[ BytEfLUSh @ 10.03.2008. 16:46 ] @
Adresa je http://www.sombor-photo.net
Sajt nije u mome vlasništvu, dizajn je manje/više moj (vlasnik sajta je sam odradio neke delove), ali sam celokupan PHP kod sajta uradio od nule. Neki delovi su u pripremi, što ne znači da je sajt nedovršen - sajt je funkcionalan i posećen već više od godinu dana samo što je vlasnik sajta tražio da se "pripreme" stranice za features koje će tek uslediti. Uglavnom tražim kritike na:

- Kompatibilnost sa browser-ima. Sajt je prvenstveno testiran u Firefox-u (opet, vlasniku sajta nije bitan IE i Opera, ali ja želim da ga napravim u potpunosti komatibilnim sa ovim browser-ima) ali i tu ima nekoliko bug-ova (npr. "famozni" Firefox incremental loading bug kojeg nikako da se otarasim). Ako imate neke predloge za CSS/HTML kako bi se ovo rešilo, bio bih vam zahvalan na tome.
- Sam dizajn - priznajem da sam više programer nego dizajner, i shvatam da je dizajn sajta daleko od savršenog. Svaki predlog je dobrodošao - bilo da se tiče izbora boja, rasporeda elemenata stranice ili štogod...
- Features - ako slučajno zađete malo dublje u sajt i shvatite da bi neka mogućnost bila od koristi - javite.
- Security - molio bih da se svaki problem oko sigurnosti sajta ipak pošalje na PP ili E-Mail. Čim rešim problem, javljam se na ovoj temi sa porukom u čemu je problem bio, ko ga je otkrio i kako je rešen.

Hvala unapred! :)
[ Mitrović Srđan @ 10.03.2008. 17:01 ] @
Najkrace receno bez ukusa.
Boje skroz lose uklopljene poreporucujem ti neku literaturu iz TOP tema o bojama
i neke gotove palete boja koje se slazu i koje su prijatne za oko.
Font tag u 2008 god?font tag je odavno deprecated.
Takodje me interesuje zasto non stop radis mesavinu externog CSS i inline?
Jel postoji neki odredjen razlog za to?
U sigurnost u usability ne bih zalazio jel me je sajt odbio na prvi pogled.
[ BytEfLUSh @ 10.03.2008. 19:03 ] @
Hvala na komentaru.

Boje jesu loše uklopljene, i je jedna od prvih stvari koje želim da promenim; boje je manje/više birao vlasnik sajta koji je na prvoj kombinaciji "podnošljivo" rekao "e - može", čisto da bi sajt bio što pre gotov. Naravno, to nije izgovor i ovo je jedna od bitnijih stvari koje se moraju promeniti pošto ovo jeste prilično odbojno.
Font tag je stavljan u neke delove sajta koji su rađeni "za-manje-od-pet-minuta" i, iako je deprecated, i dalje funkcioniše te se time nisam mnogo bavio. No, krajnji cilj jeste napraviti sajt koji je u potpunosti urađen po web standardima i koji funcioniše u svim popularnijim browser-ima; doduše, ovo drugo mi je za sada prioritet.
Mešavina inline i externog CSS-a je tu zato što se u eksternom CSS-u uglavnom nalaze stilovi koji su korišćeni na više stranica, dok se inline nalaze stilovi koji se koriste, recimo, samo za isključivo taj element. Naravno, i tu verovatno ima nekih propusta ali, po meni, taj princip je najbolji.
[ NeonDragon @ 10.03.2008. 21:13 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Hvala na komentaru.
Boje jesu loše uklopljene, i je jedna od prvih stvari koje želim da promenim; boje je manje/više birao vlasnik sajta koji je na prvoj kombinaciji "podnošljivo" rekao "e - može", čisto da bi sajt bio što pre gotov. Naravno, to nije izgovor i ovo je jedna od bitnijih stvari koje se moraju promeniti pošto ovo jeste prilično odbojno.

sve si sam rekao
Citat:
BytEfLUSh:
Font tag je stavljan u neke delove sajta koji su rađeni "za-manje-od-pet-minuta" i, iako je deprecated, i dalje funkcioniše te se time nisam mnogo bavio. No, krajnji cilj jeste napraviti sajt koji je u potpunosti urađen po web standardima i koji funcioniše u svim popularnijim browser-ima; doduše, ovo drugo mi je za sada prioritet.

to sto nesto funkcionise nije razlog da se koristi. stavise, font tag bi trebao da izbegavas u svakom slucaju, pogotovo ako ces da radis sajt koji zahteva menjanje sadrzaja/dizajna posle nekog vremena (tj, kada neki trend u dizajnu prestane da se aktivno koristi
Citat:
BytEfLUSh:
Mešavina inline i externog CSS-a je tu zato što se u eksternom CSS-u uglavnom nalaze stilovi koji su korišćeni na više stranica, dok se inline nalaze stilovi koji se koriste, recimo, samo za isključivo taj element. Naravno, i tu verovatno ima nekih propusta ali, po meni, taj princip je najbolji.

