVARANJA TRZISNIH USLOVA.
[ staticInt @ 13.03.2008. 22:13 ] @
Mogu da srocim dopis ali ne znam sta konkrento zelite time da postignete, Telenor se ugovorom ogradio od svih vasih primedbi, meni je mrsko takodje ali tako je kako je, oni mogu komotno da tarifiraju od sutra minut sa 50 dinara i vi tu ne mozete nista, osim ako nemate ugovor kojim ste konkretno naveli placanja za odredjene usluge, kao sto znamo mi takve ugovore ne posedujemo(bar ja ne), samim tim ja sam se slozio da Telenor ima pravo da odredjuje cene svih usluga a ja sam se samo obavezao da te usluge placam po njihovom cenovniku za te usluge a oni su se obavezali da mi te usluge isporucuju kratko i jasno.
[ Mr One @ 14.03.2008. 01:40 ] @
Citat:
Tarifiranje saobraćaja

Tarifiranje za obavljene razgovore pozivanjem iz Telenor mreže, vrši se prema efektivnom trajanju razgovora izraženom u sekundama. Za svaki započeti razgovor utvrđuje se fiksna naknada u iznosu od 1.35 ili 1.50 dinara.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=175 (Pri dnu stranice)

Dovoljno da budu tuženi za obmanu korisnika.



[Ovu poruku je menjao Mr One dana 14.03.2008. u 03:28 GMT+1]
[ acebzan @ 14.03.2008. 07:37 ] @
Danas sam u KC-u pitao nesto vezano za pakete, da li se automatski prebacuju oni koji koriste PRENESI, itd...
I pitam coveka zbog cega su uveli tarifiranje na 60+1.
Kaze da su im iz Ministarstva telekomunikacija naredili to, posto druga dva operatera imaju zaokruzivanje na 60+1.
Eto, ja mislim da niko do sada nije dobio ovaj odgovor.
[ ghost2k3 @ 14.03.2008. 07:42 ] @
Haha. Pa sta smo mi mislili koliko ce im vremena trebati da pocnu da delaju kao jedan.
Smesno.
Ako vam ne odgovoraju mobilni operateri nemojte da ih koristite. Dzaba nama zalbe i tuzbe. To njima ne smeta, cak i da moraju da plate nesto.
Najvise bi im smetalo kada ne bi imali korisnika, ali to se nikad nece desiti. Suvise mnogo ljudi zeli da ima telefon sa aparaticem, da salje slicice, snima home made pornice, kurci se sa novim telefonom od 500e, a poneki i hoce samo da pricaju (budale). Tako da jbg, neka placaju. Para i budala nikad nece nestati.
Ranije smo ziveli bez mobilnih telefona, ja mogu i dalje. Jeste to izuzetno korisna stvar, pogotovo za nekog osnovca od 9 godina, ali sta da se radi. Postoje i fiksni telefoni, ima ih na svakom koraku, imaju govornice, ... Koji ce nam djavo mobilni telefoni. Kome je on izuzetno neophodan, on neka plati. Nama ostalima, kada bolje razmislimo telefon i ne treba. Koji ce nam djavo? Da me zena nazove, ej kad se budes vracao kupi hleb. Pih. Popecu se na 4. sprat pa cu saznati. Onda cu ponovo sici dole kupiti hleb i popeti se gore. Posle nekog vreman cu skinuti koju kilu i biti zdraviji. Sta nam to govori? Zdravije je bez mobilnog. A jos kazu ima tu i neko zracenje ...
Cik odjavite pretplate i ostavite iskljucene telefone kuci.
[ ubimestruja @ 14.03.2008. 08:08 ] @
Juče sam zvao call centar i raspitao se oko raskida ugovora, sva sreća da mi je ostavljena ta mogućnost,razmisljam da se vratim i na pre-paid. A tek što sam presao na post-paid. Al dobro ako vise vole da ja godisnje trošim 1000 umesto 4000 dinara nek im bude. Oni imaju biznis plan ,ja sam samo jedan od korisnika. Ako se neki protest organizuje tu sam sa vama.
[ brzibg @ 14.03.2008. 08:19 ] @
A s'obzirom da smo svi prebaceni na nove tarife, da nam nisu mozda obrisali i minute iz prethodnog perioda ili su zaboravili da mogu i tu da nas pokradu?! Pri promeni tarife BRISU se svi preneti minuti!

Zna li neko?
[ ipotic @ 14.03.2008. 08:29 ] @
pošto sam ja samovoljno prešao na novi prenesi325 paket, izbrisali su mi se preneseni minuti i poruke- barem su mi tako rekli u cc-. a pošto sad svi prelaze "njihovom" voljom, stvarno ne znam dal su ostavili minute i poruke.
[ boki78 @ 14.03.2008. 10:36 ] @
Juce sam razgovarao sa operaterom u vezi prinudnog prebacivanja sa paketa "Prenesi 250" na "Prenesi 325" i receno mi je da ce se to desiti od Aprila i da svi neiskorisceni minuti ostaju i dalje. Naravno ako lazu mene i ja lazem Vas.Takodje ljubazni operater je poceo da prica kako je to mnogo bolje ali sam ga ja prekinuo jer sam rekao da ne zelim da slusam takve gluposti. Znam da on tako mora da prica i znam kako je raditi kod privatnika jer i sam radim ali stvarno nisam mogao da ga slusam. Sto se tice provere preostalih minuta to je stvarno nevidjen bezobrazluk a ja sam im to pitanje i postavio pre nekih godinu dana (cak i otvorio temu u vezi toga na ovom forumu) i oni su rekli kako ce to vrlo brzo biti omoguceno. Naravno svi smo svedoci da to ne postoji ni dan danas. A tek taj bezobrazni odgovor resetujte brojac...cccc strasno!
[ brzibg @ 14.03.2008. 11:55 ] @

I najveće svetske kompanije kada dođu u Srbiju postanu pilićari!
[ mkvb @ 14.03.2008. 13:59 ] @
Evo da se i ja javim, upravo sam poslao sledeci mail Telnoru:

Da li cete i na start paketu uvesti tarifiranje 60+1? Posto ovakav vid tarifiranja meni nije ni malo interesantan i zanimljiv jedino mi ostaje Start paket ali se plasim da se za par dana i ovde ne uvede ovakav nacin tarifiranja!
Kada cete uvesti tacnu kontrolu i uvid u besplatne minute jer mi brojac na telefonu nista ne znaci pored ovakvog nacina tarifiranja?

Smatram da je veoma nekorektno menjati tarifne pakete i sistem placanja bez ikakvog prethodnog obavestenja


Stvarno je cist bezobrazluk to sto rade, moze im se...
[ zkicus @ 14.03.2008. 15:35 ] @
Pridružujem se protestu!!!

Ovo je mail koji sam ja dobio:

*****
Postovani,

Zao nam je zbog nezadovoljstva koje ste nam iskazali, ali zelimo da Vam skrenemo paznju na nekoliko vaznih cinjenica u vezi sa razlozima nezadovoljstva.

Telenor ovim prati trend koji su postavila ostala dva operatora na nasem trzistu, i to cinimo poslednji. Razumemo da Vas ova promena brine, ali treba da znate da prosecan razgovor retko traje manje od jednog minuta, tako da razlika, ako bi je i osetili, bila bi neupadljiva.

Nadamo se da nastala situacija nece uticati na nasu dalju saradnju i da cemo opravdati poverenje koje ste nam ukazali izborom Telenorove mreze.



S postovanjem,

Postpaid podrska
Funkcija Korisnickog servisa
Telenor d.o.o.
Tel: +381 63 9863
Fax: +381 63 311 311
e-mail: [email protected]
******

Niko se nije ni potpisao, zamislite!!! Ha ha ha

A evo i mog odgovora:

*****
Poštovani,

Vi možete međusobno da sklopite dogovor i da zaokruživanje na 5 minuta predstavite kao trend na tržištu, ali to se definitivno ne zove trend nego monopol. Ovo je jedinstveni primer u svetu gde konkurencija ne donosi dobro krajnjim korisnicima, već sasvim suprotno! Samo mi recite, da li je nekim zakonom zabranjeno da konkurencija ima drugačije uslove od drugih (to podrazumeva da imate bolje uslove od drugih). Ako tvrdite da je razlika neupadljiva, zašto ste onda zaokružiovanje uveli? Verovatno je neupadljiva i sa Vaše strane, zar ne? Pogotovo za tako veliku kompaniju, kao što je Telenor...

Recite mi, koliko je vremena i truda bilo potrebno uložiti da bi se izmenjali svi ovi uslovi u sistemu? Uvođenje tarifiranja sa zaokruživanjem, praćenje saobraćaja ka Omiljenom broju, pa onda skrnavljenje usluge Omiljeni broj... Da ste isto toliko vremena utrošili na uvođenje sistema praćenja preostalih besplatnih minuta i poruka imali bi mnogo zadovoljnih korisnika... A ovako ste samo dobili nove nezadovoljne korisnike...

A kako ste samo nafilovali kampanju... Pa to je sramota. Još ispadne da Vi izlazite u susret korisnicima! "Iskoristite i uštedite aktivirajući Omiljeni broj". Evo sad ste uveli neki Olimpijski paket i naveli na dnu strane:
"Promocija na ovom tarifnom paketu (Zlatni minut) nema ograničen rok trajanja i važi i za pozive ka Omiljenom broju."

Ha ha ha, promocija nema ograničen rok trajanja!

Da li stvarno stojite iza ovoga???? Nikada nećete promeniti uslove, zar ne??? Pogledajte u rečniku šta znači reč promocija, ljudi...

Zaista ste nas sve razočarali!!!


Hvala vam, i doviđenja!
****
[ Gayo @ 14.03.2008. 17:57 ] @
Dobro si im odgovorio. Bas sam mislio reci ako razgovori uglavnom ne traju manje od minuta cemu onda sve ovo. Koji debili... Minut na mobilnom u Srbiji je vec lagano polumaratonski razgovor. :-)

[ calexx @ 14.03.2008. 17:59 ] @
Citat:
zkicus: Postovani,

Zao nam je zbog nezadovoljstva koje ste nam iskazali, ali zelimo da Vam skrenemo paznju na nekoliko vaznih cinjenica u vezi sa razlozima nezadovoljstva.

Telenor ovim prati trend koji su postavila ostala dva operatora na nasem trzistu, i to cinimo poslednji.
Pa sad, ako od tri operatora jedan počne da zaokružuje, meni ne liči da je Telenor poslednji. To će moći da kaže MTS kada uskoro primeni ovo pravilo zdrave konkurencije. Ako ostali deru korisnike, deri i ti pa ćemo svi lepo da zarađujemo. :(
[ Slobodan Milivojevic @ 14.03.2008. 20:21 ] @
Ja sam im poslao poduzi fax, jedva stalo na a4 stranu, sa fontom 8, jutros dobio poruku da je moj zahtev primljen, sad cekam sta ce se sa time desiti.

Trazio sam da mi sve pozive do trenutka urucenja pisma sa obavestenjem o promeni uslova obracunaju po starom, a kao glavni argument sam naveo informaciju koju sam u nedelju uvece dobio od operaterke call centra, kao i da pod hitno uvedu nacin za proveru stanja, jer na ovaj nacin oni mene onemogucavaju da pratim svoju portosnju, kao sto sam i ulozio protest i naveo da ce ovim imati mnogo nezadovoljih korisnika i da sam ja jedan od njih, i da ukoliko ponuda ostane ovakva kod svih operatera uskoro nameravam da prekinem saradnu (tj nakon sto utrosim nagomilane minute i poruke).

