[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.03.2008. 20:23 ] @
Dopala mi ruku neka skripta koju bih hteo odštampati, ali je zaštićena da se ne može ni štampati ni kopirati iz nje. Tačnije, to dvoje ne može na Windowsu, a na Macu se može kopirati, ali kad ispustim tekst u Word, popuca layout, pojave se lupani enteri na kraju reda, pa se ne može uraditi justify...

Probao sam par programa za koje pročitah ad rade posao, ali ne rade.

Na netu sam našao članak o, pa, propustu OS X-a, u kome je moguće otvoriti zaključan (kad ubuduće kažem zaključan, mislim na copy/print zaključan, a ne na onaj koji se ni otvoriti ne može bez šifre) PDF u Colorsync.app, promeniti bilo šta, pa ga sačvati i taj sačuvni će biti otključan. Nije mi pošlo za rukom.

Drugi način je preko InDesigna i Illustratora..

1. Create a new, blank document in InDesign
2. Place the PDF (Cmd+D) in the document, and scale if necessary
3. Export (Cmd+E) the document, as a PDF
4. Open the resulting PDF in Illustrator, or your favourite PDF editing application.

InDesign mi puca, pa sam i to preskočio, jer me mrzelo da reinstaliram ceo CS paket, a i da mi je usplo sa jednom stranom, sumnjam da bih imao živaca za svih 100 i kusur :)

Onda se setim da sam negde pročitao o štampi u PS (PostScript, ne Photoshop), pa probam da iz Previewa odštampam taj zaključani PDF kao PS, što je jedino i bilo ponuđeno od opcija. Onda sam pokrenuo taj PS fajl, a Preview ga je automatski konvertovao u PDF i to otključan PDF :)

Eto ga, ako zatreba još nekom :)
[ DS_Store @ 13.03.2008. 00:04 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Colorsync.app,... Nije mi pošlo za rukom.

Čekaj, je li to Leopard pitanju? Nema šta nisam otvarao starim dobrim ColorSync Utilitiy-jem, pod Tigrom, naravno.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.03.2008. 00:40 ] @
Da, Lopard :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.03.2008. 19:47 ] @
Poredeći ovo što sam uradio sa zaključanim PDF-om i ono što sam dobio od istog fajla koristeći programče PDFLab, glas dajem ovom drugom :)

Em to brže odradi em odlično optimizuje novi PDF :)

Original je imao 700-800KB, moj način konverzije i otključavanja 6MB, a PDFLab 720KB :)