[ mirko1949 @ 11.03.2008. 11:29 ] @
Da li je moguce i kako postaviti u Formi merac protoka vremena (U minutama i sekundama) ili ako nije moguce u Formi onda na radnom listu.
[ Jpeca @ 11.03.2008. 13:49 ] @
Postoje neke Timer kontrole koje možeš preuzeti i implementirati u VBA http://www.enhanceddatasystems.com/ED/Pages/ExcelTimer.htm

Drugi način je korišćenje događaja OnTime koji Excel podržava. za odloženo startovanje procedure. Definiše se procedura koja startuje drugu proceduru - UpdateLbl posle 2 sekunde
Code:

Public Sub StartTimer()
    RunWhen = Now + TimeValue("00:00:02")  ' interval ažuriranja labele dve sek
    Application.OnTime EarliestTime:=RunWhen, Procedure:="UpdateLbl", Schedule:=True
End Sub

U samoj proceduri UpdateLbl poziva se ova rutina, tako da se sama procedura izvršava svakih 2 sekunde
Code:

Sub UpdateLbl()
  frmTime.Label1.Caption = Right(Format(Now - Start, "HH:MM:SS"), 5)
  StartTimer
End Sub


Interesantno je da sam se namučio i nisam našao način da prikažem samo minute i sekunde komandom format. "mm:ss" kao i "MM:SS" prikazuje Mesece umesto minute na formi - a u dibageru radi ispravno. Zato na kraju one akrobacije sa RIGHT.

Prerađeno na osnovu http://www.cpearson.com/excel/OnTime.aspx
[ mirko1949 @ 12.03.2008. 08:44 ] @
Hvala na odgovoru. E sad bih hteo jos nesto. Kako u vec postojecu formu ubaciti sve ovo, ali tako da se vreme u Labelu pojavi prilikom otvaranja forme (bez dugmica Start i Stop). Znaci da vreme startuje prilikom otvaranja forme, i ako je moguce da se posle isteka unapred zadatog vremena forma sama zatvori.
[ Gix_ @ 13.03.2008. 21:56 ] @
Re, Mirko Peco

posto tije Peca okacio profesionalni primer evoti jedan prostiji koji ja mislim
dace zavrsiti posao za ono stosi zamislio.
Videces u primeru mozes namestiti vreme za koje zelis da USF ostane otvorena (aktivna).

Pozdrav za sve

PS: Ima malog iznenadjenja
[ mirko1949 @ 14.03.2008. 08:47 ] @
Puno hvala Gix. Mislim da cu uspeti ovo da prilagodim svojim potrebama. Uzgred, nisam uspeo da razaznam cija je ono zastava.
[ Gix_ @ 14.03.2008. 21:08 ] @
Re,
povecaj vreme takoce forma ostati duze na ekranu mozdaces onda imati vremena
da vidis cijalije zastava, inace plavusu si prepoznao

Cao
[ mirko1949 @ 14.03.2008. 22:07 ] @
Sta da stavim u Progressbar-u umesto "%" pa da mi tece vreme (linija u kodu:
Loop
Pct.Caption = Boucle & "%"
Inace, naravno da sam plavusu prepoznao, one su mi slaba tacka.
Pozdrav
[ Gix_ @ 16.03.2008. 15:33 ] @
Re,
bicu iskren ovako izglave ne znam tacno sta treba uraditi dabi video vreme umesto procenata u label controli.
Trebalobi lupati glavu sa petljama pa da to funkcionise , mozda ce Peca ili neko drugi videti post pa eventualno da ti pomogne.
Inace evoti jedno drugo resenje koje bi zadovoljilo tvoju predhodnu zelju.

Citat:
mirko1949: Hvala na odgovoru. E sad bih hteo jos nesto. Kako u vec postojecu formu ubaciti sve ovo, ali tako da se vreme u Labelu pojavi prilikom otvaranja forme (bez dugmica Start i Stop). Znaci da vreme startuje prilikom otvaranja forme, i ako je moguce da se posle isteka unapred zadatog vremena forma sama zatvori.


Videces imas i komentar u vezi zatvaranja forme
Pozdrav


Edit:
Evoti jos jedan nacin pronadjoh po moim arhivama unesi prikacenu formu u prikaceni fajl

[Ovu poruku je menjao Gix_ dana 16.03.2008. u 17:17 GMT+1]
[ mirko1949 @ 17.03.2008. 08:16 ] @
Hvala Gix, ovaj prvi primer je super.
Hvala jos jednom. Pozdrav