Cekam da vidim sta ce biti u vezi ovoga.
[ miodrag75 @ 14.03.2008. 20:55 ] @
Sta da kazem osim da su dzu*ele teske meni brisu postove na njihovom forumu odavno cak su mi banovali jedan acc ali moze im se cak sam i zvao CC i operaterka je bilo prilicno bezobrazna rekavsi da moze oni da menjaju kad hoce i da nije bitno sta ja mislim ali da su mi dali vise minuta i pocela da objasnjava naravno prekinuo sam je jer nema potrebe za tim i da me ne pravi budalom. Ono sto sam dobio od nje je da posaljem faks ali tihim glasom kao u*rani golub. Izgleda da nisam bio jedini i da je bilo dosta ljudi koji je zvalo. Ako ima nekog bojkota ili imate broj nekog glavonje iz Telenora da ga smaram SMS-om i onako su mi dali vise poruka a ja poruke slabo koristim.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.03.2008. u 10:17 GMT+1]
[ BioSQUAD @ 14.03.2008. 23:34 ] @
Citat:
Sta da kazem osim da su dzu*ele teske meni brisu postove

Ma sad admini i moderatori su propali negde na forum. Ne se pojavljuju. Znaju sa cime ce se suoce!

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 15.03.2008. u 10:17 GMT+1]
[ alfa2005 @ 15.03.2008. 09:42 ] @
1997 sam kupio postpaid karticu mobtela a sada telenora i plati sam je 150 maraka,koristim isti broj vec toliko godina i nikada nisam razmisljao da ga ugasim ili raskinem ugovor jer nikada nisu zaokruzivali na jedan minut ali sada posle 11 godina mislim da cu bas to uraditi.
Kada je malo njih imalo mobilni telefon nisu derali ovako a sada mobilni tel. ima 4.8 miliona ljudi u Srbiji a oni deru!
[ zzviktor @ 15.03.2008. 10:25 ] @
> 1997 sam kupio postpaid karticu mobtela a sada telenora i plati sam je 150
> maraka,koristim isti broj vec toliko godina i nikada nisam razmisljao da
> ga ugasim ili raskinem ugovor jer nikada nisu zaokruzivali na jedan minut
> ali sada posle 11 godina mislim da cu bas to uraditi.

Pa i nije bas jer su zaokruzivali ja mislim od 200 do 2004 godine, ne secam
se tacnog perioda ali se zaokruzivanje vrsilo samo na Mobtelu, na post pajdu
i nije se placala uspostava veze...


U Srbiji sto si veci siledzija bolje prolazis.
[ finderetf @ 15.03.2008. 12:44 ] @
Ima iz ovoga 1.000.000 pouka da se izvuce.Ja vam mogu poruciti samo
jedno,da nikada ne uzimate telefone koji su zesci mamac.Potpisete ugovor i
onda ste robovi.Uvek kada ima neka promocija telefona po snizenim cenama
sigurno ce biti pogorsavanje paketa,da bi se korisnici vezali za kompaniju
ugovorom.
Ja bas iz tog razloga nisam hteo telefon,i to bi bio najbolji bojkot da
niko ne potpisuje ugovor!!!!!!!!!!!

Cak sam mislio da predjem na veci paket,ali sad naravno da necu!Ziveli
[ tomasd @ 16.03.2008. 08:25 ] @
Meni ova promena ne smeta.Sa povećanim brojem besplatnih poruka i minuta neutralisan je gubitak zbog zaokruživanja čak sam i u plusu ako analiziram poslednja dva meseca.Kad treba nešto kratko saopštiti tad koristim poruke.Uglavnom su mi računi koji bi bili bez popusta duplo i više veći nego što ih stvarno plaćam a i smanjio sam i račune za fiksi tel.
Inače nikad nisam bio prepaid i ne mislim da se to isplati niti će se isplatiti.Ne razumem strah od postpaida kao i od vezivanja ugovora od godinu-dve jer se tako uz pravilno izabrani paket uvek povoljnije može kupiti telefon.Do sada nije bilo razloga za taj stah osim ako se neko zbog manje cene telefona nije zaleteo pa uzeo nepotrebno skupe pakete.
Konkurencija i ulazak trećeg operatera je doneo puno dobrog na polju mobilne telefonije izbora,povoljnih telefona,cena...

Ipak

Ovaj potez Telenora je veliko razočaranje za mene.To je dokaz da je kapital svuda ponaša isto ako su mu stvoreni uslovi za to.Ako može da se izbegne porez oni će ga izbeći,ako postoji monopol oni ga se neće odreći i sl.Mislio sam da su tri operatera na našem tržištu dovoljni za ozbiljnu konkurenciju.Izgleda da nisu.VIP mi nekako još nije ozbiljan operater,Telekom je monopolista po tradiciji i navici a izgleda da su u Telenoru to jako lepo ukapirali i koriste šta mogu.Šta mi tu možemo da uradimo?Da pređemo na prepaid -ne isplati se.Da pređemo na pre-paid zbog broja i odemo kod drugog operatera-svodi se na isto.Za neku veću buku ima nas malo.Sa druge strane iako u Srbiji ima sve više ljudi koji imaju mobilni vrlo malo je ljudi koji ga ustvari koriste.A i od onih koji ga koriste malo ko obraća pažnju na to koliko i šta košta.
Na kraju izgleda nam ostaje da čekamo da se tržište i država razviju a do tada da pazimo za koga glasamo.Monopol je ipak teško nasleđe.
[ Gayo @ 16.03.2008. 09:18 ] @
Citat:
tomasd: Meni ova promena ne smeta.Sa povećanim brojem besplatnih poruka i minuta neutralisan je gubitak zbog zaokruživanja čak sam i u plusu ako analiziram poslednja dva meseca.


Verujem da si na nekom vecem paketu?
Ja sam korisnik sa manjim potrebama telefoniranja (stvarno manje potrebe a ne neka stednja) i meni je slaba kompenzacija od 10 minuta na prenesi 50 paketu. Oni koju su na 250 pa dobiju dodatnih 75 minuta, to je ok. Kompenzacija za 75 razgovora kracih od minuta. To je dva i po kratka razgovora dnevno. Zadovoljavajuce. Osim toga, korisnici vecih pareta, predpostavljam, uglavnom imaju duze razgovore. Moji razgovori su vecinom kratki. Sada ja mogu imati samo 60 kratkih razgovora mesecn da bi ostao unutar kvote. Kada sam imao normalan paket prenesi 50 mogao sam da obavim bez problema 100 pa i i vise kratkih poziva. Sada bi me 100 poziva po 30 sekundi kostalo (uzimam kalkulator :-) ) 757.56 donara. To je 2,5 puta skuplje nego u prenesi 50 normalnom gde bi to sve stalo u kvotu. Nije li poskupljenje ocito? Naravno, potoji mogucnost ustede tako da predjem na prenesi 125 (150).
[ tomasd @ 16.03.2008. 10:12 ] @
Imam Prenesi 125 ali to nema čini mi se veze.Procentualno je svima isto.Zavisi od potreba.Ja zaista nemam potrebe za razgovore od 30sec.Ako nešto tako kratko želim da saopštim ja koristim poruke.Postoje neke situacije ali to ne čini više od polovine ukupnih poziva.Ono što tu jeste za mene razočaranje je činjenica da umesto da nas operateri navlače da što slobodnije i više razgovaramo mobilnim oni nas teraju da se stalno preračunavamo kalkulišemo kad ćemo mobilni,kad poruke a kad fiksni.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2008. 12:00 ] @
Opet cu ponoviti gde meni smeta to zaokruzivanje.

Od kako sam na postpaidu (2004.) imam saobracaj na nivou 100-140 minuta mesecno, i od 70 do 200 SMS poruka... Moje navike se nisu izmenile previse. S tim sto ja apsolutno ne koristim SMS poruke i razgovore za iste stvari, sms poruke obicno kucam kad ne mogu da pricam (predavanja na fakultetu, neki sastanak veceg broja ljudi, ukoliko neko spava pored mene, kad sam u autobusu i ne zelim da me svi slusaju.

Ali SMS poruke mi nikako ne odgovaraju kad setam ulicom recimo, jer mi se par puta desavalo da se sudarim s nekim na ulici zbog toga sto ne gledam kuda idem vec gledam u ekran telefona i kucam SMS. A zamislite tek kako izgleda kad vozite. Bluetooth headset je prava stvar u tom slucaju, recimo bez previse ometanja mogu da javim nekome da me saceka tu i tu i da stizem za 10ak ili vec kolko minuta. Kako to da uradim SMS porukom? Po meni to je nemoguce! Treca stvar je kad se nalazite s nekim u gradu, i neko od vas kasni ili nije razumeo naj preciznije gde treba da bude. I sad, kolko vremena izgubite na kucanje jedne poruke, na cekanje da dobijete status delivered, i da vam osoba sa druge strane odgovori? Pa mogu da se kladim mnogo mnogo duze od 20ak sekundi.

Ja sam kratke razgovore koristio za takve stvari, i imao sam nekad i vise od 10 takvih razgovora u toku jednog dana. Ne vidim zasto neki ljudi tvrde da takvi razgovori nisu potrebni i nisu najbolje resenje za opisane situacije? Ja idalje imam ovakve razgovore, samo sto sad striktno moram da vodim racuna da ih nemam vise od 5 u toku jednog dana (prosecno) i to ako nisam imao razgovor od 15 minuta u prethodnih nedelju dana recimo!!! Sad oni mene teraju da budem pravi Pirocanac i da se stekam i da razmisljam dal cu pozvati. A pritom ne mogu ni da budem pravi pirocanac jer nemam nikakvu kontrolu troskova! :D A razlika u ceni prvog minuta u okviru kvote i van nje je 2.6 puta! To nije nimalo naivna razlika.

Mozda je u pravu jedan moj drugar koji kaze da ce od sledeceg meseca na Vip da ode, jer mu je argument da ce bar prvi da ima sve ono sto ce kasnije da dobiju i korisnici ostalih mreza. Na zalost ispalo je da je upravu bar za 60+1.
[ VRider @ 16.03.2008. 12:10 ] @
Citat:
Ali SMS poruke mi nikako ne odgovaraju kad setam ulicom recimo, jer mi se par puta desavalo da se sudarim s nekim na ulici zbog toga sto ne gledam kuda idem vec gledam u ekran telefona i kucam SMS.

Tolike godine a jos ne kucas poruke na slepo? Sad si me, Slobi, razocarao...
[ Gayo @ 16.03.2008. 12:44 ] @
Poruke su neprakticne za takve situacije sto zbog vremena kuckanja i iscekivanja odgovora a sto zbog verovatnoce da onaj s druge strane nema kredita za poruku. Jos jedan problem sa sms-om je gradska buka pa niti ne primetis da ti je stigla poruka.

Dolaskom prenesi paketa sam po prvi put u zivotu postao slobodan od razmisljanja da li da pozovem nekoga radi toga i toga. Da li je dovoljno bitno da opravda trosak itd. Sada sam ponovo dosao do tog vaganja ocu ili necu.

[Ovu poruku je menjao Gayo dana 16.03.2008. u 14:59 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2008. 14:19 ] @
Citat:
VRider: Tolike godine a jos ne kucas poruke na slepo? :) Sad si me, Slobi, razocarao...


Sta da ti kazem, uvek se promakne neka greska, a i prilicno me smara da kucam SMS.
[ crews_adder @ 16.03.2008. 17:59 ] @
I ja sam stari postpaid korisnik Mobtela/Telenora (jos od proslog veka), a 60/1 tarifiranje s njihove strane me je potpuno razocaralo (dobro, zanemarujem bezobrazne cene aparata uz ugovornu obavezu).

