[ bytefx192 @ 11.03.2008. 18:17 ] @
Zdravo svima,
Pocetnik sam u WEB DESIGNU, mislim sad pocetnik.... nisam mnogo upucen. Radio sam jedan sajt. U pitanju je tehnicka skola. Mozete li da mi pomognete oko toga kakav dizajn da bude, sta da se doda, oduzne.... da napomenem: NE RADIM GA ZA PARE ! ! ! :) Obicno kazu: uci, ne znas a naplacujes, znaci nije to... !
Necu stavljati link dok sami ne potrazite, jer mi i obicno kazu REKLAMIRAS sajt :)

evo slike:



E sad, znaci tu stoje te 2 slike, i ako eventualno bude neki text, dali da napravim neki box gde ce da bude onako text, znaci zeleo bih da bude malo lepsi izgled !

pozdrav ! ! !

p.s. nadam se da me razumete !
[ NeonDragon @ 11.03.2008. 19:18 ] @
sam izbor boja nije los (cini mi se nekako prikladnim za sajt tehnicke skole). grb mi smeta, bode mi oci, ali 'ajde, ako je to zvanicni grb skole, ili ostavi ili promeni semu boja. sam layout nije los (a sta ce ti ponovo grb skole u sidebaru?). jedino kod layouta sta bih izmenio jeste da one fotografije iz leve kolone prebacis u desnu (koju ces da dodas), pa ces samim tim da izbegnes da ti leva kolona bukvalno visi ako u glavnom delu imas malo sadrzaja.

sta se desilo sa onim slovom "e" u hederu? da li to tako treba da bude (flash efekat?) ili je neka greska prilikom izrade strane?
[ bytefx192 @ 11.03.2008. 22:17 ] @
Ok, da pocenomo od pocetka. Jeste i ja primecujem da grb bode oci, tako da cu ga skloniti sa SIDEBAR-a. Gore je FLASH ANIMACIJA pa sam tako uhvatio slovo.... E sad, znate sta me interesuje. Ovako da bolje objasnim:

Hocu da kucam neki text. E sad necu da ga kucam na cistu sivu pozadinu. Sta predlazete da bude preko pozadine pa da se pise text. Kotate me..?

E sad glavni deo... pa glavni deo.... OK Tu ce za koji dan biti vise podataka. Znaci aj da cujem jos neke predloge. Sta bi jos trebalo da sadrzi ovaj sajt?

Pozdrav !
[ webex @ 11.03.2008. 23:37 ] @
Citat:
Djordjevlasotince:Hocu da kucam neki text. E sad necu da ga kucam na cistu sivu pozadinu. Sta predlazete da bude preko pozadine pa da se pise text. Kotate me..?


Ako sam te skontao... treba ti ovako nešto http://originmaker.com/2008/sleek-content-box-photoshop-tutorial/ ovde je objašnjeno kako se radi a ti pusti mašti na volju...
[ NeonDragon @ 12.03.2008. 07:09 ] @
pazi, to je sajt skole, a na sajt skole mozes da stavis sta hoces, a da ima veze sa skolom... mogao bi da stavis novosti vezane za skolu, kada počinju i kada se zavrsavaju casovi (normalno i kada su skraceni), radno vreme biblioteke, kada su kod kojih profesora otvorena vrata, mislim, sve sto ti padne na pamet. ja bih ti preporucio da stavis chat i/ili forum za ucenike
[ bytefx192 @ 12.03.2008. 10:27 ] @
Da, ma znam ja odlicno photo shop, pravio sam ja to :) :) Niste me dobro razumeli. Znam ja sve to da radim, samo mozete li mi pomoci oko dizajna, posto nisam dizajner. ALl OK ! Smislio sam nesto. Bice tu i forum mozda...
pozZ
[ bytefx192 @ 14.03.2008. 21:55 ] @
Evo kako sam zamislio, samo jos da se doda text i jos neke slike, ali samo da vidite ove BOX-ove... !

www.tsvlasotince.edu.yu
[ delevre @ 14.03.2008. 23:38 ] @
Citat:
jedino kod layouta sta bih izmenio jeste da one fotografije iz leve kolone prebacis u desnu (koju ces da dodas), pa ces samim tim da izbegnes da ti leva kolona bukvalno visi ako u glavnom delu imas malo sadrzaja.


poslusaj ga ... pa da vidimo
[ NeonDragon @ 15.03.2008. 07:59 ] @
sto se tice tih fotki napravi da posetilac moze da klikne na njih i da se one tada uvecaju. sto se tice boxova, upadaju u oci, jer se stilski odvajaju od ostatka (imaju gradiente), a i preveliki je razmak izmedju njih.
[ bytefx192 @ 15.03.2008. 19:32 ] @
Kako mislis da se odvajaju ovi box-ovi od ostatka... ? Sta da prepravim da bi se slagale :)

pozZ
[ NeonDragon @ 15.03.2008. 19:45 ] @
mislim da je zbog senke. ostalo je sve ravno i na istom nivou (po z osi), a boxovi strce jer poseduju senku, te izgledaju kao da strce. mada, ako ce u njima da se nalaze novosti (i bitne stvari) ostavi ih tako, jer ce tako privuci paznju
[ bytefx192 @ 15.03.2008. 21:52 ] @
Ok, tu ce biti nesto vazno, tako da bi ja ostavio da strce.... uostalom videcu. E sad, sta bi jos trebao da promenim na sajtu....?
[ bytefx192 @ 09.04.2008. 13:48 ] @
www.ossinisajanic.edu.yu