[ Spiridon64 @ 12.03.2008. 17:22 ] @
Vidim da ima sličnih tema ali ni jedan ne govori tačno o mom problemu, zato sam otvorio novi topic...

Znači, uradio sam transfer od Moneybookers-a (10€), legle su pare u ProCredit banci ali ne nalazimo kod za verifikaciju (attachovao sam i nalog, navodno treba da bude neki šestocifreni, sve brojke sam probao ali ni jedan nije verifikacioni kod)...
Za svaki slučaj sam u isto vreme transferovao pare i u Intesa banku, isto legle pare, u call centru su mi rekli da odem do ekspoziture i oni će mi dati kod, ali sam naišao na dve žene na šalteru koje nisu imale pojma šta treba da mi daju.

Da li neko zna šta tačno da tražim od banaka? Pošto niko u bankama nije upućen u to šta je u stvari verifikacioni kod. Kad im objašnjavam gledaju me kao da sam pao sa marsa.

Unapred hvala na pomoći!

Nalog: http://img504.imageshack.us/img504/1562/procreditjd0.jpg
[ Spiridon64 @ 13.03.2008. 11:19 ] @
Update.

Ok, mislim da je rešen problem. Nazvao sam Moneybookers, znaju za problem kad banka ne dobija verifikacioni kod, i objasnili mi proceduru u ovom slučaju. Šalje im se skenirani ili slikan nalog za naplatu (papir koji sam linkovao u prethodnom postu) i oni odobravaju račun manuelno u roku od 2 dana. U ProCreditu su bili jako ljubazni i rešili mi nalog istog dana, još i nazvali telefonom kad je nalog stigao do njih, dok su u Intesi na moje pitanje u vezi naloga odgovorili sa "uhmm, ne znam ja..." (tj.: odj*bi, dosadan si :)
Još nije verifikovan račun ali mislim da neće biti problema.
Nadam se da će ovo moje nerprijatno iskustvo eventualno pomoći drugima ukoliko se susretnu sa istim problemom.
Poz.
[ Teofilije @ 12.04.2008. 11:31 ] @
Hello

I ja trenutno imam isti problem. Trenutno imam račune u Komercijalnoj i Intesi. Već mi je Moneybookers tražio jednom da verifikujem account, ja sam poručio i 18$ u Komercijalnoj, i poštom, stiglo mi je poštom i sve je bilo ok. Bilo je to početkom januara. Sada mi opet traže da verifikujem account, i to mogu da uradim samo pomoću transakcije do 20$. Već sam jednu takvu transakciju uradio ka Intesi, i taj kod ne stiže na mom računu, pokušao sam i kod zaposlenih tamo, ali nisu mogli da mi pronađu. Slučajno sam pregledao po papirima, i pronašao onaj upitnik koji sam morao da potpišem kada mi je stiglo 18$ u Komercijalnoj još u januaru, evo dobre informacije za sve vlasnike računa u Komercijalnoj, kod mene u filijali od zaposlenih nema vajde, naša komercijalna banka ovde je puna neznalica, katastrofa su!. Ali srećom na onom upitniku stoje sledeće stavke :
Iznos:
Datum valute:
Nalogodavac:
Detalji naplate: VRF CODE XXXXXX MONEYBOOKERS (XXXXXX - ŠEST ZNAKOVA, SLOVA I BROJEVA)

Kao što vidite, iz ovog poslednjeg možete da prepišete ovaj kod, srećom u ovoj banci vas cimaju za svaku transakciju na potpis, (Sreća u nesreći, jer sam baš zbog tog cimanja i prestao da koristim Komercijalnu, toliko su mi išli na živce svojom "brzinom", ali sada mi baš to cimanje i treba!) pa ću sada sačekati da me pozovu opet, jer sam napravio novu transakciju i nadam se da će ovaj put upaliti.
Važno, već sam probao sa ovim starim kodom, ako ste se ovako upetljali kao i ja, da znate, samo taze kod, od poslednje transakcije, od predhodnih ne.

Na korišćenje kartica za primanje novca ne smem ni da pomislim, ako ovako teško dolazim do podrške u mojoj "seoskoj" filijali samo za ove osnovne stvari, kako bih tek onda poršao sa karticom...
[ Teofilije @ 12.04.2008. 11:33 ] @
Hello

I ja trenutno imam isti problem. Trenutno imam račune u Komercijalnoj i Intesi. Već mi je Moneybookers tražio jednom da verifikujem account, ja sam poručio i 18$ u Komercijalnoj, i poštom, stiglo mi je poštom i sve je bilo ok. Bilo je to početkom januara. Sada mi opet traže da verifikujem account, i to mogu da uradim samo pomoću transakcije do 20$. Već sam jednu takvu transakciju uradio ka Intesi, i taj kod ne stiže na mom računu, pokušao sam i kod zaposlenih tamo, ali nisu mogli da mi pronađu. Slučajno sam pregledao po papirima, i pronašao onaj upitnik koji sam morao da potpišem kada mi je stiglo 18$ u Komercijalnoj još u januaru, evo dobre informacije za sve vlasnike računa u Komercijalnoj, kod mene u filijali od zaposlenih nema vajde, naša komercijalna banka ovde je puna neznalica, katastrofa su!. Ali srećom na onom upitniku stoje sledeće stavke :
Iznos:
Datum valute:
Nalogodavac:
Detalji naplate: VRF CODE XXXXXX MONEYBOOKERS (XXXXXX - ŠEST ZNAKOVA, SLOVA I BROJEVA)

Kao što vidite, iz ovog poslednjeg možete da prepišete ovaj kod, srećom u ovoj banci vas cimaju za svaku transakciju na potpis, (Sreća u nesreći, jer sam baš zbog tog cimanja i prestao da koristim Komercijalnu, toliko su mi išli na živce svojom "brzinom", ali sada mi baš to cimanje i treba!) pa ću sada sačekati da me pozovu opet, jer sam napravio novu transakciju i nadam se da će ovaj put upaliti.
Važno, već sam probao sa ovim starim kodom, ako ste se ovako upetljali kao i ja, da znate, samo taze kod, od poslednje transakcije, od predhodnih ne.

Na korišćenje kartica za primanje novca ne smem ni da pomislim, ako ovako teško dolazim do podrške u mojoj "seoskoj" filijali samo za ove osnovne stvari, kako bih tek onda poršao sa karticom...