Dakle, pridruzujem se ovom protestu.

Ukoliko se ovo ne promeni, 100% idem kod VIP-a. Kod njih su bar cene aparata pristojne, a paket 325 se ne razlikuje mnogo od Prenesi 325.

[ Basa @ 16.03.2008. 18:58 ] @
Ma ovde smo mi ispali sami sebi najveći neprijatelji. Problem je u tome što se ljudi generalno vrlo lako primaju na propagandu.

Recimo, ja sam od više ljudi čuo kako je VIP najbolji pošto daje najviše minuta i poruka, a ima i dobre telefone. I uvek se onda upinjem da objasnim istima kako je to ustvari najgora ponuda pošto se razgovori zaokružuju na minut i dosta će vremena da propadne na konto zaokruživanja. Što je još gore niti ima prenošenja minuta (Telenor) ni tarifnih dodataka. Čak i posle toga dobijem reakciju tipa, dobro, ali ti ne verujem baš.

Dakle, ne vredi, marketing čini čuda, VIP - najviše minuta i poruka.

Tako da mislim da su ostali morali nekako da dostignu tih najviše minuta i poruka, da mogu i oni tako da se "hvale" na tv-u. A i kada se ljudi nađu na ulici ili u kafiću da proćaskaju kako su se eto i Telenor i MTS popravili pa daju isto minuta i poruka kao i vip.

Prosto, da ljudi nisu hteli da progutaju vip-ovo zaokruživanje minuta, svega ovoga, po mom mišljenju, ne bi bilo.
[ cicovic @ 16.03.2008. 19:06 ] @
Citat:
Basa: Ma ovde smo mi ispali sami sebi najveći neprijatelji. Problem je u tome što se ljudi generalno vrlo lako primaju na propagandu.

Recimo, ja sam od više ljudi čuo kako je VIP najbolji pošto daje najviše minuta i poruka, a ima i dobre telefone. I uvek se onda upinjem da objasnim istima kako je to ustvari najgora ponuda pošto se razgovori zaokružuju na minut i dosta će vremena da propadne na konto zaokruživanja. Što je još gore niti ima prenošenja minuta (Telenor) ni tarifnih dodataka. Čak i posle toga dobijem reakciju tipa, dobro, ali ti ne verujem baš.

Dakle, ne vredi, marketing čini čuda, VIP - najviše minuta i poruka.

Tako da mislim da su ostali morali nekako da dostignu tih najviše minuta i poruka, da mogu i oni tako da se "hvale" na tv-u. A i kada se ljudi nađu na ulici ili u kafiću da proćaskaju kako su se eto i Telenor i MTS popravili pa daju isto minuta i poruka kao i vip.

Prosto, da ljudi nisu hteli da progutaju vip-ovo zaokruživanje minuta, svega ovoga, po mom mišljenju, ne bi bilo.

Slazem se sa gore navedenim. Pojedincu mozes nekako i da objasnis ali je mnogo prevarenih koji i ne sumnjaju da su prevareni. "Pazi kad mi VIP daje toliko i toliko minuta i sl." A ne postoji mogucnost da im dokazes suprotno. Ja sam, takodje, osmogodisnji postpaid user telenora (citaj i mobtela), sada na prenesi 125 i ova kampanja je nesto sto me nagovara da dobro razmislim o promeni mreze, trazeci paket koji ce mi odgovarati
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2008. 19:26 ] @
Jedna moja racunica na osnovu moje specifikacije:
(paket prenesi 125/150)

Specifikacija za februar:

Sekundi sa 1+1: 7857
Sekundi sa 60+1: 13944

dakle?

ajde da uzmemo da ja nemam prenete minute i da vidimo racun:

sa sekundnim tarifiranjem: 7500 uracunatih sekundi
357 sekundi prekoraceno
12 poziva van kvote

41.42 din (utrosene sekunde) + 41.06 din (uspostava veze) = 82.48din preko pretplate

sa novim 60+1 tarifiranjem: 9000 uracunatih sekundi
4944 sekundi prekoraceno
67 poziva van kvote

573.67 din (utrosene sekunde) + 229.27 din (uspostava veze) = 802.94 din preko pretplate.

Dodamo na to moju pretplatu:
Sekundni obracun: 590 + 82.48 = 672.48 din
60+1 obracun: 590 + 802.94 = 1392.94 din

razlika je 720.46 (odnosno jos jedan moj mesecni racun) a poskupljenje u procentima: 107.13%

Povoljno, nema sta, a i neprimetna razlika u racunima samo duplo! Pa meni su sa tim obimom saobracaja na Junioru bili manji racuni!
[ mycontrails @ 16.03.2008. 21:33 ] @
Ja sam izuzetno licno doziveo ovo zaokruzivanje za prvi minut. Poslednjih godinu dana sam bio na prenesi 250 i potpuno opusteno koristio mobilni telefon. Posle dugo vremena sam nasao paket koji mi potputno odgovara. Cinjenica da se sada naprasno sve promenilo i da su nam ukinili pravo izbora me izuzetno nervira. Da su samo uveli nove pakete da konkurisu VIPu, ni po jada... medjutim, ovako....

Saveti Telenorovih radnika su bili vise manje na temu "planirajte potrosnju tako da zovete samo kada imate da pricate duze od minuta" kao da pricaju sa maloumnima, da kupim dzak secera da stavim malo u kafu. Zadivljujuca logika.

Srecom pa se nisam upecao na promo telefone ali sam znacajan broj ljudi uspesno ubedio da predju na Telenor recima da su pouzdani, da se na nivo usluga kod njih moze racunati. Zovu me prijatelji da pitaju sta da rade. Pojma nemam sta da im kazem. Svoj privatni broj sam prebacio na Start a za poslovni moram da sacekam April da i njega prebacim na Start. Zayebo sam se k'o zuti sto sam dan pred zaokruzivanje promenio paket na jos jedan Prenesi 250 pa sada do pocetka novog meseca ne smem nista da menjam. Mislim da se necu vracati ni na jedan paket osim Starta. Sada je taj paket najpovoljniji i najmanje unakazen.

Zastrasujuca je pomisao koliko ce na nasih 7 porodicnih postpejd racuna i nekih 10-15 hiljada dinara mesecne potrosnje biti pokradeno.

[Ovu poruku je menjao mycontrails dana 17.03.2008. u 01:52 GMT+1]
[ miodrag75 @ 17.03.2008. 00:10 ] @
Ispada da je MTS-ov paket sa 325 minuta najpovoljniji iako se ne prebacuju minuti i poruke jer je ostalo na 1 sekundu dok si u pretplati a kad prekoracis ide u 60+1 sto je fer. Uz to Telenor naplacuje pozivanje korisnickog centra koji bi trebao da bude besplatan. Jer mi se desilo kad sam pozvao KC operatorka mi je nadrndano rekla da Telenor moze uslove da menja kad hoce i da je takav ugovor kad sam poceo da se dernjam onda je pocela da mi objasnjava kako sam dobio vise. Na moju opasku da mi ne trebaju minute nego da mi vrate paket kakav je bio sa 1s obracuna. Ona ladno rece da posaljem faks sa zalbom sto cu rado uciniti
[ milance75bg @ 17.03.2008. 00:49 ] @
MTS tesko da moze da bude povoljan u bilo kojoj kombinaciji jer im je tehnika ocajna, kod njih mi se desavalo da kada pricam sa nekim, pola ga ne cujem a ni taj ne cuje mene. I to cak i u centru Beograda! To je zato sto nece stoka da ulozi novac u bolju opremu nego u reklame. Tako da zbog te, za mene, velike mane ja od prosle godine ne koristim MTS niti cu. Za VIP ne znam, ali kazu da tamo gde VIP ima svoju opremu da je zvuk sasvim dobar ali ne i tamo gde koriste opremu MTS-a. Tako da, ako neko zna neki bolji paket na VIP-u ili Telenoru od ovih prenesi koje su sada unakazili, neka napise pa da se nesto menja!
[ mycontrails @ 17.03.2008. 00:58 ] @
Smesno zvuci ali stvarno ne znam sta da radim... Treba mi telefon ali ovo vec nema smisla. Nije mi nikada na pamet padalo da se prebacujem na MTS a sada ozbiljno o tome razmisljam. Drustvo, znam da nema mnogo smisla da vama to ovde govorim ali mi je lakse... Pozdravljam vas.
[ Ronald @ 17.03.2008. 02:51 ] @
Citat:
miodrag75: Ispada da je MTS-ov paket sa 325 minuta najpovoljniji iako se ne prebacuju minuti i poruke jer je ostalo na 1 sekundu dok si u pretplati a kad prekoracis ide u 60+1 sto je fer. Uz to Telenor naplacuje pozivanje korisnickog centra koji bi trebao da bude besplatan. Jer mi se desilo kad sam pozvao KC operatorka mi je nadrndano rekla da Telenor moze uslove da menja kad hoce i da je takav ugovor kad sam poceo da se dernjam onda je pocela da mi objasnjava kako sam dobio vise.. Na moju opasku da mi ne trebaju minute nego da mi vrate paket kakav je bio sa 1s obracuna. Ona ladno rece da posaljem faks sa zalbom sto cu rado uciniti


Ja mislim da u najmanju ruku ovakva promena tarifnog sistema nije korektna od strane Telenora i to pre svega prema korisnicima koji su potpisali ugovornu obavezu pod jednim uslovima a moraju da placaju racune pod drugim uslovima.
Kada je u pitanju ugovorna obaveza tu je stvar jasna, medjutim to ne daje za pravo mobilnim operaterima da se ponasaju kako kome padne na pamet. Zamislite hipoteticki da se sutra sva tri operatera dogovore da izmanama tarifnih paketa povecaju cene usluga za 300%. Pravno gledano korisnici usluga jesu potpisali takve ugovore ali na takvu hipoteticku mogucnost stice se utisak da su operateri zasticeni kao "beli medvedi" a da korisnici usluga ne uzivaju nikakvu zastitu. Ocigleddno da u nasem zakonodavnom sistemu postoje neki propusti i rupe koji ne stite potrosace i korisnike telekomunikacionih usluga od bahatosti i alavosti mobilnih operatera, licno mislim da bi tu mediji trebali da odigraju glavnu ulogu i prosto mi je neshvatljivo zasto se o tim stvarima ne raspravlja u medijima kada je izmenama tarifnog paketa od strane sva tri operatera delimicno doslo do povecanja cene telefoniranja za vise od 100%.

Ne moze niko da me ubedi da je to korektno ponasanje ako se potpise ugovor pod jednim uslovima a zatim se ti uslovi promene u smislu podizanja cene razlicitim tarifnim mahinacijama za vise od 100% bez obzira sto je korisnik usluga pristao na takve uslove potpisivanjem ugovora. Znaci lepo je drzati se zakona kao pijan plota ali sta cemo kada bahatost i alavost operatera postane toliko velika pa sve to dobije jednu drugu dimenziju u smislu aktiviranja udruzenja za zastitu potrosaca, udruzenja korisnika telekomunikacionih usluga koje mogu da povedu i medisku kampanju zbog takvog ponasanja, znaci pravno gledano Telenor moze da radi sta god hoce kao sto ti je operaterka i rekla ali to nije garancija da ce mu se takvo ponasanje uvek i isplatiti...

