[ Black Swans @ 12.03.2008. 21:30 ] @
Sta mislite o ovom sertifikatu, koliko vredi, ja planiram da idem na tako nesto, koliko je zapravo biti lakse ili teze biti MCSE ili MCSE Trainer...trenutno mi se pruza prilika da zavrsim to u USA, sta vi mislite o svemu tome, Iskustva?
Kako prolaze Trainer MCSE u Srbiji?
[ Branko Santo @ 13.03.2008. 14:04 ] @
Uh uh uh pa ti ni ne znas o cemu pricas :)

MCSE - Microsoft certified system engineer
MCT - Microsoft certified trainer


E sad ti prvo moras da polozis MCP pa onda da ides dalje do MCSE i da polazes za MCT koje je u stvari predavanje koje se snima i onda to ovi iz MS gledaju. Kao MCSE mozes dobro da zivis ako znas znanje, MCT ti je samo bonus jer ti treba iskustvo iz svakodnevnog posla.
[ Black Swans @ 13.03.2008. 15:43 ] @
Sta je MCP, pa zar nije ovako, prvo odem na MCSE pa onda radim taj posao malo, i onda polazem za trenera, Da znam kako zive MCSE u Srbiji Katastrofalno ako nemaju Iskustva i Fax, ali ja sam pitao za trainera, naravno nista nije lako ali opet, ovu temu nisam nasao na forumu a interesujeme pa reko dal ima neko sa iskustvom u tom polju kako sve to ide, il zna nekog, nesto vise o tome?
[ Branko Santo @ 14.03.2008. 02:18 ] @
Ja sam MCSA a od nedavno i MCT, pazi kad nema sile da odradis MCSE i malo radis taj posao.

Da bi drzao MCSA/MCSE kurseve bez 2-3 godine iskustva nema sile.

Poz
[ Black Swans @ 14.03.2008. 14:02 ] @
e pa dobro u pravu si, e sad me samo jos interesuje, koliko se bolje isplati da se radi kao trainer ili Eng. ako se uopste isplati?
poz.
[ Branko Santo @ 14.03.2008. 16:36 ] @
Uglavnom oni koji imaju ambicija i shlifa za predavanje pored uobicajenog svakodnevnog rada i predaju uvece posto su uglavnom polaznici zaposleni ljudi koji mogu samo u vecernjim casovima.
[ xxxrugby @ 02.04.2008. 16:16 ] @
Da se nadovezem jos malo.

Koj je minimum ispita da se ide polagat za MCT (to mi prijatelja interesira).

Racimo moze i ovako. Ima 2 god. radnog odnosa na IT održavanju. 2 MS certifikata.
I on bio htio bit MCT. Jel mora doc do MCSA te sta i kako onda. Ako bi netko mogao malo to pojasnit. Ja sam snjim jedom nesto skidao s MS-a al nismo bas dosli do konkretnih inf.