[ proximus1212 @ 12.03.2008. 23:09 ] @
Pozdrav!

Imam problema sa manjkom interne memorije na ovom telefonu, verovatno kao i svi koji imaju isti model.
Strasno je lose odradjena interna memorija na qtek-u 9100, ima dovoljno za operativni sistem (wm5) i par sitnih stvarcica.
imam nesto sitno (neophodno) na internoj memoriji i neravno puna je,toliko da nemogu da primim jednu sliku preko bluetooth-a ili ic porta.
Strasno!
Jedino resenje je ako postoji mogucnost da se podesi da telefon preko bluetootha ili ic porta automatski prima file-ove na externu memoriju.
Da li je to izvodljivo?

Unapred hvala!

Pozdrav
[ nmilosev @ 13.03.2008. 10:24 ] @
Pa ako ideš preko BT Managera, tj. da ti gledaš uređaj sa kojeg primaš fajl i izabereš šta hoćeš, možeš namestiti Local Folder koji je po defaultu My Documents.
[ proximus1212 @ 13.03.2008. 11:09 ] @
Pozdrav!

Nisam siguran da li sam te razumeo.

Problem je u tome kada neko hoce da mi prebaci sliku ili pesmu sa telefona na telefon, ja imam opciju u telefonu samo receive i nista drugo,ne mogu da odredim da se ta slika ili pesma direktno smesta na storage card, jer na internoj memoriji nema dovoljno mesta cak ni da se primi.

Pozdrav
[ nmilosev @ 13.03.2008. 20:49 ] @
Ja uvek kad mi nešto treba sa drugog telefona idem ovako, BT Manager - New - Explore BT Device... To je OBEX protokol i dozvoljava ti da vidiš ama baš ceo sadržaj telefona i uzmeš šta ti treba... Ovaj tvoj način nikad nisam ni probao .
[ proximus1212 @ 13.03.2008. 23:38 ] @
ma nemoguce da nisi probao.

Primer:
nadjes se sa djurom,on ti pusti dobar video klip i ti mu kazes posalji mi preko bluetooth-a :)
On ode na send i pronadje tvoj telefon i salje. Tvoj telefon automatski prima na internu memoriju,a ti kasnije premestas gde hoces da ti klip stoji...
E ja hocu da telefon prima na karticu,ako je moguce.

Hvala
Pozdrav
[ nmilosev @ 14.03.2008. 11:42 ] @
Ja kažem Đuri da upali BT, i da mi da pristup i skinem video klip. Probaću ovako danas pa ću ti javiti.
[ kevinsugar79 @ 15.03.2008. 22:51 ] @

http://rapidshare.com/files/97485209/moBluev2_PPC_setup.CAB.html

program je provereno freeware, zove se moblue i pomocu njega se moze primiti fajl preko bluetootha na bilo koji folder bilo gde na ppc
radi na wm5 i wm6
Basically moBlue does the receiving job when you are receiving files over bluetooth, and it does it much better than the Microsoft built-in software. You can always choose to save all files to the storage card or to any other destination you may want to have your files at
moze se i ovde skinuti
http://moblue.hejhej.org/
pozdrav!!!
[ proximus1212 @ 16.03.2008. 19:55 ] @
POzdrav!

Deluje mi da ovaj program moze odraditi taj posao,ali nesto mi brljavi.

Hvala!

POzdrav

Edit:

Radi savrseno, samo se treba instalirati na internu memoriju.

Hvala jos jednom!

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao proximus1212 dana 16.03.2008. u 21:10 GMT+1]
[ proximus1212 @ 18.03.2008. 09:59 ] @
Pozrav!

Citat:
nmilosev: Ja uvek kad mi nešto treba sa drugog telefona idem ovako, BT Manager - New - Explore BT Device... To je OBEX protokol i dozvoljava ti da vidiš ama baš ceo sadržaj telefona i uzmeš šta ti treba... Ovaj tvoj način nikad nisam ni probao :D.


INstalirao sam neki bt manager (dryar bluetooth) taj sam pronasao.
Ali nikako ne mogu da vidim sta ima u drugim telefonima ili kompu.
Jednostavno nemam opciju da pretrazim drugi uredjaj.

Niti iz kompa mogu da vidim sta ima u telefonu. kada idem na discover services pronalazi samo dial up i serial port,nigde nema file transfer.

Jel treba nesto posebno podesiti u telefonu za te servise?

Hvala


Pozdrav!
[ nmilosev @ 18.03.2008. 13:01 ] @
Nemoj instalirati drugi BT manager. Koristi taj koji si dobio uz telefon. Idi na today, klikni na BT ikonicu (donji desni ugao), izaberi BlueTooth Manager pa New i prati uputstva.
[ proximus1212 @ 18.03.2008. 13:22 ] @
Kolko sa ja primetio nemam instaliran bluetooth manager fabricki.