Da Zakljucim...ne znam zasto se toliko opterecujete ovom promenom , jednostavno zamenite karticu predjite na MTS oni jos uvek imaju obracunski interval na sekundu dok ste u kvoti pretplate, to je povoljnije od Telenora, imaju 3G u vecem broju gradova imaju super mondo portal koji je odlican, imaju malo jeftiniji minut i jeftiniji Mobilni Internet paket za laptop ako to nekom treba...Sto se tice kvaliteta signala ni tu se ne razlikuju puno bar ne u zoni koja je pokrivena 3g signalom. kad telenor ponudi nesto bolje vraticemo se ponovo na Telenor...ako budu ponovno konkurentni

Pozdrav
[ Gayo @ 17.03.2008. 06:00 ] @
Citat:
mycontrails:

Saveti Telenorovih radnika su bili vise manje na temu "planirajte potrosnju tako da zovete samo kada imate da pricate duze od minuta"


Interesantno je to sto te mobilni operater savetuje da manje zoves. To znaci da im je mreza preopterecena pa su zato ovo uveli?
[ enthusy @ 17.03.2008. 16:57 ] @
Citat:
milance75bg: MTS tesko da moze da bude povoljan u bilo kojoj kombinaciji jer im je tehnika ocajna, kod njih mi se desavalo da kada pricam sa nekim, pola ga ne cujem a ni taj ne cuje mene. I to cak i u centru Beograda!


Da, to prekidanje zvuka u toku razgovora izludjuje! I to nema veze da li si u centru grada kao što ti kažeš, to uopšte ne zavisi od signala jer se dešava non stop bez obzira da li je signal pun do kraja ili ne. Meni je nažalost i privatni i poslovni broj na mts-u što me stalno dovodi u neprijatnu situaciju kada recimo obavljam poslovni razgovor i stalno pitam sagovornika da mi nešto ponovi nekada i po više puta. Čim dodje MNP kod nas, ako mts i Telenor budu imali slične pakete, mts me sigurno neće više ni videti, baš zbog toga što "sve imaju", ali ništa ne radi kako treba!!!
[ gda616466 @ 17.03.2008. 20:20 ] @
Evo šta o ovoj temi kaže naš poznati estradni umetnik

Citat:
Rambo Amadeus

*Mobilna telefonanija *

Narod naivan, dozvoljava da im bahati
kapitalisti šibicarskim trikovima
skidaju kožu s leđa

Ako se neko dvoumi čije usluge da
koristi od moguća tri mobilna
operatera,
nema potrebe da lomi glavu, potpuno je
svejedno.

Svuda koriste iste trikove da vas
privuku, zanosne manekenke na idiličnim
bilbordima nude vam skupe mobilne
aparate za samo jedan dinar ne bi li vas
nekako navukli da potpišete ugovor. Dok
gledate u onaj divni, sjajni aparat
koji ste dobili samo za dinar, teško da
se možete skoncentrisati na dosadno,
suvoparno štivo koje je neobično sitnim
slovima napisano u vašem ugovoru.

Bukvalno date dinar da uđete u kolo, ali
izlaska iz kola nema, morate
puuuuuuuno da platite ne bi li se nekako
oslobodili gramzivih kandži
operatera.

Agencija za zaštitu potrošača ćuti,
baveći se gorim problemima, zatrovanom
ili genetski mutiranom hranom,
količinom pesticida u mlijeku i voću,
ovo
prosto ne stiže na red.

Pri tom, cijene usluga mobilne
telefonije u Srbiji su nekoliko puta
veće
nego u prebogatoj Evropi. Vlasnici
mreža ovdje zarađuju stotine miliona
eura, naravno opet preko grbače
poslovično neoprezne sirotinje.

Unesrećen užasno velikim računima, koje
sam dobijao u MTS-u, naivno pomislih
da je konkurencija bolja.

Ove godine mi je stiglo nekoliko
astronomskih računa, na kraju sam bio
prinuđen da odem kod konkurencije.

Ponovim grešku i uzmem postpejd u
Telenoru, odlučim se za telefon i paket
koji obećava profesionalno baratanje
Internetom prateći korak tehnološkog
napretka.

Međutim, internet-mreža je toliko spora
da je neupotrebljiva. Nezadovoljan,
pokušam da zamjenim paket, međutim, to
se ispostavi težim problemom nego što
sam pretpostavio.

Može, ali uz doplatu! Hoću da raskinem
ugovor, može, ali da platim oko
1.200eura dvogodišnju predviđenu potrošnju.

Sad treba da plaćam dvije godine svaki
mjesec po 4.000 dinara, jer sam
mislio da će mi se taj paket isplatiti,
ali eto radilo se o prevari.

Skupi, glomazni telefon koji mi uvališe
„ispod cijene" s indignacijom koji
su odbili da zbog njegove
nefunkcionalnosti prime nazad završio
je u mutno
Dunavo. Barem neka satisfakcija...

Uđem u VIP prije neki dan, a tamo ista
fora, nude vam mobilni za dinar... I
oni zovu pošto-poto da uđete u njihovo
kolo.

Narod naivan, dozvoljava da im bahati
kapitalisti šibicarskim trikovima
skidaju kožu s leđa.

Narodna vlast za to vrijeme dramatizuje
politički ambijent, da narod
slučajno ne bi počeo da misli o sebi,
svom životu, svom standardu i o tome
ko ih sve krade i na koji način.

Naravoučenije, ako već morate da imate
mobilni telefon, kupite jeftin aparat
za keš i ostanite u pripejdu po svaku
cijenu! Tako ćete onemogućiti
elegantnim šibicarima da vam dublje
zavlače ruku u džep.

Ne zaboravite, njihove vile, jahte,
bazeni, skupe ljubavnice, dijamanti,
bunde, roleksi i ostala bogataška
preseravanja kupuju se od vaših para.

Živjeli drugovi!

*Rambo Amadeus *
[ Catch 22 @ 17.03.2008. 21:00 ] @
Lepo je to Antonije Pušić (alias Rambo Amadeus) sve apsolvirao... dobro je da i poznate muči ista muka, kao i nas obične smrtnike. Jedini koje to ne dotiče su oni sa "službenim telefonima", a baš ti nam i određuju pravila tarifiranja i cenovnike!

PS
Baš lepo što ne odustajete od navijanja čak i kad vam vaš ljubljeni operater dere kožu s leđa.
Za komentare tipa "stalni prekidi na mtsu... to uopšte ne zavisi od signala jer se dešava non stop..." prosto nemam reči!
Ispada da je više od pola nacije ludo i da koristi potpuno neupotrebljivu mrežu?!? Biće valda da je pandan telenorovom "Super Soundu" nekakav "Super Sluh" korisnika mts-a... nešto se ne sećam da su mi ugrađivali nekakav dekoder u glavu kad sam počeo da koristim mts, al' eto meni ništa ne prekida (tačnije rečeno, ne prekida ni više ni češće nego kad koristim telenor karticu)... ne bih smeo baš da se zakunem, ali mislim da se to "prekidanje" ponekad javlja kada pozivate suprotnu mrežu (bez razlike sa koje mreže zovete)...
Kako god bilo odraše nas žive i jedni i drugi (i treći)!
[ Bartman @ 17.03.2008. 23:10 ] @
Za ovo Rambovo mogu samo reci AMIN !!!

Nego dajte ljudi da se organizujemo. Iako sam na MTS-u od pre mesec dana (MIX250) rado cu se solidarisati sa Telenor-ovcima i VIP-ovcima.
Mislim da bi trebali da otvorimo Hot topic sa temom JAVNI POZIV NA BOJKOT OPERATERA i da ga stavimo na glavnu stranu.
Moj predlog je da subotom i nedeljom recimo od 12 do 16h da svi i prepaid i postpaid korisnici iskljucimo mobilne telefone. Takodje u istom periodu da podignemo slusalice na fiksnim telefonima.
A od 16 do 17h da svi pozovemo korisnicke centre MTS-a, VIP-a, Telenor-a i da pitamo :
- kada vracaju prenos minuta i poruka (za MTS)
- kada vracaju tarifiranje na sekundu (za Telenor) i
- kada ce uvesti tarifiranje na sekundu (za VIP)
Tako cemo ih smoriti i opteretiti im maksimalno mrezu, posle zatisja od 4 sata.
Samo ljudi kojima nesto stvarno, ali stvarno hitno treba (nekome pozli, mora hitno da zavrsi neki posao i sl.) neka obave razgovor fiksnim.
Ovu tehniku treba da primenjujemo svaki vikend sve dok god ne ispune nase uslove !!!
Garantujem Vam da cemo za najdalje mesec dana naterati ih da se predomisle. Ljudi koji imaju masu prenesenih poruka na MTS-u i Telenoru neka sibaju poruke u subotu i nedelju ujutro rodbini i prijateljima da ih podsete da podrze protest. Oni ce vam te poruke uzeti, a ovako cete ih pametno iskoristiti !!!

Nemojte da sirite negativnu energiju pricom kako bojkot nece uspeti !!!
Dajmo sve od sebe da uspe, a garantujem ako se stvarno potrudimo dace efekta !!!

Inace pozivam sve ljude na frumu da se pridruze BOKOTU MLECNIH I PEKARSKIH PROIZVODA koji je organizovan ove nedelje od 17.03-23.03 sa ciljem da se smanje cene mleka i hleba kao i mlecnih proizvoda i peciva. Dakle u tom periodu kupujte samo mleko i hleb, a bojkotujte peciva i mlecne proizvode. Znam da je tesko, ali ja sam se odrekao jogurta i bureka, pa verujem da mozetei vi. Dajte ljudi da pokusamo da malo razdrmamo monopole !!!

DO POBEDE !!!
[ miodrag75 @ 17.03.2008. 23:16 ] @
Zena ima MTS-ov post paid i nema nikakvih prekida sve je ok i mogu da kazem cak jeda MTS ima povoljniji ugovor po korisnika nego Telenor jer sam citao i njen i svoj jedino me ugovorna obaveza veze za Telenor nista vise. Kad me bar pljackaju nek me pljacka drzavna firma
[ miodrag75 @ 17.03.2008. 23:19 ] @
Sto se tice mleka i peciva ja bojokotujem
[ mycontrails @ 17.03.2008. 23:57 ] @
Nije da sam dobar u bilo kakvom bojkotu ali sam ostavio telefone kod kuce evo vec drugi dan i verujte, opusta... Ne zvonjave, nema trzanja. Dodjem kuci, vidim propustene pozive i pozovem koga zelim sa fiksnog.... laganica. Neverovatno. Bas me zanima da li cu uspeti da izguram do kraja nedelje...

