[ Eurora3D Team @ 11.03.2008. 03:51 ] @
Ovaj projekat je framework za pravljene browser pluginova u FreeBasicu.
Na ideju sam dosao posle jedne teme na ovom forumu.
Kod je uglavnom namenjen Aleksandru i Stefanu koji su ovde pokrenuli jedan FreeBasic projekat ali i ostali mogu da ga koriste.
Moja ideja je da neko ko bolje zna FreeBasic od mene iskoristi ovaj framework i da napravi nesto ozbiljnije (npr graficki engine za internet ili sl)
Trenutno, plugin osim frameworka sadrzi kod za prikazivanje slika sa URL-a (kao pictureBox). Slike su pod ekstenzijom .esf
Svi fajlovi (od c++ preko FreeBasic i js za instalaciju) su puni naprednih tehnika u programiranju (koje sam pokupio tokom godina bavljenja ovim poslom) tako da ce svako moci po nesto da upotrebi za sebe ...
Ova instalacija nema podrsku za Internet Explorer (ActiveX deo nije napravljen) tako da ko hoce da proba instalaciju neka koristi FireFox, Operu i sl. i samo pod Windowsom.
Instalaciona strana je na http://www.eurora3d.com/elitesecurityplugin/
A source i ostali fajlovi su na http://www.eurora3d.com/elites...plugin/EliteSecurityPlugin.zip
[ Eurora3D Team @ 11.03.2008. 11:03 ] @
Citat:
stefanpn: Pa probaj da napravis sledece:

Code:

screenres 640,480,32,1,0
line (50,50)-(100,100),rgb(255,255,255),bf
sleep


Sa screenres se dobija prozor/ekran za grafiku kao sto je bilo QBasic-u, recimo SCREEN 12

Shvatio sam ... moze ... iscrtava nov crni prozor sa sa belim kvadratom i naslov prozora je Firefox
Zakloni u komentar #Define ELITE_IMPL da se nebi kompajlovala moja implementacija (mada radi i tako)
I u funkciji npr EliteInitWindow pre zadnjeg Return 0 stavi ovaj kod tvoj kod gore
Vazno Ne stavljaj sleep i dobro bi bilo da se Sve sto se dodaje izvrsava u novom Threadu



[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 11.03.2008. u 20:03 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 11.03.2008. 15:08 ] @
hvala, ovo je veoma koristan plugin, ako mi padne na pamet neka dobra ideja kako da iskoristimo ovaj plugin pokrenucu novi projekat :) (al prvo da se zavrsi EliteTanks)
[ Eurora3D Team @ 11.03.2008. 18:56 ] @
Ok ... ako kod nadje neku primenu napavicu i ActiveX interface (imam stabilan framework za to) pa ce moci da se koristi i u IE kao i u svim IDE koji podrzavaju ActiveX (npr VB6) ...