Pa napravi klasu i smestaj u span tag ili stavec
[ Mitrović Srđan @ 10.03.2008. 22:08 ] @
Pa ako imas pravila koja se pojavljuju samo na odredjenim stranicama onda
se baci malo u modularnost. Napravi CSS fajlove koje ces @importovati
samo na stranicama na kojima se koriste. Naravno span tag je must :)
[ BytEfLUSh @ 10.03.2008. 23:27 ] @
Citat:
NeonDragon: to sto nesto funkcionise nije razlog da se koristi. stavise, font tag bi trebao da izbegavas u svakom slucaju, pogotovo ako ces da radis sajt koji zahteva menjanje sadrzaja/dizajna posle nekog vremena (tj, kada neki trend u dizajnu prestane da se aktivno koristi

To shvatam, ali i dalje su problem rokovi. Neke stvari sam rešio preko FONT tag-a, što jeste deprecated, ali i dalje radi... A ako se uzme u obzir dinamika kojom se sajt menja, može se očekivati skora izmena tih tagova. Font tagovi su uglavnom nastali dijalogom "E ajd mi brzo izmeni to-i-to" "Stiže za pola minuta", gde je stupila na snagu moja (loša) navika sa početka 2000-ih. :) To sad i nije toliko bitno.
Naravno, tražim komentare i na HTML/CSS, ali ako neka stvar ne smeta browser-ima koji su trenutno aktuelni, mislim da nema potrebe da se time za sada bakćem. Trenutno mi je prioritet kompatibilnost sa svim jačim browser-ima i znam da mi skidanje FONT tag-a neće doneti nikakve promene na tom planu. To je posao koji se može obaviti za manje od 15 minuta, ali neću dobiti vidljive efekte. Kritika je, naravno, na mestu; ali, za sada, nije mi vredno pokretanja editora.
Citat:
NeonDragon: Pa napravi klasu i smestaj u span tag ili stavec

Citat:
Mitrović Srđan: Pa ako imas pravila koja se pojavljuju samo na odredjenim stranicama onda
se baci malo u modularnost. Napravi CSS fajlove koje ces @importovati
samo na stranicama na kojima se koriste. Naravno span tag je must :)

Za span se slažem, to planiram da sredim u skorijoj budućnosti. Bloodzero je, inače, dao zanimljivu ideju o kojoj do sada nisam razmišljao. Server-side importovanje CSS-a deluje primamljivo, pogotovo sa sve prisutnijim i sve lošijim ADSL konekcijama. Priznajem da se nisam toga setio i puno se zahvaljujem na ideji.
[ BytEfLUSh @ 19.04.2009. 03:20 ] @
Voleo bih da čujem neka nova mišljenja o ovom sajtu (mada se sad zvanično zove www.club-shots.com) pošto je od zadnjeg posta odrađeno mnogo redizajniranja i reprogramiranja... I dalje mogu da nađem (skoro) trocifren broj bug-ova, ali mi je bitno ono što korisnici prvo primete, za početak... Šta bi trebalo da se doda ovom sajtu? I to sa stanovišta kako "običnih" korisnika, tako i sa profesionalnog gledišta. Hvala unapred na svim kritikama. :)
[ MiLaNcIc95 @ 01.05.2009. 10:18 ] @
Kao prvo, po meni je sajt ne prevaziđen, ima dosta sadržaja, ali koliko primećujem, vremenom je sve bolji i bolji, još odkad se promenio naziv sajta, bolji je, mada mislim da su oni stilovi belo/plava, i narandžasto/bela, nepotrebni, ako znaš možda, koliko je korisnika otvorilo koji stil......mada fali tu još nešto, dobro sem crno/belog stila, fali još nešto, neka se malo promeni izgled, pa čak i da se doda više opcija, primetio sam da si poradio na "zaboravljena lozinka" i na registraciji, mada još uvek ima onih korisnika, koji kada se naljute, naprave na tone profila, i u taj profil više ne ulaze, mislim samo opterećuju bazu...pa da se malo poradi oko toga....inače, ja se nadam da su moje pohvale i kritike bile korisne.....inače svaka čast....