[Ovu poruku je menjao mycontrails dana 18.03.2008. u 01:20 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 18.03.2008. 11:08 ] @
Ma sve dok god mi njima placamo racune, ne verujem da ce biti necega, tj nece da se potresu previse.
[ calexx @ 18.03.2008. 12:45 ] @
Da ne bude da širim negativnu energiju ali bojkotovati nešto tako što ne koristiš plaćenu uslugu je kontraefektivno. Pa ako ovih nekoliko procenata (ili promila) ne zove, mreža će da im bude malo rasterećenija i ostalima će da izgleda da se sve popravilo a kud ćeš bolje reklame od toga. Ili da bojkotujemo adsl provajdere tako što platimo najbrži flat pa ga zainat njima ne koristimo ceo mesec? ;) Ili da kupimo mlečne proizvode i pecivo pa ih zainat njima bacimo u đubre? Ako hoćeš bojkot, onda ne plaćaj i ne koristi u nekom periodu, jedino to može da im smeta.
[ d4ch4 @ 18.03.2008. 13:47 ] @
koristim 065 vec 2god, tarifu bel 100. interesatno je to shto su mi samo prva tri rachuna doshla 650 dinara, a ja nishta znatno vishe nisam prichao....i naravno, onda zatrazim da mi svakog meseca dostavljaju listing poziva i shta primetim...bezobzira shto ja imam besplatne minute oni meni pojedine razgovore naplate...??????? pozovem operatera on kaze da je sistem bio preblokiran :-/ i da nisi mogli da mi skinu sa besplatnih minuta... LOL
evo bash sad u februaru sam se trudio da jednostavno ne prekorachim besplatne minute i ne koristim gprs, i rachun 790 i neki dinar???????? listing....opet mi se neki razgovori nisu oduzimali od besplatnih minuta....zovem CallCentar.."molimo pozovite kasnije" 10x i onda sam digao ruke.

a shto se tiche onog prekidanja u razgovoru, to mi se X puta deshavalo. i kad sam zvao rekli su mi da mi kartica mozda ne valja? pa dajte ljudiii da zamenimo te kartice pa da prichamo bez tih "mrtvih" sekundi!

poz
[ techcode @ 18.03.2008. 20:19 ] @
Dakle koliko sam uspeo da zakljucim najbolji bojkot bi ustvari bio (ovim redosledom):

1. raskida ugovora - prekid koriscenja
2. prelazak na prepaid - povratak na ono staro da se 3 puta mislis pre nego sto /pozoves/posaljes poruku/ - ako uopste imas kredita
3. perelazak na Start postpaid paket
[ enthusy @ 18.03.2008. 20:26 ] @
Ali takav način bojkota čija je prva tačka raskid postpaid ugovora odgovara jedino Telenor korisnicima jer oni mogu (uz odredjena natezanja) da zadrže svoj broj na prepaid-u, ali korisnici druge dve mreže to ne mogu. Najbolje je smanjiti paket na minimum koji može zadovoljiti osnovne potrebe za korišćenjem mobilnog telefona i onda kako je već rečeno tri puta razmisliti pre svakog poziva. Ja ću to definitivno uraditi od aprila.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.03.2008. 21:55 ] @
Citat:
enthusy: Zbog navedenih problema sa mt:s mrežom ja i dalje smatram da ako i oni počnu sistem 60+1 na MIX paketima, Telenor je mnogo bolje rešenje.

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 18.03.2008. u 20:44 GMT+1]

[mod]
Izbačen deo teksta koji inicira "flame"
(Napomena: Ovu poruku sam ti već bio obrisao jednom)

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.03.2008. u 21:55 GMT+1]

[mod]
Izbačen je deo teksta koji nije inicirao "flame" nego je tražio od Catch 22 da potkrepiš činjenicama svoju tvrdnju da mi koji kažemo da mts ima probleme sa prekidom veze i gubljenjem zvuka, zapravo pričamo gluposti.

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 18.03.2008. u 22:07 GMT+1]


To da li mt:s ima prekide, to za nije za ovu temu. Slobodno pokrenite temu o tome na forumu mt:s korisnicki servis.
[ techcode @ 19.03.2008. 13:19 ] @
Mislio sam da se telenor podrazumeva - ovo jeste telenor forum ... Naravno tice se i ostalih.

Ja sam u medjuvremenu proverio svoj listing - ispostavlja se da u mom slucaju novi sistem tarifiranja nece predstavljati razliku. Ali ne zbog toga sto dugo pricam, vec zbog malo poziva. Od kojih je 50% < 15 sekundi, 90% < 30 sekundi, a 99% < 60 sekundi. I zato sto posaljem nekoliko desetina porukica. Od kada sam se prebacio sa Junior paketa na Prenesi 50 - racuni su se prepolovili. Videcemo kako ce biti sa novim obracunavanjem, ali ne bi trebalo da bude promena jer nemam ni blizu 50 tj sada 60 poziva.

Dakle kada ne bih radio od kuce i toliko koristio instant masazere (I have a massage from Michell ...) - odnosno imao vise poziva - situacija bi bila veoma drugacija.


BTW Moze li se iti jedan telefon podesiti da tako obracunava minute razgovora, dakle 60 + 1?
[ enthusy @ 19.03.2008. 15:34 ] @
Citat:
techcode:Moze li se iti jedan telefon podesiti da tako obracunava minute razgovora, dakle 60 + 1?


Mislim da ne može... Jer proizvodjačima mobilnih telefona ciljna grupa nisu monopolističko-lopovska tržišta kao što je ovo naše...
[ Davor Vlajkovic @ 19.03.2008. 15:42 ] @
Zanimljivo je to da izgleda da 60+1 nije 'naš' izum - baš danas sam dobio T-mobile.de SIM prepaid karticu koja je, koliko sam shvatio, na istom režimu naplate:

http://209.85.135.104/translat...fe/0,10821,17773-_1022,00.html

http://www.t-mobile.de/downloa...arife/einzel_pdf_xtra_0208.pdf
[ enthusy @ 19.03.2008. 17:44 ] @
Ja nisam ni sumnjao da na mnogim drugim mrezama postoji tarifa sa 60+1 obračunom, naročito u prepaid-u Ali nekako i dalje sumnjam da postoji puno zemanja u kojima svi operateri i svi njihovi postpaid i prepaid paketi imaju obračun 60+1... Mislim da bi krajnje pošteno bilo da ko hoće takav obračun dobije malo jeftinije minute, ali ko neće takav obračun ne treba mu ga nametati!!!
[ Davor Vlajkovic @ 19.03.2008. 18:43 ] @
Slažem se. Napisao sam već u nekoj drugoj temi da ne vidim preveliki problem u zaokruživanju prvog minuta kao takvom, ali u tome nažalost, kao i ti i još mnogi ovde, prepoznajem trend generalnog poskupljenja usluga - direktnim dogovorom između operatora ili nevinim praćenjem trenda, kako rekoše u Telenoru, prosudite sami...

T-mobile sam spomenuo samo zato što se meni lično to učinilo interesantnim, a vezano je za ovu temu. Mislim da 60+1 tamo nije ustaljena praksa, ali eto možda će nekome značiti info odakle naš najmlađi domaći operator crpi ideje
[ nervous83 @ 20.03.2008. 14:55 ] @
@topic
ja se secam da je MTS bio uveo zaokruzivanje prvog minuta pocetkom decembra 2007, pa je par dana posle promenio tu odluku da se razgovori ipak zaokruzuju na prvi minut posto korisnik potrosi kvotu besplatnih minuta..
[ Teniser_Serbia @ 20.03.2008. 15:11 ] @
Halo, ljudi, da li je sve u redu sa vama?

Pa jos bolje je tarifirati sa 60+1 :

PRICAS PRVI MINUT NPR. 2 sekunde, i PLATIS 12,8567 din. + PDV + ********* = JANEZ DRSKO I GEDJA

Telenor zakon! Foreva!

mod: bez politike na forumu!

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 20.03.2008. u 16:24 GMT+1]
[ Iva83 @ 24.03.2008. 10:38 ] @
U slučaju raskida ugovora kupljeni broj ti se čuva dva meseca ako želiš i dalje da koristiš taj broj. Ako se ne javiš u tom roku, od dva meseca broj se pušta ponovo u prodaju....
[ cimer @ 24.03.2008. 12:24 ] @
procitao sam svih 12 stranica ovog topica i jos ne mogu da verujem u kakvoj mi drzavi zivimo!
korisnik sam telenor/mobtel post paid mreze nekih 4 god,prvo sam bio na junioru, sada sam kao i vecina Vas na prenesi 125.kada sam izvadio listing poziva sracunao sam br poziva kracih od minut i shvatio da mi promena na prenesi 150 nikako ne odgovara,mogu samo da mastaju o tome.
pogledajte ovaj bezobrazluk http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5495 pa ne mogu da verujem da nisu u starim prenesi paketima napisali da je obracunski interval u sekundama,kakva je ovo nemastina i bezobrazluk

imam jedno pitanje za Vas,da li ce se stari pretplatnici prenesi 125 automatski prebacivati na prenesi 150 ili ce to biti volja samih nas korisnika?
[ Catch 22 @ 24.03.2008. 12:50 ] @
Citat:
cimer:pogledajte ovaj bezobrazluk http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5495 pa ne mogu da verujem da nisu u starim prenesi paketima napisali da je obracunski interval u sekundama


Pa kad nije u sekundama, tamo piše ovako:
Citat:
* PDV nije uračunat u cenu.
** 60+1 (prvi minut plus svaki naredni sekund)
[ Slobodan Milivojevic @ 24.03.2008. 12:57 ] @
Citat:
cimer:imam jedno pitanje za Vas,da li ce se stari pretplatnici prenesi 125 automatski prebacivati na prenesi 150 ili ce to biti volja samih nas korisnika?


U istoj sam situaciji kao ti, na postpaidu sam od 2004. prvo na Junior paketu, a od pojavljivanja prenesi 125 na tom paketu.

Stanje je ovakvo, 12. marta u ponoc korisnici paketa prenesi 125 (konkretno) su dobili jos 25 minuta i 25 poruka, ali je kao i svima na paketima prenesi/jedna cena/moje vreme/vise price uvedeno tarifiranje 60+1.

Znaci da su svi pozivi obavljeni od 12. marta u ponoc a bili su kraci od minuta zaokruzeni na ceo minut.

Takvo ti je stanje nazalost... Ja jurim druge varijante, cekam sta ce mt:s da uradi sa mix paketima, a ako i to unakaze videcu nekako da se "uguram" u biz:net 300 grupu.
[ alazovic @ 24.03.2008. 16:25 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevicvidecu nekako da se "uguram" u biz:net 300 grupu.


Jes' da nevaspitano quote-ujem, ali...
Odakle ti ta ideja za biz:net 300?

Od kako smo se mi organizovali sa tom varijantom, sad samo brinem brigu kako da nađem neki telefon koji dugo drži bateriju

L.A.
[ cimer @ 24.03.2008. 17:49 ] @
e pa sad cu nazvati call centar da im se na***em mile majke,kakav je to nacin da menjaju tar pakete na svakih 15 dana,kad sam zvao korisnicki pre nekih 3 nedelje receno mi je bilo da se nece automatski korisnici prebacivati sa 125 na 150 a sad je druga prica!pa ko ovde koga j**e i sto je neko napisao kakva nam je drzava tako nam je i u zivotu...tako da se ne cudimo previse i da nam uvedu pdv na vazduh....izvinjavam se na recniku ali malo su me iziritirali

da upravo sam zvao korisnicki i dobio informaciju da sam automatski prebacen na prenesi 150,sta reci bacicu mobilni mislim da je stvarno bilo dosta da nas sisaju kao st*q

i sto je neko dao predlog ma kakav bojkot pozivima tj nepozivima,gasenjem tel treba da se svi podsetimo da ulicni protesti resavaju sve,ne bih da zvuci kao politicki komentar ali setite se 5 oktobra!

[Ovu poruku je menjao cimer dana 24.03.2008. u 19:23 GMT+1]
[ Gayo @ 24.03.2008. 18:26 ] @
Predlazem gadjanje telenorove zgrade starim i odbacenim mobilnim telefonima. Nesto kao kamenovanje samo ovo je mobilovanje. :-)

A i ovako nesto nije lose.

NA PODRUČJU Črnomerca u Zagrebu nepoznati počinitelj jučer je ispalio desetak metaka u baznu stanicu Vipneta u Ulici Lea Muellera.
Počinitelj je s desetak hitaca probio vrata kontejnera i oštetio klima uređaj koji se nalazio u stanicu, a tek je radnik koji je došao popraviti klimu otkrio da je na stanicu netko pucao.
Na istom području nalaze se i bazne stanice T-Mobilea i TELE 2 koje su također manje oštećenje; propucana su im metalna vrata. Materijalna će šteta biti procijenjena naknadno.
U pucnjavi nitko nije ozlijeđen, te nije bilo prekida u radu Vipneta.

http://zombix.net/glob/2008/03/24/zracenje-kakvo-zracenje/

[Ovu poruku je menjao Gayo dana 24.03.2008. u 19:42 GMT+1]
[ cimer @ 24.03.2008. 19:19 ] @
[quote]Gayo: Predlazem gadjanje telenorove zgrade starim i odbacenim mobilnim telefonima. Nesto kao kamenovanje samo ovo je mobilovanje.

slazem se sa tobom u potpunosti,treba organizovati mirne proteste ispred telenora pa jos javnost i mediji da to sve lepo zabeleze pa da vidimo sta ce tu sve ispasti do kraja!uostalom navikli smo da nas svako muze i sisa kako hoce,ipak je ovo srbija u tranziciji i na putu evropskih integracija

tuga brate
[ Cartman @ 25.03.2008. 18:11 ] @
Citat:
cimer: procitao sam svih 12 stranica ovog topica i jos ne mogu da verujem u kakvoj mi drzavi zivimo!
korisnik sam telenor/mobtel post paid mreze nekih 4 god,prvo sam bio na junioru, sada sam kao i vecina Vas na prenesi 125.kada sam izvadio listing poziva sracunao sam br poziva kracih od minut i shvatio da mi promena na prenesi 150 nikako ne odgovara,mogu samo da mastaju o tome.
pogledajte ovaj bezobrazluk http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5495 pa ne mogu da verujem da nisu u starim prenesi paketima napisali da je obracunski interval u sekundama,kakva je ovo nemastina i bezobrazluk

imam jedno pitanje za Vas,da li ce se stari pretplatnici prenesi 125 automatski prebacivati na prenesi 150 ili ce to biti volja samih nas korisnika?

Razumem te u potpunosti. Ja sam odprilike imao slican "staz" kod njih, bio na junioru, i kada je bilo razgovora za minut proslog decembra, moglo je u prepaid, dok stari Junior korisnici ne.
Dakle, mi smo njima krave muzare, a ako je vec to bitan faktor, ima povoljnijih od njih. Presao sam kod drugog operatera i raskinuo ugovor.
[ zemun88 @ 25.03.2008. 22:55 ] @
Evo za 8300 korisnika koji su procitali temu i za one koji su odgovarali na post evo vam mail

[email protected] - direktora telenora, pa njega pitajte sto je promenljeno tarifiranje

Kad bi svako od vas poslao mail, 5 minuta muke, i da posalje 1000 ljudi puna kapa
[ finderetf @ 25.03.2008. 23:39 ] @
da mu pošaljem na srpskom,i to još ćirilicom?
[ Cileinteractiv @ 27.03.2008. 18:36 ] @
Znao sam ja za Telenor i Mobtel, kakva su to go*na! Nije mi samo jasno zasto neki pljuju po VIP mrezi, ja sam odmah sa Telenora presao na VIP cim je stigao u Srbiju. Mreza je odlicna i pokrivenost signalom je odlicna. Na pri pejdu sam i ne secam se kada sam prethodni put uplatio kredit, jos do juna caste 50% pa gde to ima?
Moj vam je savet, kupujte telefone u prodavnicama za gotovinu a brojeve, pakete i mreze menjajte, jer broj je samo broj i nista vise od toga a i mreza je tu zbog mene (nas). Batalite fenseraj i telefone za 1 din, providno je to.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.03.2008. 20:30 ] @
Pa Vip je prvi uveo tarifiranje 60+1 u Srbiju, dok oni nisu dosli lepo je bilo 1s malo skuplji minut, mnogo niza uspostava veze, i postojali su bezbrojni tarifni dodaci koji su bili ok, ali su neki nazalost ukinuti kasnije, povecana uspostava veze i uvedeno je zaokruzivanje! Zato sam ja ljut na Vip.
[ MP3MP3 @ 27.03.2008. 21:26 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pa Vip je prvi uveo tarifiranje 60+1 u Srbiju, dok oni nisu dosli lepo je bilo 1s malo skuplji minut, mnogo niza uspostava veze, i postojali su bezbrojni tarifni dodaci koji su bili ok, ali su neki nazalost ukinuti kasnije, povecana uspostava veze i uvedeno je zaokruzivanje! Zato sam ja ljut na Vip.


Ipak to nije tacno, seti se uoci pojavljivanja vip-a kao operatera, telenor izbacuje reklamu i "verovatno najneverovatniji prepaid" - to im bio slogan.Ima i dokaza na ovom forumu da je tarifiranje na "poruke" i "posle 4" bilo 60+60, pre nego sto je bilo ko uveo 60+1,dakle telenor je prvi poceo zaokruzivanje,(tada vip nije imao ni tarifu) iako mnogi za to optuzuju vip.Kada je telenor uveo novi prepaid tada je mt:s uveo tarifiranje 60+1 na tipi i promenio mu cene, a tek onda se pojavljuje vip sa tarifiranjem 60+1.Kasnije je mt:s zaokruzio 60+1 za sve prepaid pakete a zatim telenor zaokruzuje 60+60 i 60+1 na sve t.p.

Evo dokaza :
Link telenor : http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=3697
Link vip : http://www.vipmobile.co.yu/cm/...a/pressarchive/index.php?id=22

7.jun-telenor, 6.jul-vip
[ Gayo @ 30.03.2008. 13:57 ] @
Zar smo odustali od borbe za 1+1? E jesmo mlakonje...
[ zzviktor @ 30.03.2008. 14:07 ] @
Ma nismo mlakonje nego od te borbe su odustali u ratelu a mi smo samo
korisnici i koga boli uvo za korisnika?
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2008. 14:14 ] @
Ja nisam odustao od borbe, juce sam poslao jos jednu zalbu posto mi na prethodnu nije odgovoreno... Borim se za svoj racun jos i natezem sa Telenorom. Mada se ne nadam da cu nesto uspeti, a i rekli su mi da je operater 9863 napisao da najavljujem raskid ugovora zbog situacije sa zalbama... Pa videcemo...
[ Gayo @ 30.03.2008. 16:49 ] @
Ja ne mogu da raskinem ugovor. :-( Mislim mogu, ali ostalo je jos 14 pretplata. :-( Sta da radim?
[ night-shift @ 30.03.2008. 17:36 ] @
Pa sada imaš samo dve mogućnosti:

- da ostaneš pretplatnik još tih 14 meseci
- da raskineš ugovor sada i platiš sve što ti je ostalo

A za ubuduće, da razmisliš na čega ćeš da staviš potpis ;)
[ crews_adder @ 30.03.2008. 21:14 ] @
Hm, ovako: necu da saljem zalbe Telenoru, jer to ocigledno da nema svrhe. Zato ima "KONKURENCIJE", pa sam sebi kupio i stavio u upotrebu prepaid karticu non-Telenor operatera i za pocetak cu sa nje cu obavljati razgovore, a narocito od momenta kada Telenor postpaid dodje do granice limita obuhvacenog pretplatom (dok i drugi ne saznaju za novi moj prepaid broj).

Ako Telenor nastavi sa ovakvim s*@njima, moj definitivan sledeci korak je odjava postpaid broja (hvala mi sto sam bio pametan i strpljen-spasen pa nisam sebi stvorio nikakvu obavezu prema njima zarad bednih par stotina dinara ustede na preskupim i nezanimljivim aparatima iz "dzinovske ponude"; ovako sam ustedeo sebi i novac i zivce).

A, da: ne brinite, aktivno radim na tome da odgovorim sve koji posegnu za Telenorovim postpejdom. Ja sa svojim kompetencijama i tolikim Mobtel/Telenor postpejd iskustvom i te kako imam uticaja. Verni a nezadovoljni korisnici najbolja su "reklama". Pa, gospodo iz Telenora, razmislite i o tome (npr. 9350 pregleda samo ove teme ). :P Jer, sami ste to trazili!



P.S.: Da znate i da je cena SMS-a u medjunarodnom saobracaju ka svim destinacijama poskupela nekih 50%:


Citat:
Nova cena sms poruka u međunarodnom saobraćaju
28. mart 2008. - Od 1. aprila Telenor uvodi jedinstvenu cenu SMS-a od 10 dinara ka svim međunarodnim destinacijama. Ova cena važi i u pripejd i u postpejd sistemima naplate. U cenu nije uračunat PDV.


Izvor


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 30.03.2008. u 23:08 GMT+1]
[ zALFex @ 30.03.2008. 23:29 ] @
"Dzinovski izbor" - trendi navlakusa za dzinovski racun u dzinovski dugom roku...
Ja sam do 1. decembra sve prijatelje pozivao da korste Telenorove prenesi pakete!
A sada...Telenor vise nikada nece moci da dobije moju preporuke, ne samo zbog toga sto ima najskuplju ponudu, vec zbog toga sto je nestalan i "trendi"!

I ono "Postpaid koji nikada nije bio povoljniji..." treba promeniti u:
"Postpaid koji nikada nije bio NEPOVOLJNIJI..."
[ Cileinteractiv @ 31.03.2008. 00:14 ] @
Pre nekih godinu dana naložim se ja na "džinovsku ponudu". Kad ono, valda misle da smo mi korisnici majmuni ili šta već... Telefon koji je u prodavnici koštao 16.000 din kod njih u njihovoj ponudi bio je 19.900 din i još uslov "Više priče 1000". Pa ko je tu blesav? ja znam da nisam!
[ Gayo @ 31.03.2008. 16:45 ] @
Citat:
night-shift: A za ubuduće, da razmisliš na čega ćeš da staviš potpis ;)


Ma dobro, nisam ja nesto lose prosao. Telefon koji je onda kostao cca 100e sam kupio za 50e odmah i obavezao se na 24 meseca jedne cene sto opet dodje nekih 50e. Znaci, nisam nista izgubio.

Presao sam na prenesi 50 jer za dodatnih 118 dinara (177 jedna cena, 295 dinara prenesi 50) ipak ne bacam onih 177 u vetar. Tako da ono... Nisam na nekom gubitku ali sam i dalje jako razocaran njihovim poslovanjem.

Kod potpisivanja ugovora definitivno cu uvek ici na najnizu pretplatu pa cak i ako/kada mi bude trebala veca.

Najveci razlog moje kupovine telefona kod operatera nije cena niti usteda vec nekako ne verujem ovim radnjama sta prodaju telefone.
[ Mister Big Time @ 01.04.2008. 13:59 ] @
Zasto i dalje na proveri stanja pise Prenesi 250 umesto 325? U call centru kazu svi su 12. marta automatski prebaceni na 60+1 i dodati su im minuti. Da nisu minute zaboravili?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.04.2008. 14:25 ] @
I meni pise na portalu Prenesi 125 nisi jedini...
[ BioSQUAD @ 01.04.2008. 19:28 ] @
Kod mene je promenjeno na Prenesi 150
[ gda616466 @ 01.04.2008. 23:03 ] @
Ono što me veže za Telenor je jedino broj koji koristim već 5-6 godina. Da li je neko čuo nešto o uvodjenju prakse koja je aktuelna u nekim zemljama na Zapadu da korisnik može zadržati broj, a promeniti operatera?
[ lukeguy @ 02.04.2008. 01:12 ] @
to se zove Mobile Number Portability ili skraćeno MNP. ima već posebna
tema o tome, pa pogledaj.
[ finderetf @ 03.04.2008. 09:53 ] @
Sada sam pogledao specifikaciju,i vidim da nisu zaokruzivali u martu.A
greska u prenosu minuta ocigledno postoji.
[ SasaDee @ 03.04.2008. 11:08 ] @
Ili je greska u prenosu minuta ili nesto jos gore. Sad mogu da stampaju racune kako se njima svidja ili treba.
[ Gayo @ 03.04.2008. 16:52 ] @
Citat:
finderetf: Sada sam pogledao specifikaciju,i vidim da nisu zaokruzivali u martu.


Meni jos uvek stoji specifikacija za februar. Da se nisi zeznuo pa pomislio da je to za mart? Pogledaj datume ispred popisa.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.04.2008. 17:45 ] @
Ja sam vadio vanrednu specifikaciju u KS-u, i pise regularan broj sekundi (bez zaokruzivanja), a pored pise iznos 8.80din (za moj paket) pored svih poziva kracih od 1min.
[ Gayo @ 03.04.2008. 19:29 ] @
Pa to je to. Pise koliko je razgovor trajao a cena je ista bez obzira na sekunde ako jemanje od 60. To je zaokruzivanje a sekunde su tu da zaplaces kad vidis koliko si bacio.
[ finderetf @ 03.04.2008. 20:43 ] @
U pravu si za____bao sam se,ipak je bilo za februar:)
[ zole_ @ 07.04.2008. 10:56 ] @
Evo sta znaci njihovo poboljsanje usluge..

U februaru nisam bio u zemlji tako da sam u Mart preneo ukupno oko 180 minuta sto mi za mart onda daje 180+125 = 305 minuta

Sada, kada im je najzad proradio *100# servis saznao da u april prenosim ~50 minuta (govorim iz secanja jer je *100# servis ponovo ne dostupan)

Sto znaci da sam po njihovo racunici pricao oko 255 minuta!

Moj prosek razgovora je oko 105 minuta!

Moj telefon mi je za mesec Mart pokazao oko 80 minuta razgovora!

Za mart su mi krali 255 - 80 = 175 minuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Znaci poskupljenje je debelo preko 100% !!!!!!!!!!!! LJUDI ALOOOOO!!!!

Pljujem na njih, smucili su mi se.



Sad se postavlja pitanje. Onomad kada su uveli tarife Prenesi, dali su se oni tada preracunali, zeznuli? Mislim, neverovatno mi deluje da njihovi strucnjaci ne znaju da izracunaju da ce im te tarife umanjiti prihod!
Ja sam apsolutno siguran da je tarifa prenesi bila samo navlakusa da se ljudi upecaju na 2 godine i kada se postigao zeljeni broj riba na udici tada su lepo digli cenu u oblake!
Znaci nista drugo nego obmana koja je planski sprovedena od pocetka do kraja!!!!

Imat ce me kao korisnika dok mi ne izadje obaveza (jos par meseci). Osecam se prevarenim i iskoriscenim. To se ne prasta.
Od MTS-a nikada nisam ni ocekivao prof odnos. Od Mobtela/Telenora jesam.
Kada prodje ug. obaveza idem tamo gde i ocekujem da ce da me farbaju.

Neko ce reci pa sada je svugde isto, nema svrhe prelaziti.... tacno. Ako je svugde isto onda necu biti ni nakavoj steti ako napustim one koji su na ovako grub nacin izigrali moje poverenje.

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 07.04.2008. u 12:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zole_ dana 07.04.2008. u 12:18 GMT+1]
[ Srdjan Prpa @ 08.04.2008. 08:06 ] @
Sto se tice 60+1 to jesu kvarni sto su uveli ali su zato i digli broj minuta sa 125 na 150, kad pogledate ispadne isto!
[ agasoft @ 08.04.2008. 08:34 ] @
Ispadne isto. Ajde ovako da se igramo. Pretpostavimo da ću ja da obavim sto
pedeset razgovora po tri sekunde.
Nakon toga mojih besplatnih minuta nema!
A da sam obavljao po starom režimu sto pedeset poziva po tri sekunde, to bi
koštalo četristo pedeset sekundi ili sedam minuta i trideset sekundi, što
znači da bi mi od sto dvadeset pet minuta ostalo sto sedamnaest minuta i
trideset sekundi!
Jel to sad isto?
Znači, zbog sedam minuta i trideset sekundi ode mojih petsto devedeset
dinara pretplate!
Dobro i sto pedeset poruka. E sad vi vidite ko tu ima uštedu i na koji
način.
I vidite koliko je telefoniranje poskupelo. Znači on meni za sedam minuta i
trideset sekundi obračunava sto pedeset minuta, znači dvadeset puta više
nego što treba. 2000% više!
Ej, pa jeste li vi pismeni?
[ brzibg @ 08.04.2008. 21:01 ] @
Meni je zao sto sam se toliko razocarao u Telenor, za samo par meseci, a povernje su gradili u mom slucaju 9 godina. Zao mi je sto vise ne mogu da kazem "moja mreza". Jasno je meni sve, profit na prvom mestu itd., ali da li bas mora po svaku cenu. Nikada nisam imao karticu drugog provajdera. Uzeo sam broj davne `99. i nisam ga menjao niti sam imao zelju. Kada se pojavio VIP samo sam se nasmejao. Iako su mnogi pohrlili za telefone i "pricu za samo 4,9 dinara po minutu".

Ja sam uzeo na probu jedan "prenesi" broj. Nije ni bitno da li cu sad otkazati broj ili ne. Verovatno hocu jer se nisam vezao ugovorom. Broj koji imaju svi moji klijenti i prijatelji je ostao, na svu srecu, pre paid i tako ce sigurno i ostati dok ne uvedu portabilnost brojeva. Jednom godisnje uplatim 100 dinara i toliko od mene. I kad se podvuce crta, 12x mesecna pretplata + nesto ako prekoracim + roming iz Grcke od nekoliko hiljada dinara + zadovoljan korisnik, zamenice 100 dinara godisnje. Nisam ekonomista ali bi rekao da to nije dobitna racunica.

Mi smo narod kratkog pamcenja i sutra kad opet naprave neki paket koji valja, mnogi ce se vratiti. Voleo bi da sto pre uvide gresku i da vrate sve kako je bilo ali sumljam da ce se to skoro desiti jer mislim da oni uopste ne uzimaju u obzir "feedback" od svojih korisnika. Potpuno su se ogradili od njih i ne gledaju nista dugorocno vec kako da sto vise zarade preko noci, sitnim prevarama. Takvo poslovanje vise prilici maloj privatnoj srpskoj firmi a ne kompaniji kakva je Telenor.

Ustvari ko malo bolje analizira stvari, mislim da je menadzment VIP-a usao u celu igru fenomenalno. Oni su dosli na trziste kao niko i nista. Za konkurente su imali drzavnog operatera Telekom, sa kojim ljudi nisu bas zadovoljni ali eto tu su kod njih i Telenor/Mobtel firma koja je i pored svih politickih spletki iza sebe imala tradiciju i vernost svojih korisnika. VIP je uspeo da iznudi od obe kompanije da se "spuste" na njihov nivo. Telekom i Telenor su pali na to. Eto, to je menadzment za pohvalu u poslovnom smislu, a ja ih licno mrzim zbog toga jer najvise, naravno, ispastaju korisnici. Ali dobro, nisam zaposlen u Telenoru da analiziram njihove greske. Obice im se o glavu, mozda ne danas nego sutra, a VIP ce ni iz cega da stvori stotine hiljada svojih korisnika. Jos ako uspe da im nametne osecaj privrzenosti, kakav su nekada imali korisnici Telenora, imace dugogodisnji zagarantovani veliki udeo u trzistu.

Eto VIP je dao besplatnu lekciju iz trzisnog poslovanja onima koji se bave takvim ili slicnim poslom. Cim potpuno uspostavi svoju kvalitetnu mrezu (to im je sada glavna mana), napravice neki fenomenalan potez (npr. tarifiranje na sekundu, besplatna ili simbolicna uspostava poziva) i ljudi ce da pohrle kod njih. Uz gorak ukus koji imaju u ustima od svojih dotadasnjih operatera i osecaj izneverenosti, potreban je samo mali impuls da se to desi (a sta je bolje od novcanog motiva?).

Pozdrav Telenoru, kad sam procitam ovo sto sam napisao zao mi ih je sto su tako lako nadigrani.
[ zzviktor @ 08.04.2008. 21:29 ] @
Ma ja mislim dasu oni isli onom logikom, ako moze vip mozemo i mi.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2008. 21:45 ] @
Ja mislim da je Telenor mogao vrlo lako da dobije jos mnogo korisnika da je ostavio prenesi, jer bi ljudi kojima smetaju "promocije" mt:s-a presli na Telenor, ali je Telenor svojim postupkom uspeo da cak i mene (korisnika koji je sa mt:s prepaida presao na mobtel postpaid 2004-e), i koji nije imao nikakvu nameru da se vraca na mt:s, natera na ozbiljno razmisljanje o tome da moj operater bude mt:s...

mt:s ima ogroman plus tarifiranje po sekundi u kvoti, a Vip opet ima veliki plus sto bar ima proveru stanja manje-vise ok, a sta telenor ima?

Sa Telenorom se osecam kao u srednjem veku, kao da sedim u tami iako su ljudi odavno izmislili sijalicu... Jos jedna stvar koja je losa je sto je na sajtu pisalo da ce od avgusta biti omogucen uvid, a ovih dana to vise ne pise na sajtu, kao sto se ljudi zaposleni u Telenoru nadaju da ce to biti ove godine, ali nista ne mogu da mi obecaju...

I sad ja koji tacno razlog imam da ostanem na Telenoru?

Odoh ja na mt:s biz:net, a na Telenoru cu da predjem na pro30 jer i onako ce mi taj broj sluziti jos neko vreme za pozive unutar Telenor mreze, dok i prepaid i postpaid korisnici ne pobegnu iz Telenora jer nigde nema nista sto ce korisnike ubediti da ostanu... Bar mene nece, jedino sto me broj malo veze za Telenor, ali za par meseci i to ce biti manji problem kad ljudi zapamte moj novi mt:s broj.

Bar cu imati i 10MB 3G (HSDPA) interneta za 153.4din, a ne 0MB GPRS (ni EDGE Telenor nema na novo postavljenoj BS koja pokriva periferiju Pirota)

Eto kako lako mozete naterati korisnika koji nije imao nikakvu nameru da napusta Telenor, da ipak lepo razmisli i napusti Telenor.
[ zole_ @ 08.04.2008. 22:03 ] @
"Sto se tice 60+1 to jesu kvarni sto su uveli ali su zato i digli broj minuta sa 125 na 150, kad pogledate ispadne isto!"

Kako moze da bude isto? Razgovarao sam 80 minuta naplatili su mi 255!

Po starom bi mi ostalo 45 minuta za prenos, ovako sam za 105 minuta prekoracio free minute. Samo iz razloga sto nisam bio tu u februaru imam 50 minuta za prenos. Ovaj mesec moram da pamtim broj poziva jer ne zelim da mi stigne 3 puta veci racun.

I za mene je slicna prica. 063 prepaid korisnik od '98 a postpaid negde od 2003.
Nikada mi nije palo na pamet da menjam mrezu i bio sam 100% zadovoljan korisnik.

Bukvlano su, u onih par sekundi kolko mi je trebalo da procitam obavestenje, unistili poverenje koje sam u njih imao tolko dugo. Znaci poverenje u Telenor je 0. Jednostavno ne zelim vise da budem njihov korisnik. Ne zanima me ni to sto cu menjati broj. Lako cemo za to. Okacicu poruku na sekretarici da imam nov broj. Mesec dana nek stoji i onda gasim broj.

I nadam se da ce VIP sve daih predje i oduzme im masu korisnika jer nista drugo nisu ni zasluzili. Imali su tako dobar adut u rukama, tradiciju i profesionalizam. Za mene su oni sada najobicniji pilicari.

[ agasoft @ 08.04.2008. 23:09 ] @
Eee... Šta uradiše od Mobtela...
Najbolje mobilne telefonije koju je Srbija ikada imala...
:(
Tuga čemer jad...
[ Cileinteractiv @ 08.04.2008. 23:29 ] @
A vidite kako reklamiraju svoje novo tarifiranje, kao reklame za prasak za ves. No comment.
Dolaskom VIP-a trziste je konacno postalo zdravo pa sada oni koji su se kleli u "moju mrezu" ne mogu da poveruju sta ih je snaslo.
Broj kao broj, ako mi se ne svidja politika operatera odmah ga menjam. Takodje, ako zbog posla menjam nacin koriscenja telefona opet menjam broj u skladu sa tim. Najopustenije, opetareri su tu zbog mene a ne ja zbog njih.
[ IonX @ 08.04.2008. 23:37 ] @
Ja još ne mogu da poverujem kakav sam magarac.
10.marta ja 'ladno uzimam "prenesi 150", a 12. mi oni zabiju....nož u leđa (da ne kažem nešto grđe).
Mrzim duge razgovore, i retko koji mi prelazi 45-50s.
Svi moji pozivi se svode (bar su do sada) na " 'Ajde da se nađemo tu i tu.", "Jesi li kod kuće u xx:xx sati? Svraćam."...itd
Sad moram da zadržavam prijatelje (zabezeknute, jer znaju koliko mrzim isprazno blebetanje u slušalicu) na vezi "E,..aj' da pričamo još malo..."
[ Slobodan Milivojevic @ 09.04.2008. 00:39 ] @
Za prasak samo mogu da kazem... sa soda efektom!
[ brzibg @ 09.04.2008. 11:18 ] @
Probao sam ga i ostaju fleke!
[ zemun88 @ 09.04.2008. 15:55 ] @
Jos i operateri kazu restartujte brojac na telefonu, pa pogledajte koliko ste potrosili.

Ali niko od njih nije rekao da telefon ne prati potrosnju po sistemu 60+1. Po logici operatera kad vidite na primer za prenesi 150 da ste potrosili 150 minuta iskoristili ste kvotu.
ALi je u praksi drugacije korisnici trose manje od minut ali im se skida ceo. Ako telefon to ne belezi, vec po sekundi to je teska prevara i kradja. I kvota je istrosena pre nego sto dodje do 150 minuta. I ako korisnici nasednu bog te pita kolika ce im biti pretplata.
[ drx @ 10.04.2008. 16:15 ] @
Citat:

Ja još ne mogu da poverujem kakav sam magarac.
10.marta ja 'ladno uzimam "prenesi 150", a 12. mi oni zabiju....nož u leđa (da ne kažem nešto grđe).


hahah.... ja sam to isto uradio 11. ili 12 cak, i jos sam pitao neku tetku kod koje sam
potpisivao ugovor u NSu (premlatio bih je sada na ulici daje sretnem) da li ce moja terifa biti prenesi 50,
jer necu prenesi 60, i ona kaze da da bice bice (papane misleci u sebi :) )

Maler!
[ predragc @ 10.04.2008. 16:37 ] @
ja proverio cetvrtog aprila za prenete minute iz predhodnog meseca i dobijem obavestenje da mi je preostalo 55 min kasnije u toku dana kada sam ponovo pokusao da proverim stanje prenetih dobijam obavestenje da je taj servis dostupan samo za postpaid korisnike a ne i za prepaid,ja u cudu kada sam vec 3 meseca na postpaidu...posle nekih sat vremena servis radi lepo samo sto ja vise nemam 55 min. prenetih nego 45.17 min. :) ... dobar neki racundzija radi u lelenoru...
[ staticInt @ 10.04.2008. 16:43 ] @
Meni na primer definitivno ne radi ovaj njihov izvestaj na *100# evo vec 3 dana mi prijavljuje kako mi je ostalo 64,35 minuta a pricao sam minimum 20 minuta, sto sa omiljenim brojem sto sa drugima, poruke bas nisam pratio ali ni to izgleda ne mere kako treba, ali zato na *311# mi znatno povecava racun, pa mi nije jasno gde se broje oni "besplatni minut" posto imam prenesi paket.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2008. 17:13 ] @
Evo jos jednom da ponovim, nije na odmet:

*100# pokazuje broj prenetih minuta i SMS poruka zbirno iz prethodna 3 meseca. To prakticno znaci da treba da saberete broj prenetih minuta sa brojem minuta u tarifnom paketu, i toliko imate da potrosite u toku meseca a da ne izadjete iz kvote. Isto vazi i za SMS

*311# pokazuje koliko je vase trenutno zaduzenje u dinarima, ali po cenama koje vaze nakon prekoracenja paketa koji koristite. Tek se na kraju meseca od te sume oduzme ono sto je uracunato u paket.

*411# pokazuje tarifni paket, a u dodatnoj SMS poruci dobijate informacije o mesecnom racunu: iznos, racun telenora, poziv na broj...

Dakle, ne postoji kod za proveru preostalog besplatnog saobracaja i ne zna se kad ce biti uveden.
[ Cileinteractiv @ 10.04.2008. 17:28 ] @
Verovatno nikad.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2008. 17:36 ] @
Na Telenorovom sajtu je pisalo do skoro da ce to biti od avgusta, ali od kako su promenili prenesi pakete nikakva informacija o tome vise ne postoji na sajtu.
[ night-shift @ 10.04.2008. 17:48 ] @
Pa prvo su rekli od decembra 2007. pa promenili na avgust 2008. a kontam sad će biti odmah nakon ulaska Srbije u EU...
[ MP3MP3 @ 10.04.2008. 17:52 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Verovatno nikad.


I ja tako mislim jer u sustini telenoru odgovara da korisnici nemaju proveru stanja, da su hteli uradili bi to jos od kad su uveli prenesi(kad moze mt:s mogu i oni jer imaju strucnjake sirom sveta koji to mogu da zavrse brzo, prave se ludi) tako im odgovara a korisnici naravno mogu lako da pogrese i potrose vise a da ne pricam jos zbog zaokruzivanja 60+1 ili 30+30, bar trebaju da postuju postpaid korisnike koji im mesecno placaju odredjen novac, nezahvalnici lopovski...
[ 2fAst4aNY1 @ 11.04.2008. 16:10 ] @
Jel ovo stanje koje dobijemo pozivanjem *100# prikazuje koliko je minuta ostalo pri obracunu po sistemu 1+1 ili 60+1,ako je 1+1,onda nekog treba obesiti na sred Terazija zbog toga,jer je to otvorena prevara??!!
[ zole_ @ 11.04.2008. 17:35 ] @
Pokazujeti koliko minuta si preneo iz prethodnog meseca

Obracun je lopovski kako god ga okrenes.

Naravno da namerno ne uvode mogucnost pregleda preostalih minuta
[ 2fAst4aNY1 @ 12.04.2008. 18:47 ] @
Ej zoli ne pisi ako ne znas,lepo sam pitao:
Da li ti on na tom obracunu pokaze stanje po obracunu 1+1 ili 60+1???

btw info koji sam ja dobio od vise operatera je da su svi korisnici prenesi 50,125,250... automatski prebaceni na 60,150,325 itd.,tako da nije bilo ni u jednom trenutku dva paketa npr. prenesi 125 i prenesi150!
[ Slobodan Milivojevic @ 12.04.2008. 20:13 ] @
12. marta su korisnici dobili jos dodatnih minuta, ali je poceo i novi obracun (60+1). Na *100# dobijate broj prenetih minuta iz prethodnog meseca narvno po sistemu (60+1).
[ Gayo @ 12.04.2008. 21:28 ] @
Pitanje ti je malo cudno i nepotrebno.

Ako oni zaokruzuju prvi minut valjda je jasno da to na kraju meseca zbroje (recimo da imas 100 razgovora po 30 sekundi). Na kraju meseca oni kazu aha, 100 minuta je iskoristio i 50 (paket 150) mu prenosimo u sledeci mesec. Ne vidim kome bi palo na pamet da ti oni napisu da su ti preneli 100 minuta a zapravo su preneli 50. Jest da su seronje ali nisu bas toliki.
[ 2fAst4aNY1 @ 12.04.2008. 23:26 ] @
Citat:
Gayo: Pitanje ti je malo cudno i nepotrebno.

Ako oni zaokruzuju prvi minut valjda je jasno da to na kraju meseca zbroje (recimo da imas 100 razgovora po 30 sekundi). Na kraju meseca oni kazu aha, 100 minuta je iskoristio i 50 (paket 150) mu prenosimo u sledeci mesec. Ne vidim kome bi palo na pamet da ti oni napisu da su ti preneli 100 minuta a zapravo su preneli 50. Jest da su seronje ali nisu bas toliki.


E bas zato i pitam,jer rade toliko kvarnih stvari,da bi ovo bila samo jedna od stavki na listi!!!
[ avala100 @ 15.04.2008. 08:11 ] @
A kako vidim ni oni bas nisu brzi u azuriranju sajta, evo jos uvek navode primer za prenosenje kod tarifnog profila PRENESI 50.
Da li uopste postoji jos uvek taj tarifni profil?

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879
[ Gayo @ 15.04.2008. 12:48 ] @
Kad vec pominjes taj primer koji sam video i sve cekam hoce li se promeniti, ima jos gora stvar. Pod starim paketima postoje prenesi 50, 125, 250 i 550 a ti paketi uopste ne postoje, odnosno niko ne moze da ih koristi i bez saglasnosti smo prebaceni na druge pakete. Cemu onda stoje na sajtu?
[ zemun88 @ 16.04.2008. 17:06 ] @
Novi sistem obracunavanja je s*****, jer ja licno manje pricam jer stalno mislim koliko sam potrosio, i da li je istekao taj minut.
Preneto je vise minuta sa starog sistema 1+1, ali opet je manje razgovora. Jedino ima vise poruka.
[ Srdjan Prpa @ 21.05.2008. 18:50 ] @
Citat:
agasoft: Ispadne isto. Ajde ovako da se igramo. Pretpostavimo da ću ja da obavim sto
pedeset razgovora po tri sekunde.
Nakon toga mojih besplatnih minuta nema!
A da sam obavljao po starom režimu sto pedeset poziva po tri sekunde, to bi
koštalo četristo pedeset sekundi ili sedam minuta i trideset sekundi, što
znači da bi mi od sto dvadeset pet minuta ostalo sto sedamnaest minuta i
trideset sekundi!
Jel to sad isto?
Znači, zbog sedam minuta i trideset sekundi ode mojih petsto devedeset
dinara pretplate!
Dobro i sto pedeset poruka. E sad vi vidite ko tu ima uštedu i na koji
način.
I vidite koliko je telefoniranje poskupelo. Znači on meni za sedam minuta i
trideset sekundi obračunava sto pedeset minuta, znači dvadeset puta više
nego što treba. 2000% više!
Ej, pa jeste li vi pismeni?.


Ja vec 2ipo godine imam ugovor sa Telenorom i od kad znam za paket prenesi nikad se nije obracunavao 1+1 obracunavao je se 30+1, kolko mi se cini nijedan paket u Telenoru i VIP se ne obracunava 1+1 pa cak ni za prepad korisnike !
[ zemun88 @ 21.05.2008. 20:14 ] @
Informacija za neobavestene, paket prenesi se uvek obracunavao po sistemu 1+1, dok nije uveden sistem 60+1
[ Catch 22 @ 21.05.2008. 22:46 ] @
^ Sve to je već toliko puta rečeno, a i na samom početku ove teme dosta jasno piše http://www.elitesecurity.org/p1883020